Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Liek na cholesterol? Mama, tata, babka, zaplať si! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zdravotnictvo u nas je drahy bordel, kde sa sikovnym a privilegvanym dari dobre zarabat a pacienti maju problem najst lekara na dobrej odbornej urovni.
Ale k cholesterolu: ma tento doktor pravdu?
http://www.wmmagazin.cz/view.p...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neda mi neprispiet...

Vydobytky dnesnej mediciny (podlozene dlhorocnymi studuami - vedou):
--------------------------------- ----------------------------------- -------------------------------
http://www.westonaprice.org/ca...
http://www.slobodavockovani.sk...

P.S.>Treba aj citat, nie iba pisat...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovač sa príliš spolieha na tabletky

objaví sa problém a myslí si, že keď zožerie "zázračnú pirulu", bude po ňom. lieky sú však niekedy ešte väčšie svinstvo ako samotné vírusy či baktérie, ktoré spôsobili problém. niekedy by sa dalo povedať, že telo sa vyliečilo napriek liekom.
zhodou okolností som včera na SRo zachytil rozhovor s lekárom, ktorý hovoril o vysokom tlaku. jednoznačne presadzoval zmenu životosprávy a pohyb, čo podľa neho vedie k zníženiu tlaku a obmedzeniu liekov, ktoré sú, ako povedal, škodlivou chémiou.
mnoho problémov - vrátane vysokého tlaku a zvýšeného cholesterolu, sa dá odstrániť zmenou životosprávy. ľuďom je však zaťažko vzdať sa rezňov a zákuskov a nechce sa im vymeniť výťah za schody. tak žerú tabletky. a potom nech si ich aj plne hradia!
P.S. samozrejme, ak ide o genetickú príčinu, je to niečo iné. ale to je mizivé %
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tlak možno

Znížil sa mi, keď si upravil životosprávu, ale cholesterol je iná sviňa. Mávajú ho vysoký aj ľudia, ktorí sa vyhýbajú ťažkým jedlám. Nedávno som absolvoval vyšetrenie. Lekár, starý suchár, vyschnutý ako pahýľ, proste ideálne štíhly šesťdesiatnik, sťažoval sa na vysoký cholesterol. Máme to v rodine (aj keď ja mám nadváhu a ľúbim mastné jedlá, dám si pivo a fajčím) - cholesterol mám v norme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

...zasa si tu jeden, ktory vsetkemu rozumie, su veci, ktore si sposobis sam, no ked ti genetika nieco nadeli, tak s tym nemas sancu vyznamne pohnut, bol by si prekvapeny, ake je vysoke percento ludi s vysokym cholesterolom, ktori nie su tucni, maju dobru zivotospravu, pohybu aj za troch ludi, bez stresu a svina cholesterol bez liecby len stupa
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ktože Vám tu

koncepciu mal urobiť? Veď ste vzdelaní, múdri a poniektorí si myslia, že ubermensch, tak kto teda? Keď sa to jeden z Vás pokúšal, toho ste odmietli a nič iné ste neponúkli. Za ten chaos ste zodpovední aj vy lekári.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

"Snažíme sa žiť akože BiO, ale sami pritom pojedáme zúfalo milióny tabliet analgetík-liekov na bolesť, nacpávame sa antibiotikami, antidepresívami, hypnotikami a vypijeme niekoľko tisíc litrov preháňadiel ročne. Máme problém už sa aj vysr...ť a zaspať..Že vraj chémia!"

Ano? Hovorte za seba pan doktor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Slovensko patrí ku krajinám s nadmerným užívaním liekov a dokonca si myslím, že aj so zbytočnými návštevami lekára. Vzťahuje sa to najmä na staršiu a starú generáciu. A ľudia nemajú odvahu opýtať sa lekára, či všetky tie tabletky a dražé musia ozaj užívať po dlhé roky, tak, ako sa nemajú odvahu opýtať, či pre nich neexistujú aj lacnejšie lieky. (Zbytočné návštevy vidím denne okolo seba: osemdesiatničku rozbolí koleno, ide k svojej lekárke, nechá sa poslať k ortopédovi, ten ju pošle na rtg, objedná na kontrolu...)
Myslím, že by sa mohol prijať nejaký národný program prevencie kĺbových ochorení, ktoré v staršom veku obmedzujú pohyb, ľudia priberajú, pribúdajú ochorenia...Ja by som (napríklad)namiesto večného kŕmenia sa Ibalginom predpisovala denné plávanie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja ti rozumiem...

skutocne patrime ku krajinam s nadmernym uzivanim liekov. Preto si dajme este aj tie na cholesterol, jedna tabletka naviac nas uz nezabije...
Ludia naozaj nemaju odvahu a hlavne nemaju sajnu (cest vynimkam) o tom, co vsetko je v oblasti zdravia predovsetkym v ich kompetencii, co sa da dosiahnut aj bez pomoci liekov. A najhorsie je, ze ani nemaju zaujem (opat cest vynimkam) sa o tom dozvediet. Jednoduchsie je ist si po recept.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Aj ja

mám cholesterol 6,8. Lekárka mi predpísala statínyl. Nohy ma boleli tak, že som nemohol chodiť. Keď som si prečítal príbalový leták, bolo mi všetko jasné a statíny leteli do koša. Lekárka mala snahu predpísať mi iný typ, ale odmietol som. Nakonec z nej vyliezlo, že má 84 ročnú pacientku , ktorá má tiež vysoký cholesterol, neberie nič a je fit. Asi to moje telo tak chce, tak nech si ho má.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ešte toto do pozornosti

Hodnoť:   mínus indicator plus

Fúha!

Nuž, ak je niekto lekár a ešte navyše vraj primár (!), je na oplátku JEHO psou povinnosťou podložiť VŠETKY svoje medicínske tvrdenia faktami (je však pravdou, že potom sa to už nevolá blog, ale science-based medicine). Inak je to len pestrá znôška pocitov, poloprávd a vecí vytrhnutých z kontextu. Ale pekne po poriadku.
Tak po prvé: zdravie má každý také, ako sa oň stará. Keď sa niekto prežiera svinstvom, aspoň platonicky nešportuje, nezodpovedne chlastá alebo úplne nepochopiteľne fajčí, neexistuje jediný relevantný dôvod, prečo by sa mu na jeho/jej zhumpľované zdravie mali skladať všetci z POVINNE solidárneho zdravotneého poistenia.
Po druhé: Ak tvrdenie, citujem: "...že osobne považujem poruchy tukového /cholesterolého/ metabolizmu za najčastejšiu genetickú chybu, ktorá sa vyskytuje v našej populácii. Ergo, mnoho z nás, nemôže za to, že zvýšený cholesterol má.", nie je podložené konkrétnymi genetickými štúdiami, je to len súkromný pocit autora, nič viac. V skutočnosti je známe, že drvivá väčšina prípadov zvýšeného cholesterolu je primárne spôsobená katastrofálnou životosprávou s nadbytkom živočíšnych tukov, mizernej konzumácie zeleniny, sedavo-ležavým spôsobom života a hlavne takmer nulovým záujmom o svoj zdravotný stav. Nie náhodou je hypercholesterolémia masovým syptómom "civilizovanej" (!) spoločnosti...Avšak iba malá časť sú skutoční pacienti trpiaci dedičnou familiárnou hypercholesterolémiou (British Medical Journal 2008; 337, 993. http://www.bmj.com/content/337...). V týchto špeciálnych prípadoch je solidárna spoluúčasť namieste, čo sa však vôbec nedá povedať o majoritnej prvej skupine. Tí nech si láskavo v plnej výške platia za to, čo si sami svojou vlastnou hlúposťou a ignorantstvom spôsobili. (A presne rovnaký koncept by som zaviedol aj u fajčiarov a alkoholikov).
Za tretie: porovnať atorvastatín s rosuvastatínom slovami, citujem: "...asi taký rozdiel ako keby sme sa navečerali v krčme na rohu ulice alebo v Carltone" je úplne scestné. A to aj z pohľadu ich možných vedľajších účinkov. Len jeden príklad za všetky: zatiaľ čo vysoké dávky atorvastatínu významne znižujú vylučovanie bielkovín do moču a súčasne neovplyvňujú funkcu obličiek, naopak rosuvastatín značne znižuje renálne funkcie a zároveň nijako nepotláča nežiadúcu proteinúriu. (Results of the PLANET trials, 2010. http://www.theheart.org/articl...)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

najprv som zacala citat blog, myslela som ze pise syn alebo vnuk nejakej pacientky.
ked som zistila, ze ho napisal lekar - stratila som rec.
Chemik K+++++++

a este ju dlho budem hladat.
dakujem Chemikovi, ze ma mne chybajuce slova a dlozene citaciami.
pekny den vsetkym :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak nejak...

tiez som na chvilu stratila rec. Je to taky kompilat polopravd a popularnych tvrdeni... farmakobiznisu zdar, zdravemu rozumu adieu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vysadil som tabletky a zmenil stravovacie návyky ( nie až do vegetariánstva) lekárke som nepovedal nič a po roku a pol som mal cholesterol z 5,5( potabletkových) na 3,5. A myslím, že aj pečeň bola spokojnejšia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmm

Lenze aj statíny majú svoje vedľajšie účinky, rovnako ako iné lieky, preto by mala medikamentózna liečba byť konzervatívna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Co (a na co) je vlastne Cholesterol?

Nasiel som iba v anglictine:

Cholesterol

Of course, statins inhibit the production of cholesterol--they do this very well. Nowhere is the failure of our medical system more evident than in the wholesale acceptance of cholesterol reduction as a way to prevent disease--have all these doctors forgotten what they learned in Biochemistry 101 about the many roles of cholesterol in the human biochemistry? Every cell membrane in our body contains cholesterol because cholesterol is what makes our cells waterproof--without cholesterol we could not have a different biochemistry on the inside and the outside of the cell. When cholesterol levels are not adequate, the cell membrane becomes leaky or porous, a situation the body interprets as an emergency, releasing a flood of corticoid hormones that work by sequestering cholesterol from one part of the body and transporting it to areas where it is lacking. Cholesterol is the body’s repair substance: scar tissue contains high levels of cholesterol, including scar tissue in the arteries.
Cholesterol is the precursor to vitamin D, necessary for numerous biochemical processes including mineral metabolism. The bile salts, required for the digestion of fat, are made of cholesterol. Those who suffer from low cholesterol often have trouble digesting fats. Cholesterol may also protect us against cancer as low cholesterol levels are associated with increased rates of cancer.
Cholesterol is vital to proper neurological function. It plays a key role in the formation of memory and the uptake of hormones in the brain, including serotonin, the body’s feel-good chemical. When cholesterol levels drop too low, the serotonin receptors cannot work. Cholesterol is a major component of the brain, much of it in the myelin sheaths that insulate nerve cells and in the synapses that transmit nerve impulses.
Some researchers believe that cholesterol acts as an antioxidant.2 This is the likely explanation for the fact that cholesterol levels tend to go up with age. As an antioxidant, cholesterol protects us against free radical damage that leads to heart disease and cancer.
Finally, cholesterol is the precursor to all the hormones produced in the adrenal cortex including glucocorticoids, which regulate blood sugar levels, and mineralocorticoids, which regulate mineral balance. Corticoids are the cholesterol-based adrenal hormones that the body uses in response to stress of various types; they promote healing and balance the tendency to inflammation. The adrenal cortex also produces sex hormones, including testosterone, estrogen and progesterone, out of cholesterol. Thus, low cholesterol--whether due to an innate error of metabolism or induced by cholesterol-lowering diets and drugs--can be expected to disrupt the production of adrenal hormones and lead to blood sugar problems, edema, mineral deficiencies, chronic inflammation, difficulty in healing, allergies, asthma, reduced libido, infertility and various reproductive problems.
Zdroj: http://www.westonaprice.org/ca...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

lenze...

To je sice vsetko pekne a pravdive, ale nehovori to nic o konkretnych stavoch pacientov, ktorym lieky na znizenie cholesterolu podavaju. Cielom liecby nie je "pripravit ich o" cholesterol, ktory potrebuju, ale ubrat im nadbytok, ktory im sposobuje problemy. A uryvok tiez obchadza jeden dolezity fakt: Organizmus si dokaze cholestarol tvorit sam v mnozstve, ktore potrebuje. (Navyse aj zlcove kyseliny su "recyklovane" - vstrebane z creva spat a menene spat na cholesterol.) Ked niekomu predpisu taketo lieky, asi to nebude "len tak"; cholesterolu ma skratka privela. Niektore (geneticky zapricinene) hypercholesterolemie su napr. zapricinene tym, ze cholesterol z krvi (konkretne LDL) sa nedokaze dostat dnu do buniek! Takze je v krvi vlastne zbytocne a cloveka iba ohrozuje, lebo sa moze akurat tak usadzat v cievach, nie "robit to, co treba". Bunky, co ho potrebuju, si ho tvoria same, kedze z krvi neprichadza.
No ale dam sancu zdroju, ktory citujete - pozriem, co viac tam pisu nez len ten tu vybrany usek... Vdaka za linku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Viac informacii...

...mozete najst napriklad na tejto stranke, tiez si vsimnite referencie.
http://articles.mercola.com/si...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cholesterol

Ujo doktor ved vy ujovia doktori nedokazete s cholesterolom urobit nic. A ak vas na skole ucili, ze je dobre stat na pevnych zasadach tak vas tam zrejme neucili, ze na 85% si telo vytvori cholesterol podla potreby aj keby sme nic nejedli, ze ho potrebujeme na vyrobu hormonov, spravnu cinnost mozgu, ze na tvorbu cholesterolu je naviazana aj tvorba koenzymu Q10 a ze statiny mi jeho tvorbu znizuju a potrebujem ho uzit peroralne 100-200mg denne, ze problem nie je cholesterol ale stres( nerovnovaha v ANS v prospech synpatika ) a zaply na cievach v dosledky chybnej metabolickej regulacie v endoteli ciev ....... atd atd.

Statiny sice znizia mnozstvo cholesterolu a scasti sa im pripisuju aj ine pozitiva ale inak je to sit. Ludia umru ma ine veci sposobene ich vedlajsimi ucinkami a vplyv na metabolizmus tukov.

Zacnite uz konecne ludi liecit a nie ich stopkat c...hujovinami!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Branislav Diďák: Super policajný flek 1 692
 2. Mišo Šesták: Ako sa počas prvej svetovej vojny fotili akty 1 318
 3. Monika Nagyova: Keď je vaším susedom hiphoper, psychiatrička či youtuber, nuda vám nehrozí 1 285
 4. Jan Pražák: Jak postarší manžel civěl žebračce do výstřihu 974
 5. Martin Barto: Dlhodobá starostlivosť dlhodobo mimo pozornosti 756
 6. Martin Šuraba: Banány v čokoláde 724
 7. Rudolf Pado: Liptovská Mara: ak nás zabijú, čo bude potom? Ďalšie rozpútané peklo? 628
 8. Danica Chames: September je mesiac, keď treba veľa jesť... 606
 9. Karol Labaš: Prečo som podľahol používaniu zdieľaných bicyklov? 486
 10. Rudolf Pado: Zahrabala obec Pastuchov nelegálnu skládku? 467

Rebríčky článkov


 1. Milan Rousek: 36. Z auta vrak
 2. Július Kovács: Politická stratégia Progresívcov jednať aj so skorumpovanými a 20.9 mame protest ZSS.
 3. Milan Rousek: 35. Zázrak
 4. Milan Rousek: 34. Pan J a děti
 5. Milan Rousek: 33. Kdo je paní J?
 6. Štefan Vidlár: Príbjech potupňí
 7. Andrea Fuglíková: Fakta a mýty o násilí na ženách
 8. Peter Mrázik: V Jaguar Land Rover sa neuspokojíme, preto opäť vstupujeme do kolektívneho vyjednávania
 9. Milan Rousek: 32. Líný poručík
 10. Milan Lacúch: Asertívne jednanie z duchovného hľadiska

 1. Kam odchádza Robert Fico a prečo je jeho odchádzanie škaredé
 2. Začína sa matka všetkých vojen? Ako môže dopadnúť kríza na Blízkom východe
 3. Sulíkovo krídlo žiada pád republikovej rady, prekážajú mu Galko a ďalší
 4. Drucker ešte ani nezačal a ubúdajú mu možní partneri
 5. Fico mal zasa pravdu!
 6. Bödör s Kočnerom volali Fica šéf
 7. U Sakovej nakúpili policajtom testery na alkohol. Dvojnásobne drahšie ako Česi
 8. Saudskoarabské ropné zariadenie nezasiahli drony, ale rakety z Iránu
 9. Vodičku košickej električky udrel cestujúci päsťou do tváre
 10. Sexuológ: Nie je v záujme evolúcie, aby mali štyridsaťroční starci a stareny deti

 1. Kočner v Threeme: Bödör mu robil spojku na špeciálneho prokurátora Kováčika
 2. Fero Múčka: Štyri roky Postoja. Aj za život
 3. Milionár Bugár dostal peniaze od štátu na zveľadenie svojich majetkov
 4. Kiska otvorene o konflikte s Ficom: Detaily jeho vydierania!
 5. Kázeň biskupa Feketeho na púti k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne.
 6. Tisíce ľudí v Prahe protestovali proti umelým potratom: Vystúpil aj Saša Vondra
 7. Za potratmi sú často dôvody, ktoré by väčšina spoločnosti neuznala
 8. Súd rozhodol, že pozastavenie činnosti britského parlamentu je zákonným krokom
 9. Kinosálu nepožičali. VŠMU nepomôže Pochodu za život. Festivalu inakosti pomohli
 10. Manifest Národného pochodu za život 2019

Už ste čítali?