Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zdravotnícka politika vo volebných programoch politických strán (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

drz sa!

a nenechaj sa zlomit! ved uvidime, ako to cele dopadne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ďakujem

Jeden zobral tridsať strieborných ale dlho s tým nevedel žiť... príde na psa mráz hovoríme u nás ..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už ste si pekne poklábosili? Tak otázka k veci .. tak SDKU ako aj SaS tam má zníženie nákladov, vy tiež, z 31% na 25%, prečo to je u týchto dvoch zlé a u Vás dobre??? To mi je divné a hneď ukazuje, že celý článok je nedôveryhodný a len ďalšia politická predvolebná sranda ... bohužiaľ, ako sa zas hovorí u nás ... a po prečítaní toho posledného odstavca tam je podobne rozporuplných bodov omnoho viac, takže škoda, že to je len ďalší blábol :((( ... len tak mimochodom, to chcete presadzovať s Uhliarikom na čele? Nebuďte smiešní, niektorí ho aj osobne poznáme, KDH čo najďalej od zdravotníctva, rovnako ako Smer ... to sú dve "firmy", ktoré majú svoje skupiny v zdravotníctve a preťahujú sa, ktorá si čo uchmatne, takže čo to tu skúšate?? ... a po prečítaní tohto som o tom naďalej presvedčený, že čo najďalej KDH od zdravotníctva ... :( Bye
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súčasný minister zdravotníctva mal jeden naozaj geniálny návrh, aby si ženy a dievčatá, ktoré nosia tangáče, samé platili za lečbu gynekologických zápalov.
Určite by tým zlepšil financovanie zdravotníctva, prečo to nepresadil v praxi?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Trochu dlhé, ale výstižné
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ďakujem za reakciu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

KDH - chce a.s. = privatizáciu nemocníc

Pán docent, zabudli ste napísať, že KDH na čele s pánom Pentiarikom (zľudovelé meno Uhliarika) z nemocníc spraviť akciovky. Ja ako občan už nechcem zažiť ten stres a medzinárodnú hanbu, keď sa 2400 lekárov postavilo Gorile. Nechápem ako človek ako VY dokáže kandidovať vedľa človeka ako Uhliarik. NECHAPEM TO! Prosím napíšte blog k tomuto - ako dokážete kandidovať s Uhliarikom? Ste znalý v zdravotnítve, viete o obchodoch v zdravotníctve viac ako iní - teda viete o Uhliarikovi viac ako iní, VAM TO NEPREKÁŽA????
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kandidujem na dobrej kandidátke

Po prvé kandidujem aj vedľa ľudí ako je Daniel Lipšic Jana Žitňanská alebo Radoslav Procházka a desiatky ďaľších. Po druhé v KDH som 10 rokov. Po tretie, keby si Ivan Uhliarik nenechal zosekať rozpočet Ivanom Miklošom v septembri 2010, rok 2011 mohol vyzerať inak. Človek sa stále učí ... aj v politike.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ale stále nechápem ako vy, Procházka, Žitňanská a Lipšic dokážu kandidovať spolu s Uhliarikom. Chápem, že sama pani Sabolová nedokáže zmeniť KDH, ale prečo jej vy štyria nepomôžete? Apropo ak p. Lipšic myslí boj s Gorilou vážne (na tom profituje v súčasnosti KDH) musí byť principiálny a vyhnať Gorilu i z KDH. Akýkoľvek program môže mať KDH, ak na MZ SR budú ľudia ako Uhliarik, Gajdoš , Cesnaková, Szalay, a ostatní z Penty. Gorila bude žiť!!!!! (s pomocou KDH)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm...

Hm,pán Hlavatý prečítal som si so záujmom článok,veď sa týka každého.Dovolil by som si poprosiť Vás o vyjadrenie názoru na niečo,čo mne pripadá ako rozpor.Ochrana počatého života patrí k prejavom základných filozofických postojov KDH.Prečo potom nachádzame v dokumentoch i túto stať:

"budeme presadzovať definovanie zákonného nároku na rozsah zdravotnej starostlivosti hradenej z verejného povinného zdravotného poistenia (tzv. základný balík)" Smerujem k zavedeniu tzv.štandartov zdravotníckej starostlivosti.

Takže počatý život treba chrániť všetkými legislatívnymi i zdravotníckymi opatreniami - no po narodení má už len takú cenu aká je úroveň jeho zdravotného pri/poistenia.Možno zabránite interrupciám - no po narodení - to bude celkom iný príbeh?Maminy nebývajú príliš často seniormi,invalidnými dôchodkyňami či držiteľkami preukazu ZŤP....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som proti sociálnej eutanázii. Samozrejme, že každý občan slovenskej republiky musí mať zdravotnú poistku. V súčasnosti neexistujú rôzne poistné plány, všetci majú rovnakú zákonnú zdravotnú poistku a je úplne predčasné špekulovať či a ako sa to zmení.

KDH aj ja osobne bude vždy obhajovať vyššiu mieru solidarity. Máme to aj v programe a dokonca ako jediná strana vyjadrené aj presne. Tj nie viac ako štvrtina výdavkov na zdravotníctvo aj to so sociálnym stropom na výdavky pre slabých. Zdravie nie je tovar a nemôže byť luxusom pre tých čo na to majú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hm..

Hm,pán Hlavatý - dovoľujem si so všetkou úctou podotknúť že zdravie tovarom bolo,je i bude.Spor o ziskovosť zdravotných poisťovní bol len vrcholcom ľadovca.

Keď už hovorím o posune hodnôt tak tovarom sa stala napríklad i spravodlivosť na ktorej sa tak skvele zarába...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V tejto vláde

má KDH ministra zdravotníctva.
Počas jeho ministrovania sa moji ridičia, lekári na dôchodku vo veku 82 a 85 rokov, začali reálne obávať o svoj život. Podotýkam, že duševne sú na tom oveľa lepšie ako väčšina populácie v produktívnom veku, ich obavy boli racionálne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takze....

cely clanok som si precital so zaujmom a kedze viem o com pisete a co napisat nemozete, dodam ja.Je velka skoda inteligentnych a slusnych ludi, medzi ktorych patrite aj Vy..... Je od Vas slachetne,ako ste sa v reakcii zastal ministra Uhliarika, ale Vy viete, ze to nebolo len o rozpocte.....Je to o ludoch, ktori obsadili veduce funkcie na MZSR a niekoho pesnicku spievaju, poctivo, cielavedome a nie nezistne. Alebo sa mylim? Akcia vakciny, akcia zakon o lieku a nasledny reexport, akcia ockovania, akcia strajk lekarov,akcia VSZP, pokracovat dalej nemusim, je toho viac a Vy o tom viete. Ako nominant KDH ste odisiel z veducej funkcie na MZSR. Mate chrbtovu kost, preto si Vas vazim. Drzim Vam palce a dufam, ze sa raz vratite aj tam, kde po Vas zostala nedokoncena praca........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor má chrbtovú kosť ???

a kde?
"Osobitnou časťou programu je podpora verejného zdravotníctva" :DDD
a to ako?
prečo cudne zamlčal, že privatizáciou verejných nemocníc???
veľmi kresťanské :(

ako môž ete kandidovať po boku Pentiarika????
koľko budú doplatky za DRG systém?
ten kto schvaľuje a kryje hriechy iného, je viete čo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážená pani kandidátka

1) verejné zdravotníctvo má dva významy - verejný poskytovatelia vlastnený štátom a zároveň oblasť pôsobenia Úradu verejného zdravotníctva tj rôzne public health aktivity. Úsek ku ktorému diskutujete sa týka podpory aktivít public health tj ochrana zdravia, podpora zdravého životného štýlu.
2) program strany OĹaNo pre zdravotníctvo ste písali Vy?
3) Kde je v programe KDH privatizácia verejných nemocníc? Explicitne sa uvádza podpora verejných investície do modernizácie nemocníc , ustanovenie arbitra a vymedzenie konfliktu majetkových záujmov poisťovní a poskytovateľov.
4) Kto ste, že súdite hriechy? Trochu úcty a pokory vážená kandidátka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán kandidát,

zahmlievanie Vám ide, 44. miesto si zaslúžite ;)

mala som 2 otázky:
1. prečo ste v programe voličom zatajili, že idete privatizovať nemocnice??? (pani Poslankyňa Sabolová, ktorá je proti, je "náhodou" až na 77. mieste ;) teším sa na Vašu kompetentnú odpoveď aspoň na opravný pokus
2. porušenie zákonov je hriechom, rovnako ohrozovanie zdravia a životov pacientov- a tých má pán Pentiarik na svedomí neúrekom. A Vy ho obhajujete a podporujete-alebo nie?

čo myslíte "programom OĽANO pre zdravotníctvo"? Ten svetový mier, čo ste citovali? :D Nie, ten som naozaj nepísala, ale tiež ma skoro z neho vykotilo, keď nám ho poslali. Písala som iný. Verím, že si ho čoskoro prečítate

a ešte prezraďte, ako chcete riešiť krízu všeobecných lekárov? Zdokonalíte Pentiarikov nápad a budú ordinovať úplne bez atestácií? ;)

PS ak dovolíte, nebudem tu rozoberať Vaše chiméry ako Lipšic bojuje proti GOrile :D je to off topic
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Namiesto odpovede

A čo sme ešte slovenskému ľudu zatajili vo svojom programe? :)

Na tému nemocníc môj názor:

http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja chcem Vašu odpoveď.

divadielka- ani filmíky- ma nezaujímajú.
aj keď v politike sú štandardom.
(preto ostávam obyčajnou.)

ozaj, štrajkovali ste?
v preklade z mediálneho newspeaku: dali ste vlani výpoveď?
doči
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pani kandidátka, kde si môžem prečítať vaše osobné predstavy o potrebách slovenského zdravotníctva? Ďakujem.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Branislav Diďák: Super policajný flek 1 692
 2. Mišo Šesták: Ako sa počas prvej svetovej vojny fotili akty 1 318
 3. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 1 285
 4. Jan Pražák: Jak postarší manžel civěl žebračce do výstřihu 974
 5. Martin Barto: Dlhodobá starostlivosť dlhodobo mimo pozornosti 756
 6. Martin Šuraba: Banány v čokoláde 724
 7. Rudolf Pado: Liptovská Mara: ak nás zabijú, čo bude potom? Ďalšie rozpútané peklo? 628
 8. Danica Chames: September je mesiac, keď treba veľa jesť... 606
 9. Karol Labaš: Prečo som podľahol používaniu zdieľaných bicyklov? 486
 10. Rudolf Pado: Zahrabala obec Pastuchov nelegálnu skládku? 467

Rebríčky článkov


 1. Milan Rousek: 36. Z auta vrak
 2. Július Kovács: Politická stratégia Progresívcov jednať aj so skorumpovanými a 20.9 mame protest ZSS.
 3. Milan Rousek: 35. Zázrak
 4. Milan Rousek: 34. Pan J a děti
 5. Milan Rousek: 33. Kdo je paní J?
 6. Štefan Vidlár: Príbjech potupňí
 7. Andrea Fuglíková: Fakta a mýty o násilí na ženách
 8. Peter Mrázik: V Jaguar Land Rover sa neuspokojíme, preto opäť vstupujeme do kolektívneho vyjednávania
 9. Milan Rousek: 32. Líný poručík
 10. Milan Lacúch: Asertívne jednanie z duchovného hľadiska

 1. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 2. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 3. Sulíkovo krídlo žiada pád republikovej rady, prekážajú mu Galko a ďalší
 4. Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri
 5. Fico mal zasa pravdu!
 6. Bödör s Kočnerom volali Fica šéf
 7. U Sakovej nakúpili policajtom testery na alkohol. Dvojnásobne drahšie ako Česi
 8. Saudskoarabské ropné zariadenie nezasiahli drony, ale rakety z Iránu
 9. Vodičku košickej električky udrel cestujúci päsťou do tváre
 10. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti

 1. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 2. Fero Múčka: Štyri roky Postoja. Aj za život
 3. Milionár Bugár dostal peniaze od štátu na zveľadenie svojich majetkov
 4. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 5. Kázeň biskupa Feketeho na púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne.
 6. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra
 7. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 8. Súd rozhodol, že pozastavenie činnosti britského parlamentu je zákonným krokom
 9. Kinosálu nepožičali. VŠMU nepomôže Pochodu za život. Festivalu inakosti pomohli
 10. Manifest Národného pochodu za život 2019

Už ste čítali?