Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Ťahanovskom experimente porovnávali neporovnateľné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

ani to nečítam

Kravčík si zo svojich smiešnych rečí a ešte smiešnejších plôtikov budovanými nezamestnanými, ktorí postávajú s jednou rukou v zadku, urobil živnosť.
Našiel si tú pravú. Radičovú a tá si z neho spravila poradcu. Oplatilo sa, že?
Keby prišli prívalové dažde, spláchne voda "Kravčikove kraviny" aj s Kravčíkom.
Likvidácia lesných ciest, ktoré skutočne slúžia ako lesná meliorácia, či kanalizácia, je istotne zmysluplnejšia.
Dalo sa čakať, že Radičovej Kravčík bude vyplakávať, hehehehehe.
 
Hodnoť

Hrádzky?

Nejak tomu nerozumiem. Ak je v ese lesná cesta je tam asi za nejakým účelom (ťažba dreva, rekreačné zariadenia a pod.) V takom prípade musí byť aj prejazdná čo asi z hrázkami nebude, resp. tie nevydržia. Ak sa takáto cesta nevyužíva tak ju treba rozorať, čo je najlacnejšia a najefektívnejšie riešenie. Ďalej sa mi nezdá, že lesné cesty , ktorých plocha je pár promile dokáže v území povodia zadržať také enormné množstvo vody. Naopak zachytávanie vody v danej lokalite može mať katastrofálne následky pri zosuvoch pody napr Nižná Myšľa,
 
Hodnoť

Upravme Kravčíkovi okolo bydliska

"nepoužívané" cesty jeho vlastnou metódou. Možno mu potom konečne dôjde aké recepty ordinuje zvyšku Slovenska. Mokrade sú v poriadku, kým však nie sú za vašim humnom, kým nie sú práve na vašom poli, kým sa na váš dom nezosúva podmáčaný svah, kým sa nerozšíria malarické komáre, ktoré tu už kedysi kántrili ľudí. Komárom okolo Kravčikovho bydliska zdar nech mu pripomenú, čo treba!
 
Hodnoť

mimochodom

nezda sa vam to neeticke, ako autor tohoto blogu "ukradol" vysledky tomu Orfanusovi? Ten to so starostom vymyslel, pripravili to, pracovali, stavali hradzky, nosili vodu, a Kravcik prisiel so svoju jedinou technikou - fotoaparatom - a nazbieral material na dalsi clanok. Skor, nez Orfanus stihol spracovat vysledky a publikovat ich, vytasil sa s nimi Kravcik.
Ale, toto je bezny postup Kravcika, prekrutit vysledky inych, ukradnut mapy (napr. mapa zrazok v povodi Dunaja od Petrovica a kol.) a dat im vlastny komentar, ktory sa vobec nezhoduje s autorovym.
 
Hodnoť

33% zadrzanej vody na ploche s

prehradzkami znamena len 17% ucinnost tohto opatrenia oproti povodnej priblizovacej ceste, na ktorej neboli ziadne upravy. Aj tam totiz zinfiltrovalo 19% objemu vody. To len na upresnenie.
Pozdravujem vsetkych.

Tomas Orfanus
 

Mr. Orfanus

Nestrapnuj sa tu nadalej. Nemozes predsa pausalne tvrdit ze prehradzky maju 17% ucinnost. Tym len zavadzas ludi.

Ta tvoja prehradzka mala 17% ucinnost len preto, ze zbierala dotekajucu vodu z plochy 2 x 3 metre kde si striekal hadicou. Ak by ta prehradzka zbierala vodu z plochy 100 000 krat vacsej tak ma minimalne 100 000 x mensiu ucinnost!

Ak v povodi s plochou 20 km2 postavia realne tak 100 prehradzok, tak hadaj 3 krat aku ucinnost budu tie prehradzky mat.
 
Hodnoť

No Mižu, zbaľ to kým je čas.

Mižu, radšej odskoč od toho svojho "projektu", už si aj tak za somára ale aspoň neskončíš v lochu, čo je dosť pravdepodobné ak budeš pokračovať. Takže nakoniec iba 17 % účinnosť prehrádzok ako čítame od kompetentnej osoby. Okamžite zastaviť plytvanie verejnými financiami, zastaviť tzv. "projekt", prešetriť finančné toky, nezávislý audit a ty vráť zo svojho účtu a spod vankúša všetko čo si zatiaľ udžubal, ty výkonný manažér. Toto už nie sú žarty Mižu, nezahrávaj sa s daňami občanov, podľahol si úplne velikášstvu a aj napriek upozorneniam a varovaniam odborníkov si myslíš, že len tak si budeš bašovať s daňami občanov ako a napadne. Ja to vidím na trestné oznámenie na známeho páchateľa, čiže Mižu Kravčíka.
 
Hodnoť

Toto je neskutocne imbecilne

plytvanie verejnymi financiami, na basu... Preboha, vodohospodarstvo a stavebnictvo ma po starociach vyskumu a realizecnych skusenosti protipovodnove opatrenia davno vyriesene, samozrejme existuje priestor na nove riesenia, ale toto nie je ziadne nove riesenie, toto si mozete "budovat" doma na zahradke a ohurovat tym kamosov s titulom .mgr na zure...:) Ak by to nestalo tolko penazi, len by som sa smial. Radicovu som nikdy neprecenoval, povazoval som za celkom dobre, ze mame zenu premierku, ale podporou tohoto cloveka u mna klesla na uroven hlupej husi.
 
Hodnoť

Podľa mňa tieto hrádzky nemajú zmysel

už iba z matematického hľadiska. Fungujú síce ako malé retenčné nádrže, čo je v podstate ich jediná funkcia, pričom objem každej z nich je asi 0,2 m3 (podľa fotografií), pričom postupne sa eróziou budú zapĺňať a zmenšovať svoj objem. Ak padne na územie niekoľko desiatok hektárov väčšie množstvo zrážok, môže prietok na takejto lesnej ceste dosiahnuť aj kubík za sekundu. Takže za sekundu bude naplnených päť priehradok. Ak by ich bolo v rade aj 500, odolávali by menej ako 2 minúty.
Jediným spôsobom ako vodu udržať v lese je to, aby udržať ju nad lesnými cestami a to prirodzenou štruktúrou lesa s maximom biomasy absorbujúcej a spomaľujúcej dažďovú vodu. Teda zákaz holorubov, povinnosť vlastníka lesa mať v lese prirodzenú vekovú a druhovú štruktúru lesa. Takýto les zadrží a spomalí podstatne viac vody ako nejaké prehrádzky.
 
Hodnoť

Experiment bol nevedecký, neodborný

- dalo by sa napísať , že detský :-)
aj ja chcem milióny eur na svoj experiment a na svoje vedecké pokusné hračky :-tak tomu nechápem , to už bude všeto spoplatnené aj vlastný názor .....
Dnes ste ešte neodoslali žiaden diskusný príspevok. Do polnoci môžete ešte odoslať tri príspevky.
Zaplaťte si prémiový balík Piano a môže príspevky odosielať neobmedzene (Viac informácii)
 
Hodnoť

Bez záruky, že projekt bude fungovať

Protipovodňový projekt: milióny eur bez záruky, že bude fungovať


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/protip...
 
Hodnoť

krompáč, fúrik, lopata

Vážený pane, predtým, ako použijete krompáč, fúrik a lopatu, treba použiť mozog. Ak ten mozog nepoužijete, alebo použijete nedostatočne či zle, vyjde úsilie vložené do krompáča, fúrika a lopaty navnivoč. Príčiny povodní si treba pekne doma v kľude rozanalyzovať (a hlavne použiť vedecké metódy) a až potom navrhnúť, či a kde treba niečo použiť alebo urobiť. Sú 2 druhy povodní: z viacdenných regionálnych dažďov a bleskové povodne z lokálnyh búrok.
Pri bleskovej povodni spadne do mikropovodia také obrovské množstvo vody za krátky čas, že tie vodozádržné prvky Mr. Kravčíka tvoria objemom necelé 1 percento. Na čo je teda v tomto prípade krompáč, fúrik a lopata pýtam sa ?

Kravčík ignoruje jeden podstatný fakt: vodu zachytáva hlavne starý prirodzený neporušený les a hlavne neporušená lesná pôda a preto je stav lesa rozhodujúcim vodozádržným faktorom. Namiesto nezmyselného krompáčovania, fúrikovania a lopatovania sa radšej pozrime, v akom zúboženom stave sú lesy na Slovensku a začnime s tým niečo robiť, hlavne na úrovni legislatívy a kontroly dodržiavania zákonov. Staré prirodzené lesy v záveroch dolín treba zo zákona chrániť.
 

 

"Staré prirodzené lesy v záveroch dolín treba zo zákona chrániť."
Táto ochrana uz v zakone je, alebo to tam treba doplnit?

Dakujem vopred za odpoved

prajem prijemny den
miro novak
 

Nie je

Staré prirodzené lesy sa v záveroch dolín zo zákona nechránia. Existujú tzv. ochranné lesy, ktoré tvoria iba malý zlomok lesov na Slovensku. Drvivá väčšina sú lesy hospodárske. Ochranné lesy sú iba tam, kde je plytká pôda a strmé svahy, sute, rašeliništia, kamenné moria a podobne. Tu je podrobnejšie členenie ochranných lesov:
a) Lesy na mimoriadne nepriaznivých stanovištiach
b) Vysokohorské lesy pod hornou hranicou stromovej vegetácie
c) Lesy v pásme kosodreviny
d) Ostatné lesy s prevažujúcou funkciou ochrany pôdy
V takých extrémnych podmienkach by aj ťažba bola nerentabilná. Je ale mnoho starých a prirodzených lesov v záveroch dolín, ktoré sú zaradené medzi obyčajné hospodárske lesy a veselo sa rúbu.
 

 

Dik za obsirnejsiu odpoved. Z tohoto pohladu sa mi ta ochrana lesov v zaveroch dolin zda rozumna.

Prajem prijemny den
miro novak
 

suhlasim, ze je potreba chranit zo zakon

a!
Ako si prestavujes tu realizaciu...?
 

 

Skús začať od začiatku a prečítaj si zákon o lesoch, tu máš naň link: http://www.nlcsk.sk/files/710....
S prekvapením sa dočítaš, že prevažná väčšina toho, čo Kravčík propaguje ako spásu sveta pred povodňami, už ktosi nielen že objavil, ale stihol na to spracovať i legislatívnu normu.
 

 

Takže máme zákon, ktorý ukladá povinnosti správcovi drobných vodných tokov zabezpečiť súbor biologických, technických a organizačných opatrení v povodiach drobných vodných tokov zameraných na ochranu pred povodňami, zmiernenie eróznych procesov,...

Môžem len konštatovať, že odborníci tu zrejme zámerne uvoľnili priestor, ktorý následne využil Kravčík.
 

O odborníkoch a priestore pre nich

Keď povieme A, tak by sme mali povedať i B. Prípadne i ďalšie písmenká.
Ak teda chceme konštatovať, že nejakí odborníci uvoľnili priestor Kravčíkovi, tak povedzme KTORÍ odborníci to boli a KDE sa to stalo. Pretože ak to nepovieme, tak sa stále budeme pohybovať v rovine všeobecných kecov, v ktorej sa práve Kravčík cíti ako ryba vo vode.

Mimochodom, najlepšie to ilustruje dnešný článok v Pravde (vďaka pianu bude link prístupný až zajtra), kde sa ku Kravčíkovi vyjadrujú dvaja odborníci a operujú s konkrétnymi údajmi. Je tam aj priestor pre Kravčíkovu vyjadrenie - a skús hádať koľko konkrétnych údajov obsahuje.
 

ok, ...tak zakon existuje !

...a co teda s nim...?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Transparency International Slovensko: Čo je za úspechom kampane Kotlebovcov? 3 772
 2. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 1 396
 3. Pavel Weiss: Ako pomôcť zvládnuť obyvateľom prudký nárast cien bytov? 610
 4. Elena Antalová: Najväčší hnus máme doma 480
 5. Ján Buocik: Tešíte sa na nový obchvat Bratislavy D4R7? Zbytočne! Ešte roky bude fakticky nepoužiteľný. 420
 6. Miroslav Pollák: ĽSNS a demokrati na námestiach 375
 7. Ondrej Putra: Zmarené voľby? 371
 8. Dominika Dongova: Prečo podvádzame? Je nevera naozaj zlá? 309
 9. Jozef Kmeto: Kotleba cigánov miluje! 299
 10. Radovan Bránik: KOTLEBUS, alebo ako to bolo s autobusom ĽSNS 179

Rebríčky článkov


 1. Zdeněk Kedroutek: Příběh „nových členských průkazů DPO SR“ – jeden velký podraz!
 2. Peter Slivovic: Tip na unikátne a pútavé čítanie
 3. Ivan Švajlen: Nenávidel. Teraz ku každému pristupuje so súcitom.
 4. Štefan Vidlár: Jak mňa zbili
 5. Ľudovít Herman: Ak prechovávame k deťom nevhodné romantické city, vôbec nie sme psychopati
 6. Martin Žilinčík: Čo najviac popudilo tento týždeň počas procesu
 7. Ján Buocik: Tešíte sa na nový obchvat Bratislavy D4R7? Zbytočne! Ešte roky bude fakticky nepoužiteľný.
 8. Víťazoslav Würschner: MUŽ TVORÍ A VYCHOVÁVA SVET (muža však vychováva žena)
 9. Ľuboš Šimún: Fašizmus náš každodenný
 10. Milan Lacúch: Ako správne konať dobro?

 1. Petra Vlhová predviedla skvelý výkon v zjazde, v Bansku skončila šiesta
 2. Minister Sólymos sa ospravedlnil a podáva demisiu
 3. Miliónová firma bývalej čašníčky z cukrárne sa našla v dome jej rodičov
 4. Erik Kaliňák: Prečo by mi malo prekážať, že bol Fico v byte na Vazovovej?
 5. Polícia zadržala po incidente v reštaurácii ministra Sólymosa
 6. Vlhová v druhom zjazde atakovala elitnú desiatku, Shiffrinová na pódiu chýbala
 7. Brilianty a kompromateriály. Tóth doniesol polícii prehľad Kočnerovho biznisu
 8. Prvý McDonald´s na diaľnici je realitou. Pozrite sa, ako vyzerá
 9. KIA bola plná stôp. Pozrite sa, čo policajti našli v Kočnerovom aute
 10. Svedok incidentu ministra Solymosa: Bili sa, kopali, nadávali na seba (video)

 1. Ožobračujú národ: Pellegriniho ľudia a oligarchu Výboha postavili pálenicu za štátne
 2. Dôchodcovia živoria: Kamarát expremiéra Fica Miroslav Výboh si užíva v Monaku
 3. Ako Kotlebova desiatka Šimko ovládol Rimavskú Sobotu, jej obyvateľov aj majetok mesta
 4. Hlavným volebným programom nového Smeru je chrániť našich ľudí ako je Bašternák
 5. Učitelia dostali omrvinky: Firma oligarchu Výboha bude opravovať pošty za milióny eur
 6. IQ 88,14
 7. Trnka priznal, že sa nechal Kočnerom opakovane korumpovať: Aj tak si chodí po slobode
 8. Trnka vypovedal v NAKA viac ako osem hodín: Nechá Smer Trnkovu výpoveď skartovať?
 9. Vdova po džihádistovi položila nórsku vládu
 10. Pochodu za život vo Washingtone sa prvý krát v histórií zúčastní aj prezident Trump

Už ste čítali?