Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako zlepšiť využívanie eurofondov na Slovensku - časť 4 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

IS RRA

Kedysi pred začatím plynutia eurofondov u nás začali vznikať územné kapacity pre budúce zvýšenie .......... eurofondov v podobe verejnosúkromných partnerstiev Regionálnych rozvojových agentúr v spádových regiónoch s zhruba cca 200 000 obyvateľmi, čo bol cieľ pre ich udržateľnosť. Tieto agentúry dostávali čiastočnú podporu pre svoju činnosť z ministerstva ktoré má na starosti koordináciu reg.rozvoja. vyzeralo to sľubne a aj celkom adekkvátni ľudia sa tomu začali venovať, zvlášť keď zanikli na bývalých okresných úradoch odbory pre reg.rozvoj.
Všetko však nabralo úplne iný spád stálymi politickými zmenami na ministerstve s touto kompetenciou. RRAčky boli len ako symbolická clona akože na podporu RR za symbolickú podporu a všetky prostriedky na túto činnosť sa neefektívne púšťali cez rôzne súkromné organizácie, čomu je to tak do dnes. Naviac každé ministerstvo má spravidla nejakú svoju sieť agentúr , čím sa mnohé aktivity dablujú. Všetky takéto agentúry ak nemajú politickú známosť pri nakontrahovaní nejakých projektových zákazok tak ledva prežívajú o pár ľuďoch a už vôbec sa netvorí nejaký synergický efekt. Po poslednom dosť rozsiahlom rozhodení nekordinovaných eurofondových podpôr cez rôzne OP do terénu treba počítať s množstvom problémov do budúcna. Práve ta rozdrobenosť rôznych agentúrnych sieti pre podporu čerpania eurofondov je príčinou nízkej efektivity. škade však ak znovu pre tento účel budú vznikať hoc aj väčšie agentúry ale znovu s novými ľuďmi a zase len v koncentrovaných kanceláriách spravidla v krajských mestách. lepšie by bolo zosieťovať dnešných tých čo to naozaj vydržali robiť vo svojich mikroregiónoch a solídne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

?????

kto vlastne kontroluje priebeh čerpania eurofondov a ich konečné použitie?ako je možné že eurofondy získa firma,ktorá dlhodobo neplatí dane odvody, neplní si záväzky voči dodávateľom a navyše klame v tom, že nenávratný finančný príspevok je len 50% hodnoty príspevku pričom v skutočnosti činí 300% skutočných výdavkov na "zvýšenie konkurencieschopnosti"? väčšia časť týchto peňazí bola použitá na úplne iné účely a dokonca aj v iných spriaznených firmách!!mám dobrý typ pre finančnú políciu a ostatných kompetentných - skúste si preveriť nenávratný finančný príspevok vo výške 500.000€ pre firmu Drevona Slovakia a p.Ružanského pre výrobé stredisko Drevona Malužina a "transparentný"nákup technológii na výrobu nábytku spolu s Topoľčianskou firmou PolarPlus?ak sa nemýlim tak peniaze majú slúžiť na nákup nových technológii a nie refinancovanie už existujúcich na ktorých niekdo sprosto vymení výrobné štítky na ktorých je zmenený rok výroby tak aby zapasoval do časového horizontu projektu!alebo Slovenská drevárska spoločnosť Králova Lehota dalšie dieťa p.Ružanského - firma ktorá má dlh na sociálke cca300.000€, zdravotke 200.000€ a dalších asi 200.000€ na DPH za ktorú mal ist p.Konôpka dokonca sedieť no "nejako "sa to vybavilo.Príspevok z eurofondov 200.000€ a p.Ružanský ako fyzická osoba vyberie z cudzieho učtu 170.000€ pričom tento človek oficiálne v tejto firme nefiguruje??? kedy konečne začnete preverovať takéto megapodvody???????????????????????
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME