Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Ťahanovskom experimente porovnávali neporovnateľné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ok, ...tak zakon existuje !
...a co teda s nim...?
Stefan Baco
<< < 1 2 3 4 5 6 7

Čo s ním????

Rešpektovať ho.
A nehrať sa na spasiteľa, ktorý vymyslel vlažnú vodu a nenasiakavé cesty.

Hneď v druhej časti zákona 326/2005 Z.z. sú v §6 špecifikované požiadavky na územnoplánovaciu dokumentáciu, napríklad vydanie územného rozhodnutia. Čo z nich pán Kravčík splnil?
V §25 sa hovorí o budovaní a údržbe lesných ciest, v §26 a 27 o lesných melioráciách - ktoré sú súčasťou hospodárskeho plánu správcu lesa. A v tomto prípade sa dokonca hovorí, že ak ide o opatrenia vo všeobecnom záujme, tak náklady na ne hradí štát!
.
Krátko a stručne: to, čo Kravčík vydáva za "protipovodňové opatrenia" a za čo vyfasoval milióny od štátu, je súčasťou zákonných povinností správcu príslušného lesa. Prachy, ktoré Kravčík dostal na nekontrolovateľné použitie pritom mohli a mali dostať lesné závody na to, aby bola zabezpečená ich finančne podvyživená zákonná povinnosť a aby bol naplnený verejný záujem.
Ale toto všetko (a ešte oveľa viac) si sa mohol dozvedieť veľmi ľahko ty sám - stačilo, aby si bol ochotný čítať ponúknuté informácie s takou istou chuťou a radosťou, s akou tu píšeš nezmysly.
 

 

Lammoth, skromne predpokladam, ze Stefan Baco miesto podakovania Ti polozi este "jednoduchsiu" otazku (vies, v akom slova zmysle). Nechajme sa prekvapit.

prajem prijemny den
miro novak
 

 

Ale ak sa niekto takto prezentuje na verejnosti:
http://www.sme.sk/c/4868467/ak...
tak potom to Kravčíkovo riešenie je lepšia alternatíva.
 

no min. firmy, co tazia drevo by mali

pustit trochu zilou... pre dodrziavanie zakona..!
 

 

Stefan, nesklamal ste ma a neprekvapil.

Prajem prijemny den
miro novak
 

:)...som rad, ze je na mna spolahnutie !

Jednoduche otazky davam, nielen kvoli svojej prostosti, ale hlavne preto,
ze rad by som pocul aj jednoduchu odpoved ! Takze ja na nu cakam...
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: r
Trochu som uvazoval ako dosiahnut, aby sa ten zakon dodrziaval.
Asi sa vsetci zhodneme, ze hororuby a pod. su velky zasah s moznymi dosledkami napr. erozia, povodne...
Preto si myslim, ze pred povolenim tazby by malo prebehnut posudzovanie EIA, KDE BY UCASTNIKMI BOLI AJ OBCE OHROZENE V DOSLEDKU TAZBY.
V pripade, ze sa udeli suhlas, tak by mala byt realizacna firma povinna zlozit kauciu v hodnote revitalizacnych prac. Takato kaucia by bola deponovana na ucet dotknutej obce, resp. konzorcia obci az do doby zrealizovania ZAKONOM vyzadovanej revitalizacie. V pripade, ze sa firma strati, zrusi, pretransformuje, tak obce mozu zrealizovat potrebne cinnosti z tejto kaucie !
Nebudu musiet cakat, az na ne pride rada z vladnych protipovodnovych opatreni.
 

V §18 citovaného zákona

V §18 odseku (2) zákona 326/2005 Z.z. stojí:
Holorubný hospodársky spôsob je zakázaný.
.
Prepáč, ale nepripadá ti trápne vypytovať sa ako malý chlapec na veci, ktoré by si si mohol zistiť aj sám?
 

ak reagujes na mna...

:) nepripada ti trapne reptat, ze lesy a priroda su na mnohych miestach v zlej kondicii...?! Ved podla zakona maju byt v dobrej !
 

Nuž...

Tvoj príspevok má asi takú výpovednú hodnotu, ako konštatovanie, že všetko je zlé.
Ak chceš niečo pre prírodu robiť, tak rob.
Žiaľ, výlevy od počítača typu "lesy a priroda su na mnohych miestach v zlej kondicii" na to asi nestačia. Ak sa ty pekne-krásne vyberieš do chotára v Šajdíkových Humenciach, alebo kde bývaš, a donesieš z prechádzky kilo odpadu, ktorým tvoji spoluobčania zasvinili chotár Šajdíkových Humeniec, tak urobíš pre prírodu oveľa viac, ako holorubnými lamentáciami.
.
Mimochodom, ak o nejakom holorube vieš, tak ti nič nebráni oznámiť to príslušným orgánom. O tom, ktoré sú to, sa tiež dozvieš v zákone o lesoch 326/2005 Z.z.
 

Už by si mohol prestať...

...s tými opičkami.
Predvádzaš tu obrázky kalamitnej ťažby. A zasa si sa (už po koľký raz?) predviedol ako ignorant, pretože aj o kalamitnej ťažbe by si si mohol niečo prečítať v tom zákone, ktorý ti pripomínam minimálne piaty krát.
.
To je naozaj až také komplikované si niečo prečítať? Myslím, že by ti to pomohlo minimálne v tom, že by si konečne prestal predvádzať v čom všetkom si síce insitným, no napriek tomu veľmi hlasno pokrikujúcim umelcom.
 

ok...prestavam !

Podla teba je vlastne vsetko v zakone...:)
Podla mojho insitneho pohladu stav po tazbe moze prispievat k hrozbam lokalnych povodni...! Preto si myslim, ze by malo byt v zaujme obci podavat tie oznamenia prislusnym organom v pripade, ze revitalizacia po tazbe nebola nalezita ! V uvedenych linkoch su aktualne situacie, kde sa daju najst vinici. Taketo obce by nemali zatial dostavat tu pomoc, pokial je sanca, ze tie protipovodnove opatrenia zrealizuje vinik. ( Rovnako som presvedceny, ze zdroje na revitalizaciu krajiny by mali byt hradene zo zisku z predaja dreva, aj ked je zatial stat zly vlastnik, verim ze vacsou transparentnostou a DODRZIAVANIM ZAKONOV sa toho dosiahne !)
Samozrejme su aj stare zataze sposobene nespravnou cinnostou v minulosti, resp. eroznou cinnostou vody, ktore riesi Kravcik a moj insitny pocitovaci instink mi hovori, ze budu fungovat ! Predpokladam, ze za niekolko mesiacov sa bude dat projekt vyhodnotit aj exaktne .
btw. kedze prestavam, tak este reakcia na netransparenu cenu. 90 000 eur je cena priemerneho rodineho domu.Iindividualny projekt RD stoji cca 7% + DPH
( z googlovych zdrojov)..teda 2 700 su nejake 3%. Kedze projekty v prirode su menej sofistikovane ako stavba domu, nemyslim si, ze je to prehnana cena. A pokial sa to zrealizuje vlastnymi ludmi, ktorym sa da praca a pocit, ze mozu cosi urobit pre svoju komunitu tak dalsie +. Samozrejme na Sk je NORMALNE, ze si niekto v obci z dotacie cosi trhne, ci uprednostni svojich ludi, ale zmenu tohoto si neviem predtavit....:(
No myslim si, ze rovnake riziko, ze si niekto nieco trhne, ci uprednosti svojich ludi je i u stavieb poldrov, priehrad i pri dotacii na vyskum a prieskum...
 

Stabilná úroveň príspevkov. Holoruby.

V zákone nie je všetko. Aj podpriemerne rozmýšľajúci človek by pobadal, že dôraz som kládol nie na zákon samotný, ale na jeho dodržiavanie.
Čo sa však dá čakať od insitného vševedka? Od vševedka, ktorý si myslí, že za všetkým treba hľadať vinníka, aj za dažďom.
Od vševedka, ktorý nie je schopný ani natoľko si utriediť svoje vlastné príspevky, aby zistil, komuže to má odpovedať na komentáre k cene projektov.
O tom, že jeho výplody o tých cenách sú vedľa jak tá holorubná jedľa, je už úplná zbytočnosť hovoriť.
Zhrnuté, podčiarknuté:
neschopný čítať, neschopný rozmýšľať, schopný výdatne kecať a šíriť bludy. Rád ti to pripomeniem vždy, keď zareaguješ na nejaký môj príspevok, holorubča.
 

A tento rok to ako vyzerá?

Minulý rok Malé Karpaty zasiahli 2 silné víchrice, veľa pršalo, v mnohých lokalitách bola hladina podzemnej vody na úrovni terénu. Viaceré oblasti vypadali podobne možno aj horšie ako tie, ktoré sú v tých blogoch.
A tento rok v lokalitách, kde bola kalamita spracovaná ešte minulý rok ,tak tam vyzerá neporovnateľne lepšie. Zvážnice, približovacie linky sú v takom stave ako boli pred 2 rokmi, haluzina uprataná,..
 

Nuž...

Neviem či je pre Kravčíka najvhodnejšou prezentáciou porovnávať jeho aktivity s krádežami dreva. Aj keď je tam súvislostí asi toľko, ako medzi Kravčíkom a vedou.

Ale už ľudová múdrosť hovorí, že kto chce kam, pomôžme mu tam.
 
Hodnoť

premrhané peniaze

Nie sme taký bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci. Toto príslovie platí na tieto jednoročné experimentálne hrázky.
Ako súhlasím s revitalizáciou územia, odstránením lesných ciest, zahataním eróznych rých a inými spôsobmi zachytenia vody v prírode. Lenže súčasne by sa mali prehlbovať rieky, zväčšovať korytá potokov, budovať poldre a veľké skutočné priehrady. Ďalej by sa mali vysádzať lesy, stromy, stromy stromy, všade treba sadiť stromy!!! Toto si musia konečne uvedomiť všetci kompetentní. Revitalizácia krajiny je nevyhnutná. Stop ťažbe dreva, stop holorubom, stop zvážniciam,..... Iba sprostí to nechcú pochopiť, že povodne si spôsobujeme sami
 
Hodnoť

no takto. V "smradičove" by si nemali

občania myslieť , že na všetko musí myslieť štát a jeho úradníci a mali by sa chytiť vlastného rozumu a nestavať tam, kde sa môžu potoky vyliať.Za druhé nepovolovať na úrovni obcí- však páni starostovia- také zásahy do územného plánu , a pri vydávaní stavebných povolení a stavbe rôznych aj lesných ciest ,aby pri veľkých dažďoch vytopilo domy, ktoré už boli postavené v minulosti na bezpečnom mieste.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Súdia nás sudcovia s pochybnou povesťou, alebo čakatelia na pochybnú povesť??! 644
 2. Ľuboslava Šusteková: Oškvarkové pagáče 92
 3. Elena Antalová: Vysoký, naozaj vysoký...krvný tlak 81
 4. Jozef Kmeto: Nenávistným statusom od rómskeho dievčaťa sa už zaoberá polícia 58
 5. Katarína Džunková: Život pri Alaudinskom jazere (Tadžikistan) 49
 6. Anežka Richtariková: Kiska sa správal obdivuhodne 49
 7. Jozef Legény: Výbuch v Prešove by mal konečne zobudiť kompetentných 47
 8. Jozef Drahovský: Zákon o cestnej premávke 8/2009 Z. z. a zmeny k prvému decembru 2019 42
 9. Jana Venhartová: Dátum minimálnej trvanlivosti a dátum spotreby na potravinách 37
 10. Miroslav Beblavý: Správa týždňa: Je Patrik Tkáč najbohatší Slovák? 37

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Spolužiaci moji
 2. Roman Hutira: Rozhovor: Majsterka sveta v spoločenskom tanci
 3. Vladimír Krátky: Zas sa nám to do .. Vallo ?
 4. Roman Hutira: Škola pre mimoriadne nadané deti (a kam chodia tie vaše?)
 5. Viktor Struhar: Mŕtvy chrobák
 6. Martin Krištoff: Hongkong sa topí aj v ekonomických problémoch. Jediným riešením sú vyššie investície do po
 7. Milan Lacúch: Len hore, alebo dolu človeče!
 8. Štefan Vidlár: Spomínka na Mikiho
 9. Štefan Vidlár: Obušek
 10. František Cudziš: Vede do vienka. I.

 1. Výbuch plynu v prešovskom paneláku zabil päť ľudí, obetí bude viac (minúta po minúte)
 2. Výbuch plynu v Prešove má osem obetí. Polícia zadržala šesť ľudí (minúta po minúte)
 3. Po výbuchu v Prešove obvinili troch ľudí zo všeobecného ohrozenia (minúta po minúte)
 4. Únik plynu a poškodené potrubie. Čo sa dialo pred výbuchom v Prešove
 5. Riaditeľ hasičov: Pri oprave zničenej bytovky porušili predpisy
 6. Ľudia zo zhorenej bytovky v Prešove: Holý život je to najdôležitejšie
 7. Projektantka: V Prešove muselo byť veľa nahromadeného plynu
 8. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 9. Chlapec zabil otca, ktorý týral jeho aj matku. Súd ho posiela do väzenia
 10. V košickom paneláku unikal plyn. Hasiči urobili opatrenia

 1. Ak chcú stíhať Fica, tak nech nás stíhajú všetkých
 2. Keď Čižnárom sľúbené peklo nemá správny Smer
 3. Karol Galek (SaS): Ceny energií porastú kvôli trhu, vysoké sú kvôli Ficovi
 4. Matovič podľa polície krátil dane, hrozí mu 7 až 12 rokov väzenia
 5. Kollárovu pikantnú komunikáciu s neplnoletým dievčaťom polícia v tichosti uzavrela
 6. Zas sa nám to do .. Vallo ?
 7. Andreja Kisku obvinili v súvislosti s firmou KTAG
 8. Prvú cyklovežu na Slovensku otvoria v januári
 9. Polícia začala riešiť Trubana za výroky o drogách, niekto podal trestné oznámenie
 10. Matovič: Kiska skúsil zo štátu cucnúť stovky tisíc na úkor občanov

Už ste čítali?