Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výška sankcií nezodpovedá našim príjmom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

stranicka uloha HZDS

lol uz aj HZDS zadalo Klenkovi ulohu spravit si PR na Sme , ktovie ci nema byt Klenko ten tajomny buduci lider a ci si takto nema zacat robit PR, na aktualne mu to moc nesypalo, zombici z HZDS sa pokuzaju o navrat, no ale pamat mnohych ludi , kolko sa pocas HZDS vlad nakradlo nad funguje stale a taketo PR clanky pred volbami im pomoze presne na 2,99% , skoda penazi na tych zombikov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hm

pekna hovadina.
nabuduce napiste o privysokych palkach za trestne ciny. ved aj slusny clovek akosi nahodou cosi ukradne, niekoho prizabije a podobne. a preco by mal ist natvrdo do basy?
volte hzds, ti to za vas vybavia!
p.s. pozdravujte precedu, ze mi vobec nechyba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...niežeby ma tešili vysoké samkcie,ale HZDS by malo čušať.Isto...za vlády HZDS sankcie zostali tie isté,ako za komanča,lebo pre samé kradnutie a kdejaké únosy nebol čas na také sprostosti,ako sú sankcie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha

hzds

ha ha ha
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekný príspevok. Dobre si ma rozosmial.

Tá pointa na predposlednom riadku je špica.
Vďaka
K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak to vyzerá, keď zákony

tvoria ľudia, ktorí v živote nič nedokázali a nikdy nepoužívali mozog. Čoskoro bude za prekročenie rýchlosti doživotie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a pritom je to tak jednoduché

stačí dodržiavať dopravné predpisy.
ale to je nad vaše chápanie, súdruhovia z hzds
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Absolútne neodôvodnené zvyšovanie pokút

Na Slovensku oproti iným štátom to vôbec nie je tak dramatické ako o tom hovorí štátna správa resp. média, ktoré vo veľkom masírujú ľudí o tom aké je to strašné u nás a preto treba sprísniť represiu- Slovensko je v pozitívnych ukazovateľoch dopravnej nehodovosti od roku 2009 na na prvých troch miestach v Európe ! Slováci vôbec nemusia prijímať veľké reštriktívne opatrenia vodičom, len udržiavať súčasný stav a podľa reálnych možností ho zlepšovať. Pritom pre našich občanov je to už absolútne neúnosné, pretože už novela Priestupkového zákona v roku 2009 stanovila v § 22 výšku sankcií pomaly na úrovni trestného konania ! V praxi už teraz v podstate ukladáme najvyššie sankcie za dopr. priestupky, plus iné reštriktívne opatrenia v rámci štátov Európy ! A to podľa štatistík, občania západných štátov majú 3 x vyšší priemerný plat ! A absolútny vrchol arogancie a bezcitnosti je presadzovanie tzv. objektívnej zodpovednosti - prezumpcie viny vodičov, kde si štát chce reštriktívne uľahčiť dokazovanie a trestanie , tým že občan sa má vyviňovať z priestupku a nie štát dokazovať vinu, aby bol občan pernamentne v strese, či niečo protiprávne nevykonal. A to nebude platiť len pre tzv. cestných pirátov, z ktorých majú mnohí "beľmo na očiach" .Tieto reštriktívne opatrenia budú rovnako platiť pre slušných a normálnych ľudí, ktorí sa proste neuchránia pred tým, aby kedy tedy nespáchali priestupok bez toho aby si to v tom životnom zhone uvedomili. Bude poprená zásada pri ukladaní sankcií , pretože sa nebude môcť napr. prihliadať na to či ide o cest. piráta alebo slušného človeka
Prezumpcia neviny je historicky jedným zo základných prvkov Európského kontinentálného práva na spravodlivý proces a vo všeobecnosti je uvedená v čl. 6 Európského dohovoru a ľudských právach a následne aj v čl. 50 Ústavy SR. Konkrétnejšie v rámci trestného procesu to rozvádza § 2 Trestného poriadku. Naopak o Prezumpciu viny sa jedná, keď podozrivý musí dokazovať svoju nevinu a realizuje sa podľa anglosaského práva, v anglosaských štátoch sveta, predovšetkým v USA a nie tak ako to je v Európe podľa Európského kontinentálného práva. Podľa "analógie legis" - teda tak ako v trestnom práve tak aj priestupkovom práve, ale predovšetkým podľa výroku Ústavného súdu SR, ktorý vo svojom náleze PL.ÚS 12/98 zo dňa 17.11.1998, okrem iných právnych záverov uviedol aj právnu vetu, že " prezumpcia neviny" sa neobmedzuje len na trestné konanie, v ktorom sa rozhoduje o vine toho proti komu sa konanie vedie, ale má širší dosah" ! Týmto výrokom Ústavný súd SR vykonal výklad k čl. 50 Ústavy SR v znení ako je vyššie uvedené ! Čiže presadzovanie prezumpcie viny u nás, je presadzovanie anglosaského práva v príkrom rozpore s našou ústavou a Európskym kontinentálným právom. tzv. objektívnu zopovednosť budú chcieť navrhovatelia využívať len na tzv. nezistených vodičov z fotografií aut z ramerov a ostatných zariadení dokumentačných zariadení, ktoré okrem iného majú bohaté západné štáty majú " nasekané" stovky a tisíce ( a dobre schované) a ich cena aj s príslušenstvom činí 1 - 1,5 miliardy korún. U nás, v marazme čo nás čaká, asi veľmi ťažko sa na to dajú peniaze, takže na to budú doplácať predovšetkým vodiči s "Ost" bloku, ktorí budú jazdiť po Európe. Ak si niekto tento návrh schvaľuje, a ak to bude schválené ( lebo si asi naivne myslia , že to bude platiť len na tých ostatných "zlých vodičov - pirátov" , lebo "oni" neporušia predpisy resp. ich práve nechytia) a tak len ešte uvidia čo ich čaká ako vodičov -a nielen ich, ale aj tich príbuzných, priateľov a všetkých ostatných podobných človiečikov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som za este vyssie pokuty a este vacsiu disproporciu medzi prijmom a pokutami. Pokuty primerane prijmom budu mat za nasledok to, ze vacsina tych "lahostajnych" porusovatelov dopravnych priestupkov si povie, ved co, maju na to, aby sa spravali na ceste ako burani. Resp. taky buran si povie, ze na tento priestupok este mam, tak ho porusim, ked sa mi to bude hodit.

Netvrdim, ze zvysenie pokut odstrani uplne debilov za volnatom, ale som 100% presvedceny, ze minimalne zredukuje ich pocet. A to za to stoji.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kostradamus

Predpokladám, že tú väcsiu disproporciu medzi príjmom a pokutami chceš aj u teba !? Tak keďže ju chceš ,tak ju aj budeš mať, lebo vieš ako hovorí slovenské porekadlo...! Potom budeš mať úplne iné starosti ako úzkoprso a fanaticky schvaľovať riešenie vecí, vytrhnuto z kontextu u tak zavažných predkladaných návrhov zasahujúcich devastačne do života ľudí. Ja neviem, to čo by Vás v spoločnosti malo iritovať, to nevidíte alebo nechcete vidieť !? Najviac ťa ( podľa príspevkov nielen teba ,ale väčšinu zúrivých-jedovatých blogerov) podľa všetkého iritujú burani (debili), ako si ich nazval, teda tí, ktorí sú len vedľajší "produkt" marazmu v ktorej sa spoločnosť nachádza. Proste uchádza ti podstata veci terajších a aj budúcich.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Proti takymto pokutam vacsinou protestuju chronicki porusovatelia dopravnych predpisov, tych akoze nevinnych, typu "nezmyselne" obmedzenie rychlosti znackou zaciatok obce pol kilometra pred prvym domom, alebo zakaz predbiehania na sirokej rovnej ceste. Taki, ktori aj tu v diskusiach vehementne obhajuju svoje debilne spravanie za volantom, ze oni nezmyselne predpisy riesia tymto sposobom.

Lenze vazeni, "nezmyselne" umiestnene znacky sa neriesia sposobom, ze ich nebudete dodrziavat. ked vam nevyhovuje, podajte podnet na prislusne miesta, nech s tym nieco spravia. Pokial tam vsak ta znacka stoji, tak ste povinni ju dodrziavat a niest aj dosledky za jej nedodrziavanie - to znamena pokuty. A ak jedinym sposobom ako vas naucit, ako neriesit vasu frustraciu nebezpecnym spravanim sa na ceste, ale tam kde sa riesit ma, na urade, alebo v ustave (psychiatrickom), su vyssie az likvidacne pokuty, tak to ma svoje opodstatnenie.

To mizive % nespravodlivo pokutovanych mi stoji za zvysenie bezpecnosti na cestach, i keby sa to malo dotknut aj mna samotneho niekedy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kostradamus

neviem, či máš vodičák, ale vodič sa za určitých okolností (buď zo zákona alebo rozhodnutím dopravného inšpektorátu) je povinný sa podrobiť psychologicko -diagnostickému vyšetreniu, prípadne psychiatrickému vyšetreniu.Nie som síce vyštudovaný psychológ s dekrétom, ale osobne si myslím, že pravdepodobne trpíš nejakou úchylkou-psychózou (vodiči debili,ich riešenie na psychiatrii, a dávať im vysoké likvidačné pokuty má opodstatnenie), pretože stále ti proste uteká komplexná podstata veci. Vysvetľuješ tu podružné veci, skáčeš nesúrodo z témy do témy a pod., si zafixovaný len a len do ukladania vysokých likvidačných pokút ako jediným možným riešením BCP. Preto ti doporučujem a rob všetko preto aby si sa na také vyšetrenie nedostal alebo nebol poslaný, pretože mám vážne obavy , že by si nimi jednoducho neprešiel a prišiel by si o vodičák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ty musíš mať iné komplexy, skús sa pozerať na veci s väčším nadhľadom. ;-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bobby...

nebojsa žiadné, ale ty ak na to máš, skús pochopiť podstatu veci, lebo vidím, že si asi čítal môj príspevok (ten hlavný) a nevieš o čom to je. Tu vôbec nejde o žiadne ,nahľady, podhľady a iné hľady ( nielen úzka otázka pokutovania vodičov) ale v princípe o ide veľmi vážnu vec, kde bez objektívnej znalosti veci sa potom vedú naivné psychopatické a všeobecné kecy, odtrhnuté od reality a merita veci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo týždeň, to nový politický blog

. Aby sa udržala rovnovaha po majstrovi Slotovi, mal tu byt vyveseny Vlado Mečiar nie pan holofúz. Idem od Vás....neublížil som nikomu z Vás :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Naozaj, súhlasím...

a pritom je to tak jednoduché
stačí dodržiavať dopravné predpisy.
Poznám človeka, ktorý chodí autom už viac ako 30 rokov a nikdy neplatil pokutu. Prečo? Lebo povedal, že načo riskovať, keď takých, ktorí sa moc ponáhľajú, sú na kilá. Naozaj, netvrdím, že nikdy, nikdy neurobil priestupok. Taký vodič hádam ani nejestvuje, ale nikdy neplatil pokutu. Okrem toho, 100%-ne dodržiava všetko, čo sa týka bezpečnosti - rýchlosť, svetlá, pásy, vzdialenosť, alkohol, gumy letné a zimné, atď... napriek tomu viem, že nie vždy to stačí, ale... každý môže urobiť priestupok, áno. Ale je rozdiel či z ľahostajnosti, nedbajlivosti, alebo len preto, že mal smolu. Tie "smolové" sa občas stanú. Občas. Raz do roka, dvakrát ... možno raz za 3-4 roky. Možno nikdy. Ale, ak chodím autom kedy chcem, ako chcem a byť tak "opojená", že neviem, či som ja narazila do niekoho, alebo niekto do mňa, tak potom - tie naše pokuty sú nedostatočné. Malé!!! Som za to, aby sa už nikomu, nikomu neoplatilo sadnúť za volant keď pil, keď si len čuchol. A ... Ak by som v aute našla zapnutý mobil, tiež by som to pokutovala. Lebo viem, čo taký mobil, keď niekomu zazvoní, ev. keď nie a nie prestať, dokáže s vodičom urobiť, aký to má vplyv na jeho koncetráciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A nechcela by si rovno pokutovat za nastupenie do auta? Alebo trebars za zapnute radio (ktore rozptyluje rovnako ako mobil)?

Jazdim od 18 rokov. Mam vodicak skupin ABCDT a najazdenych nieco cez 1,5 miliona km s par zanedbatelnymi nehodami typu "pokrcene plechy", kde vinnikom som bol iba jediny krat. Za ten cas som sedel za volantom vsetkeho mozneho, od Felicie, cez HUMVEE, Scanie, Neoplanu az po tank T-72... A za tie roky uz viem, ze ked policajti potrebuju splnit plan pokut, nemate snacu. Po 40 minutovej kontrole, kde preveria vsetko vcetne expiracie lekarnicky, dezenu na pneumatikach, cistoty motora a smeru vetra, vam s naprostym prehladom daju pokutu za to, ze trojuholnik ktory mate vo vybave je podla zakona z roku 2006 a podla zakona z roku 2009 ma byt o 3cm sirsi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marty,

trochu pritiahnuté za vlasy? Obdivujem Vaše zručnosti, podobné má veľa vodičov. Tie pokrčené plechy sa občas "vyskytnú" u každého, nie je to taká tragédia, kým sa čosi iné neudeje. Ale s tými mobilmi mám pravdu a raz na to prídu aj iní. Vôbec nezáleží na tom, či telefonujem s mobilom v ruke, alebo ho mám zapnutý v kabelke. Kým ho vydolujem, kým zistím kto mi a prečo volá, môže byť už neskoro. Že každá iná činnosť v aute odpútava pozornosť, je známe. Hudba v prehrávači, rádio to byť nemusí. Pravda, kým nemeníme CD-čká priamo na križovatke, ev. neladíme stanice tam, kde môže čosi nastať.
Som neraz svedkom toho, že človek sadá do auta s mobilom ruke. Aby si vybavil možno ten posledný hovor pred jazdou. Sadne, naštartuje a púšťa sa s mobilom v ruke. Pomaly, trebárs pri ceste od paneláku takmer krokom, kým výjde na hlavnú. Fajn. V tom mu zo susedného domu, z vchodu vybehne rovno na cestu dieťa, ktoré má na chrbáte školskú tašku. Viac vraj nevidel. A to šiel takmer krokom, zastavil v podstate na doraz, ale dieťa bolo rýchlejšie. Možno, keby mal obe ruky voľné, strhne volant doprava a prerazí takzv. prašiak. Na tom sídlisku ešte sú. Ale, v pravej ruke držal mobil a nemal skúsenosti vodiča milionára. Bohužiaľ! Nebolo to také tragické, ako to vyzeralo. Ešte že to dieťa malo na chrbáte tašku. Tá mu pri páde vyletela autu priamo pod kolesá a bolo po všetkom. Po taške. Dieťa náraz odsunul, auto sa ho ani nedotklo, ale aj tak pri páde si narazilo tvár, pravú ruku má zlomenú a odreniny, ktoré naozaj snáď simulujú pád zo skaly. Pri obyčajnom páde vraj také nemohli byť. Dnes už nikto nevie, ako čo a všetko sa udialo, ale nebol to pekný zážitok a keď vidím človeka nasadať s mobilom do auta, kričala by som na celú ulicu. NIE!!! Ale pravdivosť mojich slov preverí čas a možno, možno mi už dnes dá mnoho ľudí a "aj vodičov" za pravdu. Totiž, jeden nikto nevie, čo je obsahom daného hovoru a istota, že ma nebude nič rozptylovať je vypnutý mobil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Grc.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

 1. Našli sme byt špeciálneho prokurátora. Terasu mu chránia dve statné borovice
 2. Vyšetrovanie neoprávnených vratiek DPH smeruje ku Kiskovi
 3. Fico podľa Talianov pred rokmi telefonoval s Vadalom
 4. Rok po vražde: Toto je obraz, akou sme krajinou
 5. Pekné máte traktory, isto boli drahé...
 6. Samsung predstavil skladací telefón Galaxy Fold a nové modely S10
 7. Ronaldov nevydarený návrat do Madridu. Atlético zdolalo Juventus
 8. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 9. Pokazili pár mikrovlniek a zistili, ako v nich hrozno vytvára plazmu
 10. Ľudia ukázali, že im nie je jedno, čo sa v krajine deje, povedala Balogová (diskusia SME)

 1. Vladimír Palko: Harabinove obscénnosti
 2. Akí ľudia nám tu chcú "chrániť" štátne symboly?
 3. Birmovaný súdruh .
 4. B.Kačáni: Nezávislosť médií a iné prepletence
 5. Mistrík s Čaputovou sa hádajú: Mikloško chce do rozhádanej politiky vniesť pokoj
 6. Mistrík a Čaputová sa chovajú divne a neslušne: Aj Fico pre chorobu nechodil na súd
 7. Zlatica Kušnírová: Každý deň vyjde najavo nová špina
 8. Dva odtiene liberalizmu a pomsta v pozadí
 9. Smer mafia: Fico telefonoval s Vadalom, píšu talianske noviny
 10. V Burkine Faso džihádisti zavraždili saleziánskeho kňaza

Už ste čítali?