Štvrtok, 18. január, 2018 | Meniny má Bohdana

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ad: Príprava budúcich advokátov bude prísnejšia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano je prebytok, avšak advokátska lobby niekedy zabúda na kódex a hlavne PRÁVO dieťaťa na oboch rodičov..ale to je iná téma.. držím palce všetkým mladým advokátom, aby sa presadzovali aj obhajovaním "beznádejných" prípadov.. (možno aj bezodplatne ako vo filme Vyvolávač dažďa ;-) ale to sme už v "idealistickej rovine") kedy štát za účasti soc.kurately preferuje len matku ako toho lepšieho rodiča..popritom ide o to aby dieťa malo oboch zodpovedných a milujúcich
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Autorka píše pekne, ale tiež to berie len zo svojej strany a nedochádza jej ďalšie veci ... ak by ministerstvo pristúpilo k regulácii právnických škôl, tak tu je toľko demonštratívných článkov, že ten jej by sa medzi tým stratil. A tak je naozaj pre ministerstvo jednoduchšie to urobiť takto a počkať, kedy dostanú ľudia rozum a sami prebytočné školy zrušia alebo "dotlačia" ministertvo ich zrušiť. Lebo ľudia sú takí, kým neokúsia a sami neprídu na to, čo robia zle, tak jednoducho s nimi nepohnete. Dovtedy tu bude milióne petícií, aby im tie právnické školy nerušili. Keďže sa medzi právnikmi a koncipientmi pohybujem, viem o tom svoje. Všetci VEDIA, že je niečo ZLE, ale NIKTO nechce, aby sa riešenie dotklo práve JEHO!! Ale tak to nejde, milá pani autorka... už sa preberte ... pre vlastné dobro...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to je tyv. "neviditeľná ruka trhu"?

:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

je to paradox,

že po absolvovaní právnickej fakulty aj koncipient pochopí, že v tomto štáte dlhodobo chýba koncepcia.
školy sú len preto aby boli, študenti sú len na to aby ako kus zabezpečili škole financie.
podobne je to aj zo starosťou ministra školstva o kvalitu externého štúdia.
nevidím za tým nič iné, ako zvýšenie kvantitatívnych poplatkov pre fakulty, o kvalitatívny nárast vedomostí študentov- externistov rozhodne nepôjde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Prvá časť je dokonale popísaná :) Áno .. až keď dôjdu do reality pochopia, že snahou "mať všetko zadarmo" si uškodili len sami sebe, lebo aj ich chce mať takto niekto zadarmo. Realita je krásny učiteľ :ň Ale nesúhlasím s druhou časťou ... čo sa týka externistov, skôr si myslím, že chcú obmedziť rôzne nepotrebné externé štúdia, kde sú fakt 90% nepotrebné obory a len preto, aby boli ľahké peniaze. Externistov "netreba" toľko učiť a prinesú ľahké peniažky pre školy .. .takže skôr by som to bral obrátene ... konečne niekto toto "kvantitatívne uvoľňovanie! rieši ;)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemáš celkom pravdu..nedá sa absolventa pripraviť na prax advokáta, notára, sudcu, súdneho úradníka, komerčného právnika, prokurátora atď..na to jednoducho slúžia jednotlivé komory resp. štát...ale samozrejme nevravím, že s VŠ je na Slovensko všetko v poriadku:) ...ale právnické sú ako tak ok ....
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ak by sa chcelo, tak by bolo možné reálny výkon praxe študentom aspoň priblížiť.
Vysoká škola je, žiaľ, iba o teroterických vedomostiach, praktické cvičenia sú buď formálne alebo absentujú úplne.
Problém však nie je iba na strane učiteľov, problém je aj nezáujem študentov študovať niečo navyše, ako bolo povedané na prednáške...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

-

suhlas, osobne si myslim, ze predkladatelia skor dosiahnu pravy opak nez to co by sa ziadalo a to je zvysenie kvality. ak sa dnes nejaky advokat nevenoval svojmu koncipientovi tak tazko predpokladat, ze to bude robit v buducnosti. rovnako tazko predpokladat, ze advokatsky stav sa obohati o sikovnych ludich, kedze ti lepsi absolventi si racej povedia, ze pojdu robit nieco ine, lebo za taky plat sa im to proste na 5 rokov neoplati. v bratislave dostane absolvent ak ma stastie okolo 500 evri. ostatne mesta na tom asi lepsie nebudu. tento stav bude vyhovovat jedine sucastnym advokatom, ktori sa zbavia konkurencie a odradia tych lepsichh od remesla.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zaujala ma veta

"Absolvent právnickej fakulty po náročnom štúdiu...". Podľa kvality niektorých absolventov predovšetkým externého štúdia na súkromných školách usudzujem, že absolventom by sa stal aj môj pes, keby som poctivo platil štúdium.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nielen pes, aj meňavka.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iveta, tvojho muza volas menavka? :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

:-)))))))))))
Veď ešte neskončil. Kvalitu jeho právnického vzdelania a právneho vedomia mám pod prísnou kontrolou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Par poznamok

Narocne studium - ako kde. Problem je skutocne v tom, ze uz pomaly kazda dedina ma pravnicku fakultu, kde vela ludi (ktori si studium platia) aj dostanu diplom, pricom ich vedomosti su, ehm, pochybnej kvality. Problem je aj odliv tych par kvalitnych pedagogov do takychto sukromnych skol. Problem je aj to, ze pedagogovia maju casto aj ine pracovne povinnosti (ci v politike alebo vo vlastnej praxi) a nie vzdy to dodava kvalitu do vyucovacieho procesu. Tych problemov je vela, ide o systemove veci.
Zavedenie 5-rocnej povinnej praxe je tou lahsou cestou, ako odstranit vsetky systemove chyby. Cas ukaze, ci spravnou. Kto vsak skutocne chce robit v advokacii, tie dva roky navyse mu neuskodia. Skor naopak.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nemozem si pomoct

ale velmi si protirečíš. Povieš že na súkromnej škole nie je kvalita ale hned na to napíšeš že tam odchádzajú kvalitní pedagógovia. Myslíš že keď tam prídu tak sa zmenia o 360 stupňov a začnú učiť inak? Myslíš že je tam korupcia, spýtam sa ta že kde nie je? Ak si myslíš že na verejných právnických fakultách je každý študent poctivo tak si velmi naivný.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Realita je taka

ze CV_cka absolventov sukromnych VS prava koncia rovno po prijati v skartovaci, pripadne uz samotne inzeraty ponukajuce miesto adv. koncipienta, obsahuju poznamku "nie absolvent VS XYZ". Staci sa blizsie pozriet uz len na to, ake podmienky ma splnat uspesny uchadzac na vybranych, sukromnych VS prava. Akreditacnu politiku v tomto smere stat absolutne nezvladol, a kedze formalnym pravnikom sa dnes moze stat uz aj ten, kto ledva zmaturoval, nemozno sa cudovat, ze komory, ci konkretne rezorty, sa zacinaju branit. Ten problem tu jednoducho je, riesit ho je nevyhnutne a pocut hlasy kritiky od tych, ktorych sa tyka, uplne prirodzene. Na zaver uz len dodam, ze dalsim krokom by malo byt prehodnotenie akreditacii sukromnych VS, ktorych povest a odborna uroven absolventov, su uz dnes prinajmensom diskutabilne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súhlasím s tebou na 100% K +
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

...

Ak je to také zlé s našimi súkromnými fakultami práva a s nami ako študentami súkromných právnických fakúlt, prečo potom mnoho mojich spolužiakov ale aj študentov z nižších ročníkov už počas školy pracujú ako advokátsky asistenti ( a podotýkam, že sú to študenti, ktorí nemajú v rodine právnikov a rôzne silné kontakty, sú to študenti z obyčajných rodín s rodičmi s priemerným platom rodičov ) ? Prečo máme najnižšiu nezamestnanosť absolventov našej fakulty a to 0,2 % a vôbec nedá sa ešte objektívne hodnotiť kvalita našich absolventov, keďže máme von ešte len prvý ročník absolventov. Väčšina z nich sa však úspešne uplatnila v rôzných právnych profesiách. Sú medzi nami, tak ako aj na verejných VŠ čierne ovce, ktoré sa plavia VŠ buď na základe sponzorstva rodičmi alebo ani sami nevedia ako. No väčšina z nás sme študenti, ktorí ak raz dostaneme diplom nebude zaplatený ale oddretý. Väčšina z nás k študijnému procesu pristupuje maximálne zodpovedne a dovolím si tvrdiť, že sa snažíme viac a učíme viac ako študenti na verejných školách. máme k tomu dve základne popudy a to, že buď nám platia školné rodičia alebo si školné zabezpečujeme vlastnou prácou a keď nás to už stoji toľko finančných prostriedkov, chceme si z toho zobrať čo najviac, ak si už za niečo platíme tak za kvalitný pedagogický zbor. a druhou vecou je, že sami si dobre uvedomujeme aká je verejná mienka o súkromných VŠ, preto musíme vedieť viac a byť lepší ako študenti z verejných alebo štátnych VŠ, pretože nezačíname na rovnakej štartovacej čiare, vždy začíname so záporným hodnotením. Opakujem sú medzi nami tí, ktorí nám robia také meno aké je ale väčšina sme rovnako uplatniteľní a s rovnakými vedomosťami ako študenti z iných škôl.
To, že je zlý systém a prehnití už od základných škol, nie je vina súkromných VŠ, nehádžte chyby systému len na SVŠ. Chyba je niekde celkom inde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

-

co ja mam info od ludi co studovali tam aj tam tak, latka na sukromnych bola v zasade o dost nizsie ako bolo unas. a to hovoria ludia co si skusili obe.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nehnevaj sa, ale tvoje tvrdenia sú postavené na vode. To, že tvoji rovesníci pracujú popri škole nie je nič výnimočné, aj študenti verejnej vysokej školy popri škole pracujú. Študent z obyčajnej rodiny ( ako ho ty nazývaš) si nemôže dovoliť platiť ročné školného výške 1700 eur alebo koľko to vlastne platíte.
Kvalitný pedagogický zbor máte preto, pretože okrem jedného vemena ( zo školného) cicia súkromná škola aj z druhého vemena ( zo štátu). Samozrejme, že takáto škola si môže dovoliť aj odborníkov, často na kvalifikačne vyššej úrovni ako je tomu na verejnej vysokej škole. Čo z toho, ak študent príde na skúšku a skúšajúci od neho chce polovicu z toho, čo skúšajúci na verejnej vysokej škole ( info od pedagógov, ktorí učia na oboch školách).
Ako môžeš tvrdiť, že absolventi súkromnej školy sa vyrovnajú tým z verejnej vysokej školy. Akým výberovým procesom prešli študenti súkromnej školy.... Vieš o niekom, kto má maturitu a nevzali ho na súkromnú školu? Ja NIE. Ako poprieš fakt, že študent verejnej vysokej školy, z 99% tvoria absolventi gymnázií a nie je nič nezvyčajné ak sa v krúžku na súkromnej vysokej škole stretnú 4 kaderníčky, dvaja priemyslováci a pod. Aký základ vedomostí zo strednej školy mali tieto osoby??? Nedehonestujem odborné stredné školy, ale jednoducho na niektoré povolanie ich absolvent pravdepodobne nie je stavaný.
Vieš prečo máte najnižšiu nezamestnanosť? Pretože fakulta súkromnej VŠ si dáva tú námahu a absolventom po skončení sama hľadá prácu a ponúka miesta, je predsa v jej prospech pýšiť sa uplatnením absolventov.
Takže suma sumárum. Áno, chyba je v súkromných vysokých školách, ktoré nemajú požiadavky na študentov a dehonestujú školstvo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Musím dodať, že mám trpezlivosť, ale marian.m ma svojimi tvrdeniami a argumentmi vytočil do krajnosti
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME