Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pastelková teória (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Darovať možno len tomu, kto o dar stojí!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... nie som veštkyňa,

ale zrejme sa čoskoro do toho zamieša Brusel a ... pán K. bude mať po "ftákoch". Môj, tvoj majetok je dnes ničím pred celospoločenským záujmom. A ak Brusel nariadi, že ten "bordel" zbúrať nejde, tak si pán Kotleba bude musieť akurát tak "stlačiť kolená dokopy" a poprosiť ich o odpustenie. Ľudovo povedané odpýtať ich pred spoveďou svojich hriechov, čo chcel na nich spáchať. Vážne: štát môže tieto pozemky Kotlebovi vyvlastniť v celospoločenskom záujme. Môže sa s ním dohodnúť o odkúpení a to aj za cenu, ktorú si on sám určí. A koniec koncov tu môže prísť aj vyhláseniu neplatnosti darovanej zmluvy, i keď tí Rómovia, nie sú priamymi účastníkmi konania, ale ide hlavne o nich. Totiž, ak sa darovanie uskutoční so zámerom oboch účastníkov konania - darcu i obdarovaného poškodiť kohosi iného, ubrať mu jeho práva, môže súd takúto zmluvu o darovaní zrušiť. A potom by sa dar vrátil pôvodnému vlastníkovi a kto by už mal do budúcna o takýto právny úkon záujem? Takže, tomu majiteľovi sú tie pozemky zrejme nanič. Ale môže sa stať aj to, že pán Kotleba to zbúra a vinník bude v Bruseli štát, lebo dopustil tento právny úkon. A štát bude za tento čin Kotlebu platiť odškodné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

IANAL

prosim Vas, toto
"""
Totiž, ak sa darovanie uskutoční so zámerom oboch účastníkov konania - darcu i obdarovaného poškodiť kohosi iného, ubrať mu jeho práva, môže súd takúto zmluvu o darovaní zrušiť.
"""
sa da pravne ako vysvetlit?
a plati to o hocijakej zmluve?
a ten "zamer poskodit" dokazuje kto?
a ten "ktosi iny" moze byt fakt hocikto?

vec + darca + obdarovany + ktosi iny -- to uz je ako v antickej drame.
kto si zahra deus ex machina nebudem ani hadat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v takýchto prípadoch

je potrebné dokázať úmysel.
a to je veľmi ťažké.
takže pochybujem o úspechu
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Úmysel?

Čo tu je treba dokazovať? Aký úmysel? Je to cieľom tohto darovania. Cieľom, zlikvidovať túto osadu. Cieľom!
Hovorím o práve, právnych možnostiach nášho práva a vôbec o práve aj v rámci Strassburgu. Bohužiaľ, takáto je skutočnosť. Nikoho už nebude zaujímať, že boli porušené práva jedinca, jediného majiteľa pozemkov. Asi sa málo bránil. Dnes, keď sa jeho právo dotýka veľkej skupiny ľudí, hovorí sa o úmysle škodiť. Pôvodný majiteľ je v práve, že sa mu stala krivda a ktosi mu zabral jeho majetok, pôdu, územie. Ak sa bránil, bránil sa chabo. Už vtedy mala konať obec, ale ktohovie, aké zámery mal pôvodný majiteľ s týmto "územím"? Či to vtedy nebolo pre neho podstatné, či to náhodou nechcel nechať narásť, aby toho bolo viac, či ...? Ak nie, mal konať. Intenzívne a tvrdo. Ak konal, dnes mu to bude plusom, lebo sa na tvrdo domáhal svojich práv. Potom právny akt darovania, sa môže z hľadiska práva považovať za platný s tým, že jeho výsledkom (darovanie) nebolo úmyselne a cielene poškodiť iných, ale poslednou možnosťou ako sa domôcť svojich práv - k ostatnej časti pozemkov. Určite súd bude zaujímať, prečo to nedaroval obci, ev. nedaroval to nejakej inej rómskej organizácii. Zase tam "vyskakuje" úmysel cielene niekomu škodiť. Ono prejde ešte veľa času, kým si naši ľudia, vrátane Rómov, uvedomia, že prvé právo človeka je p o v i n n o s ť !!! Dodržiavať všetky zákony tak, ako je dané zákonom a moje právo končí tam, kde začína právo iných. Toto mal ktosi na tvrdo povedať tým Rómom, keď začínali tam stavať. Nielen majiteľ pozemkov, ale hlavne predstavitelia nášho zákonodarstva v podobe pána starostu!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otvára sa mi nožík vo vrecku

A vôbec nie pre to, že v prípade figurujú Rómovia . Ak tu rozprávaš o celospoločenskom záujme, tak majiteľ pozemkov mal byť už dávno vyplatený. Prečo nie je? Predám svoj byt a vyberiem sa na vandrovku po Slovensku. Tam, kde sa mi bude najviac páčiť, začnem stavať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme

cigan si moze postavit dom kde chce...a ty gadzo, stiahni chvost, plat dan za pozemky a ked budes chciet na tom pozemku stavat, tak ti ho vyvlastnia a daruju ciganovi.......

Komu je u nas lepsie zit ako Ciganovi ?????
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME