Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako mám tomu veriť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

"ak sa mýlim, pravte ma ! " ...

...mýliš sa, lebo nielen nepoznáš Písmo a Božiu moc, ale ...
, " ak však bola P.Mária vzkriesená ..., kde sa teraz nachádza. " - odpoveď predsa dáva Duch Boží, skrze svedectvo apoštola, pozri Sväte písmo, kniha Zjv 11,9.
,
" ak p.mária pokračuje vo svojej existencii aj s hmotným telom ..." - to tvrdíš ty! autorita Cirkvi, vyhlasuje a záväzne učí, že Žena z knihy Zjavenia existuje zo vzkrieseným a osláveným telom, a to je ontologický rozdiel.
, ináč. medzi rečou, akým telom sa Ježiš zjavuje učeníkom a následne vystupuje s ním do nebies podľa Svätého písma!
,
svedectva a pravda kresťanskej viery Cirkvi katolíckej o nanebovzatí márie, vždy panny, s telom a dušou do nebeskej slávy, nie je romantický, ale ... pozri s.hahn - kto si, mária /božia matka v Božom slove/ a e.sendler - byzantské ikony Božej Matky, aspoň niečo, aby si aspoň vedel, čomu chceš vlastne zaujať svoj postoj.
.
a poslednej vete tvojho blogu: si úplne mimo misu, synu svojej matky!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy máte dar viery. Žiaľ dar danajský.

Obávam sa, že keby ste boli otvorili knihy o Kiršnovi alebo inom prorokovi skôr ako bibliu, dnes by ste rovnako vášnivo obhajovali existenciu nekonečného počtu vesmírov s oceánmi z mlieka, oleja a alkoholu a Kiršnových zhmotnení do 16000 manželov pre jeho 16000 manželiek, či reinkarnácie do 8 400 000 existencií. Aj uctievači iných vierovyznaní používajú presne Vašu arguemntáciu... "autorita Cirkvi, vyhlasuje a záväzne učí ...." A je vymaľované.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

počula som o ´existencii´ Kršnu, zvaného tiež Krišna. Kto je Kiršna ? nejaká ďalšia ľudská psychóza ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alláh, Buddha, Jahve - všetci s Krišna.

Krišna, Kršna prišiel na zem ako ôsma reinkarnácia boha Višnua pred 5000 rokmi, keď bol svet ovládaný vojenskými kráľmi - démonmi. Bohyňa vládnuca v tom čase zemi - Bhúmi, vzala na seba podobu kravy a predstúpila pred Pána Brahmu. Keď pán Brahma počul jej náreky vydal sa na cestu k mliečnemu oceánu a modlil sa k Pánu Višnuovi. ktorý úž predtým zachránil planétu Zem tak, že prijal transcedentálnu podobu kanca. Keď sa Krišna zjaví, zjavia sa spolu sním všetky Višnuove expanzie a poloexpanzie a všetky sa spoja v tele Krišnu.. Krišna na tejto zemi zostal 125 rokov v ľudskej podobe a jednal spôsobom, ktorý nemá obdobu a preto každý, kto vie, čo mienime slovom Boh, príjme Krišnu za Nejvyššiu Osobnosť Božstva. Sídli v paláci z diamantov kintamáni. Posluhujú mu stovky, ba tisíce bohýň a polobohýň. Kršna sa môže reinakarnovať a expandovať do tisícov podôb. Kršna postavil v mori pevnosť 248 km2, čo nie je problém pre boha, ktorý necháva celé planéty vznášať sa v priestore. Dejiny ľudstva siahajú milióny až miliáry rokov do minulosti. Duša musí prejsť 8 400 000 reinkarnáciami, z toho 400 000 ľudských. Ostané sú rastliny, hmyz, morské a iné živočíchy ... To sú len útržky z hrubých kních o Krišnovi písaných podobným štýlom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Až keď som si ako taký tupec

dal námahu a citoval pár vecí z kníh, ktoré o Krišnovi mám, som si všimol, že Vám išlo o moje preklepy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dobrovoľne priznávam, educ, že ....

...." dar viery " mám, no nie je to dar danajský, lebo na rozdiel od materialistov a ateistov dnešnej európy som, čo sa týka metafyziky a morálky, od homerových grékov mytológie, nič neprijal.
,
a čo sa týka obhajoby existencie nekonečného počtu vesmírov, veď to ešte v 20. storočí obhajovali toľkí "vedeckí" vyznávači ateistického materializmu, až to boli ...
,
ps: zjavne si prehliadol, nič nového pod slnkom, že autor blogu "rieši" jednú z právd viery Cirkvi katolíckej, takže musí byť "vymaľované" autoritou Cirkvi, aj v tom prípade, žeby si bol a ani nevedel kiršnovou zhmotneninou počiatku hmoty!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj vy ste si všimli hlavne môj preklep

Kiršna ako rannýsmiech. Chvályhodné. Existencia nekonečného počtu vesmírov v dnešnej vede (bez úvodzoviek) je diametrálne odlišná o Krišnových vesmírov s oceánmi z mlieka. Možno by bolo pre Vás poučné prečítať si zmieňované knihy o Krišnovi. Pochopili by ste, ako málo sa tie ich večné "pravdy" líšia svojou logikou od tých Vaších.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tvoj preklep som si všimol, ale je ...

...realitou, že som ho neriešil, neriešim a zjavne nemienim riešiť, a preto má zaráža, že registruješ neexistenciu niečoho!
,
ps: a čo sa týka dnešných výsledkov experimentálnych vied, tak tvrdenie niečo takého, ako je údajna "existencia nekonečného počtu vesmírov" je po fyzikálnej stránke -holý nezmysel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a čo sa týka dnešných výsledkov experimentálnych vied, tak tvrdenie niečo takého, ako je údajna "existencia nekonečného počtu vesmírov" je po fyzikálnej stránke -holý nezmysel.


Chlapce, chlapce, nikto ti neberie tvoju zjavne fanaticku vieru, ale naco sa pustas do debat, v ktorych mas trochu menej jasno? Existencia "nekonecneho poctu vesmirov" mozno je nezmysel (preto si si to aj tak naformuloval, ale to nikto z nas netvrdi), ale existencia mnohych svetov urcite nezmysel nie je, naopak je to stale silnejuca koncepcia riesiaca stale viac a viac nezodpovedanych otazok kozmologie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"existenciu nekonečného počtu vesmírov", fyzikálny to nezmysel, dotiaľ na danom fóre, tapetuje jediný ľudský jedinec- nick menom educ.
,
jedine, že danému vedeckému nezmyslu, bez akéhokoľvek - "možno", sa mieniš aj ty hlásiť. za týchto okolnosti tvoj adolescentný príspevok ma logický základ!inač, zostane v platnosti: vie starec fidler, čo vlastne chce?
,
takže ďalší pokus - "existencia mnohých svetov" - síce experimentálne vedy sa uspokojujú aj existenciou kozmu, ako jediného subjektu !
,
ale - možno u teba ide iba duchovno-intelektuálny dozvuk liturgie Cirkvi katolíckej, na základe prorockého videnia Izaiáša, proroka: " Sanctus, Sanctus, Sanctus Dominus Deus Sabaoth ..."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale o tri a pol dňa vstúpil do nich duch života od Boha, postavili sa na nohy a na tých, čo ich videli, doľahol veľký strach.
Toto akože ma byť potvrdenie, že Ján píše o Márii v nebi? ha ha
Ján píše, že do neba sa dostane len 144 000 židov, ktorí sa nepoškvrnili so ženami.
Ale pre mňa za mňa ver si, že Mária je tesne nad oblakmi a hrá sa z hviezdičkami, ktoré sem tam zhodí na zem a sedi pri tom na vtchole dúhy. Táto teoria je o to dôveryhodnejšia, veď sám Ježiš hovoril o tom, že hviezdy budú padať na zem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

144 000 v nebi?

odkiaľ máš tento nezmysel? od kamarátov jehovistov? prečítaj si zjavenie 7 ešte raz a dostaň sa aspoň po 9. verš; píše tam o 144000 označených a potom o nespočetnom množstve ľudí v bielom rúchu pred Baránkom.
Viem, že ti to je úplne jedno, ale musel som ťa opraviť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sheepxcat_sk

len si to ty pekne oprav u seba a nečítaj sfalšované kresťanské preklady veršov . Prečítaj si aspoň kralicku bibliu.
Celé od Jána je to len o židoch (mužoch) nežidia su pre neho synanogou satanovou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže ovi ...

už som sa ťa na to pýtal dávnejšie, nikdy si mi neodpovedal ... rád by som však tvoju odpoveď poznal:

1.. na ozaj si myslíš , že do neba sa dostane len 144.000 Židov nepoškvrnených so ženami, a nikto iný ...?

2. čo si myslíš o tvojich možnostiach dostať sa do neba ... ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ahá, ovči50 ....

....samozrejme Zjv 11, 19 a následne verše Svätého písma, danej kapitoly. vďaka, bez teba, by to bolo, len ha-ha.
,
ps: ináč môj postoj k viere, že Mária, vždy Panna, je tesne nad oblakmi a hrá sa z hviezdičkami je ...ateistický., a to nemusím šňupať ani trávu ani otavu.
,
z pozdravom už zdochnutého germana titova, ktorý s danou romantickou antiteistickou teóriou z minulého storočia, ktorú si iba oprášil, obletel aj zem, ostáva nie-tvoj - ahá
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V NZ sa na viacerých miestach píše o Ježišových bratoch a aj sestry sú tam spomenuté.
Máš čudnú definiciu židovskej ženy matky, ktorá porodila najmenej 6 deti. Pre pany je jasná definícia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Synu čo si nám to vykonal? Tvoj otec a ja s úzkosťou sme ťa hľadali. 2 : 48. Či nie je synom toho tesára? Či sa mu matka nevolá Mária a bratia Jakub, Jozef, Šimon a Júda? A či jeho sestry nežijú všetky medzi nami?… I pohoršovali sa na ňom. Mat.13 : 55 – 57. (pozri aj: Mat. 12 : 46, Mark. 3 : 21 – 31, 6 : 3, Ján 2 : 12, 7 : 5, Luk. 4 : 22. atď.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ale my vieme ze sa jednalo o bratrancov..:)..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy neviete,

vy tomu veríte. To je dosť veľký rozdiel :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nie nie..my to vieme..to len rypalkovia musia stale rypat..:)...
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME