Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo je pre nezamestnaného z osady mzda 600 eur málo? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

velmi dobre zhrnute.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len by som opravil jednu velku chybu v texte:
"Je treba zacat hned" je nespravne.
Zacat bolo treba pred 20 rokmi, ked mali vsetci plne papule politickej korektnosti a pozitivnej diskriminacie.

Mozes pracovat a nechces? Hladuj, odstahuj sa alebo skap.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V texte bude viac chýb

Napr. príspevok na bývanie, aktivačný, stravné...

Tu je o tom viac. (A mimochodom, už to tu raz bolo rozoberané, nie je to nič nové.)
http://www.rasizmus.sk/
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

najprv práca - potom pláca

gratulujem, všetko vystiohnuté, len podme už konečne na realitu. nerobiš- dostaneš len na chleba a vodu. Prečo ja platím dane, za bývanie , viodu elektriku a pod-oni nič len deti. Dokedy bude tento ***** štát solidárny ku inému etniku???. Platí dlhý bič a malý dvor- hor sa do roboty
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Do akej roboty?

Edicko, podla oficalnych statistik je na Slovensku takmer 400 000 nezamestnancyh. Volnych pracovnych miest je cca 9000. tak o akej robote sa tu bavime?

To co tu pan Kuzma pise su populisticke bludy, rovnako ako jeho vypocet davok. To ze nepozna socialne zakonodarstvo mu nedava rpavo preberat internetove klamstva, ktore boli davno vyvratene. naprikald aj tu: http://kosova.blog.sme.sk/c/28...
Staci sit do terenu a rpe tych pohodlnych si precitat napr. clanok v najnovsom tyzdni - v Trebisove maju 400 ziadosti o aktivacne prace od Romov z osady. K dispozicii maju len 20 miest.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pekne, pekne

pán Kužma. No a teraz sa pozrime ako ste hlasovali pri návrhu zákona, ktorý by umožnil rozdelenie obce Žehra. Ako vieme, tak ten bol odsunutý spolu s ostatnými poslaneckými návrhmi:
http://www.nrsr.sk/web/Default...

Čiže tak. Menej kecať a vypisovať a viac skutočne konať... Tešíme sa na blog, kde toto svoje hlasovanie vysvetlíte. A verím, že to pôjdete povedať tým občanom do Žehry zoči - voči :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak

to si teda zabil!! Trefné!
Na druhej strane, " poslancovi " Kužmovi je to hlasovanie utrum...Veď on s tým nič dokopy nemá! Aj tento blog je napísaný len aby sa zviditeľnil. Idú voľby, z čoho by preboha potom žil? Z práce?? Hahaha.
Inak verím, že naberie odvahu a do Žehry pôjde vysvetľovať. Ja mu jednoducho verím. A verím aj tomu, že má záujem riešiť problémy našej respubliky. Ja som skrátka taká naivka....: ))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nestačí o tom len písať,

treba aj niečo pre zmenu systému urobiť. Sedíte v celoštátnom, regionálnych či obecných parlamentoch a neprijmete žiadne opatrenia. Naozaj nestačí len poukazovať na nedostatky, ale je potrebné ich odstraňovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Treba s tým niečo robiť.

Tento systém je reálny iba pre romskych občanov,nás sa netýka a to s dôvodu,že my pracujúci zarábame iba 320€ z čoho musíme vyžiť na celý mesiac a ešte k tomu platiť aj za energie a romski občania dostanú sumu 600 až 700 € a neplatia ani energie,ani sa nestarajú o svoju rodinu tak ako by mali,ale pracovať nepôjdu,preto lebo manuálnu pracu ani nevedia robiť.Oni len využívajú tento celý systém iba pre seba a je pre nich vyhovujúci,bude ťažké pre nich sa ho vzdať.Preto budú na pracujúcich aj útočiť a nesúhlasiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na toto bolo už upozorňované a nič sa s tým nerobilo, ani vaša strana..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Diskriminácia pracujúcich neromov

A okrem toho napr. ked slobodná matka má malu sro, je v nej konateľ aj vlastník, zaroven tam bola zamestnana, vychováva dve maloleté deti, žiadne dávku nedostane , pritom nemá ani životné minimum na troch, sro sa len tak lahko neda zrušiť, ale na čo to hovoriť strane ktorá tam je tolko rokov a nič s tým sociálnym systémom nespravila. pomoz si ako vies.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odpoved na vašu reakciu.

Je to pravda,že vy ako matka s dvoma maloletými detmi nemáte nárok na sociálnu dávku,pretože nie ste romskeho pôvodu a poznamenám aj jeden príklad ako to u nás funguje,presvedčila som sa o tom sama.Viete ked stratíte zamestnanie a idete sa evidovať na UP,tak musíte doniesť všetky doklady pre evidenciu,napr.na UP v Michalovciach je taký systém,že ked romsky občan požiada o soc.dávku,tak ju dostane,pretože pracovníčka úradu ho dá do krúžka v znaku R a vy ked nieste romskeho pôvodu,tak vám ešte ani vaše doklady pracovníčka nezoberie a pošle vás preč s týmto výrokom,nemáte nárok na soc.dávku.Preto neviem čím to je a dokedy taký systém u nich fungovať bude.Kto sa im na to pozrie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

SDKU nič neurobila s romskou otazkou. Pan Kanik skušal čosi, ale potom už nič. Pán Kužma pekne hovorí ale SDKU ho ignoruje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Za mňa hovoria skutky.

Nie je pravda, že sa venujem tejto téme teraz pred voľbami. Venujem sa jej už vyše 5 rokov, kde spolupracujem hlavne so starostami, terénnymi sociálnymi pracovníkmi, učiteľmi, policajtmi. Spolu sme pripravili okolo 10 zákonov na zlepšenie situácie ľudí žijúcich v blízkosti osád, i samotných Rómov, tie som potom ja predložil do Národnej rady. Je pravda, že za Ficovej vlády mi neprešiel ani jeden zákon, teraz už je to lepšie. Dva boli schválené, dva mi prešli cez prvé čítanie v NR SR a jeden je teraz v prvom čítaní, dúfam, že prejde. Ďalšie zákony mám na posúdenie na ministerstvách, žiaľ pre pád vlády, už v tomto volebnom období neprejdú. Čo sa týka Žehry, predpokladám, že pisateľ asi nepozná rokovací poriadok Národnej rady. Tak to vysvetlím. Hlasoval som o stiahnutí zákona z rokovania decembrovej schôdze. Ale keďže chcem, aby ten zákon bol schválený a vedel som, že na tejto schôdzi by určite neprešiel cez väčšinu, potom podľa platnej legislatívy by pol roka nemohol byť opätovne predložený. Preto bolo lepším riešením stiahnuť ho ako ho odsúdiť na neschválenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň, otázka trochu mimo tému: Píšete, že "potom podľa platnej legislatívy by pol roka nemohol byť opätovne predložený". Ako je teda možné, že o eurovale sa hlasovalo tesne po prvom neschválení? Pekný deň. Luco
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Euroval nie je zákon

evroval je zmluva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je super, že niekto niečo v tejto otázke robí. Ďakujem!

Mám prosbu: ako čitateľ, ktorý pravidelne nesleduje, čo sa kedy preberá v parlamente, by som ocenil nejakú pomôcku -- napríklad zoznam zákonov, ktoré ste na túto tému predložili, plus linku na web NR SR, aby som ľahko uvidel, kto hlasoval za a kto proti.

To nielen teraz, ale všeobecne, aby sme nevnímali parlament ako akúsi anonymnú masu. Tam sú predsa konkrétni ľudia; pri každom zákone niekto konkrétny hlasoval za, niekto konkrétny hlasoval proti, niekto konkrétny sa zdržal; niekedy je to podľa straníckej príslušnosti, niekedy nie. Je predsa aj vo Vašom záujme, aby ľudia vedeli rozlíšiť jednotlivých politikov. ;-) A nielen jednotlivé strany; vo voľbách sa predsa aj krúžkuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Kužma, jedna otázka: SDKÚ sa predsa zúčastňovala na vládnutí v rokoch 1998 až 2006 a potom od roku 2010 až doteraz. Prečo sa tieto kroky, o ktrých teraz píšete, nepresadili za tieto volebné obdobia? SDKÚ bola predsa v koalícii, ktorá mala väčšinu. Vopred ďakujem za odpoveď.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Potrebujeme serióznu štatistiku

Vážený pán Kužma,

keďže do NR SR kandidujete aj s programom riešiť problém, ktorý ste v tomto blogu načrtli, chcel by som Vás poprosiť, či máte nejakú serióznu štatistiku, koľko takýchto rodín naozaj existuje a aké sú súhrnné výdavky za týchto poberateľov zo štátneho rozpočtu? Z jedného hypotetického príkladu nevieme nič usudzovať na celok.

O koľko a aké dávky by sa mali podľa Vás zmeniť (znížiť)? A ako by to podľa Vás zvýšilo zamestnanosť? Verím, že strana ako SDKÚ má takéto analýza a štatistiky aspoň v náčrtoch spravené.

Napr. súhrnná štatistika poberateľov rôznych sociálnych dávok tak, aby sa dalo REÁLNE zistiť, koľko ľudí poberá sociálne dávky (súhrnne) vo výške 100, 200, 300, 400, 500 atď. eur. Ďalej nech táto analýza obsahuje počty voľných pracovných miest podľa regiónov (dá sa súhrnne zistisť podľa úradov práce), ktoré môžme konfrontovať so súhrnnými číslami poberateľov dávok. Potom môžeme porovnávať, či aké zníženie dávok by zvýšilo zamestnanosť. Ak by poberatelia sociálnych dávok mali povinne pracovať na verejnoprospešných prácach, aké nákldy s tým spojené by štátu vznikli.

Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obávam sa,

že problém nie je v počte osôb poberajúcich len sociálne dávky, ale do príjmu rodín týchto ľudí sa nabaľujú aj ďalšie dávky, na ktoré majú nárok v prevažnej väčšine práve len Rómovia - ostatným sa jednoducho nepriznajú, pretože, keby sa nepriznali "neprispôsobivým" bol by z toho obrovský škandál. Všetky mimovládky a rôzne "centrá" pre monitorovanie rasizmu Slovákov, by sa chodili sťažovať až na OSN, o EÚ a Štrasburgu ani nehovorím.
Takže problém nie je vo výške základnej sociálnej dávky, ale v tom, koľko sa na ňu nabaľuje ďalších bonusov a najmä v tom, ako by s touto sumou dokázali hopodáriť v rodinách príslušníci majority a ako s ňou hospodária diskriminovaní. To predsa nie je potrebné vysvetľovať nikomu, kto žije niekde v blízkosti väčších aglomerácií týchto tiežobčanov. Tri dni (maximum) po dátume dávok je hojno a potom sa zháňa obživa najmä kriminalitou - a to, čo by malo prísť na obživu, ošatenie a podporu návštevy školy detí, sa zmení na nekonečný rad fliaš čuča a cigarety.
Na začiatku tohto volebného obdobia uviedol MV pán Lipšic, že sa budú zverejňovať aj štatistiky o kriminalite tejto skupiny obyvateľov, ale akosi to zakapalo, pretože (podľa agentúry JPP) to nie je v súlade s multikulti politikou EÚ a tá to silne potláča, až zakazuje.
Že to celkom nesedí, dokazuje vypracovaná a zverejnená správa nemeckej vládnej splnomocnenkyne pre integráciu Boehmerovej, o kriminalite rôznych skupín imigrantov, rozčlenená podľa národnosti, vekových skupín a pod. - aj s výstižným komentárom:
http://www.bundesregierung.de/...
Takže nie je to asi len tlak Bruselu, ale skôr hysterické reakcie našich úradov, ktoré sa boja, aby neboli označované za rasistické - keď už za rasistov sú označovaní všetci Slováci!
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME