Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rozpočtový populizmus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

" Teda vecná podstata návrhov nie je problém. Problém je to, že spôsob, akým sa predkladajú, dokazuje, že sú výlučne účelové, zamerané na získanie hlasov."

Z uvedeného je zrejmé, že máte problém podporiť návrh o ktorom si myslíte že môže byť užitočný a správny, len preto, že vám vadí, že by z toho mohla profitovať iná strana? Rozumiem tomu správne?

Prídte teda s takýmto návrhom vy.. Urobíte dobrú vec a získate ešte aj voličské hlasy, nie? Prečo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Galbavý

naviažte platy vo verejnej správe na minimálnu mzdu a hned budeme mať pekné úspory......zavedťe platový strop 2000€ do vyrovnania rozpočtu.....posvieťťe si na daňové úniky a nehospodárne nakladanie s majetkom štátu.....podporte domácich výrobcov....A nakoniec... verím, že keby páni poslanci sa venovali viac ekonomike štátu ako ekonomike vlastného vrecka bol by rozpočet prebytkový:)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neskoro p. Galbavy, v parlamente uz nebudete. A teraz k veci:

Neviem si predstavit, akeho volica chcete ziskat tym, ze nepodporite zmrazenie platov poslancov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úplne zbytočný blog.

Pán Galbavý vyčíta Počiatkovi to, že hovorí to isté, čo Mikloš pri rozpočte na rok 2009.
Mikloš kritizoval nereálnosť prognózy HDP a absenciu šetrenia.
Počiatek teraz kritizuje nereálnosť prognózy HDP a absenciu šetrenia. Čiže detto.

Apropo, k reálnosti "Počiatkovej" prognózy pre rok 2009 ste p.Galbavý zabudli uviesť, že tú prognózu odobrili "analytici" - "Strednodobá makroekonomická prognóza MF SR bola členmi výboru označená ako realistická" (http://www.mfsr.sk/Default.asp...). Teda, tí istí, čo Miklošovi teraz v auguste a následne v októbri odobrili tú poslednú, ktorú už tiež mnohí považujú za nerealistickú.

"Pretože ak teraz neukážeme, že urobíme maximum pre fungovanie ekonomiky, štátnej a verejnej správy, hospodárenie miest a obcí"
Kde ukazujete to maximum? V tom, že ste neschválili skoro nič? Tohtoročný deficit bude -5,8% a budúcoročný skončí možno rovnako. Spomeňte si na poslednú krízu, kde pri poklese HDP -4,9% bol deficit -8,0%, teda rozdiel -3,1 p.b. Teraz zoberme Váš plán - rast HDP 1,7% a deficit -4,6%, rozdiel -6,3 p.b. A vy si dovolíte povedať niečo o robení maxima? Pravda je, že trestuhodne nerobíte vôbec nič.
A spomínate si na "Vaše" riešenie krízy - znížiť dane na 16% a ešte stačí nekradnúť? Dane teraz zvyšujete a svojim "nekradnutím" zvyšujete deficit. Počiatek obhajoval nárast deficitu počas krízy stimuláciou ekonomiky. Vy obhajujete nárast deficitu heslom "Lebo (medveď) voľby".
To všetko píšem s tým, že duo Mikloš-Tvaroška považujem za najlepšie vedenie MF SR v našej histórii, ale teraz sa na to kvôli voľbám totálne vybodli.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slusnost v politike=Galbavy=Radicova

jediny poslanec,co pracuje,nepretrca sa neustale v telke....pozrite si jeho navrhy zakonov!!!! jediny,co sa postavil k premierke a preto ho dzuronda hodil na 53miesto. jediny,co presadzoval slusnost v politike ako radicova. jediny bez kauz a podobnych zlodejin. pre mna je symbolom slusnosti a diplomacie v politike,ktoru si tak vsetci zelame. preto prave jeho by sme mali podporovat a nie tu na neho kydat. gratulujem p.poslanec za dalsi vystizny blog.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Omieľanie dookola........

Melieme, melieme a melieme. Táto vláda dostala možnosť vládnuť na 4 roky, ale to zbabrala. Sulík, Miklošov kamoš, ktorý mu kedysi robil poradcu, otázka akého a v čom, dokončil to čo začali iní pred ním. Jednoducho sú to babraci, hlavný babrák je Dzurinda, ktorý rozohral niečo, ale nakoniec je hlavným porazeným. Galbavého spoveď je nám už nanič. Koniec tejto vlády začal pri voľbe generálneho prokurátora a posledný klinec do rakvy dostal od eurovalu. Všetkých spájajú valovy, nie euroval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Bla, bla, bla. Nie je cas na rozpocet, treba scurkovat a oxidovat platinu co sa to da, volby su co by dub...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Scurkuju zjavne ini, preto je niekto v tretine kandidatky.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME