Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Euroval: pomáhať a chrániť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Uff

Včera bezpečnostný expert - dnes ekonóm. Zajtra veštica.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Otacame kabat ???

Pan Lipsic, ani nie pred rokom ste boli vy vsetci v KDH takmer nadsenymi eurovalistami a vyprodukovali ste bajku o tom ako koli SAS koli svojej tvrdohlavosti povalili vladu a dali priestor Ficovi. A dnes ste asi spozorovali ze do mody idu medzi ludmi negativne nazory na euroval, tak idete urobit nazorovy kotrmelec a obraciate kabat ... ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie som si istý, či máš pravdu

keď vláda hlasovala o eurovale, tak ministri za SaS boli proti a Lipšic sa zdržal (aspoň sa mi tak marí)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lipsic nezmenil nazor

a co si pamatam jeho vyjadrenia tak bol naozaj dost rezervovany pri schvalovani valov. Co vsak vidim ako problem na strane Lipsicovho ekonomickeho timu je ze Barto je silny zastanca bezpodmienecneho a bezlimitneho zaangazovania Slovenska v zachrane krachujucich statov. predpokladam ze tito dvaja sa asi nazorovo zrazia.

uz som to pisal - zachrana krachujucich krajin je pyramidova hra. je jasne ze niektori z nej budu benefitovat a niektori tie benefity zaplatia. benefitovat budu z toho dnes krachujuce staty ktore stihli na dlh zit a budovat svoje krajiny a dnes sa tvaria ze svoje dlhy nie su schopne splatit (t.j. radi by si to vybudovane nechali zadarmo) a tratit na tom budu ti ktori teraz idu tie stare dlhy financovat. slovensko bude vlastnikom dlhoho ktore sa nikdy nesplatia pretoze uz tieto vcerajsie mensie dlhy sa nikdy neplanovali splatit.

Pan Lipsic, nestaci len ziadat garantovanie nasich poziciek aktivami statov ktore ideme zachranovat, je potrebne aby k tomu bol aj urok ktory pokryje inflaciu. totiz velmi pravdepodobnym scenarom, ak sa nenajde odvaha na restrukturalizaciu dlhov, bude inflacne znehodnotenie dlhov.

Idealne riesenie je sa tejto pyramidovej hry nezucastnit a valovy nepodporit. Ale uznavam, ze by to v sucasnej polosialenej socialistickej europe znamenalo politicku samovrazdu Slovensku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Lipsic hlavne nehlasoval, kedze bol ministrom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

hlasuje sa aj na vlade, este predtym ako to ide do 150 clenneho bordelu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

No

a Lipšic hlasoval vo vláde proti...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

true, true
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán oný Lipšic

o hesle pomáhať a chrániť z rokov 2010 - 2012 si veľa ľudí myslí svoje. Ale nie o tom som chcel.
V poslednej dobe došlo u Vás k akýmsi názorovým kotrmelcom a nepochybujem o tom, že o nejaký čas si vytvoríte názor na niektoré veci o 180 stupňov iný, ako v drese KDH.
Napíšte mi láskavo, či Vám nebolo v roku 2010 trápne, keď sa odborník na získanie lacného bytu stal ministrom dopravy - čomu ani za mak nerozumel. Sedávali ste v NR v jednom klube s Ďurkovským - to Vám nevadilo?
Zisťovanie imidžu za štátne je kóšer?
Zviesť sa do parlamentu na cudzom chrbte je O.K. ?
Takíto ľudia robia pravici asi podobnú službu, ako bol prínos ministra Dzurindu v oblasti diplomacie.
Možno máte pocit, že ste teraz nejako zvlášť dôveryhodný, keď ste opustil KDH.
Ale netešte sa, Ďaľšie biznisy už na vnútre ani spravodlivposti robiť nebudete.
Ak jestvuje Pán Boh, za čas sa oproti komunistickým manierom postavia naozajstní pravicovo zmýšľajúci politici neskazení a nenamočení v politických rabovačkách. Ale Vy to nie ste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

štátom, ktoré sa ocitli v núdzi

Áno, štátom, ktoré sa ocitli v núdzi, treba pomáhať. Grécko (ani Španielsko, Írsko, Portugalsko) však ani náhodou nie sú štáty, ktoré sa ocitli v núdzi. Oni len chcú míňať oveľa viac, ako vyberú.
Pre porovnanie: Grécki učitelia plačú, že ich plat sa znížil z 2000 na 1500 euro. Nuž, tak nech ich ešte znížia na 500 euro a bude po problémoch. Že je to drastické zníženie? Ale však sa pozrite na iné krajiny: Bulharsko, Rumunsko, Ukrajina, .... kde učitelia žijú z oveľa nižších súm.
.
Štát v núdzi je štát, ktorý postihla prírodná, či priemyselná katastrofa. Štát, ktorý podľahol socialistickej vízii krásneho života na dlh budúcich generácii nie je v núdzi. Je proste len príliš rozmaznaný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

BG, RO, UA sú členmi Jewrozóny ????

............ si zabil, Pospíšil!!!
,)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a co je na tom cudne

ani Grecko zachvilu nebude!?!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Euro je ekonomicky neudržateľný koncept

Euro je politický projekt, ktorý vznikol bez ohľadu na to, že od začiatku sa vedelo, že popiera ekonomickú realitu. A realita proste nepustí. Môžete akokoľvek pomáhať štátom, ktoré sa ocitli v "núdzi", realita nepustí. Nie je cestou ďalšie prerozdeľovanie na medzinárodnej úrovni. Cestou je návrat späť k normálu. Spolupráci a konkurencii suverénnych štátov. V priestore voľného trhu, pohybu osôb aj kapitálu.
.
Riešením nie sú neustále pokusy vylepšovať socializmus. Riešením je socializmus už konečne opustiť. A začať pracovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

v

tvojej úvahe máš jednu nejasnosť, a síce, prečo by suverénne štáty, v rámci konkurencie mali fungovať v priestore voľného trhu, pohybu osôb a kapitálu? V kontexte suverénnych štátov - si bude každá krajina, v pravom rade, riešiť svoje parciálne záujmy, protekcionizmus. Čiže ochrana svojho pracovného trhu (ako tou už spravili švajčiari a pod.), poľnohospodárstva a pod. Nevraviac už o tom, že v kontexte boja s veľkými hráčmi ako je Čína, BRIC a pod, by každý takýto pidištátik .. rýchle skočnil. Vy anarchokapitalisti nechápete jednu elementárnu vec - a síce, že za celým projetkom EU a EMU je MYšLIENKA zjednotenej Európy. Deklasovať zjednotenú európu len súbor ekonomických vzťahov - to nikdy fungovať nebude. Ľudia nie sú stroje. V každom prípade, viem, že to píšem zbytočne, lebo "jehovistický" prístup libertariánov a anarchokapitalistov je všeobecne známy :):):)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to paradox

áno, je to paradox. Slobodne a ku prospechu budú spolupracovať suverénne štáty. Budú spolupracovať, pretože spolupráca na voľnom trhu prináša osoh všetkým. Áno, štát si môže slobodne vybrať neúčasť v tejto dobrovoľnej spolupráci. Bude to na rozhodnutí občanov daného štátu.
.
Naopak: európsku integráciu zhora nikto nechce. Keby boli referendá, tak by nič z toho neprešlo. A preto sa to musí tlačiť nasilu. Najrpv sa vytvorí politický projekt euro, ktorý ekonomicky krachuje a ako riešenie sa ponúka ďalší projekt proti vôli občanov, ktorý to vraj nevyrieši.
.
Ja sa len čudujem, že špeciálne Slováci sa nepoučili. Medzinárodnú hru "Kto na koho dopláca" sme tu už mali. A jej riešením bolo práve "Každý za seba v dobrovoľnej spolupráci". Teraz sa ale ideme aktívne zapájať do presne takej istej hry, akurát na oveľa väčšom ihrisku. Euro, ani násilná európska integrácia nespája. Naopak, rozdeľuje a podporuje tie sily, ktoré využívajú práve negatívne nálady, napríklad nacionalistické.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie

nemáš pravdu. Hrozba protekcionizmu v Európe stále straší (a ono je to pochopiteľné). To si fakt myslíš, že bude bohatý západ spolupracovať s chudobným východom? Ako dlho trvalo, keď nám pracovný trh sprístupnili Nemci, alebo Rakúšania? Opakujem, bez vznešenejšej myšlienky nie - deklasovanej len na fungovanie ekonomických pravidiel, Európa fungovať nebude. Nevraviac o tragických dejinách Európy v 20.storočí, kedy sa naplno ukázalo čo sa stane, keď sa krajiny začali riadiť IBA ochranou a budovaním svojej suverenity.

Európsku integráciu zhora nikto nechce? V tomto ste vy sektári experti - podsúvate vami zmyslené pravdy a robíte z nich všeobecne platiace. Ja sa pohybujem dosť v cudzine- podľa mojich skúseností, pri stretnutiach s Francúzmi, Rakúšanmi - proti integrácii nikto nič nemá. Skôr naopak. Faktom však je, že v každej krajine fungujú všelijakí ... isti, a tí sú nebepeční. Farrage pre mňa nie je vzorka väčšiny obyvateľo EU. Je to obyčajný klamár a populista (stačí si pozrieť jeho útoky na prisťahovalcov z vých. EU do UK).

Násilná európska integrácia? WTF? Ak sa pamätám, tak tu prebehlo jediné úspešné referendum a to práve za náš vstup do EU. O argumente, že EU bola iná keď sme do nej vstupovali ... veci podliehajú vývoju. A je pochopiteľné, že tak veľký a komplikovaný mechanizmus ako je EU sa NUTNE musí niekam vyvíjať.

Nacionalistické nálady využívajú presne taký eurofóbia ako je Sulík, Farrage.. V každom prípade, fašoizácia predsedu SaS už skutočne presahuje medze únosnosti.. Paušalizovať a urážať "tučných" Grékov, lenivých Talianov ( ja osobne poznám ťažko pracujúich z oboch krajín) to skutočne môže rozprávať len extra dement Sulík.. Práve zjednotená EU je najlepšou obranou pred všelijakými sulíkovacmi, orbánovcami a pod. Sorry, ale deklasovať životy a vývin EU na historický materializmus je čistý fail.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

podla mna si chcel pouzit slovo deklarovat, namiesto deklasovat.

A kto nas ochrani pred kadejakymi Barrosami a Rompuyami ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

bohaty zapad ?

boze moj, tieto recicky mali svoj vyznam pri zjednoteni nemecka, ale dnes ? Bohaty zapad - krachujuce irsko, krachujuce portugalsko, krachujuce spanielsko, krachucuje taliansko, krachujuce grecko, coskoro krachujuce francuzko a UK ? Bohaty zapad si zil nad uroven viac ako kubanci ked im sovieti dovazali zigulaky. Teraz prisiel ucet a ty si mozes nohy rozhodit, aby si to zaplatil.

neexistuje nic take ako bohaty zapad. Existuju pracovity nemci, potom leniva cast EU (od frantikov vsetko juznejsie), potom socialisticka EU - od nemecka severnejsie, a nakoniec za realne platy pracujuca cast - od viedne vychodnejsie. Ty si vazne holofon. I ked za mojich detskych cias sme na to mali vystiznejsi vyraz.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Stotožňujem sa

s Vašimi myšlienkami a súhlasím s nimi.Politici, ako aj v tomto prípade pán Lipšic, ohýbajú pravdu ako sa im v danom momente hodí. A pritom stačí používať "zdravý" sedliacky rozum. Myslia si, že ľudia sú mechom udretí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

socialisticky plan

konecne vysla na sveta sprava o com to cele bolo....euro je politicky projekt a dalsim krokom je navrh na spojenie europy do jedneho statu...o toto islo socialistom od zaciatku.....preto nesmu greci vystupit z eu, lebo by sa rozbila koncepcia planu....baroso a spol to mali premyslene...banda jedna
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Martin Kugla: Ako ne-zastavať Petržalku (a sklamanie z Tímu Vallo) 452
 2. Stanislav Martinčko: Pani Saková, prečo len R. Fico má vážne dôvody na ochranku? 187
 3. Matej Gajdoš: Chcem byť učiteľom, ale... 132
 4. Janka Cigániková: 49 nemocníc hrozí výpoveďami pre sociálne balíčky Smeru a rekreačné poukazy SNS 127
 5. Margita Vernerová: Prečo je Lichtenštajnsko výnimočné? 118
 6. Filip Olekšák: Fenomén nabíjania baterky 114
 7. Martin Hojsík: Pašeráci krutosti – skutočne európske riešenie slovenského problému 90
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (19. - 25.4.1919) 78
 9. Sebastián Bražina: Tradičné hodnoty? Skôr tradičný nástroj populizmu 59
 10. Rudolf Pado: Zelený štvrtok na čiernych skládkach 42

Rebríčky článkov


 1. Martin Šiška: Nikdy mi nebudeš umývať nohy
 2. František Cudziš: K výročiam zo života Aurela Stodolu, II.
 3. Patrik Mackových: Čo je vhodnejšie pre zhodnotenie úspor: sporenie alebo investovanie?
 4. Denis Jacko: Zlodejka identity
 5. Marcel Burkert: Najväčšia koncentrácia krásy do 1000 km

 1. Spoluzakladateľ Smeru Zala: Fico sa zmenil obsahovo aj ľudsky
 2. Na obnovu zničenej Notre-Dame prisľúbili stovky miliónov (minúta po minúte)
 3. Notre-Dame zničil požiar. Pozrite sa, ako to vyzerá vnútri
 4. Hráči zneužívali chybný systém v Tipose, peniaze si prelievali na účty
 5. Zmenu volebného lídra pripúšťajú v Smere viacerí. Fico je pre nich zárukou stability
 6. Pokus so Šefčovičom nevyšiel, Fico ide Smer presmerovať inam
 7. Prieskum Focus: Smer klesol pod 20 percent, koalícia Progresívne Slovensko a Spolu je druhá
 8. Kiska za sudcov nevymenuje polovicu kandidátov, vybral si len troch
 9. Zastaralý protipožiarny systém a výbuch prachu. Prečo zhorela Notre Dame?
 10. Kiskov výber sudcov prekvapil

 1. Pellegríny - Primalex, alebo (a) Primeros ?
 2. Francouzská revoluce – počátek svobody nebo zločinu?
 3. Blaha ukázal, na čo sa Eset musí pripraviť
 4. Kŕčové žily trápia aj mladých ľudí
 5. Požiar katedrály Notre-Dame je pod kontrolou, hlavné veže sa podarilo zachrániť
 6. Najväčšia liberálna konšpirácia desaťročia padla: USA zverejnia Muellerovu správu
 7. Eugen Korda: Fico si z nás urobil pokusných králikov
 8. Ako vytvoriť jedinečný instagramový feed?
 9. Lucia Čopíková: Ženy vs. pivo
 10. Katedrála Notre-Dame je stratou pre každého