Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dva milióny mladých s pápežom a média – nič! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nádej a beznádej.
Keď sa dnes pred týmto potápajúcim sa svetom ukáže v takom rozsahu nádej a radosť srdca mladého človeka, a jeho zameranie na niečo iné, ako je luxus, egoizmus a hedonizmus, svet zostane tak zaskočený, že ak by sa proti tomu postavil čo i len jeden skeptik, médiá mu sami zaplatia tlačovku :-). Je to asi logické, pretože tá nádej nemôže existovať bez poriadku v sebe samom, a ten neexistuje bez práce so svedomím. No a keďže sa poriadok a svedomie dnes nenosí, tzv. moderný svet bude radšej z pohodlnosti nariekať, a čoraz viac sa potápať v čoraz ťažšie zaplatiteľných dôsledkoch neporiadku. Za každou krízou je neporiadok v srdci, a ten stojí neporovnateľne viac, ako akcie ľudí, ktorí to ešte nechcú vzdať. Svet by sa mohol zamyslieť, čo sa mu viac vyplatí podporovať, ak to ešte nechce vzdať a skončiť v rozvrate a vojnách. Zatiaľ to vyzerá tak, že svet akoby nevedel, čo chce, a asi aj ten mediálny.
Rado777
<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>

Je to tak, vďaka. Tuším Teilhard de

Chardin povedal, že kto dá svetu nádej, ten si ho získa. V dlhodobom horizonte to tak bude, len dovtedy mnohí môžu na ten iný postoj k životu veľmi doplatiť. Denne sme toho svedkami, škoda každého strateného života. Bez potu, slz a námahy sa nič nedá dosiahnuť, cesta na ktorej nie sú žiadne prekážky nevedie nikam.
 

Ešte raz sa k tomuto príspevku vraciam -

je pokojný, pravdivý a vystihujúci podstatu!
 
Hodnoť

jozef

možno, že táto diskusia je taká "blbá" práve z dôvodu ako s podal ten článok. Podal si ho z výčitkou...
Asi keby si bol iba napísal svoj pohľad na danú akciu, tak to mohlo byť menej konfrontačné.
A ešte niečo by som dal. Asi sa je potrebné opýtať prečo je v dnešnej dobe taká niekedy averzia k RKC? Nemá v tom dosť veľkú vinu aj samotná RKC, resp. Časť ich zástupcov?
Skús napísať článok, ktorý by ľudí spájal a nie už nápisom štartoval do protiútoku. Verím, že dokážeš napísať aj taký článok. Peknú nedeľu prajem.
 

Skúsim to, celý život sa snažím

ľudí spájať, ale myslíš si, že s tymi notorickými antikresťanmi sa dá diskutovať?
Mám pripravené niečo o cirkvi, aj s otázkami a námetmi. Je to aj ľudská ustanovizeň s mnohými chybami, iba sa obávam, že lepšiu nemáme. Ak máme, daj adresu!
 

Nootoricky antikrestan ?

Tak ak ja odmietam financovat vaše hobby a žiadam aby ste si svoje zabavky platili sami takisto ako niekto iny kto ide napriklad do kina alebo si zašportovat a plati si to sam , tak preto ja som notoricky antikrestan ? Alebo ked mam vaše bajky v paži a je mi jedno kto akeho vymysleneho bôžika uctieva , tak som notoricky antikrestan ? alebo ak pri diskusii o naboženstve budem použivat logiku a žiadat konkretne dokazy , tak som notoricky antikrestan ?
To by potom rovnako existovali notoricki antirybari , notoricki antišachidti a podobne.
Ved sa prestante montovat do štatneho rozpočtu a do zakonov , prijmite si svju Vatikansku zmluvu vyhradne v kostoloch a ti teboou nazvani notoricki antikrestania zrazu spred tvojich oči zmiznu :-)))
 

Jozef

Spájate ľudí alebo kresťanov?:)Oboje nejde:))
 

jozef, prepáč

Tebe nesiaham po členky, okrem toho mám osobne ŤAŽKÉ srdce na jednotlivcov c RKC, ale ako ja hovorím, Boha zo srdca mi ani cirkevní hodnostári nezoberú :-)
A čo sa týka "antikresťanov" (ako to píšeš vyššie), problém nevidím v nich, ale v tých, ktorí nedokázali zvládnuť "ich premenu".
Predať čokoľvek je veľmi ťažké, ale predávať "vieru" musia výhradne tí, čo na to majú. Ostatní, nech šíria vieru. Verím, že si to pochopil.
Je iné predať nevercovi vieru (sú na to potrebné iné metódy) ako šíriť vieru, medzi veriacimi. v RKC tento rozdiel zatiaľ nepochopili.
A Jozef, nech sa snažíš sebalepšie sám to nedokážeš.
A osobne, napísal si "antikresťan", ale som presvedčený, že nedokážeš napísať a zdôvodniť termín "antikresťan" ani Ty. Takže ho nepoužívaj.
Veľa ľudí tu má osobný mindrák a skrýva sa za nick (nie všetci), ale ich viera je silná, akurát momentálne majú krízu. Tak to vidím ja.
Pekný večer a niekedy možno aj na kávičke v BA.
 

Tá kávička je dobrý nápad!

Neviem, ktorý pápež povedal, že je zázrakom, že viera je tu aj po 2000 rokoch, napriek úsiliu tuším "nás kardinálov" (neber to doslovne). Mne sa zdá, že viera sa nepredáva, viera je aj milosť, ktorú dostaneš, ani nevieš prečo, nevieš, kto Ti ju vymodlil. Na Slovensku chodí do kostola 20% katolíkov, to je 13% obyvateľov a teda na tých má priamy vplyv cirkev. Na ostatných môžu vplývať iba laici, nie agitáciou ale svojim osobným príkladom života. Okrem toho veľký priestor v cirkvi väčšinou nemajú. Rozumove argumenty málokoho presvedčia, nejedná sa o matematiku. Ja som v mnohých partiách, výborný priateľ aj s ľuďmi, ktorí neveria. Vzájomne sa rešpektujeme, nikdy však zo žiadnej strany som tam nepočúul urážky a vyhrážky. Človek, ktorý len frfle, kritizuje a nadáva by mal s tým prestať a povedať svoj konštruktívny návod na použitie.
 

pan Miklosko

nezda sa vam ze za tych vyse 21 rokov co stat napchava miliardami korun cirkvi, fuzzy restitucie, dotacie na udrzbu kostolov, far, atd. je ich navstevnost len 13% z obyvatelstva, to sme taky bohaty stat, ze si dovolujeme stavat dalsie tisice kostolov a navstevnost stale upada?
to ozaj nemame kam davat peniaze, to mame skolstvo, zdravotnictvo, atd. na takej vysokej urovni, ze si mozeme toto dovolit pre 13% komunitu?
.
chapem uz preco RKC sa tak drzi toho komunistickeho zakona 218/1949, ved tych 13% obcanov by neutiahlo tuto katolicku vrchnost na vatikanskych provinciach slovenska, vsakze?
.
no a kde je vas moralny zavazok z peticie za 31 poziadaviek nabozenskej slobody este pred neznou revoluciou, (podpisalo ju vyse 500tisic obcanov republiky), kde ako prva poziadavka bola odluka cirkvi od statu.
.
recou veriaceho, by som to vyjadril asi takto: "Nie je to s kostolnym poriadkom"
.
konstruktivny navrh: PLNA odluka cirkvi od statu!!!

a samozrejme s tym suvisi aj Vatikanske zmluvy na Ustavny Sud!!!
 

hey Slavomir_Repka

to mas pravdu, predavat daco co nikdy nikdo nevidel a ani neuvidi je ozaj tazko, inak sa tomu hovori pyramidova hra.
.
skovavat sa v boji o moc a peniaze za sukromnou vierou dokaze len jedina pravnicka osoba - RKC klub.
.
no aj s tymi metodami, svet ma skusenosti, to ozaj je treba pouzit ine methody, ale chvalabohu uz ludstvo ma tieto methody za sebou a nezmazu ich ani ospravedlnenia papeza za krvave zlociny katolickej cirkvi v boji o moc a peniaze, za zlociny proti ludskosti.
 

cely zivot

sa snazim ludi priviest k filatelii, ale myslis si, ze s tymi notorickymi antifilatelistami sa da diskusotovat? Mam pre nich rozne znamky - aj s nametmi. Je to konicek s chybami, iba sa obavam, ze lepsi nemame. Ak mame, daj adresu... :(
 

Musíš urobiť väčšie PR,

webovu stránku, inzeráty, blogy, bilboardy,... a všetci budú zbierať známky. Ja som bol tiež voľakedy veľký filatelista, teraz už zbieram iba pre vnukov a misie. Spomínam si, že raz ma jeden budúci teológ ošudil, lebo mi povedal, že mi vymieňa Madagascar a bol to Magyarorságh. Chudák, medzitým už zomrel,ale rád spomínam na túto príhodu. A medzi nami aj ja som druhých šudil, v knihe Ako sme boli malí je to všetko zachytené.
 

Pokiaľ si pamätám,

výčitka bola len na média, že blchy si všímajú a slonov nevidia. A aj to, že vôbec nevedia okomentovať to, čo sa tam udialo. Nielen povedať, čo sa udialo, ale aj prečo, čo je za tým, aké to má súvislosti s inými udalosťami a čo z toho vyplýva. Táto výčitka platí o väčšine správ v médiách. Faktografia, väčšinou pozháňaná na internete - v budúcnosti to budú zaujímavejšie robiť same počítače a nebudú k tomu potrebovať novinárov.
 

Jozef

pravdu píšeš, ale (ako vždy)...
Ty si článok podal akoby média "nepodali" objektívnu pravdu IBA ohľadom stretnutia mladých s pápežom, ale aj vyššie sám píšeš, že je to (bohužiaľ) "štandard" médií.
Nenapísal si, že média informujú všeobecne "plytko", ale napísal si, že tak informujú o konkrétnom stretnutí. A tým pádom si sa zaradil tiež do šíku NÁS "pisálkov.
Ale aspoň sme si pokecali. Je pravda, že urážky a arogancia by nemali mať priestor vo verejných diskusiách, ale to nezmeníme my, dokážu to snáď iba vlastníci webov (aj to nie som si istý)
 

Od médií očakávam nie oznámenie o tom,

že niečo sa stalo, ale to, že mi povedia, prečo sa to stalo, kto je v pozadí, komu to poslúžilo a čo z toho bude.
 
Hodnoť

 

no, u nas v novinach boli posledne tyzdne plne laskyplnych stretnuti katolickych knazov s mladymi ludmi, takze je celkom osviezujuce.
nie, opravujem, na titulnej stranke stranke irish times je fotka, na ktorej pochoduju chlapi obleceni v bielych hidzaboch a komentar je venovany pripadu andrewa ronana. takze zase vsetko po starom
 
Hodnoť

Jozef

Jednoznačne sa spoliehali na Vás, že niečo o tom napíšete :)
 

Ja som pred pár dňami napísal

o Bambíne a vôbec som nemal chuť zasa písať nový článok. Píšem knihu, ide to ako z chlpatej deky.
 
Hodnoť

Ja si myslím,

že je to vec názoru. Jasné, že médiá sa mohli viac zaujímať o túto udalosť. My na Slovensku mám jedno kresťanské rádio, ktoré vyslalo do Madridu dvoch svojich redaktorov. Tí prinášajú čerstvé správy, dojmy...Sú priamo na mieste s našimi slovenskými mládežníkmi...Naša kresťanská televízia Lux...neviem, pretože som momentálne v zahraničí, tak netuším, či sa nejakým spôsobom zapojili do Svetových dní mládeže. Myslím však, že určite áno. Ja sama so mala do Madridu ísť, no kvôli inej zahraničnej ceste som to nakoniec musela odvolať. Mala som tam dokonca spievať s našim zborom z Katedrály sv. Františka Xaverského v BB, s ktorým sme nahrali slovenskú verziu tohtoročnej hymny SDM. Mrzí ma, že na Slovensku táto akcia nie je zatiaľ až tak známa. Hovorí sa o nej len v "našich" kruhoch. Medzi kresťanmi. A preto sa možno ostatné médiá veľmi nezaujímajú o tieto veci...
 

Zvyknutý som z Talianska,

ale aj z iných štátov, že o veciach okolo viery, cirkvi, alebo náboženstva píšu ľudia kvalifikovaní, novinári, laici, ktorá poznajú históriu, vedia ľuďom veci vysvetliť. Tu, vo "svetských novinách" je to ináč, okrem Sudora si málokto dá záležať. Prečíta pár internetových článkov a zbúcha ďalší, z ktorého sršia chyby a neznalosti. V Taliansku má každá redakcia Vatikanistu, ktorí to vie!
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jozef Sitko: Neslýchaná vulgárnosť Počiatka, Trnku, Jankovskej a ďalších! 576
 2. Martin Borguľa: Kde je bývanie, tam vzniká rodina 411
 3. Maroš Chmúrny: Zodpovednosť podľa Fica 357
 4. Stanislav Martinčko: Veľká radosť psa generálneho prokurátora D. Trnku ! 267
 5. INEKO: Ako odvolať Bugalu či Kováčika 184
 6. Jozef Šátek: Kto je zodpovedný za blamáž v prípade D. Trnku? 167
 7. Ivan Holko: Ktoré korenie je bezpečné pre psy? 164
 8. Miroslav Lukáč: Nezabudol Fico pri výkupnom medikov na ďalších študentov? Čo tak celkový zákaz vycestovať? 140
 9. Monika Nagyova: Denník starej dievky - Och, aké škaredé sú moje rúčky bez obrúčky 137
 10. Július Kovács: Šamorínsky vodný zdroj vody je schopný zásobiť polku Slovenska, ale Most HID ho ničí. 134

Rebríčky článkov


 1. Andrea Fuglíková: Strategie vojenského výcviku, které můžete použít ve svém podnikání
 2. Martina Meriačová: Svojich tieňov sa viac nebojím. .
 3. Ľudovít Herman: Páčilo by sa mi byť homosexuálom...
 4. Štefan Vidlár: Predceda Andrej
 5. Milan Kulkovský: Nechcem byť Catmann, ale občas by to nebolo od veci...
 6. Ján Franz: Čiernobiela krajina
 7. Milan Lacúch: Uvidel som smrť!
 8. Július Kovács: Prečo Kotleba rastie, lebo neprotestuje pred prázdnymi budovami potme.
 9. Ľudovít Herman: Ja voliť nepôjdem. No a čo!
 10. Simona Mačorová: Sexuálna Výchova

 1. Vypovedal Haščák aj Bödör. Výrobca zbrane dostal podmienku (minúta po minúte)
 2. Šéf komanda potvrdil sledovanie Kuciaka, Threema bola získaná zákonne (minúta po minúte)
 3. Kuciakovi kolegovia ukázali na Kočnera, súd rozhodne o Threeme (minúta po minúte)
 4. Prieskum: Voľby by vyhral Smer pred ĽSNS a koalíciou PS/Spolu
 5. Čo dávajú jesť Kočnerovi a môžu sudcovia čítať noviny (ďalšie otázky o procese)
 6. Kotlebovci predčasne ukončili míting v Levoči, odporcovia ich vypískali
 7. Nemám úctu k prezidentke, povedal v parlamente Danko
 8. Danko povedal, že nemá k prezidentke úctu. Nemal by piť, odkazuje mu opozícia
 9. Princ Harry: Nie som ľahkovážny, inú možnosť som nemal
 10. NAKA zadržala bývalého šéfa odboru školstva košickej župy. Už je na slobode

 1. Igor Matovič navštívil smeráka Počiatka na francúzskej riviére
 2. Študenti lekárskych fakúlt posielajú Ficovi otvorený list
 3. Iniciatíva Kresťania proti nenávisti varuje pred Kotlebom a Harabinom
 4. Najväčší hriech Roberta Fica: Bödör mal k Ficovi častejší prístup než nejeden minister
 5. Bödör mal pre Kočnera zabezpečovať policajné lustrácie, aj ich spolufinancovať
 6. Židovský cintorín zničili deti. Liberáli vinili národovcov či tradičnú rodinu
 7. Ako vyzerá zodpovedná zmena v podaní Smeru
 8. Urobil Jozef Makúch z NBS-ky bankomat pre súkromnú firmu?
 9. Lajčák cez štátnu akciovú spoločnosť pomáha pred voľbami nekalo financovať Smer
 10. Ako sa generálny prokurátor Trnka nechal korumpovať Kočnerom

Už ste čítali?