Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak bude moja dcéra lesba (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na zaklade tvrdenia tejto vety musim byt vynimocne nestarostliva matka. mna totiz nikdy prave tato otazka nenapadla :

"Oným novým zásadným prvkom v spoločenskej diskusii je otázka, ktorú si kladie starostlivý rodič pri pohľade na svojho novorodeného potomka: „Čo ak bude homosexuál, čo ak bude lesba?“."

vsetko mozne, bude zdrava, bude stastna, aka bude ako dospela .... to uz nam prebehlo hlavou. ale sexualna orientacia nikdy .... asi si nerobime dostatocne strachy o nu a jej stastnu buducnost. ... co uz ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vyjadrila si

aj môj pocit, Martina. Podpisujem sa, K+.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K+
neviem o ziadnej inej mensine na slovensku, ktorej by sa tak darilo zaujat medialny trh a ktora by dostavala tolko priestoru.. Srandou je, ze mnohi homosexuali nepodporuju tieto pochody a odsudzuju ich. Pani schlesinger tiez nevyzera uplne dusevne zdrava a tym nenarazam na jej orientaciu ale vyjadrenia... Poznam zopar homosexualov a su to normalni ludia, ktori si ziju svoj zivot bez problemov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Homosexualita je téma,

na ktorej sa dá mediálne i politicky zarobiť, minimálne upútať pozornosť. Takže popri tých, čo sa o túto tému zaujímajú úprimne, sa zákonite vyrojí množstvo dravcov, ktorým len využívajú príležitosť a príznačne akýmkoľvek spôsobom. Čím viac chýba vlastná a užitočná agenda, tým silnejší krik.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak bude môj syn homosexuál,

a bude futbalový brankár, ako to bude vnímať zo svojho pohľadu? Každý deň sa nad tým zamýšľam. Svet je taký bigotný, žiadny výrobca futbalových žrdiak a bránok sa tomu plnohodnotne nevenuje, význam homosexuality pre rozvoj teorie tejto nádhernej hry sa trestuhodne dlhodobo zanedbáva a je najvyšší čas, aby na to verejnosť upriamila svoju pozornosť. Verím, že poslanci EU v Bruseli tomu budú venovať zopár dní, týždňov, ba až mesiacov svojho vzácneho času a pokrok v tejto oblasti pootočí kolesom dejín vpred.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Odhliadnuc od prírodovedy a ľudských práv, čiste prakticky, namodelujme si situáciu, že dospievajúce dieťa doma večer pozoruje svojich rodičov, ako sa pred televízorom objímajú - dvaja muži, alebo dve ženy... neviem si predstaviť, že to v prípade heterosexuálnej orientácie "rozchodí", alebo mu to už nebude pripadať zvláštne, lebo si zvyklo... a ako bude vyzerať ten zvyk? Že bude citovo otrlé voči prejavom nežnosti u rodičov rovnakého pohlavia...? Dajú sa presadiť všetky možné právne normy a homosexuáli ich môžu dostať, lebo však sme demokrati a liberáli... Ale ak má spoločnosť vyhrať nad inštiktmi, tak takého víťazstva sa úprimne bojím. Každý "normálny" človek je homofób. Kľudne tú diskusiu o homosexuáloch vráťte na začiatok, máme čas... nekonečne veľa času.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kazdy "normalny" clovek je homofob? a na tu mudrost si prisiel sam alebo si to niekde cital? alebo to tvrdil pan farar v nedelnom kazani - a potom v sakristii obchytkaval ministrantov? hluposto tvrdis, drahy, hluposti. alebo aspon, prinajmensom, nepravdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"normálny" (hetero) je v úvodzovkách na vyjadrenie dištancu od skutočného významu toho slova. podľa mňa nikto nie je tak úplne normálny. Ale to je chytanie za slovíčka... nereagovali ste na tú opísanú situáciu... Prečo v nás dvaja muži, ktorí sa "k sebe majú" vyvolávajú znechutenie alebo posmech, prečo sú takéto vystúpenia súčasťou estrád? - pretože už len ten mix pohlaví v nás prirodzene vzbudzuje nevôľu a odstup od vážneho, skutočného vnímania obdobného správania v kombinácii hetero. Sme neuvedomelí debili, že nám to tak pripadá - alebo k tomu máme inštinktívny odpor? Podľa mňa len slepý nevidí, že je to to druhé. Nemám nič proti registrovaným partnerstvám a nechcem sa hádať kvôli ich argumentácii, lebo podľa mňa najdôležitejší dôvod pre je ten - že to proste ako občania chcú, neškodí to a basta. Ale zrovnoprávniť manželstvá a reg. partnerstvá s adopciou detí - neviem si predstaviť politika, ktorý si taký sociálny experiment na deťoch(!) zoberie na zodpovednosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Použiť slovo "normálny" v súvislosti s heterosexualitou je politicky nekorektné. To sa snažil autor príspevku asi naznačiť. Za svoj príspevok by ste mali cítiť pocit hanby, alebo sa prípadne aj trochu potrestať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tak neviem, presiel som dost sveta a videl tam na verejnosti kadeake pary a nemal som pocit ze by nieco bolo treba rozdychavat... bral som to, ze to tak je a hotovo. No big deal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

3/3

preco nas vsetkych hadzes do jedneho vreca? nam to vadi...v nas vzbudzuje...nam to tak pripada, atd. pis: mi to vadi...mi to pripada...vo mne to vzbudzuje. poznam "takych" ludi, ku ktorym ty mas "instinktivny odpor" - ja nie. prave preto, ze ich poznam. viem, aki su, viem, co chcu a viem aj to, ze vacsina nie je primarne za adopcie, ale za moznost uznania oficialneho partnerstva. nie, nie som ani tepla, ani lesba, som iba tolerantna a chapem tieto zalezitosti v trochu sirsich suvislostiach. a ti tajtrlici v sprievodoch, ktori sa tam verejne oblizuju? su to exhibicionisti a provokateri - ale prejdi sa po nejakom meste s otvorenymi ocami a najdes hrbu hetero parov oblizujucich sa na verejnosti tak, ze uz cakam, kedy dotycny mlady muz slecnu pretiahne rovno na mieste, trebars na zastavke elektricky. to je o.k.? to v nas prirodzene nevzbudzuje nevolu? jaj, aha, to je nieco ine. mozno menej nenavisti a viac pochopenia alebo aspon snahy pochopit, to je to, co mnohym ludom chyba. nebat sa podat ruku cernochovi len preto, ze si myslime, ze ta nasa, bieloskvuca, sa zafarbi.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ohľadom inštinktivneho odporu

ty sa teda radšej budeš riadiť inštinktivnym odporom?
v poriadku, takže ak maš dieťa, alebo budeš mať dieťa, tak ak ho budeš musieť prebaliť, tak to neurobiš, pretože ti to nedovoli tvoj "inštinktivny odpor" k niečomu tak nelahodnemu ľudskemu čuchu a zraku... ak by sme sa mali riadiť inštinktivnym odporom, tak ešte dnes by sme sa niekde v jaskyni snažili prisť na to, ako zapaliť oheň, ale pravdepodobne by sme sa nakoniec vykašlai aj na to, lebo "inštinktivny odpor" by nam nedovolil zaoberať sa niečim takym, čo je pre nas namahave a momentalne nepochopiteľne... radšej by sme sa šli zašiť do tlupy, riadiť sa inštinktom...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hovienka tvojho dieťaťa sú "štandard" a to prebaľovanie sa dá urobiť bez toho, aby si sa ich dotkol, avšak homosexualita je porucha, neštandard, či odchýlka od sexuality t.j. pohlavného podu, teda toho, čo zabezpečje reprodukciu ľudstva. V biblických dobách mohla byť tragédia kmeňa, ak sa niektorému z početných synov nenarodilo početné potomstvo len preto, že ho to k jeho žene nelákalo. Potom menej početný kmeň bol vyhubený viac početným, alebo menej početné potomstvo nemalo síl, prípadne sa nedožilo, aby doopatrovalo svojich rodičov, alebo aby sa postaralo o stáda zvierat potrebné na vlastnú obživu. V tomto duchu vnímam tisícročiami vytvorené inštinktívne obavy o čokoľvek, čo predstavuj odchýlku od zaužívaných a "osvedčených" postupov ("osvedčených" v zmysle, že vďaka ním sme prežili práve my). Podobne sa to zle vykladalo na príklade Onána, kde rutinné porozumenie viedlo k zjednodušeniu, že masturbácia je ťažký hriech, pričom v skutočnosti Onán masturboval namiesto, aby v duchu kmeňových tradícií venoval žene a plodil deti (možno bola škaredá, stará alebo jej smrdeli nohy, ale v tej dobe sa nato asi tak nepozeralo), čiže ohrozoval reprodukciu svojho kmeňa a preto ho boh ukážkovo zlikvidoval. V súčasnej dobe homosexualita nie je ekonomickým problémom, práca a rodina sú od seba viac oddelené a preto sa spoločnosť nemusí zbavovať homosexuálov, nie sú na príťaž, a nie je dôvod, aby z toho bol spoločenský problém. Ba je na škodu spoločnosti zaťažovať takýmito zbytočnými konfliktami. Toľko k nediskriminácii. Na druhej strane dúhové pochody, ako forma vystatovania sa "inakosťou" podľa mňa postrádajú logiku a ľudia to určite musia vnímať. Homosexualita predsa neprináša žiadnu pridanú hodnotu. Je to, ako keby sme oslavovali jednookých, alebo farboslepých - keďže s oslabením zraku sa dnes vieme celkom dobre vysporiadať, avšak nič hodnotné tým oslabení nezískali. Načo teda homosexualitu vyzdvihovať, oslavovať a načo vyzývať k jej pestovaniu? Nie je to nič, čo jedincovi, či spoločnosti pomôže. Môžeme ju však tolerovať, alebo, možno ešte lepšie, nevšímať si ju.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, presne tak, nevšimať si to... Z uprimneho srdca by som Ti prial, aby si mal syna gaya alebo dceru lezbu... Chcel by som vidieť, ako by si si to nevšimal :) Nastali by buď dve situacie:
1) Buď by si sa snažil ho/ju preorientovať na hetero štyl, lebo veď to je ten pravoverny životny štyl, vďaka ktoremu všetci po smrti sa budeme vznašať niekde na oblačikoch bla bla bla
2) Alebo by si sa snažil svoje dieťa pochopiť a empaticky sa mu snažiť zabezpečiť spokojny život

Ak by si sa rozhodol pre možnosť č. 2, tak vtedy by si videl, ake to je, keď si spoločnosť nevšima - resp. že taketo nevšimanie si znamena ubližovanie. Pretože Nevšimanie si znamena ľaostajnosť, ľahostajnosť znamena automaticke pritakavanie ubližovaniu a akceptaciu trzniteľa a tym padom sekundarnu viktimizaciu obete - to plati v pripade ktorychkoľvek znevyhodnenych skupin.

A skutočne, chcel by som vidieť, ako by ste vy tzv. biblisti na tuto problematiku naerali v pripade, žeby sa jednalo o vaše dieťa, ako s ahovori, kto nezažije, nepochopi...

P.S.: V sučasnej dobe sa už spoločnosť, chvalabohu, neriadi kmeňovymi ani rodovymi principmi. Po niekoľkych storočiach či tisicročiach civilizacia totiž dospela k tomu, že taketo usporiadanie je vysledkom odvekych rozbrojov a ohavnosti, takže dobre rano, sme už v 21. storoči po Kr. a nie v 12 po Kr.. či v 3. pred Kr.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mal by si sa pričiniť o to, aby si raz dospel a vedel kultivovane diskutovať. Neviem, či by to pomohlo tebe, ale my by sme nemuseli strácať čas s takými arogantnými trkvasm1.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Svojim prispevkom si mi dal len za pravdu - zjavne Ti došli argumenty. Alebo si taky "trkvas1", že sa Ti o tejto teme nechce ani diskutovať a nehodlaš čeliť kitike svojho svetonazoru.

P.S.: Predtým než mi začneš znova hovoriť, aby som dospel, tak si uvedom, že ty si bol ten, kto prvy pužil slovo "trkvas", pričom ja som ťa predtým nijako neurazil. A to, že ti to vraciam, j iba preto, lebo sa riadim kmeˇovymi zasadami Stareho zakona.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

prosím...neurážajte ma, som každopádne "normálna"...z úplne "normálnej" rodiny a stále nechápem tú hystériu okolo homosexuálov - mne ani nikomu v mojom okolí nevadia - dokonca ani mojim "normálnym" rodičom, ktorých vychovali moji "normálni" starí rodičia...takže o homofóbnosti "normálnych" ľudí mám vážne pochybnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vliv situace kdy "dospievajúce dieťa doma večer pozoruje svojich rodičov, ako sa pred televízorom objímajú - dvaja muži, alebo dve ženy" bude mit na (hetero) dite stejny ucinek jako ma na (homo) teenagera pozorovani svych heterosexualnich rodicu .... ZADNY!
kdyby to totiz bylo behavioralni ... pozorovoani hetero rodicu (jini nebyli) by homosexualitu vylecilo nekdy pred milionem let ... jenze ono to tak neni ze?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

"kdyby to totiz bylo behavioralni ..."

ale táraš ...

toto hovorí vlajková loď gay lobby, Americká asociácia psychológov:

"Medzi vedcami neexistuje súhlas ohľadom presných príčin prečo sa u človeka vyvinie heterosexuálna, bisexuálna, homosexuálna alebo lesbická orientácia. Hoci mnoho výskumov skúmalo možné genetické, sociálne a kultúrne vplyvy na sexuálnu orientáciu, nebolo zistené nič, čo by umožňovalo vedcom dospieť k záveru, že sexuálna orientácia je určená akýmkoľvek faktorom alebo faktormi. Mnohí si myslia, že komplexnú úlohu zohrávajú tak vrodené vlastnosti, ako aj výchova ..."

nájdeš na strane 4 ...:

http://www.apa.org/topics/sexu...
 

1 2 3 4 5 6 7 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME