Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Desatoro SaS-kárskych prikázaní: Koncesionárske poplatky nezrušíme! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Skus si to doplnit

tym, co sa podarilo predsadit uz za prvy rok.
Napriklad mozes zacat najcerstvejsou zalezitostou:

SaS presadila legalizacia marihuany na lekarske ucely. Po podpise prezidentom v zavere minuleho tyzdna je to par hodin sucastou slovenskeho pravneho poriadku.

A mozes pokracovat dalsimi: novela zakona o verejnom obstaravani, odmietnutie pozicky GR a dalsie...

Program vlady bol na 4 roky. Kto bude vo vlade pokracovat ukaze buducnost. Nie je vylucene, ze i nadalej zostane pravicova.
Kedze druha moznost je, ze niekto z dnesnej koalicnej trojky pojde do vlady so SMEROM. Smer sa sam vratit nemoze.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nič to nemení na fakte, že odchádzate od rozrobenej práce, a budúcnosť bude bez SaS. Takže zmeny v oblasti médií verejnej služby zostanú v polčase. Zmeny v obrane taktiež. Justícia sa ďalej nepohne, atď.

A pokiaľ chcete tvrdiť, že ste skutočne zabránili prijatiu eurovalu, tak predpokladám, že o dva týždne to už tiež nebude platiť. Fakt, že ste Ficovi za jednu noc významne rozšírili koaličný potenciál, je tiež nesporný. Na druhej strane, raz to muselo prísť, a som rád, že ako strana ste sa vyfarbili ešte včas, lebo ak by bola zanikajúca pravicová koalícia paralyzovaná aj v ďalších rokoch, bolo by to zrejme horšie než spoločná koalícia s Ficom, ktorá by aj tak prišla po ďalších voľbách, lebo medzi štyrmi stranami pravice by už nebola dôvera. Ale uvidíme...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne môj názor!

keďže sa im tak darilo a presadzovali samé bomba veci .- tak prečo odišli od rozrobenej práce?
Chápala by som situáciu, keď by ostatní koaliční partneri a premiérka hádzali SaS systematicky polená pod nohy a oni - chudáci - nemohli zo svojho repertoáru realizovať absolútne nič. Potom by bol ich postoj a jeho posledné dejstvo pochopiteľné a jasné.
Ale medzi slušnými remeselníkmi a majstrami sa od rozrobenej práce neodchádza, nota bene nie vtedy, keď tým zabránia aj ostatným partnerom presadiť vlastné, pre tento štát mimoriadne dôležité reformy - len tak námatkou spomeniem reformu súdnictva - vyčistenie Augiášovho chlieva našich súdov a prokuratúr. Teraz, keď chýbal už iba JEDEN JEDINÝ verdikt ÚS a ministerka Žitňanská by bola vyzliekla Harabina konečne z talára (ktorý na neho teraz SaS definitívne prilepili!) - to všetko svojím nezodpovedným, trucovitým, dileantským a infantilným politicky nezrelým postojom SaS zmarilo šmahom ruky. Práca kabinetu za 1 a1/4 roka je úplne v čudu - vďaka SaS!
Je to ako v tom starom socialistickom seriáli o jednej ostravskej kapele, ktorej šéf vyhlásil:"Buď bude po mým - nebo du vod toho!"
Vzhľadom na povinný happy-end socialistických seriálov samozejme dostal napokon rozum, čo sa bohužiaľ o Sulíkovi a jeho kumpánoch povedať nedá.
Škoda toho možného happy-endu - je to škoda nás všetkých.
Dúfam, že si to Sulík patrične užije!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neodišli, boli odídení

a rozumnosť ich zásadového postoja sa bude dať reálne zhodnotiť možno o 10 rokov (podľa marazmu, akým EÚ prejde, a my zrejme s ňou). O nerozumnosti Radičovej finálneho ťahu (spojenie hlasovaní) pochybnosti nemám. Teda, chápem ho, len ak už mala funkcie dosť (ono, do zákulisia celkom nevidíme). Pre mňa zostáva sympaťáčka, ale nemala na to. Všetko to bolo jasné a predvídateľné - čakal azda niekto, že SaS v poslednom momente cúvne? Pre mňa osobne bol na celom dianí jediným prekvapením Šebej. Nečakal by som, že otočí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ach bože,

po stý krát opakujem znova - tu NEŠLO o euroval - každý súdny človek chápe, že to nie je ani zďaleka dobré riešenie. Povedala to koniec-koncov aj Radičová, a opakoval to viackrát aj Mikloš: je to najmenej zlé riešenie z alternatív, ktoré máme k dispozícii.
Ako členovia EÚ a eurozóny napokon euroval schváliť MUSÍME, aby sme sa nedostali do podobnej izolácie, v akej sme boli za Mečiara. Otázka znie ale celkom brutálne: akú cenu zaplatíme za jej schválenie bez Fica a akú za jej schválenie s Ficom.
V prvom prípade to bude hypotetické riziko strašiakov, ktorými Sulík podkladá svoju zaťatosť, ktorú eufemisticky nazýva zásadovosť. V druhom prípade tu bude to isté riziko, spojené s eurovalom, PLUS všetky negatíva spojené s ficovládou (ako ich máme v čerstvej pamäti - finančné, sociálne, morálne, promafiánske prostredie v justícii aj na polícii, extrémna arogancia moci a desiatky ďalších). Do tejto alternatívy nás dokopal pán Sulík.
Keď táto vláda a koalícia ešte len vznikali a o SaS veľa ľudí moc nevedelo, začudovala som sa nad toľkou liberálnou pravicovosťou od človeka, ktorý robil poradcu Ficovi, nepozdávalo sa mi to a zdá sa, že som mala pravdu.
O IR možno povedať žiaľ iba to, že je to čestná a zásadová žena, ale žiadna železná lady, ako Thatcherová, alebo Mekelová. Nemá na to žiaľ podmienky ani vo vlastnej strane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

euroval schváliť MUSÍME?

...a ja, že máme demokraciu. Sa mi marilo.
Do akej izolácie sa to máme dostať? Sme napr. v NATO, to sme za Mečiara neboli. A z eurozóny by sme mali čo najskôr vystúpiť, vzhľadom na pomery, ktoré v nej panujú. Tak čoho sa to tak strašne bojíme? Čo sa stalo, že Mikloš a celá SDKÚ otočili názor do protismeru? Prišli by sem tanky, keby sme neschválili?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Moja stará mama hovorievala:

Pane Bože - do čoho si to dušu dal?
Samozrejme, že ako suverénny a samostatný štát NEMUSÍME v podstate NIČ!
Navyše môžme vystúpiť z NATO, eurozóny, Schengenu aj EÚ (lebo to sú spojené nádoby a jedno podmieňuje druhé - okrem NATO - ale možno že by si dal prednosť opäť Varšavskej dohode namiesto NATO - Putin by to ocenil!)
Takže neviem, koľko máš rokov, ale ten príspevok je na úrovni sedmičky v ZDŠ.
Viem, že na našich školách sa neradi snažia o to, aby žiaci chápali nie oddelené fakty, ale súvislosti. Vidím, že sa veľa nezmenilo a tie súvislosti nechápu nielen žiaci ZDŠ!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Remeselníkov radšej nespomínaj.

Tých chcela SaS zlikvidovať pekne po boľševicky, ako triedu: zvýšiť im dane a odvody tak, aby museli zavesiť remeslo na klinec a ísť robiť otrokov do zahraničných montážnych dielní.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Skoda, ze to musim napisat, ale ten pozitivny vypocet je mizerny. Cakal som daleko viac a vy pan Fort tiez. Utopili ste sa v intrigach, to je vsetko...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

SMER sa sam vratit nemôze, ale neviem si predstavit ani to, kto z dnesnej trojky by este raz isiel do vlady s vami, o Matelkovicovi skoda mlcat. Taky masochista sa urcite nenajde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Z dnešnej trojky

možno po voľbách bude v parlamente akurát SDKÚ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tento novy program SaS napisala Radicova, ktora zapla autodestrukciu. V nemecku sa dopred uratalo s tym, ze euroval prejde len vdaka opozicii kedze v koalicii neboli jednotni. Ale radicovej sa uz nechcelo asi vladnut
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tomáš, zabúdaš na to, že Fico by nepodporil euroval za žiadnych iných okolností, ak by vláda nepadla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je hlúposť

keby Radičová položila na stôl inú vysokú kartu, tak by fico zahlasoval za.
.
Radičová jednoducho mohla povedať, že hlasovať o eurovale sa bude len a práve JEDEN krát. (samozrejme nie zviazane s dôverou vláde). Upozornila by poslancov, že sú zástupcami svojich voličov. A že demokratické zásady sú jej sväté. Takže ak sa slobodne zvolení poslanci rozhodnú akokoľvek (t.j. aj euroval potopiť), tak že ona o tomto postoji bude následne informovať Brusel. Ako o demokratickom rozdhotnutí demokratického parlamentu slobodnej krajiny. Proste tú slučku by nedala na krk Sulíkovi, ale Ficovi.
.
Toto mohla kľudne urobiť. Však na nej už bolo vidieť, že s tým ide prasknúť. Keby chcela, tak smer úderu mohla zmeniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

len jedno hlasovanie?

Neviem, či je možné hlasovať o jednej veci skutočne iba raz. Nič nie je definitívne, a v rámci politických kalkulácií by ani táto hrozba nemusela pritlačiť Fica k múru. Bola príliš virtuálna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"...v tomto voľebnom období"

Ku všetkým tým neíme (okrem dočasného Eurovalu) chýba jeden dodatok: v tomto voľebnom období.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

faktická je správna, ale...

Moment, skutočne veríš, že SaS bude so súčasným kreditom v akejkoľvek budúcej vláde?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDH

tiež povalila vládu lebo Vatikánske zmluvy a hen..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je o inom

KDH je oveľa viac zavedená v politike než SaS. A v prípade KDH všetci vedeli, že to bola iba zámienka, do volieb zostávalo 6 mesiacov. Pri SaS ide údajne o "principiálny postoj" navyše vo veci, ktorú aj tak neovplyvnia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je otázka na voličov a či SaS majú chuť na beh na dlhé trate. Osobne však myslím že podporcovia eurovalu majú v ruke čierneho petra lebo budú musieť často meniť postoje, prispôsobovať sa bruselu a berlínu (bankrot grecka, podpora francuzskych bank, nemeckych bank, federalizacia dani...) a vysvetlovať celé to záchranné divadlo voličom.

Okrem toho ak vedenie v bruseli, v berlíne a paríži bude riešiť krízu tak ako doteraz tak je to zárukou toho že celá kríza skončí katastroficky. No a keď občania začnú hladať alternatívu tak bude SaS ako prvá v hladáčiku. Takisto je možné že niektoré pravicové strany pod nátlakom udalostí zmenia postoj, ale tým len SaS získa potenciálnych partnerov.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME