Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kresťanstvo a politika (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

skoda usilia

na kdh neplati nic,su to pokrytci horsi ako smer
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SMER a KDH sa veľmi rýchlo dohodnú

SMER pokradne, čo sa ešte dá v súčasnosti, a KDH nás zapredá Vatikánu do budúcnosti.
Čo nedokázali ľudáci v minulosti ( lebo ani komunisti sa neznížili k spolupráci s ľudákmi kvôli ich kolaborácii s fašistami ), dokážu dnes. Čaká nas katolícky socializmus.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zmätok v pojmoch

netvrím, že je to Tvojou chybou, ale najrpv by sma mali mať jasno v pojmoch. Pretože napríklad podľa mňa:
.
Kresťanstvo je filozofia, nie náboženstvo. Kresťanstvo nepotrebuje cirkev, kresťanstvo nepotrebuje organizáciu. A naopak, kresťanských cirkví je spústa. A klasická otázka "Je rodinný priateľ skutočne priateľ" je v tomto prípade: sú všetky náboženstvá, ktoré sa hlásia ku kresťanstvu skutočne kresťanské.
.
Napríklad KDH je katolícka strana. Nie kresťanská, imho. Nemyslím si, že by heslo KDH: "matka Cirkev, otec Štát," ktoré v spojení so smerom a RKC na Slovensku pretláčajú. Ale napríklad ja spoluprácu s komunistami za kresťanskú nepovažujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Co ja viem, podstata ostava...

Nech je to akokolvek. Krestanstvo je nabozenstvom, pretoze veri v Boha. Krestanstvo potrebuje cirkev - nie ako instituciu, ale ako spolocenstvo veriacich - de facto komunitu. KDH nie je katolicka strana, ale krestanska podla nazvu. Katolici su vseobecne chapani ako Rimski katolici.
Ale podstata zostava rovnaka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podľa názvu

nuž, ja nesúdim podľa názvov, ale podľa činov, či členskej základne. A rozdiel medzi filozofiou a náboženstvom vidím dosť markantný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skúsim vysvetliť na príklade

povedzme, že z kresťanskej filozofie vyplýva, že v nedeľu by sa nemalo chodiť do obchodov, ale venovať sa duchovným veciam. Ak by na Slovensku bola väčšina ľudí kresťanov, tak by boli obchody v nedeľu zatvorené, pretože by tam chodilo len to minimum ostatných.
.
Ale cirkvi a KDH nejde o to, aby ich členovia skutočne verili, t.j. sa aj podľa toho správali. Oni nevedia presvedčiť ani vlastných členov. Oni aj na vlastných členov či sympatizantov chcú použiť štátne násilie a prístup do obchodov v nedeľu im chcú obmedziť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Asi sa chápeme,

ale mame asi rozdiel v chapani cirkvi ako komunity ludí, ktori vyznavaju vieru, a nepotrebuju sa institucionalizovat. A tiez v chapani cirkvi na druhej strane ako institucie, ktora obsahuje cely aparat vsetkych knazov, majetku - konkretnej institucie, pod ktoru veriaci patria. Resp. v ktorej posobnosti by mali byt...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nepovedia

nic...pre nich krestanske hodnoty znamenaju este menej ako pre Teba...nepraktizujuceho veriaceho...maju jednu jedinu hodnotu...moc a peniaze
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Koalícia Smeru a KDH

- po voľbách dosť pravdepodobná, bude vyzerať asi tak, že Smer bude vládnuť, za to dovolí KDH robiť zo Slovenska farskú republiku a kádrovať ľudí podľa toho, do ktorého kostola chodia či nechodia, kradnúť budú obidvaja, ale to bude vyzerať asi tak, ako keď moji psi žerú: najprv sa nažerie veľký, keď je sýty, pustí k miske malého.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážne? Tolerancia?

Pred minulými voľbami sa KDH jasne vymedzilo proti SMERU. Ako to dopadlo? Voľby po necelých dvoch rokoch, nič poriadne nefunguje, je tu chaos (daňový systém, gen. prokurátor), všetci čakajú, čo bude po voľbách. Ak KDH povie, že so SMEROM nepôjde, tým automaticky stráca možnosť podieľať sa na vláde po voľbách. Ak by v nej boli, možno sa im podarí aspoň niečo zahasiť. Ak budú mimo, Fico so Slotom sa už ľahko dohodnú. A na druhej strane - nedokážem pochopiť ľudí, ktorí svoje tvrdenia opierajú o toleranciu, ale nie sú ochotní tolerovať tých cca 40 % ľudí, ktorí volia SMER. Mne osobne sa to môže alebo nemusí páčiť, ale situácia je taká, že takmer polovica voliacich Slovákov je v takom rozpoložení, že chce to, čo im ponúka Fico. Takže ak je tu naozaj nejaká demokracia - odvodená od vôle ľudu, tak by sa mal prinajmenšom brať do úvahy názor tých 40 % ľudí. Kým pravica nevymyslí a neponúkne niečo, aby tých 40 % (alebo aspoň časť) prinútila zamyslieť sa a zmeniť názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

takže si to pekne rozoberme

kresťanská strana sa definuje ako pravičiarska.....to som zvedavý ako by sa k tomu postavil JK.....
kresťan bažiaci po majetku,ktorý sa s nikým nerozdelí......i ked samo učenie hovorí o podelení sa i z mála...

Takže ako vážené KDH? Ste stranou kresťanov,ktorý popierajú učenie vlastného zakladateľa,alebo sa boháči skôr dostanú do neba než prejde ťava uchom ihly?:)
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME