Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úpadok portálu fotky.SME (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý deň

ďakujeme za cenný príspevok a konštruktívnu kritiku. Slabiny a nedostatky webu fotky.sme.sk si uvedomujeme a určité zmeny a vylepšenia pripravujeme. Do našej práce vstupuje mnoho faktorov, a tak nechcem sľubovať žiadne dátumy, verím však, že prvé drobné vylepšenia by mohli prísť už do Vianoc. Výrazné zlepšenia by ste si mohli všimnúť už v prvom polroku 2012. Viem, mohlo by to byť aj skôr, nechceme však pri práci nič podceniť.

Ešte raz ďakujem za podnetný článok. Diskusiu budeme pozorne sledovať a inšpirovať sa zaujímavými nápadmi ;)

S pozdravom,
Filip Struhárik, SME.sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý den,

pane Struhárik. Můžeme mít nějakou informaci, kdy se přibližně objeví jaká změna?? Tj. např. bych si představoval odpověď ve stylu: omezení počtu vkládaných foto plánujeme na prosinec tohoto roku, změna hodnocení přijde koncem jara 2012. Díky moc za odpověď, Kaja Chytil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milé osadenstvo SME!

Mnoho podnetných názorov je napísaných v diskusiách na fóre priamo na stránke fotky.SME... Predpokladám, že aj tam niekto zo zodpovedných zablúdi... Alebo ani nie?

Tibor Javor alias Commandcom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím s tebou Tibor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Samozrejme,

podnetnými nápadmi sme sa pri našej práci vždy radi inšpirovali. Veríme, že Vás pripravované zmeny potešia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám nápad

1. Nooo a čo tak spoplatniť každú vloženú fotku, ktorá sa obecenstvu páči !!?? A tie bez hodnotení by boli automaticky vymazané napr. po 14 dňoch ? Niečo na spôsob piana ??? 2. Možnosť pre autorov zaradiť sa do napr. 3 stupňov amaterizmu a boli by odlíšení trebárs farbou svojho nicku !?
3. Posledný, ale najdôležitejší už nespočetne krát diskutovaný na fotky.sme je zmena spôsobu hodnotenia, jednobodové nepostačuje, možno 3 bodové by bolo optimálne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemyslím, si že by sa mali spoplatňovať fotky podľa toho ako sa páčia, malo by sa spoplatniť členstvo a stanoviť menší limit vkladania fotiek za týždeň. Neviem, aké zmeny sa chystajú, ale dúfam, že povedú ku skvalitneniu stránky fotky.sme. Prajem veľa zdaru pri zmenách, nech sa vydaria a sú prospešné :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

súhlasím, spoplatnené by malo byť členstvo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môžem otázku?

Prečo si myslíte, že by sme mali spoplatniť členstvo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spoplatnenie clenstva

by vseobecne nebolo dobre. Odradilo by to mnoho skolakov, ktori niekedy robia dobre fotky. Avsak spoplatnenie premiovych kategorii urcite. Take kategotie by mohli byt napriklad: vytvarna fotografia, analogova fotografia, stare techniky, fotomontaz, spolocenska reportaz, atelierova fotografia, experiment, dekorativna fotografia, makrofotografia atd. To su zanre, kde sa uplatnuju najma skuseni fotografi, ktori si radi zaplatia za clenstvo v tomto "klube". Mali by vsak dostat aj cosi navyse, napriklad pravidelne hodnotenie kvalifikovanym kuratorom - svojho casu som sa snazil dotiahnut niekoho zo Stredoeuropskeho domu fotografie. Stale je to otvorene. Z poplatkov by sa kurator polahky dal honorovat.
No a potom kategorie masove: psicek, macicka, dietatko, kvetina, turistika, dovolenka, leto, zima atd... Tie by boli zadarmo. Bodovanie je vec diskutabilna. V platenych kategoriach by som videl riesenie v bodovani kvalifikovanym kuratorom, a az po dosiahnuti urciteho poctu bodov by mohol aj autor bodovat. Hodnotit verbalne samozrejme vzdy. V neplatenych kategoriach by sa mohli bodovat fotografi sami, ako doteraz, avsak hodnota takehoto bodu by bola mensia. Takto by portal ostal verejny a masovy a navyse znacne motivujuci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

myslela som to tak, ako som napísala, dnes sa platí všade, či je školák na fotkách alebo niekde inde, členstvo je všade spoplatnené, nie je to až taká záťaž, ostatné poplatky by záviseli od samotného fotografa, to je už zase závislé od ponuky, čo sa ponukne a s akou kvalitou. Na fotkách.sme by mohlo byť tiež poradenstvo v oblastiach ako spomínaš, väčšinou to tak aj inde funguje. ( škola fotografovania, výstavy, projekty, hodnotenie a kritika,.... autor si pri vkladaní môže zakliknúť, či chce kritiku alebo nie, či chce, aby fotografia bola hodnotená, atď., nebudem všetko menovať. Človek, ktorý to s fotením myslí aspoň trochu vážne a chce sa na svojej ceste fotografie zlepšovať to berie ako samozrejmosť. Nie každý je študovaný fotograf. Verejnosť publikácie by tým nezanikla a ani neutrpela. Nováčikovia by na nespoplatnených kategóriach mohli ďalej svoje fotky zverejňovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem

Nevylučujeme, že sa na fotky.sme.sk vytvorí časom aj platforma pre profesionálnych fotografov, ktorej by sa dostalo tej cti a bola by hodnotená odborníkmi. Rovnako nevylučujeme, že niektoré časti fotky.sme.sk budú časom spoplatnené. Nie je to ale otázka, ktorú by sme dnes akútne riešili. Zmeny, o ktorých som sa v predchádzajúcich príspevkoch zmienil, nijako nesúviseli so spoplatňovaním, ale výlučne so skvalitňovaním služby a jej prehľadnosti.

Za seba dodávam, že - podobne ako diskutujúci nižšie - ani ja si nemyslím, že by sme mali deliť kategórie na "prémiové" a "masové". Po prvé, hranica medzi nimi sa nedá jednoznačne vytýčiť, po druhé, mnohí neskúsení amatéri by si možno aj priplatili len preto, aby mohli byť v akomsi "elitnom" klube. Máme im potom odporúčať, aby radšej neplatili, lebo na to kvalitou svojej tvorby ešte nemajú?

V skratke, myšlienkou fotky.sme.sk by podľa mňa nemalo byť, aby si profesionáli platili a ostatní nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Každopádne SME

by som ale odporúčal sa o fotografii ako takej pobavit s nejakými ludmi, co sa v tom vyznaju... Mozem ponuknut zopar kontaktov, trebars zo spminaneho SEDF.

Renomovany dennik, ako SME je, by mal mat vsetky svoje "sluzby" na urovni. Teda aj fotoportal. Otvorene hovorim, to, co tam bolo pred rokom, dvoma a dnes sa neda porovnavat. Z portalu sa stalo nieco, co s dobrou fotografiou ma spolocne len malo.

Mohol by som menbovat desiatky autorov, ktori odisli! Preco? Portal im NIC nedaval, diskuteri ich urazali a ich dobre fotky zapadli balastom psickov, maciciek a zapadov slnka nad morom. Opatovne vyzyvam SME, zacnite aspon trocha komunikovat s odbornikmi a vyvedte ten portal z blata. Ale nie do kaluze...

Tibor Javor alias Commandcom
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

asi ste ma nepochopili, poplatok za členstvo, členský príspevok, to je všetko, nedelím nikoho na kategórie, ostatné poplatky napriklad fotoškola, kurzy, konkurzy a pod... to sa predsa všade spoplatňuje a nie je to pre nikoho povinné, podľa záujmu a mohlo by to aj na sme fungovať, je to uvedené ako príklad, nič viac, samozrejme ďaleká budúcnosť, vízia, ktorá sa možno raz skutočnosťou stane, ale čo sa týka skvalitnenia stránky fotky.sme, zmena je potrebná. Ľudia neradi píšu svoje návrhy, v minulosti akosi neboli zohľadnené, niečo sa zmenilo, ale aj tak mnoho ľudí odišlo. Ja by som napríklad uvítala možnosť zakliknuť si, aby sa moja fotka nehodnotila bodmi na HI, viac by ma zaujali odborné komentáre a názory iných fotografov po TK, kompozície a impaktu, dalo by mi to rozhodne viac, ak by sa systém hodnotenia nemenil, ale ak áno, ako máte v pláne, bola by som rada za hodnotenie TK, kompozícia, impakt. Veľkosť fotiek už bola niekoľkokrát uvádzaná čo zlepšiť ....je tam viac návrhov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý článek

Souhlasím s těmi kategoriemi, to je základ. Ono by stačilo zavést nějaký rozumný systém hodnocení, který teď bohužel není šťastný - tj. bod anebo žádný bod. Ten systém vede pouze k tomu, že průměrná fota spadají do špatných fotek. Zpoplatnění není špatná věc, ale to už by lidé zřejmě šli po jiných fotoserverech, které mají vyšší kvalitu a za použité peníze mnohem více služeb. 3lo by to, ale ta úroveň by se musela mnohonásobně navýšit (což nepředpokládám).

Podle mého názoru by stačily kategorie (samozřejmě inspirace z jiných zahraničních) a systém hodnocení musí mít aspoň nějakou úroveň - tj. více stupňů než dva (jiný než "hospodský" systém). :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spoplatnenie

by malo mať symbolickú a prijateľnú sumu (napr. 0,000..1 €/1foto :) ) pre väčšinu autorov, ktorí neúnavne klikajú až do polnoci na fotoportál a stránku sme.. Spoplatnenie by viedlo k prirodzenému omedzeniu počtu vkladaných fotiek...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Redakcia konečne prejavila záujem o naše názory a návrhy. To samozrejme oceňujem a teším sa z toho. Na strane druhej by som očakával najskôr od redakcie vysvetlenie poslania, cieľa portálu fotky.sme . Je jasné, že to nie je komplexný fotoportál, je to "len" fotogaléria. Vždy to je o kompromise masovosť/kvalita. Doterajšie skúsenosti ukazujú skôr na masovosť portálu. To samozrejme znižuje kvalitu portálu a mnohých fotografov, ktorí prekročili určitý level to odrádza od aktívnejšieho využívania tohto portálu a zase to len vedie k znižovaniu kvality. Z toho vyplýva moja otázka pre redakciu na jasné deklarovanie účelu fotoportálu.
Pokiaľ je vážna snaha o zlepšenie kvality aj za cenu mierneho zníženia masovosti, navrhujem:
limitovanie vkladania fotiek: 1 fotka za deň
limitovanie veľkosti fotiek: 1 MB
hodnotenie: 1-3 body (viac bodov je zbytočnosť, ani inde sa nevyužíva celá škála)
anonymné hodnotenie: anonymnosť hodnotiacich počas napr. 7 dní od uverejnenia
zrušenie HI indexu a jeho nahradenie napr. 5 levelmi bez ďalšieho poradia, napr. ako vyššie uviedla Janet
vytvorenie spoplatnenej sekcie, do ktorej môžu vkladať len registrovaní (platiaci) autori, rovnako ako hodnotiť...

berte tieto návrhy ako inšpiráciu, samozrejme tam vzniká ešte množstvo otáznikov

Ale niektoré návrhy, v ktorých sme myslím jednotní, napr. zníženie limitu na počet vkladaných fotiek napr. 1/ deň sa dajú spraviť veľmi rýchlo. Tu netreba čakať ani na Vianoce...konieckoncov za chvíľu už budú visieť salónky v obchodoch :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Brki toto sa mi veľmi páči, aj to anonymné hodnotenie je veľmi dobrý nápad, k tomu ešte tie kategórie a bolo by to o inom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V krátkosti...

v SME.sk - hoci sme veľký web - nám nikdy nešlo len o masovosť, ale aj kvalitu. Aj preto máme v našom portfóliu služby, ktoré využíva len veľmi málo ľudí, no my v nich vidíme zmysel a budúcnosť. Na fotky.sme.sk samozrejme chceme veľkú komunitu ľudí, uvedomujeme si však, že tým občas trpí kvalita aj prehľadnosť stránky. To chceme zmeniť.

Momentálne nie sme v stave, kedy by som mohol prezrádzať všetky naše plány, v niektorých veciach ešte prebieha interná diskusia, ale môžem potvrdiť, že limity na veľkosť fotiek a ich počet/deň zavedieme. O ďalších našich zámeroch Vás budeme v príhodnej chvíli isto informovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sme a kvalita? to vobec, ale vobec nejde dokopy ..mozno nejake tie rubriky, ale klasické spravodajstvo je jeden veký bordel a to čo ste predvádzali pred poslednými parlamentnými voľbami, to nemalo nič spoločné s objektivitou a aj to bol jeden dôvod,že som odišiel aj z portálu fotky.sme.sk a nehodlám sa tam vraciať... niektorý aj z diskutujúcich ma pod týmto nickom ešte možno spoznajú

K myšlienke spoplatnenia fotiek.sme.sk no to môžete potom okamžite zrušiť ten portál. Je x lepších portálov a sú zadarmo. Tak isto si strčte niekam piano, ktoré zaviedlo váš nenávidený komunizmus a sloboda prejavu skončila a diskusie na internete umierajú . Vám a ani jednému našemu médiu nedám ani cent a nie som jediný, a čudujem sa ľuďom, ktorý platia za ponúkaný brak, vo všetkých médiách .
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Branislav Diďák: Super policajný flek 1 734
 2. Mišo Šesták: Ako sa počas prvej svetovej vojny fotili akty 1 386
 3. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 1 326
 4. Jan Pražák: Jak postarší manžel civěl žebračce do výstřihu 1 018
 5. Martin Barto: Dlhodobá starostlivosť dlhodobo mimo pozornosti 780
 6. Martin Šuraba: Banány v čokoláde 769
 7. Rudolf Pado: Liptovská Mara: ak nás zabijú, čo bude potom? Ďalšie rozpútané peklo? 657
 8. Danica Chames: September je mesiac, keď treba veľa jesť... 617
 9. Karol Labaš: Prečo som podľahol používaniu zdieľaných bicyklov? 502
 10. Rudolf Pado: Zahrabala obec Pastuchov nelegálnu skládku? 501

Rebríčky článkov


 1. Adriana Boysová: Byť s tebou jedno, hoc aj nie rovnakí, ale podopierať sa
 2. Milan Rousek: 36. Z auta vrak
 3. Július Kovács: Politická stratégia Progresívcov jednať aj so skorumpovanými a 20.9 mame protest ZSS.
 4. Milan Rousek: 35. Zázrak
 5. Milan Rousek: 34. Pan J a děti
 6. Milan Rousek: 33. Kdo je paní J?
 7. Štefan Vidlár: Príbjech potupňí
 8. Andrea Fuglíková: Fakta a mýty o násilí na ženách
 9. Peter Mrázik: V Jaguar Land Rover sa neuspokojíme, preto opäť vstupujeme do kolektívneho vyjednávania
 10. Milan Rousek: 32. Líný poručík

 1. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 2. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 3. Sulíkovo krídlo žiada pád republikovej rady, prekážajú mu Galko a ďalší
 4. Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri
 5. Fico mal zasa pravdu!
 6. Bödör s Kočnerom volali Fica šéf
 7. U Sakovej nakúpili policajtom testery na alkohol. Dvojnásobne drahšie ako Česi
 8. Saudskoarabské ropné zariadenie nezasiahli drony, ale rakety z Iránu
 9. Vodičku košickej električky udrel cestujúci päsťou do tváre
 10. Hossu dostal na odvolacom súde o tri roky vyšší trest

 1. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 2. Milionár Bugár dostal peniaze od štátu na zveľadenie svojich majetkov
 3. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 4. Kázeň biskupa Feketeho na púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne.
 5. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra
 6. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 7. Súd rozhodol, že pozastavenie činnosti britského parlamentu je zákonným krokom
 8. Kinosálu nepožičali. VŠMU nepomôže Pochodu za život. Festivalu inakosti pomohli
 9. Zdiskreditovaný Truban si prestáva veriť: Pripúšťa koalíciu s Kiskovou stranou
 10. Manifest Národného pochodu za život 2019

Už ste čítali?