Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Politické policajné manažmenty. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

To je celé taký

váš policajný svet. je to svet, v ktorom dokážu žiť len policajti a ich kamoši. Jediné riešenie je obchádzať vás veľkým oblúkom, platiť vás, ale nič od vás nechcieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Jediné východisko

z tohto stavu popísaného v článku a reálnych skúseností s riadením PZ a ustanovovaní jeho funkcionárov od roku 1990 je - vyňatie Policajného zboru SR z organizačného členenia Ministerstva vnútra. Novelizovať zákon o Policajnom zbore SR a zriadiť ho ako samostatnú rozpočtovú zložku pôsobiacu nezávisle od min. vnútra, riadenú priamo predsedom vlády. obdobne ako je to u slov. inf. službe (SIS). Takto by pôsobili vedľa seba na obdobnej úrovni dve najsilnejšie "nezávislé" silové zložky v štáte vo vzájomnej súčinnosti a koordinovanosti (tajná služba získavanie informácií o protiprávnej činnosti - policajna služba ako výkonná zložka zabezpečovať podľa zákona vyšetrovanie a zaisťovanie osôb vykonávajúcich protiprávnu činnosť. To všetko v tichosti, bez medializácie(ovplyvnovaní - bez "PR" ) a bez bezprecedentného vstupovania do vyšetrujúcich vecí kýmkoľvek, okrem dozorujúcich zložiek a jediného nadriadeného - premiera. A bolo by "po vtákoch" !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Porovnávate úplne rozdielne prípady.

Prečo si nezoberiete namiesto Janouška radšej prípad manželov Malhockých, ktorých zabil Jan Heidiger? Ten prípad sa so Zuzanou Dz. podobá. Tiež zomreli ľudia a nik neodstupoval.
Na Janouškovi sa chcú všetci priživiť, Lessy hrá divadlo aj keď by si zaslúžil motykou do rozkroku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Netvrdím, že v článku nie je kus pravdy, ale nezdá sa Vám, že šátek sa ozýva po dlhom čase a práve teraz, keď sa "zfunkcionieva"? Bol dlhodobým kritikom spišiaka, ale ozýval sa aj vtedy, keď sa na východe stal podobný prípad, kedy otec zabil vlastné deti (Tušice 2002) a zdá sa, že pôsobil ako aktívny policajt....? Ak áno, klobúk dole, ale radšej si ho nenasadzujem...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Btw,

mám známeho, ktorý išiel dať TO na Račiansku, no odtiaľ ho poslali na inú stanicu, zľahka sa mi zdá, že niekde v okolí Tomášikovej. Tam spísal výpoveď v rámci TO, no "sranda" bola, že hlavičkový papier bol z Račianskej. Rovnako i dvaja podpísaní príslušníci PZ boli z Račianskej. Keď mi to ukazoval, nechápal som. WTF?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo sa čuduješ

My veľa vecí robíme z takých dôvodov a preto tak robíme, že o tom nikto nevie, prečo to tak robíme a z taktického hľadiska prečo je dôležité to tak riešiť a práve v tom je naša výhoda, že nikto nechápe prečo to tak vlastne robíme, tak to nechajme tak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zasa nepreceňujme silu výberových konaní, napríklad aj preto, že vygenerovalo Lessyho. A vo výberovom konaní by možno vyhral aj csaba farago.... aj výberové konania na predsedov súdov by mali byť pre nás varovaním, že tieto dokážu vygenerovať čudesné výsledky
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Horšie ako politické nominácie

to však asi nebude. A výberové konania sa dajú i v zákone pripraviť tak, aby sa približovali k objektívnym kritériám. S tými výberovými konaniami sme však ešte ďaleko, v prvom rade je treba zrušiť ust. § 35 ods. 2 zákona o služobnom pomere príslušníkov PZ, ktorý dáva ministrovi vnútra právomoc kedykoľvek a ktoréhokoľvek služobného nadriadeného odvolať bez uvedenia akýchkoľvek dôvodov a toto je politizácia a subjektivizmus vnášaný do radov policajtov. Ja som predsa neuviedol len výberové konania a celý rad nato nadväzujúcich zmien, ktoré ako systém znemožnia politicky zneužívať policajný manažment.

PS : ešte som nepočul od nového ministra vnútra SR R. Kaliňáka ani jednu zmienku o tom, že tejto silnej politickej zbrane, by sa chcel zrieknuť. A ostatné ... to sú len plané reči.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME