Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SDKÚ-DS - personálne zmeny nestačia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

čo je to STREDOPRAVICA?

nuž taký vodič, ktorý pod vplyvom "návykových" látok (peniaze, moc, trafiky, štátne objednávky..) prechádza v prípade potreby stredovú dvojitú čiaru bez toho, aby to narušilo jeho IDEOVÚ rovnováhu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-) je to o programe a je to o osobnostiach. Freso ponuka myslienku vacsieho kontaktu s ludmi, co ma buducnost. A nielen to, uz to aj dhlsie robi, cize ponuka prax. Otazkou je, ci sa takato praca medzi ludmi bude pozdavat aj zvysku strany. Aktualne je Freso jasne lepsia volba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

netreba nové strany

súčasným pravicovým straníkom uverím, že myslia obrodu pravice vážne až vtedy, keď budú iniciovať vyšetrovanie, podajú trestné oznámenia a podobne, proste keď sa VEĽMI aktívne zasadia o to, aby išli skorumpovaní politici sedieť. kým nebude aspoň pár politikov potrestaných (a je jedno z ktorej strany, padni komu padni), tak môžete vypisovať blogy, zakladať nové straničky a podobne, skutočný pravičiar vám hlas nedá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja som to urobil a skoncil som mimo parlament :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ty si "neskončil mimo parlament" teba a mnnohých ďalších od vás, čo som tam chcel vidieť dal mimo parlament Sulík so svojim kamarátom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja by som povedal

že voliči
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

voliči iba spočítali Sulíkovi

čo si zaslúžil. Na to, že môže potopiť celú stranu mal myslieť vtedy, keď si hľadal kamarátov a keď u nich nechal kádrovať slušných ľudí. Predtým pán superčistý sa zahevonil až po uši.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Stačilo sa dohodnúť s Kočnerom a mohli ste byť v prvej päťke!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vy ste možno len začali (neviem, .

nepoznám vašu aktivitu v tomto smere) pravica sa obrodí keď budú zodpovední za rozkrádačky z oboch táborov sedieť v base. ešte som taký prípad nezaznamenal. čiže to chce čas a veľa úsilia, iste, ale už je najvyšší čas.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

SDKU-DS zrazu

chce hovorit o com to? Zrazu nestacia personalne zmeny? A kto nam to pred volbami tvrdil, ze Dzurinda a Miklos uz nie su lidrami? Kua, kto to sedi za vas v parlamente? Co sa vlastne zmenilo?
A btw, o akej tradicii to hovoris? Z coho vzniklo SDKU-DS? Z toho SDK, ktory bol koaliciou viacerych mensich stran? Z tej DS, ktoru Kanik tesne pred volbami zapredal, co mu doteraz nevedia odpustit mnohi ludia z DS?
Jozo, ty chces skutocne hovorit o tradicii strany, ktora vznikla pred par rokmi? Vsak to v tom clanku popisujes, ako keby mala tato strana historiu aspon 50tich rokov... A btw, ked sa chces zacat hrat na vlastnom piesocku, tak sa kludne hraj. Ale - nekop akoze nenapadne pri tom do inych stran z pravicoveho spektra. Lebo potom budeme svedkami dalsieho rozpadu "pravice." A Fico sa bude smiat este dalsie dlhe, dlhe roky. Kym to nepochopite...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Minister.-1 časť

Ministrom hospodárstva sa stal Tomáš Malatinský, doterajší prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení. Lukratívnosť rezortov je zrejme podľa toho, či rezort hodnoty tvorí, alebo prerozdeľuje a iba troví. Niektoré rezorty získali ľudia, ktorí nemajú manažérske skúsenosti a odborné vedomosti. Hospodárske rezorty akoby na ulici ležali. Čo to znamená, keď najdôležitejší rezort, ktorý je z hľadiska tvorby HDP a zamestnanosti rezervoárom a takmer jedinou perspektívou spoločnosti, moc ponúkla nestranníkovi s tým, že zamestnávatelia, odborové zväzy, podnikatelia a profesisti by mali najlepšie rozumieť a pomôcť tomu, čo hospodárstvo, ekonomika a zamestnanosť potrebuje. Postaviť Slovensko na nohy nie je iba o odbornosti a manažérskych schopnostiach ministra. Slovenská spoločnosť je ťažko chorý a psychicky zlomený pacient.

Štruktúra slovenských fabrík pozostáva z malých, stredných a veľkých zamestnávateľov. Tri automobilky a zahraničné firmy sú z hľadiska sústredenosti najväčšími zamestnávateľmi. V tom je ich najväčší prínos. Stratégia, cieľ, zisk a dlhodobé plány týchto firiem sa riadia zo a presúvajú do zahraničia. Pamätám si porevolučné roky. Vývoj v Nemecku a na Slovensku bol rozdielný. Nemecko sa zjednotilo, hospodársky vyrovnalo, investovalo do stratégie, budúcnosti, ľudí, podnikateľov, manažérov, vývoja, technológii a podmienok. Vďaka tomu je dnes Nemecko ekonomickým lídrom Európy. V Nemecku žije a pracuje cca 8 miliónov imigrantov, Nemecko investuje a zamestnáva milióny ľudí vo východnej Európe. Na Nemecko sú hrdí, dôverujú mu a chránia ho vlastní občania preto, lebo ho riadia múdri a zodpovední ľudia.

Keď sa Nemecko zceľovalo, HZDS si Slovensko parcelovalo. Z niektorých sa z večera do rána stali manažéri. Fabriky postupne ako prišli, tak aj odišli. Z manažérov zostali bohatí mladí starci bývajúci na exotických adresách. V druhej dekáde sa stal zdrojom parazitenia štátny rozpočet, eurofondy a štátom realizované účelové investície. Odhadom sa rozkradlo hospodárstvo v sume 50 miliárd eur. Štát sa zadĺžil v sume 30 miliárd eur. Sú to nielen materiálne škody. Ľudia, ktorí mimo politiky pôsobili v krčmách a v nič netvoriacich a anonymných firmách, ktorí nič nevytvorili a nepoznajú skutočnú hodnotu práce a peňazí, s nonšalantnou nevinnosťou a úsmevom hovoria o miliardách. Hospodárstvo a ducha spoločnosti rozložili a zničili stovky dnes už zabudnutých káuz. Ako môže fungovať spoločnosť, kde si občania myslia, že politici a moc, sú skorumpované svine a podvodníci?

Fungujúca fabrika, to je živý organizmus, sú to budovy, stroje, program a ľudia. Je to telo a duša. Aby z mladého človeka vyrástol schopný manažér, národohospodár a budúci minister, je niekoľko desaťročí zodpovednej práce. Ľudia získavajú spoločenské uznanie na základe vytváraných hodnôt. Ten, kto dosiahne úspech prácou, je zvlášť citliví na objektívne podmienky a súťaž. Úspech je ako medaila a je vecou spoločenskej prestíže skutočného chlapa. Slovenskí politici si tieto úspechy, prestíž a medaile rozdeľujú podľa vlastnej nomenklatúry. Dvadsať rokov politici ničili podmienky v ktorých sa rodia a zrejú skutoční ľudia. Dvadsať rokov moc dusila, ušľapávala a morálne znetvorovala tváre a duše podnikateľov, národohospodársky mysliacich manažérov a budúcich ministrov, ktorých dnes niet. Toto je generálny problém slovenského hospodárstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Minister.-2 časť

Históriu nezmeníš a nevymažeš. Politici akoby so stratou pamäti občanov počítali. Fungujúci štát, to je systém a ľudia. Je to telo a duša. Je to živý organizmus. Telo je fyzicky prekoná chorobu, úraz a rany vystrábi. Duša je citlivá na spravodlivosť, nespravodlivosť, krivdu a podrazy. Tie z nej nevymažeš. Občania vnímajú moc a politikov ako rozkrádačov štátu, nositeľov nespravodlivosti, krívd a podrazov. Dvadsať rokov tá istá moc a politici, dnes je jedno, či napravo, alebo naľavo, kradne, klame a presvedčuje občanov o svojích čistých úmysloch. Prečo by mali občania strádať a naďalej podporovať luxusný život neschopnej a nemorálnej moci a politikov, ktorí biedu spôsobili? Sebelepší minister hospodárstva, Bill Gates, Angela Merkelová, ani bohatstvo s duchom Slovenska nič nezmôže. Slovensko, to je široký problém o hlbokej nedôvere a sklamaní občanov z vlastnej moci a politikov. Ľudia, ktorí kradli, nespravodlivosť, krivdy, úpadok a biedu spôsobili, musia navždy odísť. Ak má do spoločnosti vstúpiť tvorivý duch a hospodársky pozviechať a zachrániť štát, toto je podmienkou.

Ak súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho!!!

Štefan Martoš
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mám dojem

že autor povedal dosť jasne A ale nepovedal dosť jasne B. Aspoň zo svojho pohľadu sa o to mal pokúsiť. Bez zaobaľovania.

Kto iný má jasne povedať B ak nie straníci?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lepkave ruky a politicky program.Sklamalo ma jedno aj druhe. Gorila aj euroval.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a čo je to SDKÚ?

...niečo sa mi zdá, ale nemyslím si, že si na to ešte niekedy v živote spomeniem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

http://komentare.sme.sk/c/6298...

Toto, ak chcete byť modernou a občianskou pravicovou stranou, vás čaká. A to je ten bájny pravicový stred.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Mečiar, čo chcete mať z SDKÚ-DS iba DS. Jedine Frešo a jeho vízia silnej ľudovej, kresťanskej a národnej strany typu CDU vás môžu ešte zachrániť. To čo navrhujete vy je strana toho typu, ktorej ste boli podpredsedom (DS), marginálna stranička, ktorá mala vždy pod 5 percent a jediný politický úspech, ktorý ste dosiahli bol v roku 2002, keď ju Ľudko Kaník predal Dzurindovi a dostali ste za to ministerstvo sociálnych vecí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám otázku...

aké deformácie máte na mysli? Zaujíma má ta sebareflexia. Ďakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bloger má pravdu.SDKU.DS nemôže byť

proslovenská,pronárodná a súčasne v týchto atribútoch byť na opačnej strane.Nemôže byť krestanská a súčasne protisocialná,protiludová.Mala by sa vykryštalizovať do polohy čisto pravicovej strany .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:o až mi padla sánka, kto by čakal takéto rozumné slovo od člena už pomaly komunistickej sdkú?
Po líderstve (alebo "liderstve") socialistky radičovej, po totálnom faile mikloša ako """pravicového""" ministra financií ktorý iba simuloval opicu vycvičenú na zvyšovanie daní, po x rokoch neustáleho zdôrazňovania "STREDO-pravice" (to je niečo ako domo-chato-koliba?), po tom všetkom konečne prišla úvaha o tom, že by nebolo od veci sa zase vrátiť k pravičiarstvu...
Ak nie tak vás asi nahradí SaS, ale to sa dá teraz len ťažko odhadnúť. Som veľmi zvedavý na tento fight :D
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME