Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Občan, neprieč sa starostovi! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

nezdá sa mi,že na

oplotenie treba súhlas suseda.Skôr si myslím,že nie,takže ste dobrovoľne postúpili zbytočné šikanovanie.A v tejto veci na 100% mala prsty cirkev/majiteľ susedného pozemku ak som dobre pochopil,ktorej sa nič nevidí a do všetkého chce kecať/, z ktorej sú takmer všetci richtári pokakaní.Lebo richtár čo sa cirkvi sprotiví dorichtároval!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mne sa vidi, ze pan farar bez problemov podpisal autorovi listinu, takze bud si precitaj clanok este raz alebo sa chod navazat do cirkvi do diskusie, kde to bude predmetne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Plot, oplotenie,

je drobná stavba. Nám bolo povedané, že ak ju budeme robiť murovane, t.j. zapustenú do zeme, musíme ju ohlásiť MÚ. A tak sme aj urobili. Ale, vždy je oplotenie u majiteľa vecou troch strán. Tá štvrtá patrí - u nás susedovi po pravej ruke. A tak sme aj urobili. Máme múrik cca 40-50 cm a potom pletivo. Tak, ako to má byť. Pletivo s palicami, resp. tie trubky okolo, aby nespadlo. Cez ne idú šponoviacie drôty, atď. Teda, jednoduchý, jednoliaty plot, oplotenie, aj keď má približne 20 metrov dĺžky. Ale od suseda sme si žiaden podpis nežiadali. Šlo iba o jeho súhlas, že na istý čas sa staneme jednou záhradou a naša Vika si zrejme presonduje aj ich terén. Ale zvládli sme to všetci v pohode a dobrých medziľudských vzťahoch. Neskôr i pri susedovi z pravej strany. Všetko ide, len sa netreba zastrašiť zbytočnou byrokraciou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v tomto prípade

ide o šikanózne chovanie starostu.
Čierne stavby priateľov mu nevadia, ale aktivistov a kritikov jeho starostovania prenasleduje všade kde sa mu naskytne možnosť.
To je problém,nie samotný plot!Ten je len zámienkou na šikanu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stavebný zákon hovorí,

že pri drobných stavbách (je tam výslovne uvedené aj oplotenie) stačí ohlásenie stavebnému úradu, kde je potrebné priložiť iba jednoduchý situačný výkres- § 55, ods.2, písm.b.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vlado

na Slovensku je bežné porušovanie zákonov, občanmi i úradmi,
malé obce sú priam ukážkou toho, ako si miestni vyvolení predstavujú samovládu, pardón, samosprávu
aby som nekrivdil, niektoré mestské časti v Bratislave ich tromfnú aj so zatvorenými očami, lebo presne to ma napadá, že sa muselo diať pri písaní, keď čítam ich listy i rozhodnutia,
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda je iná, ako píše autor blogu!!!

1, Dobrý manžel a predseda ZOMOSu dostal súhlas od miestneho farára pod podmienkou, že brána na cintoríne zostane. Až potom p. Špánik odfotil bránu a poslal na odkaz pre starostu (brána patrí k cintorínu a nie obci).
2, Geometický plán bol vyhotovený v roku 1994 pre Jednotu SD Nitra a časť novej parcely, ktorú si chcú oplotiť bola dokreslená fixkou bez rozmerov ( Neoverená kópia GP).
3, Majiteľka pozemku je dcéra a žiadosť bola podaná na no matky bez splnomocnenia. Dcéra, ako vlastníčka v žiadosti a ani v prílohách nebola vôbec spomenutá.
4, Na to, aby dobrý manžel ukázal prstom, pokiaľ je jeho pozemok v dnešnej dobe neskočí žiadny úrad. Teda...aspoň vo Vinodole!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME