Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Objednávkový podvod, zn. SMO (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

niesom právnik, ale ...

§53 ods 8 občianské zákonníla:
(8) Ak poskytne dodávateľ spotrebiteľovi plnenie a spotrebiteľ si ho neobjednal, nie je spotrebiteľ povinný plnenie vrátiť ani ho uschovať; vylúčené sú aj ďalšie nároky dodávateľa voči spotrebiteľovi. Nevyžiadaným plnením je aj ďalšie opakujúce sa plnenie poskytnuté spotrebiteľovi na základe zmluvy uzavretej prostriedkami diaľkovej komunikácie, ak spotrebiteľ výslovne o takéto plnenie nepožiadal. Ak dodávateľ nepreukáže opak, považuje sa opakujúce sa plnenie vždy za nevyžiadané.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

oprava

nie som; občianskeho zákonníka
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je des

Je to presne ako keď kedysi zasielali atlas so zlomkom strán a bola priložené faktúra a objednávka na ďalšie strany.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ty nie si obet

podvodu, Ty si adept na infarkt, pravda len v pripade ze sa budes rozculovat a riesit taketo zbytocnosti, ktore sa daju vyriesit smarenim do kosa...taketo objeednane veci mi chodia do schranky co je svet svetom, ci uz su to mince, lietadla, zvierata, zlate kluce a ja neviem co este.....proste to vyhod a neries, alebo vyhod a napis im email ze si nezelas posielanie dalsich predmetov a musia Ti dat pokoj.....ked nezaplatis mozu Ti tak max. do zadku fukat.....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Marian

aj tak si myslím, že hodenie "zbytočností" do koša je otázkou nátury. Ak si človek uváži, koľko informácii už o ňom lieta kade tade, tak nemusí byť veľký problém vyhotoviť - dôveryhodnú objednávku, dôveryhodné prijatie tovaru a podobne.
A zo zdanlivej hlúposti to môže narásť to nezanedbateľného problému.
Ak chce mať človek pokojný spánok, tak najlepšie urobí, keď spraví to, čo radí autor - postúpiť to príslušným orgánom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vlado

máš úplnú pravdu. Ja by som takýto problém riešila trestným oznámením. Ono je ťažko hodnotiť, čo by stálo menej nervov so súdmi. V každom prípade by som bola veľmi pozorná na zásielky od exekútora!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako moze exekutor na to reagovat ked je to adresovane neexistujucim ludom. Ak to aj v dobrej voli zaplatia (prve vypalne) tak stale je ta objednavka vedena voci neexistujucej osobe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ponuka

...presne v tom období, ako píšete, som aj ja dostala ponuku na objednanie týchto mincí, bola to e-mailová ponuka..., samozrejme, po porade s manželom sme sa rozhodli, že si nič nebudeme objednávať. Urobila som teda dobre. Katarína Kellnerová
P. S. Podvodníkov bohužiaľ pribúda, ako hub po daždi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj ja

som dostal túto krásnu žltú obálku. už len pohĺad na ňu hovorí čo je za tým všetkým....takže rovno na obvodné oddelenie PZ!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Píšete ,že si nemám prevziať doporučenú poštu pokiaľ neviem od koho to je ??? Pokiaľ viem človek by si mal každú doporučenú poštu prevziať ..neprevzatie doporučenej pošty je neospravedlniteľné a človek bude za to zodpovedať .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

1. Ak sa nemýlim, tak autor napísal, že od podozrivých odosielateľov. (uviedol ich názvy)
2. Saintcrux, upresni, čo myslíš pod tým, že neprevzatie doporučenej pošty je neospravedlniteľné?
V niektorých prípadoch tom može byť ako chovanie pštrosa, ktorý strčí hlavu do piesku. Ale nevidím dôvod na to, aby bral niekto za to adresáta na zodpovednosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém

problém skôr vidím v neochote poštových pracovníkov ukázať doporučenú zásielku pred prebratím. Saintcrux-neprebratá doporučená zásielka v prípade rozhodnutí sa uloží na pošte určitý počet dní a po uplynutí týchto dní pokiaľ ju adresát nepreberie sa vracia na príslušný úrad a ten vypočíta deň správoplatnenia predmetného rozhodnutia. Iná neprebratá doporučená zásielka nemá žiadne právne následky. Akurát, že nevieš, o čo ide. Pekný deň !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslel som to tak, že pokiaľ prídu upomienky napr. z úradov doporučenou poštou a ja si to neprevezmem. Nemôžem sa brániť tým ,že som si to nevyzdvihol a budem zodpovedný za penále a pod.... a preto sa pýtam ,či to nemôže nastať podobný prípad aj tu...že by sa dotičná firma začala vyhrážať ,že mali ste si to prebrať a začnú sa vyhrážať nejakými pokutami a pod....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Saintcrux

V takomto prípade určite nie ! Pekný deň!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No pekne.

Ako pozerám, dnes už tretí blog o takomto "podnikaní". Čo sa deje? Sú obdobia, ovplyvnené spoločenskými udalosťami, kedy sa vo väčšej miere prejavujú isté aktivity. So, what's up?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

presne...

uvedený dodávateľ s názvom S.M.O. oslovil môjho tatka dôchodcu...to je vytipovaná naivná skupina, dôverčivá, aj keď už tisíckrát poučená..., skupina starších dorastencov, ktorí si k tomu ešte myslia, že tú faktúru, ak niekto poslal, tak ju "musia" zaplatiť... ešte, že sa tatko pochválil... napísala som im, nech ho definitívne vymažú zo svojej databázy... a keby tam nemali uvedený P.O.BOX, určite im to pôjdem oplieskať o hlavu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je teda biznis...:-(

a už teraz musíte mať alebo kopec financii alebo musíte platiť jedného právnika, aby ste sa vyhli takýmto podnikateľkým aktivitám. Je to nehoráznosť, keď takto firmy otravujú ľudí. Vďaka za upozornenie, odovzdám ďalej. Prajem príjemný deň a už žiadne také nehoráznosti. K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Držím ti palce,

je to proste fakt na šľaktrafenie. Takýmto tižfirmám by mala naša legislatíva zamedziť v podnikaní. Preto s úplnou vážnosťou treba požadovať od poslancov, ktorí nás zastupujú v parlamente, aby bol prijatý dostatočne kvalitný zákon na ochranu spotrebiteľov.
Sankcie by sa mali dostať do roviny nepodmienečných trestov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dobrý deň, chcela by som reagovať na tento blog.Ja som si tiež objednávala výrobok v tomto obchode.Nevšimla som si na objednávacom lístku,že zasielajú na ukážku a nevylúčila som to.Tak mi prišli dve.Zavolala som si teda na číslo,kde mi povedali, že z dôvodu nevylúčenia zberateľstva mi bola zaslaná ešte jedna na ukážku a že ju do 20 dní možem vrátiť a že ako firma funguje si môžem prečítať v obchodných pomienkach,ktoré zasielajú v každej zásielke. Tak som si výroobok o ktorý som mala záujem uhradila cez bankový účet a druhú som im vrátila na korešpondenčnú adresu uvedenú na faktúre.Pre istotu som im zavolala,či sa výrobok vrátil a keďže som si pre istotu poistila zásielku, tak prišiel v poriadku.Teraz si objednávam telefonicky,kde pri každej jednej objednávke vylučujem na ukážku a nemám problém. Možno keby som si lepšie preštudovala hneď ich leták,že zasielajú na ukážku ešte jednu k tej zbierke ku ktorej sa viaže minca alebo medaila za tú zvýhodnenú cenu,nemusela som im ani volať.Ja neviem na čo by ľudom zasielali výrobky bez toho aby si to sami ludia objednali,keď vedia,že sa im to buď nevráti alebo ešte škodujú na poštovnom,ktoré punúkajú často zdarma.Ak to niekto objednal za pána Rehánka,však nech to na tú políciu ide riešieť,má na to právo.Dnes nie je žiadna novinka,že adresy sa odkupujú,stačí že sa zaregistrujete na nejakú výhernú akciu,alebo do katalógu a tieto firmy predávajú adresy ďalej.Takže sa nečudujte,keď Vám do schránky chodia ponuky, o ktoré ste si nevyžiadali.Keď niekto ale potom túto ponuku s Vaším menom pošle niekam a objedná si tam tovar a ešte sfalšuje podpis,tak odkiaľ má aj tá firma vedieť,že to neobjednávate vy.Veď dnes sa bežne objednáva aj telefonicky a potom čo. Ale všimla som si že pán Rehánek na Facebooku rýpe do všetkého,možno je aj na to prenajatý.Inak ich obchodné podmienky na tom letáku sú tiež napísané,takže si ich môže každý prečítať na ích internetovej stránke,predtým ako objedná.Tá stránka je hmk.eu a viedieť že patria pod veľkú firmu,pretože tie to isté je ponúkané aj do Nemecka,Rakúska,Ameriky,Francúzska,Holandska,Švajčiarska.Tak neviem,či by podvádzali celosvetovo.Najprv si treba niečo preštudovať a potom si vyjadrovať,alebo pritakávať na názor,ktorý si sám človek neoverí.Ako sa to hovorí: neznalosť zákona neospravedlňuje.Či sú obchodnú podmienky napísané malým alebo veľkým písmenom.Podvody sa dejú a preto si tie podmienky treba čítať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re Julli

Vy pracujete pre týchto podvodníkov?
Podstata neférového jednania tejto firmy je, že posielajú ludom reklamu na niečo, k čomu vo vnútri obálky( t.j. nie na papiery ale natlačené na vnútornej strane obálky mini písmom s priehladnou tlačou) je uvedené, že ak si od nich objednáte niečo, zároven si objednávate aj druhú objednávku. Druhá objdnávka - nutné platiť spolu s pôvodnou na jednej " faktúre" - Príde Vám domom úplný šmejd, vo výrobnej hodnote asi 30 centov + hodinky čínske za 50 centov nákup - a Vy máte zaplatiť na pošte!!! vyše 50 euro !!!
Nehovoriac o tom, že toto Vám bude chodiť opakovane a vypovedať tento podvod bude veľmi ťažké nakoľko firma má neurčité poboxy. Takže milá Julli, Vy idete obhajovať takéto niečo??
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Stanislav Martinčko: Dankové milované cigarety, húfnice, tanky...! 715
 2. Stanislav Martinčko: Zvyšovanie cien cigariet trápi zlepenec viac, ako raketové zvýšenie potravín?? 164
 3. Pavel Pospíšil: Ten súdruh Fico ma ani neprekvapil. 100
 4. Lórant Kulík: Gastronómia: Lokše bandurkové - Zemiakové lokše majú - X - ročnú tradíciu na Slovensku 70
 5. Filip Pastorek: Ľubomír Vážny musí odstúpiť vo verejnom záujme 60
 6. Adam Znášik: Pre nových politikov nastáva čas naozajstnej úprimnosti 51
 7. Jozef Sitko: Keď som neudával, stal sa podozrivým 44
 8. Janka Cigániková: Toto Fico vašej babke nepovedal 27
 9. Július Kovács: Gratulujeme k narodeninám súdruh Fico, šťastných 55. 25
 10. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (13. - 19.9.1919) 21

Rebríčky článkov


 1. Bugár odkázal Kiskovi, že nemá vynášať, lebo sám zle dopadne
 2. Dom postavil pri pozemku susedy. Tá teraz ľutuje, že to nestopla
 3. Programátor z portálu blbec.online: Blaha nemá výbavu na to, aby argumentoval
 4. Bývalý vodič o havárii v Košiciach: Z autobusu by som nevystúpil
 5. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti
 6. Rada "vyhýbajte sa stresu" je nanič, vraví psychiater
 7. Na stužkovej ju všetci odstrkovali, dnes raňajkuje s prezidentkou
 8. V Košiciach sa rozbehol autobus bez šoféra, pritlačil ženu
 9. Už vieme, prečo Čaputová vymenovala Kováča (týždeň podľa Schutza)
 10. Bugár má problém. Z Mosta odchádza Nagy, Sólymos sa vzdá straníckych funkcií

 1. Všetko odpracoval zas Matovič a SaS. Zvyšok spolu progresívne mlčal
 2. Drahé obedy zadarmo
 3. Slovensko je pred rozhodnutím, či sa chce vymaniť z mafiánskeho zovretia
 4. Matovič dal Dankovi letenku do Grécka, ten mu za to v pléne vulgárne vynadal
 5. Kiska: Drucker je odnožou Smeru a ja nechcem mať nič ani s jeho klonmi
 6. Miroslav Vetrík: Vedenie Bratislavy pokračuje v korunovačnej zlodejine
 7. Inteligentný človek nepíska pri nikoho hymne... za žiadnych okolností
 8. Tlmočníčka na klinike: Muži platia potraty aj s firemnou kartou, žene dal peniaze na potrat kňaz
 9. Andrej Danko: Zrušil by som ústavný zákon o dlhovej brzde a nabral miliardové pôžičky
 10. KDH zaznamenalo masívny odliv konzervatívnych voličov