Utorok, 16. január, 2018 | Meniny má Kristína

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Gorila žije a bude žiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Prečo nemá tá penta zablokované konta ?

A minimálne pán haščák nie je už aspoň 2 týždne vo väzbe ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

dobrá otázka

V prípade kauzy údajného vydierania sekretárky kedysi obvinili Reháka s Valkom a posadili ich do policajnej cely. Nakoniec sa nič nepotvrdilo.
Teraz máme pred sebou prípad organizovanej zločineckej skupiny a nič sa nedeje. Žiadni kukláči, zadržanie dôkazov, zhabanie počítačov, celého účtovníctva finančnej skupiny a politických strán, zatknutie dotknutých osôb, ktoré by mohli ovplyvňovať vyšetrovanie. Namiesto toho sudca zakáže vydanie knihy o spise Gorila.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S obsahom tohto blogu môžem žiaľbohu iba súhlasiť..., nenapĺňa ma to prílišným optimizmom. Inak povedané, autor vyjadril značnú skepsu nad tým, či sa niekedy vôbec niečo vyšetrí.... neviem koľko ľudí na Slovensku je tak optimistických, že by v riadne vyšetrenie a potrestanie aktérov naozaj verilo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zakladnou poziadavkou protestujucich

by malo byt vysetrovanie nezavislym organom z prostredia EU..a sudit by ich mal specializovany tribunal sudcov na ktorych nemaju najvyssie struktury dosah..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja naozaj neviem kde vas ...pakov

beru? to akoze megaskorumpovana EU ktora umyselne korumpuje nasich politikov navyse este cez eurofondy, kde kazdy zije len c cudzich penazi, kde sa kradnu a prideluju vyvolenym miliardy, ti akoze maju nieco vysetrovat? Specializovany tribunal sudcov? akoze kde su taki sudcovia? to my chce niekto nahovorit, ze v dnesnom systeme, policajnom, prokuratorskom, sudnickom, kde sa dopredu a na najvyssie posty dostali ti najvacsi patolizali ze tymto celym systemom prejde vysetrovanie najmocnejsich ***** v nasom state? ze ich niekto odsudi? Odsudit ich dokaze len nasilna revoluci a agilotina, pripadne diktator ala pinochet, ani jedno nam nehrozi, co mozme je sa zhromazdit pred parlamentom, hodit si par vajec bananov, ci dlazobnych kociek, pripadne niejakemu skorumpovanej spodine zo susedstva prejst auto klincom, to je maximum co mozeme v sucasnom systeme urobit,,,,bohuzial

jo a mozme este zrusit ucty v bankach a kupit zlato a poistit sa proti ocividnej nekompetencii a skorupmovanoati politikov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem kde beru nas pakov

ale pakovia netvrdia ze to musi byt zrovna EU (neboj sa nemam iluzie) ale je to urcite lepsie ako keby to mali vysertovat vnutorne organy a sudit sudcovia na vseobecnych sudoch..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lepsie v com?

Co potrebujeme je si my pracujuci ludia si uvedomit, ze nepotrebujeme politikov, nepotrebujeme stat, poradime si bezz nich, potrebujeme priamu demokraciu a znizovanie statnych vydavkov, dani a dlhu. A tvrdu menu krytu zlatom proti falsovaniu sentralnymi bankami
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

absolutne suhlasim

ale trvam na druhom prispevku..vysetrit to a sudit nasimi organmi nema ziadny zmysel hlavne na prepojenost ktoru si uviedol...
to co si povedal v poslednom prispevku ja tvrdim uz 10 rokov..ale uvedom si ako sme na tom s povedomim ked 40% voli klamara,10% voli dalsieho klamara..ako by na SK potom vyzerala priama demokracia v praxi ?no blbo..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Presne tak Lipsic len drista,

pripad zameta pod koberec, a lebo Fico.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Do pozornosti organizátorom piatkovej demonštrácie proti Gorilám.
Zatlačme z ulice na Harabinovčiny v osobe pána v talári Kolára, na prezidenta, aby splnil svoju ústavnú povinnosť a vyhádzal hnoj z GP, na ministra Lipšica, aby prestal s divadielkom o vyšetrovaní gorilákov a namiesto nekompetentného Úradu pre vyšetrovanie organizovanej kriminality na čele s neschopným frajerom túto úlohu zveril tým jediným kompetentným, Úradu na vyšetrovanie korupcie.
Peter Lajda
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a prenechal vyšetrovanie úradu boja proti korupcii na čele s neschopným frajerom kovaříkom :-))))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Suhlasim

Supni to na facebookovu stranku protestu, toto su konkretne poziadavky, nie vagne reci o priamej demokracii.
Aby bol protest efektivny, mal by mat 3-4 poziadavky a cim konkretnejsie, tym lepsie.
Tazke uplne vazne - daj tieto body na FB stenu protestu, snad sa presadia. Ja ich podporim urcite.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jozef

toto tvrdím už dávno,že sa nič nevyšetrí, pokiaľ sa nezmení pohlaď na demokraciu ako takú a neobmedzí sa vplyv politiky na odborné činnosti.
Pri takejto kauze,ktorá má korene až niekde v rokoch 1990 je málo pravdepodobné že sa niečo vyšetrí,lebo moc je tu založená na kapitále.
Demokracia,kde kapitál určuje čo je správne a čo nie,čo je demokraticke a čo nie,čo je spravodlivosť a čo nie,nie je demokraciou ale kapitálkracia......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obyčajní ľudia

Chceme vládu ľudu,
bolo na plagátoch proti
Gorile.
Tak mu ju vráťme naspäť,
no nie ako v roku 1948,
ale všetkým ľuďom,
aj obyčajným .
Nie tým hajzlom,
čo tu už cez 20 rokov
ojeb....jú !Národ!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Možné to je.

Určite na Slovensku aj v súčasnom žalostnom stave polície sú policajti, ktorí vedia a aj chcú vyšetrovať závažné zločiny. Takže, poskladať tím by sa dal. Potom sú rozhodujúce tri veci. Po prvé, na čele tímu musí stáť vyšetrovateľ, ktorý je dostatočne ostrieľaný, nezávislý, profesionálne zocelený s organizačnými schopnosťami, akceptovaný navonok i dovnútra a ktorý sa vie postaviť proti nadriadeným - napr. prezidentovi PZ či ministrovi vnútra. Po druhé je treba vytvoriť legislatívne podmienky k tomu, aby tento tím bol skutočne "nezávislým" od akejkoľvek politickej moci, v prvom rade od ministra a pracovníkov ministerstva vnútra, od vedúcich funkcionárov prezídia a ktorý by bol podriadený len dozoru vykonávajúcim prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry. Po tretie, prokurátori musia chcieť ale aj vedieť tieto závažné zločiny odhaľovať aj s následkami vznesenia obvinenia dotknutých osôb, bez ohľadu na ich postavenie a politickú príslušnosť.
PS : je však treba, aby sa verejnosť pripravila na dlhodobé vyšetrovanie (niekoľkých rokov) a v priebehu tohto času by sa postupne dokumentovali a zverejňovali (v zákonných medziach) čiastkové výsledky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sám proti sebe

Pán Šátek, vy ste sa z titulu svojej funkcie pokiaľ mi je známe, podieľali svojho času aj na rozpracovaní prípadu Rehák-Valko, ktorý ste policajne vyhodnotili ako spáchaný. Valko bol aj zatknutý a vo väzení.Ale teraz po jeho smrti, bol prípad uzavretý ako nevykonaný. Takže ste sa mýlili..? V čase keď ste boli vo funkcii za asistencie pána Palka r. 2004 , ste dali takto zatknúť viac ľudí, len na základe akýchsi udaní, ktoré sa nepotvrdili, ale politicky zneužili. Vtedy bol tiež spor medzi SDKÚ a KDH. Nebudem sa vyjadrovať konkrétne, ale súviselo to aj s Košicami, kde žijem. Viete, Vaša terajšia mediálna činnosť v tejto verejnej hre na spravodlivoť a demokraciu na ulici, je tak trocha politicky motivovaná, lebo máte dosť informácií ako také malé súkromné SIS a ŠtB na Slovensku, ktoré začína pracovať pre svojich verných na objednávku. Našťastie však nie ste jediný kto má iformácie a vie si aj Vás preveriť...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Držte sa faktov a podpíšte sa.

Takto sa na Slovensku robí internetová kritika. V januári 2005 ma odvolal vtedajší minister vnútra V. Palko z funkcie riaditeľa Úradu boja proti korupcii (dôvody som v svojich blogoch dostatočne rozviedol). Prípad Rehák-Valko bol rozpracovaný pracovníkmi Úradu boja proti organizovanej kriminalite pod vedením vtedajšieho riaditeľa Jána Vaľa, terajšieho viceprezidenta PZ a to koncom roka 2006 a dňa 15.11.2006 boli p. Rehák s JUDr. E. Valkom zadržaní. Dňa 4.12.2006 som ako jeden z mála a snáď prvý napísal kritický blog s názvom "Advokátske tabu", v ktorom som jednoznačne v tomto prípade faktograficky doložil protizákonnosť postupu polície. Generálny prokurátor SR v mesiaci apríl 2008 zastavil v danej veci trestné stíhanie. JUDr. Ernest Valko bol zavraždený 9.11.2010.
PS : ak chcete niekoho kritizovať, kto sa nebojí verejne sa pod svoje názory podpísať, tak urobte to isté a držte sa faktov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Oprava

Ďakujem za upresnenie. Písal som pokiaľ mi je známe, tých nevyriešených káuz na základe udania vtedy bolo viac za sebou, ale celý prípad Valko bol svojho času dosť spolitizovaný, sledoval sa iste dlhšie a zdá sa bez akejkoĺvek koncovky. To sa mi zdá sa odohráva aj v prípade Gorila. Už len to sledovanie na konšpiračnom byte, kde niekto niekomu z prostredia sprav. služieb ponúka materiály a dostane ich zahraničný novinár, zároveň o tom vie aj pracovník polície,Rejda, drží si materiály doma a ponúkne ich za zbavenie mlčanlivosti či skôr beztrestnosti/?/ no myslím, že aj k tomu by sa mal niekto relevantý z prostredia polície vyjadriť. Napríklad aj vy. Nepovažujem za celkom normálne ak sa to stane tesne pred voľbami. V tom svoje stanovisko nemením. Myslím, že aj vy si uvedomujete chúlostivosť týchto postupov. Preto nemám dôveru k ľuďom ktorí zrazu po rokoch odhaľujú prípad ak už sa niekym anonymným vynoril na NETE. Prečo ste to neurobili Vy, ak zrazu potvrdzujete autentickosť spisových materiálov? To znamená, že ste dlho o tom vedeli a nekonali ste tiež. Príležitot ste iste mali lepšiu ako má Nicholson. Kto Vám bránil materiál v istej forme sprístupniť na verejnosť ak ste už aj predtým, ako píšete zaujal zásadné stanoviská k iným prípadom. Musel to byť bližšie neurčený muž z cudziny? Čo si potom ako radový občan mám myslieť o našich spravodajských službách a hrách policajtov na spravodlivosť po rokoch? V tom je moja zásadná výčitka voči bývalým, alebo aj aktívnym policajtom, ktorí zrazu píšu na nete, ak ja sa musím len domievať a dedukovať občas možno i nepresne, lebo nemám okolo seba spravodajský aparát a to ešte ani neviem, či ma teraz niekto po týchto pochybnostiach ktoré som vyjadril, nezačal sledovať. V tom vidím najvážnejší deficit bezpečnosti v štáte, na ktorom sa podieľal každý, kto o tom vedel a iba to sledoval a čakal až dozrie správny čas...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME