Pondelok, 22. január, 2018 | Meniny má Zora

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poskladáme sa na dlhy Penty a Širokého (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

že právnický diletant Fico, to je veľmi presné, dnes najlepší fór na nete, žiaľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

žiaľ to nie je fór, to je čistá pravda.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Danglar to tento krat trafil

Hodnoť:   mínus indicator plus

Sukromne vlastnictvo je posvatne ?

To je akoby od nedouka. V prvom rade, mladý muž, PLATÍ : že štátne vlastníctvo je posvätné a nedotknuteľné. A preto je neodpustitelne, že taký ako vy ho rozpredali . A teraz sú občania Slovenska ako taký biresi, nadennici čo vo vlastnej vlasti robia na cudzom, čo bolo kedysi ich. O tomto kapitalizme ktorý vy tú obhajujete bilo INÝMI odborníkmi konštatované, že zlyhal lebo bohatla z neho len veľmi úzka skupina súkromných osôb. Tak sa spamatajte ! Ste mladý a preto ešte tvarny. Ale musíte chcieť a nebyť zatvrdileho srdca.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Štátne vlastníctvo

Vy ste mali za socializmu pocit, že tie fabriky a polia patria ľudu?
Rozhodovali ste o niečom?
Možno poznáte ten vtip, čo vtedy letel: Všetko patrí ľudu, ale keď si to chce vziať, je to trestný čin rozkrádania majetku v socialistickom vlastníctve.
Myslím že železnice a iné štátne podniky Vám ukazujú efektívnosť štátneho vlastníctva. tak sa spamätajte VYy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Štátne vlastníctvo

nie je problém. Problémom je akí ľudia ho spravujú. Pokiaľ sa budú vyberať menežéri na základe politickej objednávky a nie na základe odbornosti a schopnosti, tak problém nevyriešime. Ak vysoký štátny úradník na menežérsej pozícii nevie, či nedokáže viesť štátny podnik, je reálny predpoklad, že nebude vedieť viesť ani súkromný. Ak ale tie schopnosti má a na politickú alebo akúkoľvek objednávku štátnu firmu tuneluje, je to záškodníctvo, korupcia a mal by to byť trestný čin. Ináč, autor blogu píše, že vyrastal v Číne.Nuž nech nám napíše ako sa tam menežuje štátny majetok, resp. ako sa tam vysporiadajú so skorumpovanými menežérmi. Myslím, že u nás ani toľko stromov nerastie, aby sa na ne zmestili všetci skorumpovaní politici a úradníci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na Slovensku je to tak. Ak je to štátne, tak sa to rozkradne a nakoniec to zaplatíme zo štátneho rozpočtu.
Ak je to súkromné, zvýšia sa ceny až do "nevidím" a zaplatíme to zo svojich príjmov.

Tak či onak zaplatíme tú istú čiastku, len rôznymi spôsobmi.
To je aj dôvod frustrácie ľudí, prečo im štátne pripadá lepšie ako neštátne.

Vrchol všetkého je privatizácia slovenského štátneho majetku talianskym štátnym majetkom.
Príkladom je aj dnešná kríza a krachujúce súkromné banky. Taktiež je otázne, kto financuje technický pokrok. Či je to otázka len súkromníka, alebo štátnych zákazok vo vojenskom priemysle, univerzitách atď.

Hospodárenie nie je otázka kto je vlastníkom, ale ako sa správa k majetku, prípadne k zákazníkom. Je to otázka morálky.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Štátne vlastníctvo je problém

Štátni manažéri nebudú nikdy nominovaný na základe odbornosti. Tých niekoľko jednotlivcov-výnimiek typu Lopatka v Soc. poisťovni len potvrdzuje toto pravidlo. Súkromný sektor a súkromné vlastníctvo je motivované konkurenciou a ziskom. Štátne služby konkurenčné prostredie buď prakticky potlačia a poskytujú ho monopolne a neefektívne, alebo nie sú schopné mu konkurovať (napr. Cargo). Štát nemá čo "podnikať" a zabezpečovať služby, ktoré trh hravo zvládne (letisko, cargo, telekom, ale aj zdravotníctvo, či školstvo). Desiatky rokov tieto služby poskytuje na prd, tak nevidím dôvod, prečo by sme sa mali tváriť, že budeme vyberať manažérov-odborníkov. To je apriori nemožné aj v Číne, ktorú spomínate. Tam je štátny sektor na tom rovnako, ako u nás za socializmu. Štátne banky financujú neduživé štátne podniky, všade samý dutý politický nominant. Čo Čínu ťahá vpred je zvyšujúci sa podiel súkromnej sféry, nie tej štátnej. Ten ju ťahal do zaostávania a hladomoru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Plny suhlas, stat je problem, ale stat

ale stat tvoria ludia, my ktori maju rozne zaujmy, velmi dobre citanie je centralny register zmluv

http://oldrichkovar.blog.sme.s...
http://oldrichkovar.blog.sme.s...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

p. Michal B.

Skvelý článok a úplne sa stotožňujem s Vašim diskusným príspevkom. Nech štát ťahá do čerta, iba prekáža prosperite a slobode.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dakujem
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súdružka

babka Blašková, jasné veď vyvlastňovanie je vám vlastné. Keď ste taká múdra povedzte mi ktorý štátny podnik a organizácia v tejto gubernii je prosperujúca alebo aspoň vo vyrovnanom rozpočte? Všetko čo spravuje a vlastní tento štát je v - veď viete kde. Verejné financie, štátna zdravotná poisťovňa (len na okraj, štát odvádza do zdravotníctva cca 50 % ? za svojich poistencov), Cargo železnice, letisko atď.. Takže naopak, najhorším vlastníkom je štát a predovšetkým socani. Predvádzali nám to cca 40 rokov, všetko bolo všetkých a nikoho nič. Zničil ste vzťah k súkromnému vlastníctvu majetku, pôdy, lesov a celého majetku. Zničili to čo budovali celé generácie, ktoré to budovali od piky, od maličkej dieľne po fabriku, roľníci ktorí obrábali pôdu a snažili sa svoj majetok zveľadiť lebo vedeli, že to bude živiť ich rodiny a ďalšie generácie. Toto ste vy červení znivočili, ukradli a z toho ste celé roky žili - z ukradnutého. A teraz máte plnú papuľu rečí o kapitalizme, ale pritom si neviete alebo nechcete pripustiť že najväčšiu vinu na tomto marazme máte vy. Takže tak súdružka babka (oslovenie pani alebo madam by vás pravdepodobne urazilo). Ostatne poukazovať na vek, jeho mladosť (medzi riadkami asi názor mladý a sprostý) sa mi zdá nevhodné. A keď už sme u toho veku, aby to bolo jasné, patrím ku generácii, ktorá má v živej pamäti zúfalstvo svojich rodičov, ktorých taký ako vy obrali o všetko čo budovali celý život, zadlžovali sa, splácali aby ich deti mohli pokračovať v tom čo oni, generácie pred nimi spravovali a rozvíjali a naviac videli ako sa ich bývalý majetok ničí, rozkráda a devastuje. Ospravedlňujem sa ostatným diskutujúcim, snažím sa nebyť osobný, ale v tomto prípade som sa nezdržal. Prajem príjemný deň.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Správný kapitalista Ulm,

keďže podľa teba bolo pred r1989 všetko rozkradnuté a štátny dlh bol nulový (to nie je podľa teba, to je fakt), tak mi vysvetli, kde sa vzalo zrazu toľko milionárov a miliardárov na Slovensku? Značná časť z nich privatizovala (to čo už bolo podľa teba rozkradnuté) a získala bezpracne obrovský majetok. Čo sa týka toho nešťastného zdravotníctva - povedz, ktorý iný súkromník má dané zákono, že mu musíš zaplatiť a on nemusí k tým peniazom nič pridať, len si zaplatí plat a náklady na firmu, niečo málo dá na to, čo mu ukladá zákon a zvyšok si nechá pre seba ako zisk. Aký zisk, z čoho? Myslíš, že by tak mohla fungovať nejaká iná firma? Napr. softvérová firma, automobilka, oceliarne, výroba textilu, alebo vlastne akákoľvek výroba? Nie. Takto môže fungovať len tebou obhajovaný chorý systém súkromných zdravotných poisťovní. Skús trošku použiť mozog, ak nejaký máš, a neopakuj nezmysly SaS, SDKÚ a KDH.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

v nemecku je urad na ochranu ustavy. ten ma priam v nazve, ze by nejaku blazkovu dal zabasnut. pretoze svojim vyhlasenim prusuje ustavu. ta totiz tvrdi, ze sukromne vlastnictvo je nedotknutelne.
ps. blazkova, TY si nedouk. alebo blbec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Babka

Ak je štátne vlastníctvo nedotknuteľné, prečo tie poisťovne Fico nevyvlastní zákonom ?
Namiesto toho chystá vyplatiť zlodejským firmám tučný bakšiš.
.
Keďže na to nemá peniaze chystá predať iné hodnotné podiely v iných štátnych firmách.
Tu už neplatí nedotknuteľnosť štátneho vlastníctva ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo nám "patrilo", to niekomu zobrali!

Baťovi fabriku, roľníkom polia, právnikom, lekárom, remeselníkom živnosť a pod. Necítim vlastnícky vzťah k majetku, ktorý bývalý režim niekomu ukradol a vyhlásil za majetok všetkých. A na margo Vašej poslednej poznámky o mojom veku, čí tvárnosti: som hrdý na svoju tvrdohlavosť. Lebo tých tvárnych meničov názorov máme na Slvoensku požehnane.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

re: Michal B.

Tvoja vlastná hrdosť na vlastnú tvrdohlavosť je v poriadku. Ľudia sú takí i onakí...
Len mi daj , prosím, odkaz na tvrdenie
"dlhy Širokého" v súvislosti so zdravotným poistením
- nedarí sa mi totiž nájsť v obchodnom registri spojitosť Širokého s nimi.
Okrem toho:
Rudolf Zajac:
""Ak budú dodržiavať zákon a ak chcú do zdravotníctva vložiť legálne peniaze, ja ako minister zdravotníctva nemám prečo komentovať ich aktivity," povedal šéf rezortu zdravotníctva Rudolf Zajac. Zdôraznil, že ak sú splnené tieto požiadavky, voči vstupu žiadneho z investorov do zdravotníctva nemá výhrady. "
zdroj: Žralokom zachutilo slovenské zdravotníctvo
http://hnonline.sk/c1-22242155...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Link na blogera, ktorý sa transakcii na akcionárov venuje podrobne prikladám ešte raz:
http://oldrichkovar.blog.sme.s...
Takisto je možné pozrieť si výročnú správu Dôvery. Zvyšok nájdete na Cypre :)
Čo sa žralokov týka, tým vyhovuje neprehľadnosť zdravotníctva, ktorej sa venujem v predošlom blogu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

O.K.
Stačilo stručne napísať, že hovoríš o firme Prefto Holdings Limit.
"Sľub o zverejňovaní vlastníkov firiem SDKÚ asi nesplní"
http://ekonomika.sme.sk/c/5865...
ZP Dôvera
"Vlastnia ju dve firmy – Dôvera Holding a Prefto Holdings Limit.
„Akcionárom Dôvera Holding je spoločnosť HICEE. Tú vlastní Penta Investments Limited,“ povedal hovorca investičnej skupiny Penta Martin Danko.
Polovicu poisťovne Dôvera tak ovláda skupina Penta, ktorej akcionármi sú Jaroslav Haščák, Marek Dospiva, Martin Kúšik, Jozef Oravkin a Jozef Špirko. V najbližšom čase pribudnú Eduard Maták a Iain Child.

Firma Prefto Holdings Limit získala časť Dôvery pri jej spájaní sa so zdravotnou poisťovňou Apollo.
„Prefto vstúpilo do vlastníckej štruktúry Dôvery tak, že nadobudlo väčšinový podiel
v poisťovni Apollo, ktorý odkúpilo od vtedajšieho väčšinového akcionára spoločnosti Agel,“ povedal Danko.

Kto stojí za firmou Prefto, nie je jasné. Podľa Protimonopolného úradu bol v čase, keď sa poisťovne spájali, vo firme Miroslav Mojt. Nič viac sme sa o ňom nedozvedeli."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len toľko

Nie som zodpovedný za sľuby, ktoré dala SDKÚ.
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME