Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo robiť ak Vás predvolajú svedčiť ? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

pekne

CTR-V CTR-C :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a nie naopak ? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Keď v takej demokratickej

krajine ako USA odporúča profesor práva toto http://www.youtube.com/watch?v... U nás sa ani netreba o tejto téme baviť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Otázky:
1/ predvolajú ma vo veci napríklad dopravného priestupku, aby som označil vodiča mojho vozidla, ktorým je moja dcéra, vo všeobecnosti môžem odmietnuť výpoveď iba ak ide o trestný čin, ale ako v tejto fáze viem, že nebude priestupok prekvalifikovaný na trestný čin, napríklad ak ma vyšetrovateľ zámerne nebude informovať správne, ako to vyriešiť?, čo ak budem vypovedať a potom sa zistí, ide napokon o trestný čin?
2/ nie je mi jasné čo sa myslí pod textom, že "svedok nič v predmetnej veci nezatajil" - ako sa to chápe v prípade napríklad komplikovaných vecú, keď ako svedok nemôžem ani domyslieť vzhľadom na svoj úzky pohľad všetky súvislosti?
3/ ako sa v praxi chápe zamlčanie trestného činu o ktorom viem, alebo tuším, že viem, keď mám obavu z pomsty napríklad mafie, nedôverujem polícii, cítim s aohrozený a podobne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odpovede

1/ Ak sa zistí že ide o trestný čin , svoju výpoveď môžeš zmeniť z tohoto dôvodu. 2/ otazka nie je jasná. 3/ Výpoved môžeš odoprieť aj v prípade že by výpoveďou došlo k ohrozeniu tvojho života alebo zdravia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kovboj

Si uvážlivý človek, pretože ti odpoveď trvala 5 rokov :-D!

Ale dobre!

Pýtam sa ťa k odpovedi č.1 - výpoveď môžem predsa zmeniť hocikedy, ale ak raz podám informáciu vyšetrovateľovi "prdku" mi to pomôže, že ju môžem zmeniť, už to môže poškodiť člena mojej rodiny ( napríklad v prípade priestupku, keď nemám právo výpoveď odmietnuť....)

K odpovedi č.2: je to jednoduchí, ako v odpovedi č.1, pôjde o priestupok napríklad mojej manželky, keďže nejde o trestný čin, musím vypovedať ako svedok, ale vyšetrovanie nakoniec ukáže, že nakoniec predsa len ide o trestný čin a ja svoju manželku svojou výpoveďou poškodím....

K odpovedi 3.: ako vyšetrovateľ pochopí moje obavy? môže ich pochopiť ako neodôvodnené a mne pohroziť trestným stíhaním?

....nuž "včul buc múdry Karle"
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME