Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nesúhlasím s multikulturalizmom. Som fašista? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi nejaký Brejvikov fanda...

Aha, takže na vine bol vlastne multikulturalizmus?
A akú máš k nemu alternatívu? Štátom indoktrinovanú kultúru, náboženstvo a ideológiu? To sme tu už raz mali a pokiaľ viem, vždy to zakapalo po istom čase.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

to nie je pravda... oni s nami dokážu žiť perfektne, poskytujeme im všetko čo treba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Re: antimultikulturalisti

Obávam sa, že účastníkom tejto diskusie chýbajú elementárne informácie o tom, čo všetko možno považovať za multikulturalizmus – čo je na ňom dobré, čo naopak nie príjemné.
Najprv si povedzme, že „multi-kulti“ na francúzsky či britský spôsob si do svojej vlasti importovali samotní Francúzi a Briti. Doviezli si lacnú pracovnú silu zo svojich kolónií – pravdepodobne v mylnej predstave, že tento „poddruh“ inej pleti či vierovyznania sa bude dať regulovať ako živý plot, ktorý keď prerastie cez únosnú medzu, tak ho jednoducho zdecimujeme. Ale ľudí neosekáš a nehodíš do kompostu. A ak sú Briti kresťanmi, ako sebe tvrdia, tak potom sme si pred bohom všetci rovní, či nie? Aj farební majú právo na vzdelanie, na slušný život...
Problém, samozrejme, spočíva v tom, keď z pôvodnej menšiny sa na tom-ktorom území stáva väčšina, ktorá navyše nie je ochotná pracovať, kradne, neposiela deti do školy... Tak to je naozaj problém, ktorý však nevyriešime segregáciou, ale len obrovským úsilím trebárs aj v podobe kresťanských misionárov, kazateľov a špeciálnych pracovníkov, pričom skvelé by bolo, keby títo boli navyše aj príslušníkmi daného etnika. U nás sa tento problém vždy zúži na „cigánsku otázku“. Araba u nás prakticky nestretneš, černocha musíš hľadať doslova zo sviečkou v ruke. Latino - Indiáni, koncertujúci na peších zónach, negatívne emócie – aj vďaka mayovkám – nevyvolávajú (ale mali by ste počuť, čo na ich adresu hovoria americkí turisti, ktorí bez servítky hovoria o Indiánoch ako o parazitoch, zneužívajúcich vo svojich rezerváciách príspevky americkej vlády!)... Takže u nás je to multi – kulti prakticky len o Rómoch - a sčasti aj o Maďaroch, ktorí mentalite roduverného Slováka tiež dvakrát nepasujú.
Osobne NECHÁPEM motív, ktorý viedol pána Luptáka k napísaniu jeho blogu. O to viac, že my sme na Slovensku istú formu multi – kulti zažívali a určite bola obrovským obohatením pre krajinu pod Tatrami. Žili tu predsa niekoľko storočí bok po boku Slováci, Maďari, Nemci, Židia, Rusíni.... a nemali by sme zabudnúť ani na Čechov, Poliakov, či mohutnú chorvátsku menšinu. Ešte v19. storočí obyvatelia Horného Uhorska bežne hovorili 3 – 4 jazykmi. Naši vzdelanci, ktorí študovali v Prahe, Budapešti, Viedni, Jene, Curichu a nezriedka aj v Paríži, ovládali aj latinčinu, gréčtinu, francúzštinu. Dokonca ešte za 1. republiky týmto národnostiam v ČSR doslova kvitli ruže – mali svoje kultúrne spolky, združenia, národnostné školstvo, telovýchovné jednoty... Bolo to v čase, keď sa ešte aj Moravania a Slezania definovali ako príslušníci samostatných národov, s vlastnou históriou a kultúrou. Žiaľ, prišiel nástup Hitlera v Nemecku a z „našich“ Nemcov sa stala Hitlerova tzv. 5 kolóna, ktorá (sfanatizovaná heslami: 1 národ – 1 ríša) pomohla rozbiť Československo.... Následky boli pre našu krajinu tragické: Nemci boli po vojne takmer bezo zvyšku vyvezení, Maďarom boli na cca 10 rokov odňaté občianske práva – a keď sa už zametalo, tak sa pozametalo so všetkými kultúrnymi spolkami ostatných etník, ktoré nahradili ROH, ČSM, KSČ a podobné spolky, ktoré neuznávali nič iné ako internacionalizmus a slepú poslušnosť 1 strane a 1 vodcovi.
Opakujem: naša krajina bola po stáročia vzorom multikultúrnej krajiny a „zošróbovaním“ do 1 národnokultúrnej ideológie sme podľa mňa iba stratili.
Poviem to tak: za časmi, keď môj starý otec plynule prechádzal zo slovenčiny do nemčiny a maďarčiny (keď rôzne tu žijúce etniká a náboženské skupiny mali svoje spolky, odevy, jedlá, zvyky...) môžem iba banovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

asi potrebujes zit vedla min.200 clennej moslimskej komunity. Moslimovia su hlucni, presadzuju svoje nazory hlukom a agresiou, vsade chodia v skupinach. to by si bol teda obohateny, keby sa zacali stazovat napriklad na vianocnu vyzdobu v tvojom meste alebo v dedine, ze ich to uraza, popripade : mesity a ranne budicky s vychodom slnka :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no, to starocne spoluzitie narodov na Slovensku nebolo zdaleka take idealisticke ako to vnimane my, ktori o tom figu vieme a bolo to davno. z nedavnej minulosti ma napada partizani vs. heimatchutz, vybavovanie si osobnych uctov, primitivne narodnostne trenice. v minulosti tiez nebolo tolko narodnostnych trenic lebo v minulosti si ludia az tak hlavu nelamali nad tym, ci su slovakmi, adarmi ci chorvatmi. ich skorej trapili praktickejsie veci.

staci si aj spomenut, ako to bolo u nas pocas tych staroci s krestanskou laskou medzi katolikmi a protestantmi. ale zili sme tu. a nakoniec slovensky prvok prevladol, ale tiez nie sam od seba. vsky ostatne prvky maju svoju domovinu, zriedlo, nekde inde, kde ich prvok prevlada.

ale pokial by moslimsky prvok, ktory ma svoje zriedlo, domovinu niekde inde, prevladol a zadusil aj to, co je tu DOMA. tak mysim si ze mame plne pravo sa tomu branit. obrana ma byt primerana utoku a dovolim si exkurz do inej oblasti - aj pravna teoria v oblasti napriklad trestneho prava uznava to, ze obrana musi byt intenzivnejsia ako utok, aby ho mohla uspesne odvratit :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

syntéza nesporných historických faktov a

..a psychoanalytických súvislostí je síce krásna ale odpoveď na otázku toho násilného a odmietavého v multikulturalizme..bieli ľudia-akým som aj ja- potomok 8000 tisícok lovcov mamutov, dokázali kolonizovať a kultúrne znásilniť obrovskú časť planéty..vykonali pri tom mnohonásobne viac zla ako dobra..česť napríklad spomínaným misionárom..teda ak platí, že ´božie mlyny melú pomaly, ale iste´a existuje niečo ako ´karma´ (ktorá je najlepšia 0 ked sme pri tom :)) a výsledky kvantových fyzikov, ktoré poukazujú na to, že mentálna energia sa premieňa rovnako ako akákoľvek iná a snaží sa dosiahnuť rovnováhu neklamú..tak určitý druh spravodlivosti existuje..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

defender: Slováci, Maďari (súčasní), Nemci, Židia, Rusíni, Česi, Poliaci, Chorváti sú všetko viac-menej kultúrne kompatibilné národy. Rakúsko Uhorsko a podobné nadnárodné štáty spred r.1914, ani sucasnu EU BEZ obyvateľov mimo/neeurópskeho pôvodu ja v podstate ani za multikulti nepovažujem. Multikulti krajiny v súčasnosti sú USA, Kanada, Austrália a India, možno Brazília ešte. Iné ma nenapadajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rusko si zabudol

Kavkazske a stredne aziatske "menšiny" su od Gorbačova problem. To iste ako v Londýne. Hlučný, arogantný... chalan ktorý v svojom aule nezažil nič dobre, len nahaňačky s kindžalmi a Kalašnikovmi sa dostava do Moskvy, kde sa svojou arogancijou a podporou svojich bratov považuje za poloboha...

Čo sa týka naších krajovg. žili sme si uzavretým životom. V horach chránený priesmikmi, preto aj mohli kludne na Spiši prežiť tak veľke komunity Nemcov, Goralov, Mantakov,...Ved ak zoberiem, tak aj na južnom Spiši sa hvorí inak ako Pri Dunajci, cize Severnom Spiši okolo Sp. St. Vsi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

problém je v obmedzenej predstavivosti

antimultikulturalistov.

Nemyslím tým, že neexistuje "rómsky problém", myslím tým to, že typický antimultikulturalista vidí multikulturalizmus vo všetkom... Rómsky problém pritom nemá s multi-kulti nič spoločné. Cigáni nemajú nijakú túžbu si zachovať svoju odlišnosť, oni by celkom radi splynuli s väčšinou. U nás zas nikto nemá snahu cigánsku osobitosť podporovať. Kde tam teda vidíš multikulturalizmus? Jediné, čo cigáňom chýba k začleneniu sa, sú peniaze, resp. ponuka ako tak dôstojnej práce. Je to ťažko riešiteľný problém, pretože z historických dôvodov sú chudobní (následkom toho často aj degenerovaní), nevzdelaní a nezamestnateľní. Ale určite v tom nie je ich túžba byť odlišní. Vidíme to na tých cigáňoch, ktorí uspeli.

Ale nech je to už ako chce (môžeme meditovať, že BY aj tak nerobili...), ako ich problém vyriešime odmietnutím multikulturalizmu? Prinútime ich byť ako my? Veď ich k tomu nútime už dlhé roky a oni to akceptovali. Sú ako my, akurát, že (aj) vzhľadom na možnosti sú ako naši bezdomovci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mam dojem ze skutocny problem je v obemdzeej predstavivosti zastancov multikulturalizmu. oni si totizto predstavuju suzitie kultur v europe ako babyk co predavaju straznu vezu, v ktorej su obrazky ako sa nezne tulia k sebe aj tiger, aj gazela, aj lev aj zajacik aj had.

asi je potrebne si pozriet tieto videa a precitat si tieto clanky. lenpripomeniem, zenjede len o extremne malinke skupinky moslimov v ramci inka pokojamlovnej moslimskej komunity. treba sledovat aj policymakerov v ramci ich komuity a co hovoria.

http://www.youtube.com/watch?v...
http://www.youtube.com/watch?v...
http://www.dailymail.co.uk/new...
http://www.truthorfiction.com/...


multikulturalizmus je nieco, co moslimovia NENAVIDA. teda vo svojich krajinach. tam sa s krestanmi nemaznaju, v Saudskej arabii nenajdes jeden krestansky kostol. kratke sortky pre zenu? sediet za stolom v cukrarni s muzom? basa.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jazvec,však si ani nečítal môj príspevok

Ja som reagoval na poznámku k cigáňom, písal som o cigáňoch, a ty mi tu píšeš moslimoch a o tvojej túžbe po multikulturalizme v Saudskej Arábii.

BTW, ja som multi-kulti nikde neobhajoval, len som písal, že problém Cigáňov je v niečom inom, nie v ich kultúrnej odlišnosti.

A pokiaľ ide o tú tvoju fóbiu z moslimov, Saudskú Arábiu nepoznám, ale poznám plno moslimských krajín, kde je tolerancia na celkom obstojnej úrovni. Každopádne, tebe tvoja xenofóbia zrejme bráni cestovať. Či cestuješ, aby si sa potom mohol rozčuľovať?

Ja osobne sa bez nejakého spolužitia s inými kultúrami zaobídem, ale v EÚ sú krajiny, kde to už bez toho nepôjde. Tí prisťahovalci tam neprišli celkom z vlastnej viny, prišli tam preto, lebo ich tam potrebovali. To, že sa im to dnes vymyká z rúk je síce smutné, ale ver, že nejaké radikálne riešenie nepomôže. Pokiaľ sa spory vyhrotia, Európa nakoniec prehrá a moslimovia tu nastolia islam právom víťaza... To, že ich obrátime na svoj obraz po dobrom, je asi tou lepšou možnosťou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mam tu pre teba vatsie speky

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Si dal na linky protestov od Hizb ut-tahrir, co je absolutne mensinova organizacia, ktora ma minimalnu podporu medzi muslimami aj vo svojich vlastnych krajinach. To je ako ukazovat protesty Pospolitosti a hovorit ze toto je co si mysli vacsina Slovakov. Problem v imigrantskych skupinach nie je religiozny fundamentalizmus, ale kriminalita. To aj dokazuje ze ty co rabuju teraz v Tottenhame su vacsinou z krestanskych krajin. Podobne problemy ake sa riesia v Europe teraz s imigrantmi sa riesili v Amerike v 19 storoci, napriklad s irskymi imigrantmi. Tam sa pisalo to iste o Iroch a katolikoch, to iste co sa pise o Araboch a muslimoch. Precitaj si linky...
http://www.city-journal.org/ht...
http://en.wikipedia.org/wiki/W...
http://en.wikipedia.org/wiki/E...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

jasne, kazdy kto neskace od radosti nad povinnym kulturnym obohacovanim od sarijcov je breivikov fanda...

presne tak, na vine je dnesny bezbrehy multikulti... resp. politici a pseudohumanisti, ktori ho popdoruju.
alternativa? - jednoducha - uplny stop ekonomickej migracii, dosledne oddelit zrno od pliev, t.z. absolutne tvrdo proti migrantom (aj domacim) zneuzivajucim socialny system a este tvrdsie proti sarijcom... je to ako vo futbale - cudzi hraci musia byt vzdy lepsi ako domaci a nikomu to nevadi, naopak to vsetci to podporuju... nechapem preco by sme mali dobrovlne na hrudi chovat hadov.

nikto normlany nemoze mat problem s normalne sa chovajucimi ludmi - ci su bieli, cerveni, hnedi, cierni a neviem aki.. ale kazdy normlany by mal problem s tymi, co tento system len zneuzivaju, vyuzivaju jeho vyhody a prava ale neplnia si ziadne povinnosti. a najvacsi problem by kazdy normlany clovek mal mat s tymi, co tvrdia, ze sa s tym neda nic robit a ze to tak vlastne musi byt...

zaujimave, ze nikto nema problem s cinanmi, s vietnamcami, s indmi a aj napr. so zidmi... cim to asi bude?

ja nesuhlasim s dnesnym sposobom multikulti, kde vacsina ma respektovat vsetky mensiny a ale tie nerespektuju nic, nesuhlasim s breivikom, nemam rad ani komousou ani fasounov, nemam absolutne nic proti normlanym ciernym, cervenym, zltym ani bielym, som neznaboh a aj tak zo mna pseudohumanisti urobia rasistu a nacistu a xenofoba :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hovoris mi z duse
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no ale ak nemáš problém, s Číňanmi

a Indmi, tak SI multikulturalista ;-)

Svojimi slovami dokazuješ, že multikulturalizmus je OK, že tebe vadí niečo iné, dokonca to aj trochu pomenúvaš. Multikulturalizmus nie je ani "ekonomická migrácia" ani kriminalita, je to len schopnosť žiť s niekým odlišným bez vzájomného tlaku zmeniť toho druhého. Pokiaľ si xenofóbny, znamená to, že ani ty by si nebol schopný žiť niekde inde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak aby sme sa nehrali so slovíčkami -- existujú rôzne kultúry, na rôznej úrovni. Tolerancia voči jednej kultúre môže byť rozumná a obohacujúca, tolerancia voči druhej zase nerozumná a samovražedná. Ak niektoré kultúry uznávam a inými opovrhujem, som potom multikulturista alebo rasista?

Niečo iné je tolerovať, že niekto iným spôsobom maľuje veľkonočné vajíčka, niečo iné je tolerovať ženskú obriezku. Samozrejme, keď hovoríme zoširoka, dá sa jedno s druhým umelo vtesnať pod spoločný nadpis "tolerancia kultúrnych rozdielov", ale myslím, že súdnemu človeku je rozdiel pomerne jasný.

Pokúsim sa stručne vyjadriť svoj multikulturizmus / nemultikulturizmus.

Nevadí mi, keď:
...sa niekto inak oblieka;
...niekto spieva iné ľudové piesne;
...niekto konzumuje iné tradičné jedlá;
a podobné kultúrne veci.

Vadí mi, keď:
...niekto nepracuje a kradne;
...niekto odrezáva malým deťom časti tela;
...sa niekto vyhráža iným smrťou, ak nakreslia karikatúru jeho proroka;
a skrátka chová sa ako nespoločenský primitívny psychopat, okolo ktorého treba stále chodiť po špičkách, aby sme ho nejako nenahnevali, stále treba plniť jeho nové a nové požiadavky, jedine on milosťpán nemusí robiť absolútne nič, lebo my sme predsa jeho prirodzení sluhovia.

Jednoducho, k cudzej kultúre pristupujem podobne ako k cudziemu človeku: po prvé, slušne ale opatrne (môžeme na ulici pokecať, nepozvem ho hneď k sebe do bytu), po druhé, ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva, čiže keď na mňa niekto začne vybľakovať a vyhrážať sa násilím, dám si pozor na to, aby nemal šancu svoje hrozby realizovať... a ak pritom utrpí nejaké škody, to už je holt jeho problém. Nemal začínať.

Takže milé "kultúry", ak sa správate slušne k nám, budeme sa aj my správať k vám. Ak nie, tiahnite do čerta, odkiaľ ste prišli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

parádne si to napísal
K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"nepracuje a kradne" je kulturnym znakom? Taktiez v tom volnom slohu na konci casti "Vadi mi" pises veci ktore vadia aj mne, ale nechapem co maju spolocne s kulturou. Mne taketo spravanie vadi bez rozdielu.
Suhlasim s tym, ze multikulturalizmus zlyhava. Ale nie preto, zeby to bola zvratena myslienka, to si skor myslim pravy opak. Len ludia vo vseobecnosti proste nemju na to aby ju pochpili a naplnili. A to myslim "obe strany sporu". Jedni maju tendenciu prehanat "cihi", druhi "hota". Su aj taki "normalni", co ziju spolu biely, cierny, krestan, moslim a velka pohoda, ale je ich zial mensina. Tento svet je uz raz taky... A ver mi ze viem o com pisem nielen teoreticky. My ludia nechceme multikultrualizmus. Tak ako sme nechceli socializmus a komunizmus. Nechceme, tak ani nebudeme mat. Budeme mat "ine"........
 

1 2 3 4 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 442
 2. Dušan Koniar: Niekto v nedeľu na Sitno, niekto do Lánov 239
 3. Sebastián Bražina: Na obranu Andreja Kisku 236
 4. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 205
 5. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 184
 6. Věra Tepličková: Nebojme sa občania, po ľudskej stránke je v koalícii všetko v poriadku, 114
 7. Martin Ondráš: Slovenská potravina - 3 zásadné klamstvá 70
 8. Liga za ľudské práva: Hoaxy verzus fakty: Tisíce migrantov z Afriky smerujú na Slovensko 64
 9. Miroslav Lukáč: Krátky komentár. Prečo kandidát z Božej milosti sníma za Smer všetky hriechy? 63
 10. Jaroslav Polaček: Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa 49

Rebríčky článkov


 1. Jakub Tinak: hainburg, komárno a róbert koltai
 2. Andrej Špeťko: Zrkadlo
 3. Milan Bod: Zážitok z nemocnice.
 4. Petra Babanova: Prichádza Nová Jar
 5. Kristína Jakubičková: Mladosť
 6. Gabo Németh: Tadeáško
 7. Patrik Mackových: Trhy rastú už 10 rokov. Ako dlho im to ešte vydrží?
 8. Jana Slobodová: Clemantina v Magickom dome... Návšteva Shilo... Abigail má narodeniny!
 9. Martina Meriačová: Veríš v lásku? A v akú lásku to vlastne veríš?
 10. Ján Popovič: Je všetko predurčené alebo je náš osud dielom náhody?

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 3. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 4. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 5. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 6. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali
 7. Kopla do lopty a nohu vyšvihla vysoko nad hlavu. Začali ju obťažovať
 8. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 9. Najlepším hráčom Slovenska bol muž, ktorého v posledných zápasoch kritizovali
 10. Moc je ako droga. Keď o ňu politik príde, začne škodiť

 1. Veuká baba nesie veuký batoh
 2. 100 miliónov na vedu a výskum je kvôli SNS v ohrození
 3. Zomrel veterán západného odboja Milan Píka
 4. Vladimír Palko: Medzi prvým a druhým kolom: Časť tábora Čaputovej už nezvláda moc
 5. Ikona na oštaru: Ako Andreja Kisku odpaľujú ľudia, ktorí ho predtým prosíkali
 6. Tak Šefčovič alebo Čaputová? Nezastupujú ma, v druhom kole by som voliť nešiel
 7. V. Palko: Zuzane Čaputovej sa podarilo obsadiť pole vzopätia idei Slušného Slovenska
 8. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?
 9. Peter Bárdy: Fico nám nadáva, klame, a my chodíme na jeho tlačovky. Prečo?
 10. Komentár Daga Daniša: Čaputovej úspech môže byť rekordne drahý

Už ste čítali?