Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Výzva Igorovi Matovičovi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Stotožňujem sa s Vaším

konštatovaním. Buďte si však istý, že pán Matovič nemá toľko odvahy, aby sa vzdal lukratívneho fleku. Veď kde by tak pohodlne dobre zarobil a mal možnosť predvádzať svoj narcizmus dokonca v priamych prenosoch televízie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

§ 24
Krajná núdza

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Doplním, lebo ide trestný zákon 1996

§ 13
Nutná obrana
Čin ináč trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku.

§ 14
Krajná núdza
Čin ináč trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde o krajnú núdzu, ak bolo možné toto nebezpečenstvo za daných okolností odvrátiť ináč alebo spôsobený následok je zrejme rovnako závažný alebo ešte závažnejší ako ten, ktorý hrozil.


a k tomu

§ 235
Vydieranie
(1) Kto iného násilím, hrozbou násilia alebo hrozbou inej ťažkej ujmy núti, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, potresce sa odňatím slobody až na tri roky.

§ 237
Útlak
Kto iného núti, zneužívajúc jeho tieseň alebo závislosť, aby niečo konal, opomenul alebo trpel, potresce sa odňatím slobody až na dva roky alebo peňažným trestom.

§ 160
Prijímanie úplatku
(1) Kto v súvislosti s obstarávaním vecí všeobecného záujmu prijme alebo si dá sľúbiť úplatok, potresce sa odňatím slobody až na dva roky alebo peňažným trestom alebo zákazom činnosti.§ 161 - BOL V ROKU 1995 ZRUŠENÝ
Podplácanie
(1) Kto inému v súvislosti s obstarávaním vecí všeobecného záujmu poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok, potresce sa odňatím slobody až na jeden rok alebo peňažným trestom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemáš pravdu,

paragrafy o podplácaní neboli zrušené, ale len presunuté. Viď trestný zákon z 20. mája 2005:
P o d p l á c a n i e
§ 332
(1) Kto priamo alebo cez sprostredkovateľa poskytne úplatok alebo ho sľúbi inému, aby konal alebo sa zdržal konania tak, že poruší svoje povinnosti vyplývajúce zo zamestnania, povolania, postavenia alebo funkcie, alebo z tohto dôvodu priamo alebo cez sprostredkovateľa poskytne alebo sľúbi úplatok inej osobe, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
(2) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 závažnejším spôsobom konania.
(3) Odňatím slobody na štyri roky až desať rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo veľkom rozsahu.
§ 333
(1) Kto inému v súvislosti s obstarávaním veci všeobecného záujmu priamo alebo cez sprostredkovateľa poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok, alebo z tohto dôvodu poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok inej
osobe, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.
(2) Odňatím slobody na dva roky až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania, alebo
b) voči verejnému činiteľovi.
(3) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo veľkom rozsahu.
§ 334
(1) Kto priamo alebo cez sprostredkovateľa zahraničnému verejnému činiteľovi alebo inej osobe poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok v súvislosti s výkonom úradných povinností zahraničného verejného činiteľa v úmysle, aby sa získala alebo zachovala neprimeraná výhoda pri realizácii medzinárodného obchodu, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo veľkom rozsahu.
§ 335
(1) Kto priamo alebo cez sprostredkovateľa členovi zahraničného parlamentného zhromaždenia, sudcovi
alebo úradníkovi medzinárodného súdneho orgánu uznaného Slovenskou republikou alebo zástupcovi, či
zamestnancovi medzinárodnej, nadnárodnej, medzivládnej organizácie alebo orgánu, ktorých je Slovenská republika členom alebo s ktorými je Slovenská republika v zmluvnom vzťahu, alebo osobe v obdobnej funkcii poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok v súvislosti s výkonom jeho funkcie, alebo z toho dôvodu poskytne, ponúkne alebo sľúbi úplatok inej osobe, potrestá sa odňatím slobody na dva roky až päť rokov.
(2) Odňatím slobody na päť rokov až dvanásť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 vo veľkom rozsahu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článok je o r. 1996

Zákon, na ktorý odkazuješ je č. 300/2005. Starý Trestný zákon je 140/1961 a autor článku aj cituje § 161.

K tomu ešte toľko (zdroj: jaspi):

102/1995 Z.z.
ZÁKON NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY z 10. mája 1995,
ktorým sa mení Trestný zákon
Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákone:
Čl. I
Zákon č. 140/1961 Zb. Trestný zákon v znení zákona č. 120/1962 Zb., zákona č. 53/1963 Zb., zákona č. 56/1965 Zb., zákona č. 81/1966 Zb., zákona č. 148/1969 Zb., zákona č. 45/1973 Zb., zákona č. 43/1980 Zb., zákona č. 159/1989 Zb., zákona č. 47/1990 Zb., zákona č. 175/1990 Zb., zákona č. 457/1990 Zb., zákona č. 545/1990 Zb., zákona č. 490/1991 Zb., zákona č. 557/1991 Zb., zákona č. 60/1992 Zb., zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 177/1993 Z. z. a zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 248/1994 Z. z. sa mení takto:
1. § 161 sa vypúšťa.
2. V § 162 sa vypúšťa odsek 2. Zároveň sa zrušuje číslovanie odsekov.
3. § 163 sa vypúšťa.
Čl. II
Tento zákon nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.
Michal Kováč v. r.
Ivan Gašparovič v. r.
Vladimír Mečiar v. r.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Matovič podľa mňa zarábal viac,keď nebol v parlamente.On tam kvôli prachom asi nebude..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Matovič zarába na RegionPress-e kontinuálne bezohľadu na to, či v NR SR je, alebo nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je pravda.Len som chcel naznačiť,že on asi nemusí robiť politiku kvôli peniazom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hehe, okrem toho, ze uplacal doktora, 25 janura tvrdil aj toto:
„Tak bolo by to trošku nefér, keby sme ich najskôr nalákali na kandidátku a teraz im povieme, že majú ísť na detektor lži. To by bolo nezodpovedné. Ak sme to neurobili do predstavenia kandidátky, tak teraz to už nie je fér. Ale keď to bude chcieť niekto dobrovoľne podstúpiť, tak bez najmenších problémov,“
http://www.webnoviny.sk/sloven...
Cudujem sa ludom, ktori tuto pochybnu superstar este beru vazne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovenskú politiku

treba očistiť nielen od zlodejov, ale aj od klamárov a exhibicionistov. No more Šachmatovič!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

He-he. Pekný pád do vlastnej jamy :)

"Na detektor lži pôjde Matovič aj sám, ale ešte nerozmýšľal kedy. ...
...
...
Na detektore si dá nielen otázku, či zobral úplatok, ale či ho aj dal a ďalších desať otázok. „Určite si tam dám iks vecí, v ktorých ma ľudia spochybňujú,“ povedal."

http://volby.sme.sk/c/6249505/...

"reagujem len na poslednú otázku, lebo je dôležitá:
- áno bol som donútený dať úplatok."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vlastnými výrokmi sa však stal zároveň

aj detektorom lži seba samého a už naň nemusí vyhadzovať peniaze......
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No a ?

Veď detektor potvrdí, že hovorí pravdu.

(Úplatok dal)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

moje nervy

Ty si dobrý kus ľudského odpadu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

želám ti

veľa psov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ak som to spravne pochopil,

autor blogu ma na mysli to, ze bezprostredne po volbach bolo Matovicovi ponuknutych 20 mil. €. Ak je to ono tak ja uz neviem ci ti autor blogu, ale aj mnozstvo diskutujucich na internete je tak debilnych, nechce alebo nevie pochopit ze skutok podplacania sa v tomto pripade nestal. Lebo to nebolo realne podplacanie, ale len zart. Myslim, ze kamarat si poznajuc Matovicov postoj k uplatkom z neho urobil celkom dobry zart. Niekomu sa zda primitivny alebo o nicom - mne sa celkom pacil (ale to je vec nazoru). Ale vyzivat na zaklade takeho niecoho aby odstupil, tak to je dost infantilne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Myslím, že autor

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie, autor má na mysli toto priznanie:

"...
- áno bol som donútený dať úplatok. Otec mal nádor na mozgu na veľmi neprístupnom mieste. Hodinu pred operáciou prišiel k nám profesor, ktorý mal ocina operovať s tým, že bude to veľmi veľmi ťažké a nevie, či sa operácia podarí. Potom vyslovene povedal, že by potreboval nejakú motiváciu pre svoj operačný tím. Dali sme mu 5 tisíc korún. V roku 1996.
..."
igor.matovic | 03.05.2010 19:03

Čítajte viac: http://blog.sme.sk/diskusie/16...

PS Pripájam sa k výzve, aby Matoviˇv odstúpil z kandidátky OĽaNO!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to klamar

dnes v priamom prenoste povedal doslovne: nemam s tym najmensi problem, nikdy v zivote som nikomu ani nedal uplatok, ani som nezobral uplatok

http://www.ta3.com/clanok/9176...
druha cast jeho tlacovky, cas cca 6:25

Spolieha sa na to, ze ta3 pozera iba malo ludi a ze sa to neprevali? odhadujem, ze raz sa za toto bude hanbit pred vlastnymi dcerkami.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME