Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Temnota našej reality (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Momentálne bez príspevkov, pripomienok aj diskusie preto, lebo je to pravda a dotýka sa to každého a každý
sa cíti dotknutý aj zodpovedný. Mal by aj niečo urobiť, ale nech to urobia "ONI". Akýsi "ONI". Ak by niekto aj pripomienkoval, v prvom rade by sa musel sám seba opýtať čo ON urobil. A pretože neurobil nič, tak je ticho, aby mu to nikto nehodil medzi oči. Nuž nech tiež pripomienkujú tí "ONI".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krutá realita

Výstižne napísané. Sedieť v krčme a viesť múdre, odborné diskusie. Slovač už nevie rozoznať pravdu od klamstva, dobro od zla. Každý sa naučil len nariekať, ale nikto z týchto chudákov nepozdvihne hlavu a neurobí nič, aby to zmenil. Naučili sme sa závidieť jeden druhému, bez ohľadu na kvalifikáciu, zodpovednosť, odbornosť, spoločenskú prosperitu. Radosť nám spôsobuje ak je ubližované inému. Uznanie nepoznáme, obdivujeme darebákov a politikov, ktorí okrádajú národ. To je Slovensko dnešných dní. Na svedomie sa vyhovárať nedá, málokto ho má. Hnus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Realita nie je krutá. Krutý nie je ...

... ani svet. Krutí sú ľudia. Paradoxné je, že všetka krutosť ľudí sa v plnej miere vždy vráti opäť k tým istým ľuďom. Priebeh je asi takýto:
1./ osoby so sklonmi k násilnému presadzovaniu svojich záujmov sa vďaka tuposti a ľahostajnosti "slušných" ľudí dostanú k moci (napr. po novembri `89),
2./ získanú moc začnú naplno využívať výlučne vo svoj prospech a bez akýchkoľvek škrupulí v neprospech tých ostatných, vďaka čomu sa začne rozpadať a rozkladať spoločnosť,
3./ keď dosiahne rozvrat spoločnosti istú hranicu (sociológovia vedia, koľko % populácie sa musí ocitnúť v neriešiteľných existenčných problémoch) začne sa prejavovať verejná nespokojnosť s jestvujúcim stavom vecí (zatiaľ posledné voľby boli "za spravodlivosť, proti korupcii...", v súčasnosti kauza GORILA
4./ ak verejné protesty nie sú základom pre rekonštrukciu spoločnosti a nápravu stavu (ak sú protesty umlčané alebo sa verejnosť vzdá svojho práva vytvárať tlak na svojich "vodcov" (zľahostajnie), vývoj prejde do predposlednej fázy - stupňovanie napätia v spoločnosti a výbuchy individuálneho násilia, čo povedie k policajným represáliám a tie povedú k väčšej nespokojnosti verejnosti.
Zdá sa, že sa slovenská verejnosť úspešne dostala do 4.-tej fázy. Bude zaujímavé sledovať, ako rýchlo sa bude stupňovať napätie vnútri hláv ľudí neschopných konať preventívne spoločne vo svojom spoločnom záujme. Je zrejmé, že v slovenskej spoločnosti je vysoký potenciál osobnej a skupinovej agresivity, otázkou je, kedy a ako sa začne všeobecná existenčná frustrácia prejavovať. Žijeme v sociologicky zaujímavých časoch :-) Bude sranda, keď inak pokojní a mierumilovní jednotlivci pochopia, že iná možnosť ako hrubé násilie, im z hľadiska prežitia neostala.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Duševná choroba.

Veľakrát som sa zamýšľal nad príčinami súvislosti v známych prípadoch, ktoré vedú niektorých servilnych zamestnancov z let.úradu k páchaniu bezprecedentných svinstiev voči odbornej leteckej verejnosti.Musím konštatovať že vo väčšine pre seba nevyťažia absolútne nič,ale druhej strane spôsobia nenahraditeľné škody o ktorých nemajú ani predstavu.Z psychosocialného hľadiska,ktoré človeka definuje ako spoločenského tvora je toto správanie označované ako sociopatia.O tom či je takéto správanie ospravedlniteľné,alebo nie je možné pochybovať iba vtedy ak by bol dotyčný jedinec k tomuto správaniu cielene donútený a nebol by schopný sa mu zákonnými prostriedkami ubrániť.No v mnohých prípadoch tomu vôbec tak nie je.Konanie týchto sociopatov je účelové s cieľom privedenia si rozkoše a potešenia z utrpenia druhého.V každom prípade je to veľmi zvrátene správanie,ktoré nepochybne napĺňa symtómy duševnej choroby v rôznych formách a štádiach vývoja.Príčiny vzniku duševnej choroby môžu byť následovné:
1,vrodená mentálna zaostalosť
2,absencia sebareflexie a uvedomenia sa v dôsledku nedostatočnej výchovy a vzdelania
3,degenerácia a porucha osobnosti vplyvom používania návykovych látok
4,sexuálne poruchy a deviácie
V každom prípade by žiadna osoba u ktorej sa prejavujú i čo len najmenšie symtóny možného vzniku duševnej choroby nemala byť zamestnaná na leteckom úrade.Na základe tohto čo som tu konštatoval bolo by vhodné aby každá osoba uchadzajúca sa o zamestnanie ne leteckom úrade podstúpila odborné psychologické vyšetrenie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pri hľadaní súvislostí a ...

... dôvodov, príčin, ktoré nás všetkých priviedli do súčasného marazmu odporúčam opäť sa pozrieť na niekoľko krátkych, výstižných dokumentov. Tie jasne hovoria o tom, že žiadna spoločnosť nemôže prosperovať ani normálne fungovať, ak ju riadia sociopati. Pozrite si dokument "Psychopati medzi nami" http://*****/Psychopati_mezi_nami.html a "Sebaobrana pred psychopatmi" http://*****/Sebaobrana_pred_psychopatmi__53.html
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

namiesto hviezdiciek napiste

dolezite bodka sk
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ano vyšetrenie pre sociopatov.

Naprosto súhlasím. Poznám už hodne zamestnancov LU, no je medzi nimi naozaj skupinka sociopatov, od ktorej sa ostatný odvracajú. Bohužiaľ iba to. No vieme dobre, že pred rokom tí normálny aj napísali oficiálnu sťažnosť cez odbory na vtedy nového riaditeľa Ing.Pätoprstého, no bohužiaľ nadriadený orgán dal túto sťažnosť do útlmu. Ja si myslím, že tí normálny zamestnanci LU mali tvrdosť svojej požiadavky stupňovať. Tak ako je to bežné v každej demokracii. No Slovač poväčšine skloní hlavu.
A teraz SHARK:
Vzhľadom k tomu, že riaditeľ úradu nedodržal termín, ktorý mu nariadila zápisnica z Ministerstva dopravy zo dňa 17.1.2012 (bola podpísaná 17-timi prítomnými), a navyše si vymyslel ďalšie požiadavky, hlboko urazil už aj pracovníkov ministerstva a dal im najavo, že on je jediný...Po obdržaní posledného dopisu z Min.Dopravy zo dňa 9.2.2012 ktorým mi odpovedali na niekoľko sťažností je mi úplne jasné, že mám voľné ruky. Už nemá kto podržať riaditeľa úradu, iba ak ja. On totiž nechápe, že som využil všetky dostupné opravné prostriedky a ostáva posledná inštancia. (pred Štrasburgom). Nerozumiem tomu, prečo ešte doteraz poslúcha puberťáčku Valas....Vie o tom, že iba on zodpovedá za celý úrad ?
Asi si vôbec neuvedomuje, že politické strany sa v blízkosti volieb snažia očistiť svoje meno.
Ako vidím, som jediný z celého Slovenska, ktorý nikdy nenapísal anonym a za svoj názor sa nehanbí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak som pozorne sledoval príspevky, nie si jediný, ale súhlasím. Štrasburg bude dobré riešenie. Som presvedčený, že je podaných viac žalôb na LÚ. Mimochodom bol som na noblesnom plese LPS a stretol som tam p. Valíčkovú. Bolo to za zásluhy ???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Punťo to má na ....

Zrejme pochopil že už skončil a preto už nemusí nič robiť.Ale bohužiaľ vďaka svojej inteligencii nepochopil že mu stále hrozí basa.Po Gorile a po voľbách sa určite bude niečo diať.Niekto určite bude musieť ísť do basy aby sa naoko aspoň čiastočne upokojila situácia.No určite to nebudú najväčšie ryby.Puňťovi hrozí aj to,že po návrate z basy sa nebude môcť ukázať na žiadnom letisku.Punťo,Punťo Ty si to ale do....l !!! No čo už, komu niet rady tomu niet pomoci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pažravosť

Nenažranosť, ľahostajnosť, bezohľadnosť, neprofesionalita, neodbornosť sú atribúty ako uspieť v tejto krajine.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odbornosť.

Pri poslednej žalobe na LU som dostal vysokokvalifikovanú odpoved z Krajskej prokuratúry v Bratislave, ktorú si pravdepodobne nadiktoval sám Pätoprstý: "Pre bezpečnosť civilnej premávky bude najlepšie ak lietadlo SHARK nebude lietať."
A čo letecké predpisy a zákony Slovenskej republiky? Na tie nemusí krajská prokuratorka brať ohľad?
Alebo tu niekde poskakujú opice?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tomu nie veľmi rozumiem

ak akákoľvek prokuratúra napísala horeuvedené ako záver alebo jeden zo záverov, tak potom aj tam porušili zákony. Do kompetencie žiadnej prokuratúry SR neprislúcha posudzovanie spôsobilosti lietadiel, ale výhradne posudzovanie porušovania zákonov. Keby som bol na mieste pána Šusteka a dostal by som takúto odpoveď (ak som to pochopil správne), obratom by šla žaloba na porušenie zákonnosti zo strany prokuratúry. Mám však pocit, že sa pán Šustek nevie kvalifikovane brániť, a to je jeho hlavný problém. So mnou by toto nerobili - ani Pätoprstý, ani nikto iný. Žaloba do Štrasburgu by pre mentalitu a problémy pána Šusteka mohla byť riešením. Jeho slušný, slabý, nedôrazný postup si žiada medzinárodnú intervenciu, škandál a odškodnenie štátom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odbornosť v LÚ SR ako prioritnehľadajte

azda najväčšia kompetentnosť a geniálna odbornosť sa prejavuje u našich dvoch kolegov z odboru licencovania personálu pri skúšaní teoretických vedomostí pilotov. Ani jeden z nich síce pilotom nikdy nebol, no sú priam nabití vedomosťami, ktoré by im závidel i najväčší Čech Jára Cimrman. Jeden z nich je bývalý lampasák z východu, druhý pôvodným povolaním učiteľ, nominant SNS z roku 2007 na pozíciu riaditeľa odboru licencovania, ktorý prvý raz v živote videl lietadlo a letisko až keď nastúpil do úradu.Pri takýchto predpokladoch je potom naozaj ťažké pochopiť ako je možné, že si jeden skúsený pilot dovolil sťažovať sa nášho geniálneho kolegu z dôvodu že mu pri skúškach ktosi vyhodnotil správne odpovede ako nesprávne a chybne vypočítal dosiahnuté percentá na kalkulačke. Asi si neuvedomil, že nebyť týchto dvoch nenahraditeľných géniov, Slovenské civilné letectvo by nemohlo lietať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odbornosť v LÚ SR prioritne nehľadajte

- oprava nadpisu môjho príspevku
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

neviem...

či to nie je ten zať Marián a jeho kamarát Martin s kamennou tvárou,ktorý na jednej strane kydajú na Puňťa a jeho suitu,ale na druhej strane sa neštítia žiadného svinstva.Navonok pôsobia decentne až servilne, ale najmä veľmi dôležito.Škoda že nedostali ponuku pracovať v NASA, oni by to určite prijali.Našťastie tam sa ešte riadia zdravým rozumom.No chameleóni zostanú stále iba chameleonmi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDH je cesta

Pri tejto nečinnosti ťažko povedať kam...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Te to už nie je aktuálne.

Začína sa to prácou......No comment.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Shark.

Nejde len o to, že KP Bratislava svojim rozhodnutím zasahuje do certifikačného postupu, ale dokonca nabáda LU SR ako mali postupovať v danom čase !!!!
A vôbec prokurátorka neakceptuje, že príčiny neboli skutočné, iba LU sa domnieval!!!!
Je to bežná akcia GORILA. Hnus ! Fuj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Šustek,

napadnite rozhodnutie krajskej prokuratúry na generálnej prokuratúre - tým si vytvoríte priestor na rozšírenie žaloby v Štrasburgu. Urobte to čím skôr.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Po funuse

Signály boli, ale... "Minister financií Ivan Mikloš odvolal z funkcie povereného prezidenta finančnej správy Igora Krnáča.Vo svojej funkcii by mal pritom skončiť aj poverený riaditeľ Kompetenčného centra finančných operácií Miroslav Mikulčík". Signály sú aj v tomto prípade. No KDH drží svojich chránencov aj keď spôsobili takmer kolaps. A že vraj zodpovednosť ???
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME