Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obyčajní, nebláznite! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Počty!

Ak sa bude detektor venovať každému poslancovi po štyri hodiny,ako tvrdil Matovič,že aby bola zachovaná objektívnosť,ta to bude trvať plných 24 dní,aj v noci.Kto mu ,chudáčikovi zabezpečí takú kapacitu? A ak aj ,nech si to zaplatí sám,sa z toho nespamätá! Chorý človek,chorý nápad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak sa Matovičova kandidátka

rozpadne, ja už ozaj nebudem mať koho voliť... to je tragédia, do akého stavu sa dostala naša politická scéna...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To, že na kandidátke OĽaNO sú kandidáti,

ktorých je možné voliť, je len OPTICKÝ KLAM. Vyzerá to lákavo a nádejne: Neskorumpovaní a neskompromitovaní s "čistou" minulosťou. Ale nich predstavy o fungovaní parlamentu a vlády sú NAIVNÉ a keby aj získali dosť hlasov na vstup do parlamentu, či nebodaj do vlády, ocitli by sa zrazu v situácii ako ryba na suchu a volebné obdobie s ich účasťou by nevydržalo ani rok a pol. Žiaľ, či sa do parlamentu dostanú, alebo nie rádobypolitici typu Matoviča a jeho kandidátov aktívne prispievajú k tomu, že naša krajina nenapreduje, ale stále sa zmieta po krk vo výkaloch nahromadených boľševikmi a ich nasledovníkmi. V PRVOM RADE JE TO TRAGÉDIA NÁS OBČANOV, ŽE TU NEDOKÁŽEME UROBIŤ PORIADOK!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

A ako si predstavuješ, že "my, občania, urobíme poriadok"?
My môžeme len žiadať, aby sa dodržiavali zásady právneho štátu, aby bol do úradu konečne uvedený generálny prokurátor, aby sa urobili zmeny v súdnictve (predstava defenestrácie Harabina je pre mňa lákavá... a obzvlášť, ak by pod oknom, z ktorého by ho defenestrovali bola poriadna kopa nejakého výživného :))) substrátu z nejakej maštale, sorry, že tak sofistikovane pojednávam o hnoji), môžeme žiadať, aby polícia robila svoju prácu a aby kauzy nekončili v šuplíkoch... aby bola vyvodená trestnoprávna zodpovednosť rovnako pre človeka vo vysokej politike ako pre obyčajného p. Opičku (toto sa netýkalo Obyčajných ľudí:)....

Anarchia a umožnenie prezentácie neofašistov a tvrdých fanúšikov nemenovaných šport. klubov.... nie je cesta....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja si predstavujem, že

občania urobia poriadok tak, že nebudú voliť politikov ako Fico, Kaliňák, Dzurinda, Mikloš, Figeľ, Palko, Slota, Rafaj, Matovič. Na prvý pohľad nič ťažké, či zložité, ale v reáliách súčasného Slovenska je to skoro utopická predstava. Žiaľ!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

stalinské čistky

Matovič sa správa ako diktátor a ešte pred voľbami začal s čistkami medzi vlastnými. presne tak sa správali Stalin a ďalší...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Planoval som volit a kruzkovat OLNO (bez Matovica), ale teraz som vcelku zneisteny, kedze to vyzera tak, ze nebudem mat koho kruzkovat. Pevne verim, ze sa to vyriesi pozitivne, aj ked mam pochybnosti, ze ked sa Matovic sprava takto destruktivne pred volbami, co preboha bude vyvadzat po volbach v parlamente? Idealne by bolo, keby sa tam neprekruzkoval, aby sa spamatal trochu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no a prečo nedáš

šancu tým aktivistom? prečo volíš vyhoretého mikloška? zas len za zásluhy?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

mozno zakruzkujem aj nejakeho aktivistu. Napr. pana z Lesov, ktory upozornil na rozkradanie dreva. Ale aj Mojzis je podla mna aktivista.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako si došiel k názoru, že Mikloško je vyhoretý?
A kto si ty, že súdiš človeka, ktorý už pre polit. život cez 20 rokov niečo robí? Áno, nestojí väčšinou v popredí, ale vieš, prečo? Pretože sa nechce zaradiť do jedného šíku so skorumpovanými. A tak, ako moc korumpuje, absolútna moc korumpuje absolútne. Preto sa Fero Miklloško a Peter Zajac a Vladimír Palko stiahli na čas z vysokej politiky. Nie preto, žeby vyhoreli, ale preto, lebo sa nechceli stotožniť so štýlom vládnutia súčasnej politickej "špičky".

Na margo.... Čo urobili doteraz tvoji aktivisti, okrem veľkohubých rečí na námestiach? Čo si myslíš, že dosiahnu? Nič! Áno, zhromažďujú sa a hovoria (btw, nezaznamenal som okrem Toma Nicholsona, u ktorého aspoň vidím nejakú kontinuitu v rámci jeho konania a tiež osobnú odvahu- ani jednu osobnosť na námestiach, ktorá by vedela strhnúť svojou charizmou a ktorá by vedela súvisle aspoň 20 minút hovoriť bez toho, aby pozerala do papiera a aby aj ničo zmysluplné povedala. Aktivistom chýba patričné vzdelanie, idea, nestačí len "ťah na bránku", treba na to aj mať.... ).
Snaha o rýchlu zmenu samotnú zmenu znemožňuje!
Zmena musí byť "od podlahy", to áno, treba zmenu v súdnictve, treba dosiahnuť, aby sa konečne do úradu dostal zvolený generálny prokurátor, treba, aby polícia konala a nie sa bála, treba pozerať politikom na prsty a zaviesť také inštitúcie a uzákoniť také zákony, aby to bolo možné.... To treba urobiť tak, aby boli zachované zásady právneho štátu, a na to treba veci premyslieť, dať šancu odborníkom, ktorí veci rozumejú, osloviť právnikov, politológov, sociológov, a nie zbúchať pár všeobecných požiadaviek na kolene... že vážení, posielajte nápady na FB, pridáme to k požiadavkám...

Zmena v r. 89 bola roky pripravovaná, ľudia, ktorí ju robili, boli mnohí ochotní kvôli tomu "sedieť" vo väzení, prísť o svoju kariéru, pokaziť život svojim deťom kvôli ideám.... a hlavne boli ochotní počúvať....

Raz som sedel v 89 na jednom posedení (ako obyčajný študent) s V. Havlom a on počúval asi dve hodiny asi dvadsiatich rečníkov, ktorí predniesli svoje nápady, potom s niečím ticho súhlasil, niečo doporučil ešte premyslieť a poradiť sa... Ale dnešní aktivisti nechcú nikoho počúvať! Majú patent na rozum a na riešenia... Som z toho smutný. Bývalá kozmetička alebo čo (ospravedlňujem sa, ak som sa jej dotkol) spoluformuje požiadavky, ktoré majú iniciovať nejakú zmenu..... ???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

strach pre úspechom.....

myslím, že Gorila dostala Matoviča do ťažkej situácie... hrozí mu nielen, že sa do parlamentu dostane, ale ak bude gorila ešte chvíľu žiť môže sa mu reálne stať, že bude druhou najslilnejšou stranou po Smere..... tvorenie vlády s neriadenými strelami, ktoré sa dostanú do parlamentu môže byť veľmi zložité... pri tvrobe pravicovej vlády sa nemá o koho oprieť, hlasy má neisté... okrem toho mu môže hroziť, že 2-3 nezávislí podporia vládu Smeru so 73 poslancami... a tak vlastne dosiahne opak želaného.

požiadavka detektora lži je úplne zcestná. pojem brať úplatok je morálny kategória a každý má iné vymedzenie tohoto pojmu. Teda ak niekto berie nenávratnú pôžičku 100 000 € ako kamarátsku pôžičku alebo výlet na Bali ako kamarátsku akciu niekoho kamaráta, ktorý ma peniaze, odpovie, že úplatky nebral. Ak niekto vníma to, že sestričke v nemocnici prinesiete čokoládu a kávu ako úplatok, tak musí povedať, že dávam a bral úplatky takmer každý na Slovensku. Takže by vlastne vyčlenil tých čo si uvedomujú morálny marazmus krajiny a zostali by mu tí, ktorí uplácanie považujú za normálny život
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

naaahodou

pekne im to natrel, nafukancom... teda, nie ze by Igorko vo mne budil nejaky dobry dojem, ale tentoraz vytal na tu spravnu prdel ..:D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Včera sa v priamom prenose priznali

páni, že nejde o kandidátku obyčajných ľudí, ale o výťah pre niekoľko promilovú stranu OKS. Mojžiš priamo povedal v TA3 , že ponuku na 10 ľudí splnili a potom doplnili ľudí z OKS ako nezávislé osobnosti. Čiže tam má v kandidátke Matovič aj 50 okaesákov. Teda podvod na voličoch. Ak by išli OKS sami, dostali by pár promile. Takto použijú výťah( ako vždy ) a snažia sa prepašovať do parlamentu. Ak tam budú , tak zbohom obyčajní ľudia . My sme OKS . Znovu ***** Zajacovský podvod na voličov A úboho naivný Matovič im to až doteraz žral. Takže žiadne nezávislé osobnosti.

Ak odmietnem ako vodič fúkať, tak sa automaticky podľa zákona berie, že mám promile. Teda ak odmietam isť na detektor, tak logicky som bral všimné. A výhovorky , ako včera sú tak pre malé deti.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho