Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Máme na Slovensku vôbec nejaké osobnosti? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Kazdy z nas

je osobnost. Staci hladat.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máme.

Pavol Mešťan. Skutočná osobnosť sa pozná podľa toho, že pre svoje vynikajúce kvality je potrebná pre spoločnosť bez ohľadu na režim. http://sk.wikipedia.org/wiki/P...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máme!

Skutočných lekárov zachraňujúcich životy a zdravie, poctivo sa živiacich ľudí...
Umelcov z obrazovky, ktorí varia, moderujú nepovažujem osobnosti.
A minulosť: Dubček, Štúr
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Super nápad

Ja sa už strašne dlho zamýšľam nad tým, že kto je na Slovensku naozaj osobnosť a kto "osobnosť". Zatiaľ teda nič moc, pokiaľ ide o tie ozajstné. Takže sa nechám tou sériou článkov inšpirovať :) Problém je však ten, že široká verejnosť sa o takýchto ľuďoch nemôže dozvedieť, lebo médiá sú prepchaté kváziosobnosťami a exprescelebritami. A to je škoda. Mňa by napr. fakt zaujal nejaký pútavý článok o Štúrovi, Štefánikovi, Dubčekovi a ? Asi si cez leto nájdem čas a fakticky si urobím databázu :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ten nazov je skor vyzva

Netvrdim, ze osobnosti nemame... len chcem aby ich ludia viac hladali. Preto je ten titulok zakonceny otaznikom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ja k tomuto zoznamu pridávam

Mgr.Jana Borguľová - Banská Bystrica
PhDr.Roman Hradecký - "-"
Dr.Rastislav Škoda - Bratislava
Marián Kuffa - Žakovce
Sú to ľudia čo čosi robia pre ľudí a neočakávajú za to odmenu. Očakávam, že každý kto sa dostane na túto stránku pripíše aspoň jednu osobnosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Takže viac žijúcich osobností na Slovensku nieto ?? To mi je ľúto tejto krajiny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Osobností je dosť,

neznalosť je vinou ľudí - TV im nemôžu podať všetko na tácni (hoci STV to v istom období robila). Naše osobnosti sú utopené v dejinách R- U, neskôr aj ČSR a potom komunistického režimu. Ako sa volal ten architekt, ktorý projektoval najdôležitejšie budovy v Šanghaji a určil jeho štýl? Ako sa volal ten "drotár", ktorý zbohatol tak, že podporil vo voľbách amerického prezidenta? Prečo si Česi pestujú kult slovenského architekta D. Jurkoviča? (Nedávno obnovil nejakú jeho navrhnutú vyhliadkovú vežu.) Ktorý človek so základným vzdelaním počul niečo o Kolomanovi Sokolovi? Prečo isté najspravodlivejšie strany donedávna bojkotovali takéto relácie? Prečo také rubriky nenájdeme ani v týždenníkoch, mesačníkoch? Prečo všetkých takých, čo sa o to usilovali, označkovali za Hejslovákov? Značnej časti ľudí infikovali nezáujem o vlastné dejiny i o vlastné osobnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na ČT chodí každý týždeň jedna veľmi zaujímava relácia.Volá sa ,,Kalendárium´´,kde si pripomínajú osobnosti ,ktoré sa v tom týžni narodili či zomreli ,významné udalosti či iné zaujímavosti.Spomínajú sa tam zahraničné ,ale hlavne domáce osobnosti.Nenáročná ,nie príliš dlhá relácia ,ale na malej ploche pripomenie ľudí ktorých si je dobre pripomínať.Stačí sa pritom pohrabať v encyklopédiách ,oprášiť vedomosti zo školy ,či pohovoriť s nejakým historikom.Neverím ,že na podobnú reláciu by sme nenašli dosť osobností čo by stáli za pripomenutie.Zrejme my máme na Slovensku iný názor na to čo je to osobnosť ,tzv smotánku a celebrity.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME