Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Ťahanovskom experimente porovnávali neporovnateľné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

ok, ...tak zakon existuje !
...a co teda s nim...?
Stefan Baco
<< < 1 2 3 4 5 6 7

Čo s ním????

Rešpektovať ho.
A nehrať sa na spasiteľa, ktorý vymyslel vlažnú vodu a nenasiakavé cesty.

Hneď v druhej časti zákona 326/2005 Z.z. sú v §6 špecifikované požiadavky na územnoplánovaciu dokumentáciu, napríklad vydanie územného rozhodnutia. Čo z nich pán Kravčík splnil?
V §25 sa hovorí o budovaní a údržbe lesných ciest, v §26 a 27 o lesných melioráciách - ktoré sú súčasťou hospodárskeho plánu správcu lesa. A v tomto prípade sa dokonca hovorí, že ak ide o opatrenia vo všeobecnom záujme, tak náklady na ne hradí štát!
.
Krátko a stručne: to, čo Kravčík vydáva za "protipovodňové opatrenia" a za čo vyfasoval milióny od štátu, je súčasťou zákonných povinností správcu príslušného lesa. Prachy, ktoré Kravčík dostal na nekontrolovateľné použitie pritom mohli a mali dostať lesné závody na to, aby bola zabezpečená ich finančne podvyživená zákonná povinnosť a aby bol naplnený verejný záujem.
Ale toto všetko (a ešte oveľa viac) si sa mohol dozvedieť veľmi ľahko ty sám - stačilo, aby si bol ochotný čítať ponúknuté informácie s takou istou chuťou a radosťou, s akou tu píšeš nezmysly.
 

 

Lammoth, skromne predpokladam, ze Stefan Baco miesto podakovania Ti polozi este "jednoduchsiu" otazku (vies, v akom slova zmysle). Nechajme sa prekvapit.

prajem prijemny den
miro novak
 

 

Ale ak sa niekto takto prezentuje na verejnosti:
http://www.sme.sk/c/4868467/ak...
tak potom to Kravčíkovo riešenie je lepšia alternatíva.
 

no min. firmy, co tazia drevo by mali

pustit trochu zilou... pre dodrziavanie zakona..!
 

 

Stefan, nesklamal ste ma a neprekvapil.

Prajem prijemny den
miro novak
 

:)...som rad, ze je na mna spolahnutie !

Jednoduche otazky davam, nielen kvoli svojej prostosti, ale hlavne preto,
ze rad by som pocul aj jednoduchu odpoved ! Takze ja na nu cakam...
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: r
Trochu som uvazoval ako dosiahnut, aby sa ten zakon dodrziaval.
Asi sa vsetci zhodneme, ze hororuby a pod. su velky zasah s moznymi dosledkami napr. erozia, povodne...
Preto si myslim, ze pred povolenim tazby by malo prebehnut posudzovanie EIA, KDE BY UCASTNIKMI BOLI AJ OBCE OHROZENE V DOSLEDKU TAZBY.
V pripade, ze sa udeli suhlas, tak by mala byt realizacna firma povinna zlozit kauciu v hodnote revitalizacnych prac. Takato kaucia by bola deponovana na ucet dotknutej obce, resp. konzorcia obci az do doby zrealizovania ZAKONOM vyzadovanej revitalizacie. V pripade, ze sa firma strati, zrusi, pretransformuje, tak obce mozu zrealizovat potrebne cinnosti z tejto kaucie !
Nebudu musiet cakat, az na ne pride rada z vladnych protipovodnovych opatreni.
 

V §18 citovaného zákona

V §18 odseku (2) zákona 326/2005 Z.z. stojí:
Holorubný hospodársky spôsob je zakázaný.
.
Prepáč, ale nepripadá ti trápne vypytovať sa ako malý chlapec na veci, ktoré by si si mohol zistiť aj sám?
 

ak reagujes na mna...

:) nepripada ti trapne reptat, ze lesy a priroda su na mnohych miestach v zlej kondicii...?! Ved podla zakona maju byt v dobrej !
 

Nuž...

Tvoj príspevok má asi takú výpovednú hodnotu, ako konštatovanie, že všetko je zlé.
Ak chceš niečo pre prírodu robiť, tak rob.
Žiaľ, výlevy od počítača typu "lesy a priroda su na mnohych miestach v zlej kondicii" na to asi nestačia. Ak sa ty pekne-krásne vyberieš do chotára v Šajdíkových Humenciach, alebo kde bývaš, a donesieš z prechádzky kilo odpadu, ktorým tvoji spoluobčania zasvinili chotár Šajdíkových Humeniec, tak urobíš pre prírodu oveľa viac, ako holorubnými lamentáciami.
.
Mimochodom, ak o nejakom holorube vieš, tak ti nič nebráni oznámiť to príslušným orgánom. O tom, ktoré sú to, sa tiež dozvieš v zákone o lesoch 326/2005 Z.z.
 

Už by si mohol prestať...

...s tými opičkami.
Predvádzaš tu obrázky kalamitnej ťažby. A zasa si sa (už po koľký raz?) predviedol ako ignorant, pretože aj o kalamitnej ťažbe by si si mohol niečo prečítať v tom zákone, ktorý ti pripomínam minimálne piaty krát.
.
To je naozaj až také komplikované si niečo prečítať? Myslím, že by ti to pomohlo minimálne v tom, že by si konečne prestal predvádzať v čom všetkom si síce insitným, no napriek tomu veľmi hlasno pokrikujúcim umelcom.
 

ok...prestavam !

Podla teba je vlastne vsetko v zakone...:)
Podla mojho insitneho pohladu stav po tazbe moze prispievat k hrozbam lokalnych povodni...! Preto si myslim, ze by malo byt v zaujme obci podavat tie oznamenia prislusnym organom v pripade, ze revitalizacia po tazbe nebola nalezita ! V uvedenych linkoch su aktualne situacie, kde sa daju najst vinici. Taketo obce by nemali zatial dostavat tu pomoc, pokial je sanca, ze tie protipovodnove opatrenia zrealizuje vinik. ( Rovnako som presvedceny, ze zdroje na revitalizaciu krajiny by mali byt hradene zo zisku z predaja dreva, aj ked je zatial stat zly vlastnik, verim ze vacsou transparentnostou a DODRZIAVANIM ZAKONOV sa toho dosiahne !)
Samozrejme su aj stare zataze sposobene nespravnou cinnostou v minulosti, resp. eroznou cinnostou vody, ktore riesi Kravcik a moj insitny pocitovaci instink mi hovori, ze budu fungovat ! Predpokladam, ze za niekolko mesiacov sa bude dat projekt vyhodnotit aj exaktne .
btw. kedze prestavam, tak este reakcia na netransparenu cenu. 90 000 eur je cena priemerneho rodineho domu.Iindividualny projekt RD stoji cca 7% + DPH
( z googlovych zdrojov)..teda 2 700 su nejake 3%. Kedze projekty v prirode su menej sofistikovane ako stavba domu, nemyslim si, ze je to prehnana cena. A pokial sa to zrealizuje vlastnymi ludmi, ktorym sa da praca a pocit, ze mozu cosi urobit pre svoju komunitu tak dalsie +. Samozrejme na Sk je NORMALNE, ze si niekto v obci z dotacie cosi trhne, ci uprednostni svojich ludi, ale zmenu tohoto si neviem predtavit....:(
No myslim si, ze rovnake riziko, ze si niekto nieco trhne, ci uprednosti svojich ludi je i u stavieb poldrov, priehrad i pri dotacii na vyskum a prieskum...
 

Stabilná úroveň príspevkov. Holoruby.

V zákone nie je všetko. Aj podpriemerne rozmýšľajúci človek by pobadal, že dôraz som kládol nie na zákon samotný, ale na jeho dodržiavanie.
Čo sa však dá čakať od insitného vševedka? Od vševedka, ktorý si myslí, že za všetkým treba hľadať vinníka, aj za dažďom.
Od vševedka, ktorý nie je schopný ani natoľko si utriediť svoje vlastné príspevky, aby zistil, komuže to má odpovedať na komentáre k cene projektov.
O tom, že jeho výplody o tých cenách sú vedľa jak tá holorubná jedľa, je už úplná zbytočnosť hovoriť.
Zhrnuté, podčiarknuté:
neschopný čítať, neschopný rozmýšľať, schopný výdatne kecať a šíriť bludy. Rád ti to pripomeniem vždy, keď zareaguješ na nejaký môj príspevok, holorubča.
 

A tento rok to ako vyzerá?

Minulý rok Malé Karpaty zasiahli 2 silné víchrice, veľa pršalo, v mnohých lokalitách bola hladina podzemnej vody na úrovni terénu. Viaceré oblasti vypadali podobne možno aj horšie ako tie, ktoré sú v tých blogoch.
A tento rok v lokalitách, kde bola kalamita spracovaná ešte minulý rok ,tak tam vyzerá neporovnateľne lepšie. Zvážnice, približovacie linky sú v takom stave ako boli pred 2 rokmi, haluzina uprataná,..
 

Nuž...

Neviem či je pre Kravčíka najvhodnejšou prezentáciou porovnávať jeho aktivity s krádežami dreva. Aj keď je tam súvislostí asi toľko, ako medzi Kravčíkom a vedou.

Ale už ľudová múdrosť hovorí, že kto chce kam, pomôžme mu tam.
 
Hodnoť

premrhané peniaze

Nie sme taký bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci. Toto príslovie platí na tieto jednoročné experimentálne hrázky.
Ako súhlasím s revitalizáciou územia, odstránením lesných ciest, zahataním eróznych rých a inými spôsobmi zachytenia vody v prírode. Lenže súčasne by sa mali prehlbovať rieky, zväčšovať korytá potokov, budovať poldre a veľké skutočné priehrady. Ďalej by sa mali vysádzať lesy, stromy, stromy stromy, všade treba sadiť stromy!!! Toto si musia konečne uvedomiť všetci kompetentní. Revitalizácia krajiny je nevyhnutná. Stop ťažbe dreva, stop holorubom, stop zvážniciam,..... Iba sprostí to nechcú pochopiť, že povodne si spôsobujeme sami
 
Hodnoť

no takto. V "smradičove" by si nemali

občania myslieť , že na všetko musí myslieť štát a jeho úradníci a mali by sa chytiť vlastného rozumu a nestavať tam, kde sa môžu potoky vyliať.Za druhé nepovolovať na úrovni obcí- však páni starostovia- také zásahy do územného plánu , a pri vydávaní stavebných povolení a stavbe rôznych aj lesných ciest ,aby pri veľkých dažďoch vytopilo domy, ktoré už boli postavené v minulosti na bezpečnom mieste.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Július Kovács: Trnka obchodoval s nahrávkami gorily čiže je pravá, takže Haščák patrí do basy. 1 886
 2. Marián Viskupič: Kotlebovci rastú. Zastaviť ich môže jedine toto 1 752
 3. Milan Brejcha: Máme vážny problém - neznalosť a chuť voliť zároveň 1 683
 4. Ivan Švajlen: Pevná pracovná doba je nepochopením učiteľského povolania – iný pohľad 1 369
 5. Jozef Šátek: Mýtny zločin. 1 180
 6. Martin Borguľa: 13. dôchodok – namiesto samozrejmosti len almužna a predvianočná kampaň 1 118
 7. Milan Brejcha: Otvorený list tebe - voličovi 2020 1 075
 8. Gabriel Kuba: Trnky, trnky, všade trnky! 919
 9. Martin Droppa: Podvodné e-maily akože z banky 841
 10. Filip Pastorek: Sme Ficoland alebo právny štát? 736

Rebríčky článkov


 1. Zdeněk Kedroutek: Pokračování nových členských průkazů a digitální správy na úrovni ÚzO.
 2. Štefan Vidlár: Padňi komu padňi
 3. Július Kovács: Nedajme sa pomýliť Kotleba a Mazurek sú nacisti nie fašisti a to je horšie.
 4. Robert Štepaník: diel 36 - rubrika: čerstvejšie než treska - október 2019
 5. Milan Kulkovský: Nemusím byť historik, aby som nebol hlupák
 6. Marián Tkáč: Možno je Dobroš naozaj dobrý
 7. Michal Páleník: Gastrolístky vás stoja tri obedy mesačne. Ak máte šťastie tak "iba" jeden.
 8. Olívia Lacenová: Situácia na Blízkom východe sa upokojuje. Trhy veria v pozitívny vývoj a ropa klesá
 9. Ľubomír Belák: Televízna 3:ka a čas
 10. Milan Lacúch: Nepoznané tajomstvo pravej podstaty Stvoriteľa

 1. NAKA zadržala Dobroslava Trnku. Ako zareagoval Počiatek?
 2. Prieskum: Extrémisti z ĽSNS stúpajú, Slosiarik nevylučuje ich víťazstvo
 3. Tótha vypočúvali osem hodín. Kočner tvrdí, že klame (minúta po minúte)
 4. Pendluje medzi Cannes a Bratislavou. Počiatek svoje reči na nahrávke s Trnkom zľahčuje
 5. Trnku pustili, prokurátor stíhanie spochybnil
 6. Vlhová vyhrala obrovský slalom v Sestriere, s Brignoneovou dosiahla rovnaký čas
 7. Vlhová je po prvom kole obrovského slalomu v Sestriere na druhom mieste, Shiffrinová je štvrtá
 8. Fico kritizoval prezidentku za jej reakciu na prepustenie Trnku
 9. Auto utopil v podjazde, prelomil sa pod ním ľad
 10. Ples v opere tento rok nemal kráľovnú. Mal dvoch kráľov

 1. Opoziční politici žiadajú odchod Mamojku z Ústavného súdu
 2. Kiska: Trnka bol mafiánskym chápadlom Fica. Hlava mafie sídli v centrále Smeru
 3. Matovič k zadržaniu Trnku: Prečo ešte nie je vo väzbe Počiatek, Jankovská, či Bödör
 4. NAKA zadržala Trnku. Prečo nezadržala aj Počiatka?
 5. Zadržanie Trnku. Varí sa predvolebný guláš?
 6. Gorila - Haščák financoval Beňovú a tá sexovala...
 7. Trnka nemal byť prepustený: Kočnerovci ešte neprehrali. Slušnosť ešte nezvíťazila
 8. Spravodlivosť po slovensky
 9. Dočká sa, ak niekto zomrie...
 10. V roku 2017 prišiel Dušan Kováčik do banky a vložil si na účet hotovosť 204-tisíc eur

Už ste čítali?