Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

CDCP posiela faktúry, ako zistiť bezcennosť akcií a neplatiť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Konecne

normalny blog.Vdaka Ti!Pomoze mnohym neinformovanym.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bezcenné akcie zomretého

Zaujímal by ma názor právnika alebo toho, kto ovláda problematiku: Až po ukončení dedičského konania sa zistilo, že zomretý má na účte v CDCP akcie, a to výlučne bezcenné. Je potrebné obnovovať dedičské konanie? Alebo možno vec pustiť z hlavy a poštové zásielky (faktúry) z CDCP ignorovať? Nehrozí v takomto prípade zákonným dedičom, že budú niekedy v budúcnosti prinútení účet v CDCP dedičsky vyporiadať a následne zaplatiť všetky neuhradené poplatky+penále?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tiež máme taký problém

akcie Elitexu Šurany po nebohej mame - teraz sme sa informovali čo s tým a notárka nám povedala že obnovenie dedičského konanie a k tomu patričné úkony by stáli cca 50 €. Nie je to vydieranie štátu??? - veď dobre vedia, ktoré akcie sú bezcenné a tie by mali okamžite vyradiť - prípadne zaslať dotyčnému s tým, či súhlasí aby sa zlikvidovali a nie uháňať dedičov aby sa s tým vysporiadali . Je to hanba štátu - len ako z nás zodrať kožu a vytiahnuť prachy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No, podľa mňa nehrozí.

Aby sa tieto cenné papiere dodatočne prejednali, je potrebné podať žiadosť o dodatočné dedičské konanie. Toto môžu podať len dedičia a nikto(ani štát) nemá právo ich do toho nútiť. Ďalšia vec je, že dedičia môžu dedičstvo aj odmietnuť(aj keď ak ho neodmietli v základnom dedičskom konaní, tak neviem teraz či môžu...bolo by dobré kuknúť zákon)
A čo tí, ktorí nemali dedičov a mali cenné papiere? to už nikto v dedičskom konaní neprejedná.
A ďalšia vec. CDCP zásielky bude posielať aj tak na meno nebohého a jeho korešpondenčná adresa sa ani nemusí zhodovať s adresou dedičov, čiže oni o tom ani nemusia vedieť. A ak by aj došlo k nejakému vymáhaniu, tak len od nebohého, keďže papiere sú evidované na neho a dedičké konanie o tomto neprebehlo.

Je to blúdny kruh a najlepšie je sa tých papierov čo najrýchlejšie zbaviť. Ale ak nie, tak pochybujem, že štát dokáže získať tie peniaze od dedičov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podla mojich informacii

ak dojde faktura na ucet zosnuleho, pricom POTENCIONALNI dedici nie su ochotni vstupit do dedicskeho konania (cize zdedit akcie po zosnulom), nastava z hladiska platenia poplatku za vedenie uctu patova situacia. Kedze nikto nemoze byt donuteny, aby dedil proti svojej voli, nie je mozne poplatok za vedenie uctu vymahat od clenov rodiny alebo pribuznych, ktori sa ku dedicstvu nehlasia. A zase na druhej strane, ak by sa POTENCIALNY dedic chcel korektne vysporiadat zo statom, t.j. uskutocnit bezodplatny prevod a nasledne ucet zrusit, nema na to ziadne pravne prostriedky s vynimkou dedicskeho konania, ktore ale samozrejme nie je zadarmo, cim vznikaju dalsie naklady.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vynútené dedičské konanie

A nie je možné v niektorých prípadoch naštartovať dedičské konanie bez vôle dedičov ? Nám sa to stalo napr. v prípade pozemkov o ktorých sme ani nevedeli - nejaké urbárne polia, kde boli predkovia podielový spoluvlstníci - o tieto sa začal niekto súdiť s urbárom a preto museli byť všetci vlastníci známi, takže nás našiel a len nám prišiel list o tom, že začalo dedičské konanie a že sa máme dostaviť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... netreba obnovovat dedicske konanie..

... konanie sa obnovi ked sa z odstupom casu zisti nejaky majetok po zosnulom. Bezcenne papiere nie su majetkom. Kedze nemaju hodnotu sa neda ani vyratat dedicska dan z nich :-) Neuhradene poplatky a penale by si CDCP mohol uplatnovat v dedicskom konani. Ked uz dedicske konanie prebehlo pochybujem ze by kvoli zopar € daval navrh na obnovenie dedicskeho konania :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja si myslým že treba a aj to odporucam. Ak ste raz dedičom tak dedíte aj povinnosti, záväzky. To by sa páčilo asi každému, zdediť chalupu, dolárový účet v banke s 1 mio. dolars, guľovnicu a pod. ale treba si uvedomiť, že dedíte aj menej majetné "veci" Takže šup otvoriť dedičské konania a napraviť vašu nevedomosť. Neznalosť zákona neospravedlnuje. Pekný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nuž,

pokiaľ viem. Ak sú pri dedení známe aj dlhy, dedič sa rozhoduje, či dediť alebo nedediť. Iná vec je, keď sa dlhy objavia po dedení. Pri dedení konal dedič vo vedomí, že nejestvujú žiadne dlhy, nieto ešte, že by vznikli dlhy poručiteľa až po dedičskom konaní. Predpokladám, že nejestvuje inštitút na dodatočné dedenie dlhov. Pravda okrem toho prípadu, že by sa objavil dodatočný majetok. Až vtedy by som videl oprávnenenie aj na dodatočné dedenie dlhov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No, oveľa múdrejší z toho nie som, ale aj tak ďakujem za všetky napísané názory.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujimave je podla mna to, ze stat v case kuponky s nikym neuzavrel zmluvu, ani neurcil zakonom, ze vedenie uctov v PVT - v statnom podniku sa gorilizaciou za ucinnej podpory bubenikov zmeni na CDCP a RMS Market, ktorych zmyslom nie je ochranovat majetokakcionarov a obchodovovat na burze, ale zivit sa poplatkami.

Divim sa, ze doposial nie je zavedeny poplatok za vyrubenie poplatku.

Mimochodom, je zaujimave sa pozerat, ako chudak spravca konkurznej podstaty kuponkovych akcioviek hned po kuponke do tla vytunelovanych, musi niekedy aj 15 rokov predstierat, ze stale "pracuje" na konkurze, aby bolo na poplatky pre CDCP a RMS. A prisne oci prislusneho sudcu Bonana nanho pritom stale hladia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neboj sa,

stat je vynaliezavy, vzdy si najde sposob, ako z bezneho cloveka vytiahnut nejake peniaze navyse.
ja mam napr. dillemu - darovat statu 63€, alebo platit 9,6 za vedenie...
zmykat a zmykat a zmykat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Článok je výborný. Presne do situácie "overte si hodnotu svojich CP" sa dostala moja mama, ako šťastná majiteľka cenných papierov VÚB KUPÓN, investičný fond a.s.

Totiž akokoľvek hľadám - nikde neviem nájsť jednoznačnú správu, že hodnota týchto CP je nula (aj keď z počtu bezodplatne prevedených CP sa dá tak dedukovať), takže mi prosím len pre mamu potvrďte, že správne si myslím, ak si myslím, že sú úplne bezcenné a je preto lepšie sa ich rýchlo zbaviť :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

môžem potvrdiť, že "cenné" papiere VÚB KUPÓN sú bezcenné už dlhú dobu, s VÚB bankou nemajú nič spoločné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

VUB Kupon = tunel Penty

Tvrdenie Penty , ze neukradli ani jednu korunu nie je pravda. Dokazom je VUB Kupon. Ludia z Penty, ktori ovladali VUB Kupon previedli 2 miliardy Sk do danovych rajov a v tomto fonde ostali len bezcenne akcie nejakej spolocnosti z danoveho raja. Zbavte sa ich!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

VUB kupon alias ISTROFIN aktualny stav

OV 8/2012 d8tum vydania 12.01.2012
K000414
Sp. zn.: 6K 65/2003
č.k. 6K 65/2003 - 1295
U z n e s e n i e
Krajský súd v Bratislave v konkurznej veci úpadcu: Istrofin, a.s., Škultétyho 5, 832 21
Bratislava, IČO: 35 729 121 s ustanoveným správcom konkurznej podstaty JUDr. Karolom Kovárom,
advokátom, sídlom Vajnorská 8/A, 831 03 Bratislava, takto
r o z h o d o l :
Súd z r u š u j e konkurz na majetok úpadcu: Istrofin, a.s., Škultétyho 5, 832 21
Krajský súd Bratislava
Obchodné meno/Názov/Meno a priezvisko dlžníka/úpadcu:
IČO/Dátum narodenia dlžníka/úpadcu:
Istrofin, a.s., Škultétyho 5, 832 21
Bratislava
35 729 121
Súd zverejňuje iné:
9
Sekcia edičných činností
Redakcia Obchodného vestníka
Sídlo redakcie: Námestie slobody 12, Bratislava
Tel. č. 02/57 10 10 01, www.justice.gov.sk
Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky
Vydavateľ Obchodného vestníka podľa § 2 ods. 1 zákona č. 200/2011 Z. z. o Obchodnom vestníku
a o zmene a doplnení niektorých zákonov
OV 8/2012 Konkurzy a vyrovnania Deň vydania: 12. januára 2012
Súd z r u š u j e konkurz na majetok úpadcu: Istrofin, a.s., Škultétyho 5, 832 21
Bratislava, IČO: 35 729 121 vyhlásený uznesením č.k. 6K 65/2003 - 98 zo dňa 31.03.2004, po
splnení rozvrhového uznesenia.
Súd z b a v u j e JUDr. Karola Kovára, advokáta, funkcie správcu konkurznej podstaty.
P o u č e n i e : Proti tomuto uzneseniu je možné podať odvolanie v lehote 30 dní od jeho zverejnenia
v Obchodnom vestníku na Krajskom súde v Bratislave. V odvolaní je potrebné uviesť okrem
všeobecných náležitostí (§ 42 ods. 3 O.s.p. v nadväznosti na § 66e ods. 1 ZKV) v akom rozsahu sa
napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa odvolateľ
domáha (§ 204 ods. 1 a § 205 ods. 1 a 2 O.s.p. v nadväznosti na § 66 ods. 1 ZKV). Zrušením
konkurzu zanikajú účinky vyhlásenia konkurzu uvedené v § 14 ZKV, platnosť a účinnosť úkonov
vykonaných počas konkurzu tým nie je dotknutá (§ 45 ods. 1 ZKV).
V Bratislave, dňa 10.01.2012
JUDr. Lýdia Noskovičová
s u d c a
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Môžeš mi vysvetliť, či zrušením konkurzu bol Istrofin zrušený, alebo bol zrušený len konkurz a Istrofin existuje ďalej? A ešte nevieš adresu toho Kovára. Pôjdem si od neho vypýtať to čo som mal vo VÚB kupón. Ďakujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nuž neuviedol si

oficiálne rady depozitára.
Overte si hodnotu svojich cenných papierov:
Môžete tak urobiť vo všetkých bankách, u ktoréhokoľvek obchodníka s cennými papiermi, v dennej tlači uverejňujúcej burzové správy alebo na internete. Keď som si prečítal tie všetky banky, až ma zdvihlo zo stoličky. Ale pre istotu som si to do jednej banky išiel overiť. Samozrejme, že je to blbosť.
Centrálny depozitár sprístupňuje na internete aj zrušené emisie akcií. Ak teda viete, aké máte akcie na historických výpisoch, tak by to nemal byť problém, zistiť si ich, ak nechcete platiť za výpis z účtu. Má to len jednu chybu. Sú sprístupňované iba v zoznamoch za jednotlivé dni. Žiadne vyhľadávanie. Takýmto spôsobom nájsť niečo, je ako nájsť ihlu v kope sena.
Článok autora tiež považujem za dobrý, ako zdvihol som autorovi karmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviete mi povedať, že ak prevediem všetky bezcenné papiere na FNM, automaticky sa mi zruší účet? Alebo je potrebné dať žiadosť o zrušenie účtu? Lebo nerád by som platil aj ďalší rok za prázdny účet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

za tri roky

Ale pre istotu si to prečítaj na stránke centrálneho depozitára.
Za prázdny účet sa neplatí (aspoň podľa súčasného cenníka). Čo bude o ďalší rok, to však nevieme.
No a v ich materiáloch som sa tiež niekde dočítal, že za tri roky sa automaticky zruší.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME