Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Novinári,občania,ste pozvaní! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to dobrý nápad?

Pokiaľ dobre chápem princípy nášho práva, tak v zákonoch mimo trestného zákona možno riešiť len priestupky - pokutami do takej a takej výšky. Neurobili by sme si medvediu službu, ak by sme konanie, ktoré sa v súčasnosti považuje za trestný čin, v zákone o obecnom zriadení riešili nejakými pokutami?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trestny čin

bude stíhaný v zmysle trestného zákona.Svojvolné nakladanie v rozpore so schváleným rozpočtom,neinformovanie poslancov a rôzne "drobné" prehrešky starostov sa ale nestíhajú vôbec a ako sa vraví s jedlom rastie chuť.
Takže v zákone o obecnom zriadení by mohli byť postihy napr.za nezverejnenie programu a schôdze OZ,porušenie rozpočtovej disciplíny nedodržiavanie VZN a uznesení a pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

silná káva

že sa niečo môže na čas niekomu prepiecť, to berem. Ale, že to môže trvať viac volebných období?
To hovorí niečo o vyspelosli obyvateľov obce ale aj o zákone o obecnom zriadení.
Hovorí to niečo aj o kvalite zákonov vôbec a zodpovednosti poslancov za ňu. Ak by sme žili v Utópii, tak by možno medzi prvými ustanoveniami ústavy v článkoch o poslancoch bolo zakotvené, že poslanci zodpovedajú za kvalitu zákonov aj vrátením poslaneckého platu a iných pôžitkov. Ale to by bolo možné len v Utópii. Ak by sme teda žili v Utópii, dali by si poslanci dobrý pozor na to, či je zákon o obecnom zriadení vyčerpávajúci, alebo je to len čiastkové riešenie. Takto nezostáva nič iné, ako plátanie. Ale ani na plátanie nie je čas, lebo každú chvíľu treba hasiť nejaký politický oheň. Nie len teraz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

káva je silná

ale tá "kasta" je ešte silnejšia ,žial, ale ked budeme mlčať a nebudeme poukazovat na šafarenie starostov a primatorov naše obce a mesta dopadnu zle a budeme to znášat my občania. Ani jedna doterajšia vláda neriešila a nerieši situaciu v obciach, kde sa veselo šafárí.
Možno je to prvá lastovička na Slovensku ,ked starosta sa dostal až pred sud, len nestači konštatovať, že porušil zákon, treba ho aj potrestať a vymáhať od neho peniaze čo ukradol a vrátiť do pokladnice obce.
Treba verejnosť informovať ako ten sud dopadol a posmeliť ludi aby sa už konečne prestali bat od starostov a poslancov, ved oni rozkradaju naše spoločné peniaze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

rozsudok,

padne zajtra o 10.00hod.
prokurátor žiadal podmienečný trest v polovici sadzby a obhájca obhajoval štýlom,že pán starosta konal v búrlivom prostredí!:-)
A v tom kontexte sa to stalo!A samozrejme žiadal odmietnutie obžaloby v plnom rozsahu.

Pán exstarosta tvrdil,že nikdy nekonal v neprospech obce,veď on to robil 30 rokov a ľudia si ho preto volili.
Veľmi zábavné!:-)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME