Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Słowacy, nie zapominajcie o Białorusi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

toto je napisane po polsky, ci bielorusk

toto je napisane po polsky, ci bielorusky????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lebo rozumiem 99%

lebo rozumiem 99%
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

II.

kedze je autor poliak, tak logicky to bude asi po polsky..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Przecież Białoruś jest część Rosji. Jeśli nie teraz, to w przyszłości. Panslawizm i autorytaryzm jest przyszłość i gwarancja przeciwko madziaryzacji.

I jeśli chodzi o Polskę... wielu polaków żyje w Białorusi. (Chyba dla tego) dla rządu i ludzi jest to tematem polityki i rozmów.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1.Prepáč, ale nie

všetci sme žili v Anglicku aby sme sa naučili polský jazyk. 2.Neporovnávaj autokratické sklony počas vlády Mečiara s Bieloruskom. Vládu Mečiara možno tak porovnávať maximálne s vládou Orbána teraz v Madarsku.Napriek štvaniu zahraničných médií, nebola to nijaká diktatúra, voľby boli slobodné a nikto nebol uväznený. Problém Západu s Mečiarom bol ten že Mečiar zakázal privatizáciu podnikov zahraničným úchádzačom.3.Každý kto stretol v živote Bielorusa vie, že Lukašenka podporuje väčšina Bielorusov, lebo majú prácu a nízku kriminalitu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PS: Sám som

antimečiarovec. Voľby r. 1998 boli prvé, v ktorých som mohol voliť. Hlas dostala protimečiarovská strana prezidenta R.Schustera.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

+na slovensku neboli za Mečiara

nijaký politickí väzni ani cenzúra v médiách. Naopak všetky súkromné médiá od ráno do večera útočili na vládu.Slávna bola najmä TV Markíza.Dneska by jej do týždna odobrali licenciu za nevyvážené spravodajstvo. Vládu Mečiara by som prirovnal k vláde Kaczinských v Polsku, určite to nebola nijaká diktatúra.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mečiar je únosca a takmer isto aj

vrah. Samozrejme, Lukašenkovské mierky nedosiahol, ale nie pretože je lepší. Len sa narodil v štáte, kde prežili v povedomí cca polovice ľudí demokratické tradície z 1. republiky. Postupne odbúraval demokraciu, porušoval ústavu (napr. vylučovanie poslanca z parlamentu, zmarenie referenda) a rozkradol miliardy pri "privatizácii kamošom za korunu" až do posledných hodín svojej vlády. Pri druhej vládnej príležitosti ovládol aspoň jeden silový rezort, čo mu pritrublý Roberto priklepol - a nasadil tam nezničiteľného zlatého stafylokoka menom Harabin. Takého Lexu č. 2.
Argument č. 3 súvisí s ovládnutím médií a okrem toho: aj Hitler vyhral demokratické voľby. Nízkou kriminalitou sa chválili aj naši boľševici, je to sprievodný jav totality a všemocných tajných služieb.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poliaci, Ukrajinci, Bielorusi, to bolo všetko v pohybe. Štáty vznikali a zanikali, reči sa obohacovali okolitým národmi, ale Slovanstvo zostáva ... Pozrime na Nemecko. Veď je to útvar zložený z rôznorodých kmeňov. Zjednotili sa a sú úspešný. A my Slovania si navzájom kopeme do zadku a to aj teraz ak nemáme nad sebou ani monarchov, ani komunistov. Nejde mi o nejaké zjednotenie, ale aspoň o uznanie faktu že sme rodina. Lebo napr. nechápem to nekonečné nadávanie na Rusov 20 rokov po páde komunizmu ľuďmi v žilách ktorých koluje často rovnaká krv ... A nadáva sa aj na Poliakov, lebo Anglosasi sa stali našimi pánmi a idolmi ... Fuj ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Plne súhlasím...

Plne súhlasím, už dlho som nepočul nikde slová že sme SLOVANIA a sme bratia nielen s Moravákmi, Čechmi ale aj s Bielorusmi, Ukrajincami, Poliakmi, Rusmi či Južnými slovanmi. Som za opätovné slovanské zjednotenie (nie politické, ale napríklad kultúrne). Máme tradície postavené na rovnakom základe (ešte dávno pred príchodom kresťanstva). Môžeme sa spojiť pre obnovenie tradícií, pre prírodu... Len akoby sa všetci báli, že slovania by vzájomne dokázali viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doporučujem

prečítať krátku knižku od Emila Páleša - Duchovná úloha strednej Európy. Je zadarmo na nete.
Prečo sa úžernícka internacionála tak ponáhľa so zavedením svetovej vlády? Čo ich tak tlačí?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jozef

na Rusov nadávame, lebo si myslíme, že VOSR bolo dielom Rusov. Lebo si myslíme, že Lenin bol Rus. Lebo si myslíme, že Trockij bol Rus. Lebo si myslíme, že Stalin bol Rus. Lebo si myslíme, že Chodorkovskij je Rus.
Ani jeden z menovaných nie je Rus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uznanie, ze sme rodina?

Nepoznam nikoho, kto by tvrdil, ze nie sme Slovania. Mimochodom Slavianofili akosi zabudaju na Cechov, Slovincov, Chorvatov ...cim to je? Mam dojem, ze tu nejde o zjednotenie Slovanov, ale iba o vyjadrenie sympatii k autoritarskym rezimom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovania na nohy !!!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME