Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čo urobila SDKÚ-DS pre slovenské poľnohospodárstvo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

uz zaciatok je zly

zodpovednost za rezort ma totizto cela vlada, nie strana ktora tam ma svojho ministra...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

haha

a za odpocuvanie VOS na ministerstve obrany bola zodpovedna vlada SR?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

aby sme sa rozumeli, nemal som na mysli prkotinky ale celkovy stav. sdku nemoze povedat ze mi nemozeme za to ako je na tom polnohospodarstvo, pretoze my sme ho za cely ten cas ani raz neviedli.... ale oni boli vzdy pri tvorbe koalicnej zmluvy a vzdy suhlasili ze rezort polnohospodarstva dostane na starost niektora zo stran. a tam je ich zodpovednost - aj ked nepriama.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja osobne nevidim nic zle ked sa tym odhaluje korupcna cinnost - diskreditacia ministra obrany protrednictvom objednanych clankov v istom denniku. Za ten cirkus okolo moze vlada - dokopy tam o nic neslo a urobili z toho obrovsky cirkus. Preco take rychle a razantne opatrenia neplatia aj na gorilu? Zase vlada!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V žiadnom prípade sa zodpovednosti nezbavujeme. V úvode článku iba objasňujem, kto mal na agrorezort najväčší vplyv.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klobúk dole

pred Vašimi aktivitami, ale nemôžem sa zbaviť dojmu, že aj zo strany SDKU nebolo vykonané všetko tak ako malo byť. Myslím tým konkrétne problém vrátenia lesných pozemkov pôvodným vlastníkom a vôbec možnosť týchto vlastníkov vybojovať si aspoň časť nájomného za hospodárenie Lesov SR v týchto lesoch. Na vlastnej koži sa mi potvrdil fakt, že štát nemá záujem o bezproblémové vrátenie majetku tým, ktoým patrí. Od roku 1994, keď sme s nebohým otcom podali žiadosť o reštitúciu lesných pozemkov, do súčasnosti nedošlo k prevodu vlastníctva zo strany Lesov SR. Preto sa pýtam, prečo nie je legislatíva na strane vlastníkov - obyčajných ľudí, ale podporuje štátu pustošenie v našich lesoch? Zložitosť celého reštitučného procesu je nepochopiteľná, pričom znárodňovanie nášho majetku prebehlo za veľmi krátky čas. Myslíte si, že sa ja ako syn dožijem vrátenia nášho majetku? Trvá to už takmer 20 rokov a za súčasnej legislatívy nevidím "svetlo v tuneli".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pravdu?

nie. nedožiješ sa. priemerná dĺžka ľudského života je zakalkulovaná v reštitučných postupoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vďaka za uznanie, máte 100% pravdu. Štát blokuje vydávanie lesných pozemkov pôvodným vlastníkom a treba to zmeniť. Aj preto som v pôdohospodárskom výbore hlasovaním zablokoval návrh novely zákona 229, na základe ktorého minister Simon chcel ťažiť v neodovzdaných lesoch drevnú surovinu. Ak budeme mať mandát, zmeníme to.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

machom obrastený

Predpokladám, že ste si nárok na reštiuúciu uplatňovali na príslušnom úrade. Mám trochu pochybnosti, či rok 1994 už nebol po funuse. Po prvom termíne, keď sa nevracal len pozemok ale dávala sa aj náhrada za to, čo tam rástlo určite. Ak reštitúcia neprešla z hocijakých dôvodov (či už z v dôsledky Vašej chyby, alebo zo štátneho pochybenia), Lesy SR by vám nemohli vyplácať nájomné ani pri najlepšej vôli, lebo ide o vlastníctvo štátu. Keď si to už načrtol, tak si mohol uviesť, aký dôvod uviedol (pozemkový?) úrad.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vaša záslužná práca ale vychádza nanivoč keď iní z vašej strany nerobia ako majú ako napr. na SŠHR..
Inak nemajte obavy , na východe si stále všetci myslia , že poľnohospodárstvo rozbil Čarnogurský. Inak Most HID ma aj na severe Slovenske kde kade svojich agentov čo sľubujú kde čo vybaviť a tu je problém už vidieť niekde kravu sa pásť. Nájsť reálne agroturistické/pôdohospodárska činnosť a CR/ zariadenie v napr. v Prešovskom kraji je vzácnosť.Škoda je dobrých snáh v SDKÚ, no modra veľmi vybledla lebo sa neustražila chamtivosť niektorých vašich jedincov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Náš program je komplexný a rieši presne to, čo popisujete vo svojom komentári. Viď odpoveď vyššie. S tou straníckou príslušnosťou politikov bez rozdielu nesúhlasím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie je potrebné písať o tom

čo bolo urobené pre poľnohospodárstvo. Je potrebné sadnúť do auta a prejsť si republiku. Predtým to bolo naozaj tak ako v tých básničkách , šíre polia. Dnes neobrábané pozemky plné buriny a tisíce nezamestnaných ľudí na dedinách. Toto je výsledok " snaženia " politikov, bez rozdielu na stranícku príslušnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Presne tak, neurobilo sa nič. Je to smutné, že ja (teraz už bývalá volička SDKÚ - v troch predchádzajúcich voľbách) si myslím, že najviac pre poľnohospodárov asi spravil Mečiar... stále nerozumiem tomu, prečo nemáme také isté dotácie ako v "západnejšej" európe, namakáme sa na svojich pozemkoch rovnako a ledva dokážeme prežiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

S tou straníckou príslušnosťou politikov bez rozdielu nesúhlasím. Rovnaké dotácie pre všetkých poľnohospodárov nikdy nebudú. Keď si bližšie pozriete prístupovú zmluvu, výšku dotácií si dohadovali jednotlivé členské krajiny na základe podkladov, ktoré do Bruselu predložili. Podklady pre dohodnutie výšky dotácii slovenským poľnohospodárom predkladal vtedajší minister Koncoš (SDĽ, Smer) a tam sa stala kľúčová chyba – najmä nízko nastavenými úrodami obilnín. Vtedajší vyjednávač Figeľ predložil také podklady, aké mu dalo vtedajšie Ministerstvo pôdohospodárstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za reakciu. Jedna vec je poukázať na to, kto za to podľa vás môže a druhá vec, čo s tým chcete urobiť???
Mňa osobne veľmi nezaujíma aký tender na drevo ste prekazili... to by snáď malo byť samozrejmé, že sa takéto veci nemajú diať...
Mňa zaujíma napríklad to, ako chcete zlepšiť podmienky pre maľorolníkov a drobných SHR? Takých, čo obrábajú do 20ha pôdy??? Prečo by napríklad nemohol podliehať kontrole len môj výstupný produkt, napríklad syr a nie celá "výroba" prebiehajúca u mňa v kuchyni? Keď vyrobím max 1kg syra denne a mesačne by som chcela predať tak 15kg?
A jedna konkrétna otázka. Teraz som na rodičovskej dovolenke ale predtým som bola nezamestnaná a poberala dávku v hmotnej núdzi a chcela som na úrade práce získať príspevok na samozamestnanie, ale bolo mi jasne povedané, že poľnohospodárstvo ako predmet činnosti to byť nemôže!!! Žijem v okrese Krupina, tu veľa práce naozaj nie je, okrem toho od nás chodí autobus len 2x denne a naozaj nemôžem pochopiť, že dokážete dať veľkým firmám také obrovské peniaze na to, aby vytvorili jedno pracovné miesto ale nemôžete ho dať konkrétnym ľuďom aj na poľnohospodársku výrobu aby sa mohli uživiť samy, hlavne v okresoch kde ešte stále zostalo dosť ľudí, ktorí by radi hospodárili ale je pre nich nemožné zainvestovať zo sociálnych dávok do jedného malého starého traktora a pár prídavných zariadení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Program SDKÚ-DS sme urobili komplexne a vec, o ktorú sa zaujímate v ňom riešime v kapitole 3 – „Uvoľnime ruky aktívnym vidiečanom“ http://www.sdku-ds.sk/volby/da...
Z tohto programu vidíte, že Vám neodpovedám účelovo, ale že tento problém vnímame rovnako ako Vy. Ak dostaneme mandát od voličov, tak systém pre nezamestnaných, ktorý sa budú chcieť stať samozásobiteľmi zmeníme v súlade s Vašimi predstavami. Chceme, aby príčinliví ľudia na vidieku mali možnosť zvýšiť svoje príjmy aj takýmto spôsobom. Iste chápete, že vo volebnom programe sa nemôžeme zaoberať detailmi, ale ak sa chcete o tom dozvedieť viac, budeme mať aj s kolegom poslancom Mikušom predvolebné stretnutie v Krupine, kde sa rád s Vami stretnem aj osobne. Presný dátum bude zverejnený v médiách a ak mi pošlete Vašu e-mailovú adresu, tento dátum Vám oznámim.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

všetci

vieme, že Simon je taký istý zlodej ako všetci ostatní. Ale boli ste pekne ticho, Most treba nechať na pokoji. Zato ste sa pustili s veľkou vervou do SAS-ky len preto, že je to konkurent. Za odmenu teraz Fico dostane ďalšie štyri roky na rozkrádanie vo veľkom. Dá sa vás voliť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Do madarov sa nerype.Tam ma miki a spol. spojenca s 8/10% na vecne casy.SDL,ANO,SOP,SaS teraz mozno matovic alebo 1%ni...take jednorazovky boli aj budu.Ale bugi je navzdy a nikdy inak.A tak prehliadanie ich preslapov je pochopitelne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak sledujete moje vyjadrenia aj smerom k súčasnému ministrovi pôdohospodárstva, sú kritické a vychádzajú z jeho nesprávnych rozhodnutí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zabudli ste spomenut ,ze

export polnohospodarskych vyrobkov zo Slovenska minuly rok stupol skoro o 1/3 medzirocne.Prvykrat sa minuly rok znizoval rozdiel importu a exportu velmi vehementne.Tento trend naznacuje ,ze subjekty v tomto odvetvi nasli uz dno, a vo velkom exportuju na europske trhy. Trend dava tomuto odvetviu velke perspektivy do buducnosti.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Pado: Bullshit v podaní Lidla 137
 2. Miroslav Lukáč: Ako poslanec Fico a prezident Zeman prekonali vojvodcu Otta von Bismarcka. 125
 3. Radovan Bránik: Kauza Butinová - česká a slovenská stopa 124
 4. Michal Sivák: Luník IX. - "mestečko" kde ľudia žijú ako kedysi 115
 5. SK Service: Pracujete počas sviatkov a ste zamestnanec? Čítajte pozorne... 104
 6. Vladimír Bednár: 10 najčastejších neprávd spojených s vozidlom BOV Vydra 91
 7. Martin Ondráš: Podiel slovenských potravín na pulte - skutočná pravda 83
 8. Marek Páva: Štát sa chce o bratislavské lesy starať motorovou pílou 63
 9. Eva Gallova: Chcete silnú masáž, alebo slabú, 57
 10. Peter Stachura: Dvojhodinovú prednášku si na slovenskej univerzite ceníme na 16 eúr 44

Rebríčky článkov


 1. Jakub Zibura: Zabitie Jesseho Jamesa zbabelcom Robertom Fordom
 2. Milan Lacúch: Úvaha o konci sveta!
 3. Paula Beinsteinová: Tieň
 4. Ivan Janíček: Ako skladovať palivové drevo?
 5. Uršula Šilleová: Rozhovory
 6. Milan Koval: Milovníci“ žltého“ moku , na slovíčko.
 7. Jarmila Halgasova: Iné ako slovenské kura nekupujem, i keď aj to ukrajinské musí spĺňať prísne pravidlá EÚ
 8. Richard Malý: Harabin je vlastne Ježiš Kristus
 9. Uršula Šilleová: Ná(vody)
 10. Uršula Šilleová: Jar IV

 1. Ruská agentka sa priznala ku sprisahaniu. Ako Američania sledujú špiónov?
 2. Smer padol, ale Danko jeho voličov nepritiahol. Ako sa za rok vyvíjali preferencie strán
 3. Tréner Rakúska po debakli: Slováci nám ukázalo, ako sa to robí
 4. Zlepenec potrebuje lídra
 5. Brusel stopol dotácie pre Agrofert, Babiš sa smeje
 6. Prieskum Focusu: Smer si mierne polepšil, s Mostom a SNS aj tak nemá dosť
 7. Bývalý futbalista Trenčína patrí k najdrahším mladíkom na svete
 8. Natočili, ako kosatky dravé plávajú so ženou v oceáne. Neublížili jej
 9. Podobá sa to na zázrak. Keith Richards už nechce byť opitý, kamaráti ho nespoznávajú
 10. Zástupca WHO na Slovensku: Jete iba preto, aby ste jedli. Neskôr to oľutujete

 1. Eurofondový škandál pokračuje: Lubyová sa vyhovára a hádže vinu na iných
 2. Porovnanie platov poslancov s inými profesiami
 3. Mariana Čengel Solčanská: Štefánik ženy miloval, no zároveň nimi pohŕdal
 4. Rusofili v politike znižujú našu bezpečnosť a sú odmeňovaní najvyššími postami
 5. OKS podporuje Františka Mikloška: Koho podporuje KDH?
 6. Karol Galek (SaS): Vládny návrh ukončenia doby uhoľnej nie je kompilát, ale opajcát
 7. Kandidát na prezidenta Mistrík mal lukratívne trafiky v Slovenských elektrárňach
 8. Ján Kubiš – kandidát Smeru v zálohe
 9. Prezidentská diskusia: Mikloško, Krajniak, Čaputová,
 10. Jak Češi dobyli Slovensko: Nový stát vznikl pomocí několika podrazů

Už ste čítali?