Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Maturita - Hádaj na čo myslím! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na jaku mariu je dobre vediet, po ktorej slabike je ten vers ci co... pozeram, ze od mojich cias sa fakt nic nezmenilo. onomatopoje, kalambury, vedlajsie vedy podmetove s trpnym prisudkom a gramaticke morfemy sa stale vyucuju ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zacitujem

Slovenský jazyk pre 1. - 4. ročník stredných škôl:
,,Zdokonaľovanie sa v materinskom jazyku a poznanie systémových zákonitostí jazyka, vedú k obohacovaniu písomného a ústneho prejavu, pomáhajú zvyšovať šance na získanie dobrého zamestnania a umožňujú slobodnejší pohyb v spoločnosti."
Asi toľko :) Bolo by to na dlhšiu debatu, ale súhlasím s tým ,,na jaku mariu". Dnes mi príde stavanie formy pred obsah - Nie je dôležitá báseň a čo vyjadruje ale aký má rým, veršový systém, trópy a figúry...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Chcela by som Vás poprosiť o informáciu, z akého zdroja je táto charakteristika predmetu. Bola by som Vám veľmi vďačná, ide o takpovediac výskumné účely. vďaka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovenský jazyk pre 1. - 4. ročník stredných škôl (Slovenské pedagogické nakladateľstvo)
Strana 182
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

OTRASNÝ ČLÁNOK...

Pán Tomáš,
ste presne produkt slovenskej maldej generácie. Na všetko nadávať, že je ťažké...a vedomosti žiadne. Teda pokiaľ tými vedomosťami nemyslíte Facebook a všetko čo sa naučíte a nosíte jednotky je pre Vás dogma. NEPOUŹÍVATE HLAVU...teda tvorivosť. Ste produkt učenia a nie logického myslenia, ktoré v tých otázkach boli. Keby ste pohol hlavou, našiel by ste tam presne myšlienky o ktoré tam išlo.
Nie...nie som nikto ani z ministerstva školstva. Som ten, ktorý proti takým ako Vy bojuje.Bojuje, lebo Vás majú radi súdružky učiteľky. A panie profesorky na stredných školách...čo si tak hovoria, aj keď profesor je akademický titul....teda učiteľky na gymnáziách, aby bolo jasné. Používajte hlavy a rozum, analyzujte a potom Vám to bude jasné a jednoduché. Tam smeruje úroveň žiactva, ktoré si o sebe neskutočne veľa myslí...len v celosvetovej konforntácii končí na chvoste....pardón, pred Zimbabwe a Hornou Voltou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Okej, až bude zverejnený ten test zo SJ, ktorý sme my dnes písali tak si ho skúste urobiť vy, sám za ten čas, ktorý sme mali my... bez pomoci iných.. a potom rozprávajte :) by som sa stavila, že by ste ho nedali na 60% , ale rečí kopec! :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Prosim vsetkych nereagujte.

Prosim vas vsetkych nereagujte na VINIXA.
Jeho text vyssie je cielena provokacia, ktora ma za ciel odputat diskusiu od podstaty problemu a zaplnit najcitanejsi priestor na prvej strane diskusie.
Neskocte mu na lep, jedinou spravnou reakciou je nereagovat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tuším...

máš pravdu!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

opäť tie 2 pohľady

Tak vďaka za zhodnotenie dnešného školstva. Myslím, že sami vieme v akom je stave. Test odporúčam urobiť. Môžete použiť aj sedemHLAVÉHO draka, no keď tam tá odpoveď nie je tak tam nie je. Ak to predsa len spravíte tak Rešpekt! Chcem mať vašu hlavu, poďte učiť. Profesorský titul stredoškolským učiteľom nevymyslela naša generácia. A k tomu rebríčku čítania s porozumením sa neviem vyjadriť, kedže žiaci boli vybraný náhodne a nevidel som tie texty. No čo mám ja poznatky. Tak naši aj priemerní študenti v zahraničí excelujú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Vinix

som ten, čo nemá rád naspamäť naučené učivá a preferujem logické myslenie - asi tak ako ste to napísali vy... keď som videl vzorové otázky na tento rok(na NúCEME) tak som sa potešil... avšak niektoré tie úlohy vážne neboli také jednoznačné...

ak ste si dobre prečítal ten článok, bola tam napríklad otázka, "po ktorej slabike nastáva pol prestávka?" všetkých čo poznám tu slabiku napísali, v NÚCEME označili ako správnu odpoveď že to bola siedma slabika... nevadí, len jedna úloha

prišla ďalšia, nenašiel som podobný graf ako sme tam mali my, ale napríklad http://sk.wikipedia.org/wiki/M... táto stupnica celkom vyjadruje čo tam bolo napísané...
4. stupeň - lokálny únik(my sme mali napísané, že keď radiácia unikla do areálu elektrárne alebo niečo také)
5. stupeň - únik aj do okolitej prírody (tie sme mali udané 4)
6. stupeň - vážny únik radiácie (1)
7. stupeň - veľmi vážny únik(2)

a teraz sa vás spýtajú, koľko bolo havárii s väčším!(toto slovo tam napísali a je dôležité) únikom do prírody... človek by povedal že tri... ale nie, tých väčších únikov bolo 7...

a podobných otázok tam bolo viacej...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja neviem, načo sa vôbec zaoberáte a vysvetlujete niečo niekomu, kto to aj tak nepochopí, pretože by inak nenapísal taký príspevok, ako napísal....decká!
Mali ste to tažké, musím uznať. Klobúk dolu, a NUCEM by sa mal vážne zamyslieť nad výmenou ľudí, ktorí takéto "úžasné" zákerné a nelogické otázky vymýšľajú!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

neviem na zaklade coho usudzjes ze mali byt tri, ked z toho zadania, ako si ho popisal uplne jasne vyplyva, ze ich bolo 7 =4+2+1...ked pouzijes len trochu logiky, tak predsa nemozes povazovat unik radiacie do okolitej prirody ako unik maly...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

trochu logickej matiky

ak prevedieme dany vyrok do matematickej reci dostaneme ze kolko unikov bolo s vacsim(>) unikom do prirody. teda bod 6>5 a aj bod 7>5 ale bod 5 nieje >5. teda pocet unikov pocitame len z bodu 6 a 7. aby sme tam mohli zapocitat aj bod 5, muselo by to byt oznacene slovenskym slovickom aspon(matematicky vatsi-rovny >=) vtedy je splnena podmienka v bode 5, 6 a 7 a unikov bolo 7
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

čiže keď unikne radiácia do prírody nemôžeme tieto úniky už rozdelovať na väčšie a menšie? aspoň tak mi to vychádza na základe toho čo si napísal
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ach, ved premyslaj clovece:) z pohladu uniku radiacie ako takej je to uplne jasne vacsi unik...preto jasne vyplyva ze unikov bolo 7...co sa tyka samotnych unikov do okolitej prirody(ako kategorie) tie samozrejme, ked chces, pre svoju potrebu (avsak nie pre potrebu kategorizacie unikov podla tabulky!!) este mozes rozdelovat potom na mensi a vacsi avsak toto tvoje osobne delenie je z hladiska otazky irelevantne...pokial by si aj tak chcel uniky radiace do prirody rozdelovat na vacsie a mensie aj pre potreby kategorizacie logicky ti vyplynie, ze VACSI unik radiacie do okolitej prirody(cize unik vacsieho rozsahu ako v ramci kategorie uniku do okolitej prirody) zodpoveda uz vyssej kategorii - vazny unik radiacie...opakujem, staci rozmyslat a pochopit vyznamu pisaneho textu..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

teraz ste vsetci generali..
VACSi unik - to je subjektivne, co povazujem za vacsi unik. Takto sa testy nemaju robit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

,,Keby ste pohol hlavou, našiel by ste" - Keby ste pohli hlavou, našli by ste - Teraz neviem či ste chceli vykať alebo tykať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

HM !

Chcela by som naozaj vidieť, ako by ste si vy s tými otázkami poradili. Som žiačka gymnázia a pravdu povediac, nie som vôbec jedna z najhorších. Nikdy som sa nedokázala naučiť niečo nad čím som nepremýšľala alebo neuvažovala. A dovolím si tvrdiť, že to, čo nám tento rok pripravilo ministerstvo je viac ako znechucujúce. Niektoré veci, áno, priznám sa boli banálne, len som sa pousmiala a išla som ďalej. Ale iné, nech by som akokoľvek rozmýšlala, by som sa k odpovedi nedopracovala. Dnes som si kontrolovala odpovede. Tak ako dosť ma dojala ozaj odpoved rímsky, či po tej siedmej slabike.
Myslím si, že aj vy odpoviete na to, na čo sa vás pýtajú!
Podľa vašej reakcie, by ste na jednoduchú otázku "Aký máš klobúk na hlave?" odpovedali modrý. Ale na to som sa ja nepýtala, ja som sa pýtala či bol starý, nový, alebo požičaný. Nuž, ale smola.. máte len jednu možnosť !
A plus, síce chalan napísal komentár k tomuto, ale nie je sám. Kopec učiteľov má taký názor. A nie každý musí byť, podla vášho velmi skromného názoru, neobjektívny !!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zrejme stará zakomplexovaná generácia...

Môj syn včera tiež maturoval, a to je čistý jednotkár, skvelo logicky premýšľa a dovolím si povedať, že keby bolo v dnešnom svete viac takých mladých ľudí, bolo by to super. Tiež má taký istý bázor, ako pisateľ príspevku. Ale Vy ste evidentne zakomplexovaný dochodca, ktorý asi voli Fica, keď si dovolí zhodnotiť niečo, na čom sa sám ani nezúčastnil, a evidentne nemá žiadnu empatiu. Váš príspevok mi len dosvedčil, že tie testy robili zrejme ľudia podobní Vám. Viac nemám čo dodať. Katastrofa, a takíto ľudia nám "prirpavujú" budúcnosť pre naše deti! A zdá sa mi, že ten rozum by ste mali viac použiť práve Vy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

keď už, tak "majú rady súdružky učiteľky..."
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME