Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Základné ľudské práva na Slovensku - neznámy pojem (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vaša neschopnosť uzavrieť obchodný vzťah nemá s ľudskými právami nič spoločné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tvoja neschopnost

v citit sa do pozicie starych ludi, ktorí sa v istom veku uz spravaju ako male deti svedci o tvojom EQ
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Otazka.. Maji ti lide volebni pravo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemám dojem, že by tá pani bola vo veku, kedy sa prejavujú senilné demencie. Aj keď o nejakú psychickú poruchu sa skutočne jednať môže.

Otázka skôr znie, či je osoba, ktorá si pletie základné ľudské práva a obchodné vzťahy vôbec spôsobilá k právnym úkonom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

milý mill

evidentne vaša seba-transformácia stagnuje od čias rastu prvých fúzikov pod vašim nosom na ktorého koniec si nedovidíte ...vaše pokusy o racionálne zmýšľanie skolabovali na učňovských chybách z nedostatočného vnímania druhých ľudí a slabej retencie informácii...viditeľne trpíte latentnou extrapunitivitou...poviem vám teraz jednoducho a laicky - ak by ste si prečítali celý blog p.Rychtarčíkovej tak by ste zistili že " majiteľ "(ktorý sa ním stal vďaka porušeniu zákona) reguluje dodávky pitnej vody ktorá tam tiekla ešte keď on sám húževnate skúmal kdesi na pieskovisku svoju orientáciu ..pravdepodobne vaša myseľ nieje schopná poňať toľko informácii takže pochopiteľne ani neviete čo sa deje na onej ulici..

p. Klára Rychtarčíková pokračujte v písaní ďalej ..máte podporu R. clubu!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je určite pekné, že sa snažíte čítať slovník cudzích slov, rád by som vám doporučil aj inú užitočnú literatúru, kde by sta sa dozvedeli, že spor o dodávku vody je sporom obchodným, nie ľudskoprávnym.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

mill

pán Mill na blogu sme chcete presedieť život ? ste vandrovník alebo vás tu niekto naindikoval ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Asi som indikovaný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Konečne správne zadefinovaný pojem

Som rada, že sa našiel po rokoch niekto, kto správne definoval, s čím to celé súvisí. A je to vlastne Obchodný vzťah. Ďakujem za túto informáciu. Máte úplnú pravdu, to s ľudskými právami absolútne v žiadnom prípade nesúvisí. Pokiaľ sa na život pozeráte "len" cez obchodný vzťah, skúste si dať odpoveď, s kým ste uzatvorili obchodný vzťah a kedy, vďaka ktorému ste sa vôbec narodili.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Človek počas života vytvára množstvo rôznych vzťahov. Niektoré z nich sú obchodné niektoré majú iný charakter. Kúpa vody je však obchodným vzťahom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Klára

Obchodný vzťah je jedna strana mince.

Druhou je pokus o manipulovanie a strašenie verejnosti epidémiou a nedostatkom hygieny. Akoby predošlé generácie alebo miliardy ľudí na svete mali vodu trvaôe zabezpečenú.

Treťou stranou je Vami vyselektovanie informácií. Prečo Vám majiteľ nechce vodu predať? O tom ani slovo!

Možno nechcete podpísať zmluvu, možno neplatíte za vodu, možno je potrubie v dezolátnom stave a možno je majiteľ rozvodu stelesnený zákerník, ktorého teší, že Vám netečie voda?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak som to spravne pochopil, tak to vsetko prameni z toho ze byty neboli odpredane najomnikom ale nejakemu spekulantovi, len tak asi, lebo sa to viac hodi. ten nasledne ako majitel proste zapina vodu po dohode s vodarnami alebo s kym ako sa mu zachce - co tiez celkom nechapem ako je pravne mozne, ve dked si platim z avodu tak asi nie je v poriadku ked ti ju hocikedy svojvolne vypnu. kazdopadne neviem, kde tam vidis neschopnost uzavriet obchodny vztah ? ved najomnici ziadny vztah neuzatvarali, to im bolo dost pochybnym sposobom odoprete.

ked tebe teraz budu vypinat vodu aj ked si ju normalne platis, tiez si ty ten neschopny ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

homelie

Nevidíš toho veľa!

Poväčšine sú byty ponúknuté prednostne na odpredaj nájomníkom. Pokiaľ títo nereagujú odpredajú sa na trhu. Dôchodci občas špekuľujú, odmietajú ponúknutú cenu a nechcú si byty kúpiť, potom na to doplatia a vypisujú na blogy.

Keby si poznal zákony o sieťových odvetviach tal by si vedel, že povinnosť dodať vodu, ale len za istých zákonných podmienok, má iba firma s licenciou na odávku vody do verejného vodovodu. Inak je to čisto obchodný vzťah podobne, ako keď kupuješ chlieb u pekára. Buď ho kúpiš alebo nie, ale za inú cenu a iných podmienok nie je ani pekár povinný chlieb predať.

Voda môže byť vypnutá napríklad z dôvodu plánovaných opráv a havárií, neplatenia faktúr /keďže sa spravidla nedá selektovať dodávateľ vypne celý okruh, kým zákazníci nezaplatia, je to určite nespravodlivé voči platičom, ale tiež voči dodávateľovy/, z dôvodu dezolátneho stavu potrubia u odberateľa a prílišných strát. Takže NORMÁLNE platenie nie je všetko!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

povacsine, ale preco to mam hodnotit podla toho co sa deje povacsine a nie podla toho ako sa to dialo v tomto konkrentom priklade ? ja samozrejme nemam k dispozcii vsetky informacie, ale to neznamena ze teraz tie, co mam budem ignorovat, ci. alebo inak odkial ty vies ako to bolo, podla coho, hod link.

vod amoze byt vypnuta - ale dva roky ?? to ti pride normalne ? u vas sa tak opravuje ? alebo ked sa ta to netyka tak kludne to budes vydavat aj za standart ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

homelie

Pravdu máš - nemáme o prípade objektívne informácie aj z druhej strany a tak sa nemôžeme baviť iba na všeobecnej úrovni. Takže tvoje tvrdé uzávery sú "ponekud" prehnané, hysterické a neprimerané.

Život prináša všelijaké problémy a tak je možné všeličo. Som energetik a tak popíšem prípad, čo som osobne zažil. V poli na bývalom družstve si firma vybudovala predajňu stavebného materiálu a autopark. Za ňou ešte ďalej od cesty boli dva súkromné domčeky bez elektriny. Majitelia uprosili firmu, aby im dodávala elektrinu. Časom takúto činnosť zákon o energetike zakázal. Firma si preto vybavila licenciu a stanovila ceny elektriny aj s primeraným ziskom. Majitelia však nechceli takúto cenu stanovenú podľa zákona rešpektovať a neplatili. Chceli sa pripojiť na energetický podnik, ten však odmietol, lebo by bolo treba natiahnuť linku dlhú cca 500 metrov. A keďže už nbeol žiadny komunista, čo by to nariadil tak im elektrinu ani nedodávajú, iba k by si linku natiahli sami. Tak som ich vypol.

A čo ty na to "FČUL"? Myslím, že to bude podobný prípad arogantných, neprispôsobivých starčekov - skrblíkov a majiteľov bytov..
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán energetik

venujte sa vy tej energetike lebo mimo nej sa asi strácate... v tomto prípade neprišla firmička niečo budovať ale pre ňu je výhodnejšie vyhnať tých arogantných starčekov ktorý si dovolia žiť pre niekoho v lukratívnej časti košíc ... začnite na sebe pracovať a možno do 10 rokov dorastiete aby ste také niečo pochopil.. verím že nieste až tak hlboko stratený prípad ako sa javíte ..

"Poväčšine sú byty ponúknuté prednostne na odpredaj nájomníkom. Pokiaľ títo nereagujú odpredajú sa na trhu. Dôchodci občas špekuľujú, odmietajú ponúknutú cenu a nechcú si byty kúpiť, potom na to doplatia a vypisujú na blogy."

keby si bol čítal tie blogy tak by si zistil že nájomníci nemali ani šancu sa dostať k tej kúpe ale to ty ako energetik samozrejme si prehliadol ..občas by si ty mal "pošpekulovať" či máš na to sa k niečomu vyjadriť ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kyselka

Neviem na čo máš ty, ja myslím som dostatočne objektívny na posúdenie hysterického citového výlevu. Myslím, že väčšina odpovedí na blog je negatívna a teda nie som sám, čo si myslím, že dôchodkyňa zákerne manipuluje a vydiera verejnosť prostredníctvom blogu.

Ja mám iný príklad zp života. Priateľka z Bratislavy reštituovala dom pod Hradom /v zaujímavej štvrti, tak ako starčekovia v KE - NÁHODA??? /. Dom bol však obsadený bývalými štb-ákmi, ktorí dom vyvlastnili. Trvalo roky kým ich pomocou súdu z domu vypratala, hoci im ponúkla byty I. kategórie a primeranej rozlohy v Bratislave. Obávam sa, že to bude asi podobný prípad, keďže postup dôchodkyne a jej slovník má isté štbácke rysy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

podla tohto co pise pani JEJ nejaki STBaci alebo ich terajsie kopie nicia zivot. imo dost tazko teraz tvrdit uplny opak, lebo druha strana ma na haku pisat blog(ved naco aj oni maju co chceli), cie pribrzdi lebo naozaj nemas odkial vediet a takto potom mozem uplne automaticky vyzmizikovat vsetko. hocico co povies aj ty sam, tak nikto nemusi brat vazne, ba naopak teba treba hned obvinit ze klames a nevim co vsetko :) takto sa to neda. a teda pochybnosti mozme mat ale bez nicoho dalsieho tvrdit uplny opak toho co pani, to nie je zdravuo imo :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

homelie

Nie som žena a preto ani nemusím súhlasiť s názorom iným napísaným. To je ženská vlastnosť zo slušnosti súhlasiť so všetkým, čo partner povie.

Ja BRZDIŤ nebudem a nepotrebujem. Mám právo na svoj názor, mám právo polemizovať, veď na to je aj blog určený. Môj názor nemusí nikto brať vážne, môže ma hocikto obviniť s klamstva, nesúhlasiť so mnou - na to má každý právo.

Takto sa to nielen DÁ ale takto to má aj byť !!!!!

Áno tvrdím úplný opak, čo pani píše. Pani je manipulantka s verejnpou mienkou, zavádza, mätie, klame a falšuje. To sa dá vydedukovať z jej textu.

Druhá strana sa vôbec nemusí vyjadrovať a hrdo mlčať. Bolo by možno lepšeie, keby sa vyjadrila ale na mlčanie má tiež plné právo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a je po diskusii ... facka menom pravda

Povinnosť odpredať byty nájomcom v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z. je umocnená notárskou zápisnicou medzi správcami konkurznej podstaty v roku 2000. Správca konkurznej podstaty osobne nájomcom sľuboval, že byty im odpredá, len má množstvo povinností s likvidáciou celého veľkého podniku a tak musia ešte počkať. Do roka a do dňa od týchto sľubov novým majiteľom bytov sa stáva spoločnosť Teleservis s.r.o., Bratislava, aj napriek tomu, že minister privatizácie dal súhlas k odpredaju štátneho podniku pod podmienkou odpredaja bytov do osobného vlastníctva nájomníkom v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z. a túto povinnosť ešte správcovia konkurznej podstaty potvrdili pred notárom notárskou zápisnicou.

Okrem toho, že kompetentné osoby povinnosť odpredať byty dali zapísať pred notárom do notárskej zápisnice v roku 2000, a nájomcov informovali o zmene čísla účtu na úhradu nájomného pre nového majiteľa, neurobili nič preto, aby bol dodržaný zákon a Ústava SR, aj napriek tomu, že im to ukladal zákon.Čítajte viac: http://rychtarcikova.blog.sme....
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME