Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Boh a králik Harvey (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Velmi pekny blog. Film vyzera byt zaujimavy, dakujem za odporucanie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dík

Priznám sa, film som videl pred 30 rokmi, aj to nie celý. Takže sa vopred ospravedlňujem za prípadné nepresnosti. Už som na ten film zabudol; až jeden blog (ktorý medzitým autorka stiahla zo stránky) mi ho pripomenul.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo si Tomáš?

Ale Tomáš ty ideš s králikom oslavovať sviatok Boha? Aj Kristus oslávil Boha svojou smrťou. Vidíš svoju králičiu lásku k Bohu A vidíš tú Ježišovu ?
Na oslavu králika zober králika a na oslavu zmŕtvychvstania pozvi Boha. Alebo tvoj králik zmŕtvychvstal ?
Nehnevaj sa, tvoj blog je nemastný neslaný. Aj by si veril, ale čo povedia ľudia,....že som fanatik, radšej stačí keď budem dobrý pre jedných aj druhých - takto uvažuješ ? Pýtam sa ťa priamo, veríš v zmŕtvychvstanie Ježiša Krista alebo si len ďalší preoblečený ateistický blbeček?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bolo mi jasné

že časť čitateľov podráždim. Ale nedalo mi.
Na priamu otázku priama odpoveď: Neverím v zmŕtvychvstanie Ježiša. To neznamená, že som automaticky ateista. Aby bolo jasné: ak by som aj bol, nič zlé na tom nie je a hrdo sa k tomu prihlásim. I keď tolerantní kresťania ako Ty dokážu každého ateistu označiť rovno za blbečka, ako vidím. Ale ja len mám na spústu vecí vlastný názor, ktorý je navyše vo vývoji.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PS

Ak to niekto nepochopil, králik bol len na odľahčenie celej veci. Beriete to strašne vážne. Náboženstvo je OK, pokiaľ prináša útechu (vtedy je dokonca nepodstatné, či sa zakladá na skutočnosti; mnoho ľudí nedokáže uniesť pravdu). Problémy vznikajú, keď sa náboženstvo začne vrať príliš vážne a príslušné učenie príliš doslova. Z toho býva pálenie kacírov, sväté vojny a iné excesy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Pýtam sa ťa priamo, veríš v zmŕtvychvstanie Ježiša Krista alebo si len ďalší preoblečený ateistický blbeček"

Pekný príklad vašeho spôsobu rozmýšlania,kresťanstva a lásky k blížnemu.Buď veríš v zombie,alebo si len ateistický blbeček.
Aký jednoduchý musí byť tvoj život s takýmto jednoduchým pohľadom na svet..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zalez pod sukňu Tomáš.

Ešte raz Tomáš. Ak si už spomenul tie tisíce bojov a milióny pozabíjaných ľudí, vysvetli mi prečo milióny nenarodených detí hynie denne a nie tisícročia na chirurgických stoloch. Nie sú to kresťanský vodcovia ktorý jediný bojujú proti vráždám ? Áno vraždám. Urobil si niečo ty osobne aby si zabránil hoci jednej takej vražde? Pomodlil si sa alebo si si dal aspoň nápis na tričko Stop Vraždám! Alebo si len ponorený vo svojom liberalizme a presviedčaš sa že to nie je tvoja vec? Potom sa tu ale neoháňaj tým že boje vedú duchovný vodcovia. Zalez svojej žene pod sukne, je to to najlepšie čo pre svoju slobodu môžeš urobiť!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pýtam sa ťa!

Koľko deti zomrelo pred tým,než začali byť na svete lekári,ktorí ich začali zachraňovať,aj keď niekedy ani nemuseli/myslím na ťažko postihnuté/?Či aj lekárou stvoril ako nepodarky ,ktoré mu prerastli cez hlavu a začali nielen liečiť,ale /podľa teba/aj vraždiť ?
A tvoja láska k blížnemu/viď.ateistický blbeček/je dojímavá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

krásny blog.

čím viac krásnych pohodových premýšľajúcich blogov nám všetkým.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

a preco veris na cenzuru? mozno aj u teba viera v nepriatela?
v ke som videl babu s napisom na tricku VPREDU "free your hands?" :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže ten Boh

"ťa kedykoľvek za nejaký ten prehrešok uvrhne do plameňov a síry?"
Ako chceš diskutovať o viere, keď trepeš takéto primitívne kraviny(žiaľ je to tak ako píšem). Napísal, si, že nápis Ježiš ťa miluje na tričku je AGRESÍVNY. Tvoje klamstvá a primitivizmy ti ale agresívne predpokladám nepripadajú, že nie? Ja si skôr myslím, že agresívny je dnešný svet voči Kresťanom a oni robia čo sa dá. A NA TO MAJÚ PLNÉ PRÁVO. Chápať toto ako agresivitu a nevidieť agresivitu ktorá smeruje od vás ateistov je číre pokrytectvo. Agrsívne sú oplzlosti ktoré ateisti nazývajú láskou a pretláčajú ich naozaj AGRESÍVNE do každej oblasti. Agresívne sú klamstvá a nenávisť ktorú šíria na základe svojich trápnych "vedomostí" o kresťanstve. Agresívny je posmech a ústrky, ktorý na základe tohto tlaku vzniká.
Zdá sa ti, že ak sa niekto uzdraví z terminálneho štádia rakoviny, alebo sklerózy atď. je to niečo podobné ako vymyslený zajac? Logika nepustí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Boh iste nie

to niektorí ľudia chrlia síru na takých, ktorých názory im vadia.

Tento článok mal okrem iného otestovať, kto si vie zachovať odstup a nadhľad. Kto pochopí, že to vôbec nie je o nejakom Bohu (ak existuje), ale o tom, čo dokáže ľudská predstavivosť.

Mne hlavne vadí, ako si niektorí ľudia neskromne namýšľajú, že oni vedia, ako to s Bohom je. A sú dokonca schopní svojm blížnym držať kázne typu "Boh od nás očakáva..." Vtedy mám nármamnú chuť zvolať: "Prečo si myslíte, že Boh od nás niečo očakáva? A ak, prečo si myslíte, že akurát vy viete, čo očakáva?"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo Boh očakáva

nám dávno ZJAVIL a preto si niektorí DOVOLIA tvrdiť, že to vedia. Upresniť si to máš sám vo svedomí, ako aj učia. Takže si nič nepridávajú ako sa tu pokrytecky tváriš. A to že to niekto vie nie je dôvod na tvoju frustráciu, iba ak by si ho súdil podľa seba a domnieval sa, že sa tým chce len chvastať. Ale ako som napísal, Boh to okrem iného potvrdzuje aj znameniami.
A to či toto bol blog o ľudskej predstavivosti, alebo o Bohu a o AGRESÍVNOM TRIČKU sa už teraz márne snažíš zakryť. O predstavivosti je možno jeden odstavec. Ostatné je agresivita.
A to či Boh je, alebo nieje je tá najzásadnejšia otázka aká filozofiu postretla. Takže králikmi a agresivitou ju nedehonestuj.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zjavenia a veci podobné

V istom stave rozpoloženia mysle, má človek sklon vidieť v každom hrome, každom závane vetra či bežnom zvuku z ulice Božie znamenie.

Otázka, či Boh existuje, je neriešiteľná, minimálne na dnešnej úrovni vedy. Je podľa mňa jedna ešte zásadnejšia otázka, a to, čo (a či niečo) nás čaká po smrti. To sa týka nás a našej osobnej budúcnosti, nie neviditeľnej a možno imaginárnej bytosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Niekde som počul ...

... že na istom bratislavskom moste bolo sprayom napísané: " Boh je mŕtvy. Nitche. " Za nejaký čas tam bolo pripísané : " Nitche je mŕtvy. Boh. " Ak chirurg reže kvôli tomu, aby zachránil človeka - je agresívny ? Komu môže byť nepríjemné, keď mu niekto povie, že ho má niekto rád ? Celá príroda hovorí o Tom, Ktorý ju stvoril. Obloha i Zem hovorí o svojom Stvoriteľovi! Na tom nič nezmení ani teória relativity, ani teória evolúcie. Veď aj sám Einstein na konci svojho života uznal, že jestvuje Stvoriteľ. Alebo DNA vznikla úplne náhodne? S jej obrovským nožstvom kombinácií, ktoré aj fungujú ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nietzsche sa volal

ten človek. Čo sa týka Einsteina, vždy tvrdil, že neverí v nejakú osobnú vyššiu bytosť, len svätuškári mu dodatočne podstrkujú výroky, ktoré nepovedal, a interpretácie, s ktorými by zrejme nesúhlasil. Ale nik - ani Einstein, ani napr. ľubovoľný pápež - nie je arbiter vo veci existencie (podstaty, vlastností) Boha, rozdiel je v tom, že Einstein sám seba za takého arbitra ani nepovažoval.

Čo si mám myslieť, ak mi ide oproti človek s nápisom "Ježiš ťa miluje!" ? Predovšetkým, Ježiš je už cca 2000 rokov mŕtvy. Mohol to byť fajn chlap a padol za obeť náboženstvu (lebo vtedajší kňazi zacítili nebezpečnú konkurenciu, a tlačili na miestneho rímskeho gubernátora, istého Piláta, aby dal dotyčného ľudového kazateľa/liečiteľa popraviť), ale predsa, je to 2000 rokov. Tu a teraz je asi taký reálny, ako králik Harvey. Takže ak chlapík s tričkom nie je recesista a myslí to s tým nápisom vážne, mám dôvod sa obávať o stav jeho mysle. Človek nikdy nevie, čoho sú takí ľudia schopní.

Ok, každý má sväté právo vyznávať vieru, akú len chce. Ale to je jeho vec; prečo do toho zaťahovať druhých?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Napisom na tricku ta niekto niekam zatahuje? Nemusiti to byt sympaticke (pravdupovediac, ani mne to nie je), ale v zivote musim strpiet vela veci, co mi nie su sympaticke - v ramci demokracie.
Uz sme to tu mali -:) Pamatam sa, ze ked nas prijmali na VS intrnat, veduca internatu zvolala schodzu, kde nas poucila o zakladnych pravidlach internatneho zivota - okrem ineho:"Izby si nebudete vyzdobovat predmetmi a obrazkami so sexualnou a nabozenskou tematikou -:). Nabozenske vyznanie je vasa sukromna vec."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vy ho nevidíte? No vidíte!

A ten náš "králik" vás má predsa rád. Poznáte štvorcový kruh? Veríte že existuje? Ja nie. Vlastne som o tom nikdy nerozmýšľala. Ak o niečom uvažujete, diskutujete, ste na ceste pripustiť jeho existenciu. Ste na dobrej ceste... A ozaj, aby som nezabudla: JEŽIŠ VÁS MILUJE :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

:-)

inak, ja pripúšťam všetky možnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak by Kristus zomrel a nevstal zmrtvych,bol by len 1 z dalsich filozofov a ucitelov a viera by nemala zmysel...Kristus vstal zmrtvych ! ....a keby sa to nestalo pred skoro 2000 rokmi,ale i dnes....naslo by sa aj teraz vela pochybujucich Tomasov....a aj preto,my ,ktori v Neho verime,mame zivot vecny,ktory zacina nasim narodenim a sv.krstom...pokoj a dobro Tomas,krasne Velkonocne sviatky Ti prajem...:-)
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME