Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Milí pacienti – je mi vás ľúto ! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak,

s týmto názorom sa nedá nestotožniť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako zastaviť politikov?

No určite nie tak ,že si to zase odskáče pacient,pacient buduje tento štát vytvára hodnoty a pri práci sa opotrebuje v dnešnej dobe ho stíha jedna trauma za druhou,valí sa to na nás s každej strany a ešte do toho tento problém nespokojný lekár .Lekár 20 rokov trpiaci v systéme ,čo vymysleli politici. Kde zliháva ,všetko,všetko sa točí len o peniazoch ,ale pacient ,čo Vás potrebuje nemá šancu sa dať ošetriť tam ,kde pôjdu politici. Politici,nezávislé a neskorumpované súdnictvo,manažment je toho strašne veľa ,čo škodí tejto spoločnosti a prečo nefunguje ,ale neviem pochopiť jednu vec ,prečo začínate od nôh a nie od hlavy .Pacient Vás len podporí ,ale nezačínajte u pacienta.Idú voľby ,čo začať tam. Politici ,čo sa vezú 20 rokov v jedálenskom vlaku žiadnu zmenu nepripustia ,tam by som začal a pokračoval kým sa schody nezametú.Kto ste videl film Obecná škola ,je tam jedna scénka kde Igor Hnízdo láme palicu a prehlasuje ,že skončil stav ohrozenia a nastupuje demokracia ,to prosím vedeli v starom Grécku a my by sme si mali na to spomenúť tiež .Stav ohrozenia demokracie stále trvá len sa plače na nesprávnom hrobe...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja mam stale pocit, ze pan doktor chce len peniaze. Nik nespochybnuje, ze si zasluzia viac, nich nespochybnuje, ze je medicina narocna. Je pekne, ze vidi zalostny stav zdravotnictva. Ale preco nehovori o peniazoch, co sa tam stracaju? Ak lekar nechce riesit korupciu a predrazene nakupy, ako to moze robit pacient? Ten do toho nevidi. Proste pan doktor nechce ukazovat prstom na ludi, co zdravotnictvo tuneluju. Nahodou by ukazal na kolegov a to on nechce. Takze pacient je opat ten posledny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A všetko by vyriešila práve transformáci

Tá, ktorú všetci tak nechceme. Len nie tá naša slovenská, jánošíkovská. Nie to rozkradnutie. Vzorov je dosť. Ono asi ani tak nejde o platy lekárov. viem, že 300 € je pre mnohých málo, denne berú väčšie úplatky aj tak si myslím, že mnohí by sa uspokojili aj s nimi. Veď sú to študovaní a inteligentní ľudia. Neverím, že by si neuvedomovali, že tá ponuka je ozaj na hranici. Sú ale len zneužívaní. Verím, že je za tým práve snaha nejakých skupín, ktorých záujmom bola práve tá transformácia. Snaha ovládnuť aj tento trh.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

fat

352 511 osôb pracuje vo verejnom sektore mzdové náklady 3 227 763 705€/352 511=9156,49/12=763,04
počet obyvateľov SR je 5 437 126/352 511=15,42
Každý 15 občan SR je platený zo zdoja verejných financií..........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trocha doplnim,

skor treba ratat tych, ktori su pracovnou silou. Ta je na SVK cca 2,3 mil. z toho 0,35 mil. je v statnej sprave. Teda kazdy 6-7 obcan pracuje v statnej sprave. Myslim, ze David myslel toto ako vysledok...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

martin

martin jasné ja tam mám započítaných aj dôchodcov a deti ale aj tak je to dosť vysoké číslo:)
Príjmy št rozpočtu :13 147 833 812-3 227 763 705€=9 920 070 107€
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kde je pravda ?

Je pravda, že mnohí lekári, asi väčšina, sú na tom zle.
Len oni ? Ostatní občaniasú za vodou?
Je pravda že niekoľkí zazobaní doktori sa majú etrémne fajn.
Vedel by som rozprávať o zazobaných doktoroch majiteloch aj viacerych víl, kaštielov, jácht, návštevníkoch luxusných zariadení na účet korumpujúcich dodávatelov
A o rozádačkách cez fingované alebo za vlasy priziahnuté nákupy implantátov, zdravotníckeho materiálu a služieb v štátnych nemocniciach.
Tí, čo sú na tom zle vedia, v čom spočíva ich bieda. Ale mlčia a podpíšu, čo im podstrčia.Boja sa svojich zazobaných šéfov - primárov, prednostov, riaditeľov, ktorí sa na rozkrádaní našich odvodov beztrestne podieľajú a štátne zariadenia sú ich pohodlným napájadlom
A ten náš najspravodliveší, zbojnik Roboslav Jánošík, namiesto opravy chorého, postboľševického systému uplatí šaša s družinou, , čo mu v mene vraj odborárov spraví volebnú kortešačku. Aby sa ku korytám navrátili finanční gauneri, odohnaní od žranice napríklad Radičovou alebo Galkom.
A že na tú kortešačku niekto umriei?
No a čo. V detskej izbe sa niektorí postsocialistickí doktori učili, že zisk je na mieste prvom a na prísahy sa opláca zabudnúť, v krajnom prípade hľadať rozhrešenie v spovedelnici.
Páni lekári, drhnúci za doktorov, vydržte. Pacienti nezabudnú.
Peter Lajda
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vôbec nejde len o lekárske platy

Lekári napriek ponosám, žiju nadštandardne v porovnaní so svojími pacientami. Zúročili svoj intelekt a schopnosti. No majú pocit že je to málo a prináleží im viac.

" za to čo lekári pre nás robia, čo obetujú by sa ich príjem mal pohybovať niekde medzi 4. až 8. tisícami eur "

To je jadro problému. Peniaze a čo za ne ... Totiž, totiž vzápätí sa objaví otázka:
koľko tých lekárov je, má byť, koho tí lekári za 4-8 tisíc eur mesačne vlastne zachraňujú, liečia.

Lekári sa cítia prepotrebný, nenahraditeľný.

Niekto kto pozná odpovede. Zdravotné poisťovne odpoveď poznajú, čísla by zrejme ukázali: hlavne dôchodcovia sú spotrebiteľmi výkonov, mladým lekárov moc netreba ...

a SME tam kde nechceme byť, demografickom vývoji ...


Klaus to VRAJ povedal naplno, sprosto a pravdivo na istom stretnutí so študentami v diskusii k dôchodkovým systémom.
Problémom sociálneho systému není vek odchodu do dôchodku ale fakt, že dôchodcov je príliš mnoho, poberajú dôchodok príliš dlho a odčerpávajú prostriedky na zdravotnú starostlivosť, čím viac prostriedkov na zdravotnú starostlivosť odčerpajú tým dlhšie poberajú dôchodok ....


Ekonomika vyvodí z toho záver, je potreba odstrániť tieto náklady .... bráni tomu ale spoločenská dohoda o poskytovaní opatery starým, slabým.

A do toho prichádzajú naši lekári, nemajú problém s odmietnutím opatery ak nemajú zaplatené podľa ich predstáv ... zlomili toto naše kapacity, symbolickú pečať na pandorinej skrinke a otvárajú túto pandorinu skrinku páni lekári.
Možno si to neuvedomujú.
Otvárajú Status Quo, spoločenskej dohody o humanite, medzigeneračnej solidarite.

Nevedno kde to skončí. Naposledy takéto niečo urobil Hitler v Nemecku, kde nastavil prioritu potrebnosť pre Ríšu.
Príznačné je, že lekársky stav nemal problém, v mnohých projektoch asistovať. Spolupracovali, veď boli nadľudia, mali výnimočné schopnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Narod

Sa prime nova dochodkova reforma.. Od roku 2013 budu moct dochodcovia prechadzat na cervenu a od roku 2014 to budu mat povinne :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

cista

manipulacia, hranie na city ... kolko to? 25 rokov? a chceli ste oslavovat? ja uz tiez pracujem zhruba 25 rokov, no mozno o kusok viac, ze mi nenapadlo to oslavovat, pricom mam rada svoju pracu, hm, bude asi mojou chybou, ze az tak nepocitam roky
takze vy, pekne v sukromnej klinike vyzyvate obcanov, aby sa postavili za "svojich" doktorov, tych obcanov, ktori casto nedosahuju ani tych 300 evri v cistom, ktore pani doktori odmietli?
hm, a co za to dostanu, ti obcania? to co doteraz? ked nedas, nedostanes? skutocne svoji doktori? kolegynina dcera trpela od detstva silnou skoliozou, zila v pancieri, smiesnych 100 000 sk museli naskrabat, inak sa s nimi nebavil ... ake su teraz taxy? vraj podla typu operacie
nepoznam chudobneho doktora ale o.k. nepopieram, ze doktori nie su dobre zaplateni, a kto je na slovensku dobre zaplateny? citaci novinovych sprav? polonahe vychrtnute 30ky pretrcajuce sa v televizii, kto este? pani poslanci? oukej, zopar it-ckarov, pravnikov ...
tak, ostatni nepocuvaju nic ine, nez ze setrit, setrit ...
system treba zmenit, nie ze sa ludia, ktori svoje nakradnute bohatstvo ani spotrebovat nedokazu chechtaju ludom do ksichtov, a potom nahodia vazny a ustarany ksicht a vysvetluju obcanom, ze treba setrit ... strasiac nas krizou, greckou cestou a pod.
tak ako, vy podporite ostatnych az oni pojdu strajkovat? daju vypovede? podporili ste svoje sestricky?

no, uz davnejsie sa biely plast netesi tej ucte a vaznosti ako kedysi, sami ste si to sposobili, vasim casto arogantnym chovanim sa, hranim sa na polobohov, ale po tomto co nastalo po 1.decembri, ked ohrozujete zivoty tisicok ludi, ste stratili moju ( zrejme nielen moju) uctu uplne, takze apelujte na niekoho ineho.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

väčšinou sa k diskusiám pod článkom nevyjadrujem, lebo mám pocit, že toto je priestor, ktorý už ja nemám ako ďalej vyplniť. ale s hrôzou si čítam tieto reakcie, pretože som v slepej uličke. som pacient, ale ani za jedným z vás pacientov, nestojím !!! ste naivní. hovoríte o sebe, ako keby na vás ležala ťarcha sveta a ja, čo som označovaná za tú, čo rada preháňa, mám sama pocit, že preháňanie je vašou silnou stránkou.
keď neviete oceniť prácu lekára, tak asi by ste nemali byť tým lekárom liečení ! a myslím, že ak budete ďalej takto zadubene myslieť na seba, pomôžete naozaj len sami sebe a to na ceste niekam, kde vás bude mať kto ošetriť. no zahranicami tejto krajiny.
a carrie - áno, 25 rokov lekárskej praxe s takou úspešnosťou, akú má vyššie spomenutý MuDr. je dôvodom k oslave. a ak mu závidíš, že mal silu vytvoriť si vlastnú kliniku, tak by si mala vedieť, že si ako každý Slovák, ktorý má veľa rečí a málo činu a ak môže, rád závidí aj nos medzi očami. ale v demokratickej spoločnosti, ktorú sa snažíme už roky budovať, sa za úspech netrpí. úspech sa oslavuje. v čom si za tých 25 rokov uspela ty, keď sa cítiš byť taká utrápená ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to co je

za reakciu ?
co tu pustas zlobu a jedy? koho tu ty sudis a akym pravom? vlez do nejakej nemocnice, kde lezia pacienti ktorych nema kto osetrit, v zlom dusevnom rozpolozeni a strachu, a potom dristaj a hadz sem vykricniky
vysvetli im, ze pan doktor je malo ohodnoteny, tak dnes neprisiel do prace, vysvetli to vedcovi na sav,ucitelovi, hasicovi, vysvetli to 75 pct obcanov, ktori podla teba evidentne su v tejto republike ohodnoteni podla zasluh a spravodlivo , len pani doktori chudaci, zarabaju malo
si myslis, ze nikto iny nic nedokazal len pan doktor a ty? evidentne
utrapena? nie, zhnusena a zhrozena, ako daleko to nechali zajst, strajkovat a bojovat za svoje prava sa da aj inak

ak typicky slovak nevie ako reagovat, obvini toho druheho, ze mu zavidi a spyta sa, co dokazal on
unika ti hlavna myslienka ci pointa mojho prispevku?
system treba zmenit, system prerozdelovanai prostriedkov, chapen sie?

napisat po tych vsetkych reportazach co som videla z nemocnic, napriklad v ziline, ze mili pacienti je mi vas luto ... je od pana doktora vrchol cynizmu, arogancie a bohorovnosti, tak sa nase biele plaste ostatne prejavuju casto, takze nic noveho pod slnkom

keby bolo na mne, ani jedneho z tych doktorov, co nestiahli vypoved uz naspet nezamestnam, najneskor do 8 dni by mali zahlasit na svoju ZP, ze su dobrovolne nezamestnani a zacat si platit zdravotne poistne
ale najlepsie by bolo, kebyze sa rozprchnu do sveta za lepsim, cloveka, ktory ide za svojim cez mrtvoly nemam preco ani podporovat ani lutovat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tvoju

zlobu a jedy nikto neprekoná len aby ti to neuškodilo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ved

on mi ten zlcnik nejaky doktorko rad vyberie, ak sa ovsem uraci dotrepat do roboty, koniec koncov mozu sa vratit vsetci, poistili si to, no sak pridu ... pondelok, lebo utorok, par dni hore dolu ... spravime im spalier?
nie som zlostna, to vy tu plujete na kazdeho, kto nesuhlasi s tym, do akej krajnosti zasli, doprajem im, aj inym v tejto republike viac penazi, len hlupak hlada za kazdym nesuhlasom zavist ... som zhrozena a zhnusena, tak to pisem vyssie a pokojne to zopakujem, isto nie zlostna, vyhybam sa doktorom na hony a pan boh da, ze mi este chvilu dopraje dpbre zdravie
zasnete nad narodom, ze nepodporil "svojich" doktorov, prezradim ti tajomstvo, doktorov uz davno vacsina pacientov nepovazuje za "svojich" presustrovali si svoje renome tym, ako sa k svojim pacientom spravali, cest vynimkam lebo nemam vo zvyku zatracovat a hadzat vsetkych do jedneho vreca
a to, co urobili teraz ... si akoze myslis, ze teraz bude vsecko o.k.? u polovice naroda stratili doveru a aj zbytok ucty k bielemu plastu, blbe co? treba vymenit narod
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Choreho pacienta slovensky lekar nevylieci!
Nie som vobec kompetentny hovorit o platoch doktorov,ale si pamatam,ze aj za socializmu sme im hovorili Pan doktor! Co je,ale smutnejsie pre mna-pacienta, co som naivne veril pri prevrate pred viacerymi rokmi,ze teraz pride ten spravny cas na liecbu ked uz budeme oslovovat byvalych sudruhov politikov-Pani politici.Bohuzial,ale v ordinacii pre nasu generaciu,ktora oslavuje 25. vyrocie pracovnych uspechov nastava vytriezvenie.Ako pacient-obcan zase po dlhych rokoch zacinam uvazovat-je este sanca na serioznu liecbu choreho systemu? Diagnoza je ale velmi zakerna!Vie to aj pan doktor,pan stolar,pan ucitel,pan.....Tragedia ludstva je hlavne v jednom povolani, ktore sa vola -POLITIK! Skutocnosti, aj ked ich volime, sme v ich zajati.Kto je vlastne politik? Je mi jasne, ze ma v skole ucil pan ucitel, na futbale ma trenoval pan trener, atd. Vela krat v mojom zivote-Pan! Ale teraz, -vazne-, mozeme pouzit slovo PAN v pripade politika VLADA, VINCA, JANA, ROBA, MIKIHO...Nanestastie je ich tolko, ze ani ten najlepsi a najdrahsi recept na nich nezaberie. Som fyzicky a poctivo pracujuci clovek, ale prosim nehanme doktorov, sestricky, ucitelov a dalsich. Su jedni z nas! Tych, co treba hanit raz a navzdy vyliecit, t.j. vyhnat z nasho chorobopisu, su politici!!! Teraz sa buria doktori, lebo oni najlepsie vedia, ze velky clovek moze mat rozne male choroby. Ale nie je to smutne, ze ten maly politik nam dokaze narobit take obrovske nevyliecitelne choroby! Kedy uz konecne bude vystaveny ten spravny recept pre toho spravneho pacienta v tej spravnej ordinacii!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm

A nemá pán doktor trhlinu v logike?
Ak napíše, že

"To všetko robia nie pre peniaze, ale pre vás."

prečo potom štrajkujú?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možná by vás zajímal tento odkaz...Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME