Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Takto to je so slovenským športom! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Odluka športu od štátu

Namiesto diskusia o stave slovenského športu by som ja osobne uvítal diskusiu o odluke športu od štátu. Viem pochopiť, že niekoho výkony športovcov zaujímajú. Ale bol by som rád, keby sa na financovaní tohto (z môjho pohľadu výsostne súkromného) biznusu podielali výhrane tí, ktorým to za tie peniaze stojí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

začneme sa takto baviť aj o zrušení podpory pre kultúrne ustanovizne (činohry, orchestre, ...)? Veď aj tam si de facto umelci realizujú svoje ambície a talent ... a kopec ľudí výsledok ich práce vôbec nemusí zaujímať ... veď nech si ich platia iba ich diváci a poslucháči ... takéto uvažovanie je absurdné ... úloha štátu je vytvárať normálne a dostatočné podmienky pre zdravý športový rast, najmä detí a mládeže, lebo to posilňuje prirodzenú a mentálne zdravú stránku človeka ... uznávam, že niekde nad tým je už priestor pre financovanie z iných zdrojov
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

samozrejme

Ale samozrejme, okrem športu treba od štátu oddeliť aj kultúru. Tam je to ešte zvrátenejšie. Aby občan Kráľovského Chlmca dotoval občana Bratislavy, aby sa mohol kultúrne vyžiť v budove národného divadla za stámilióny euro a s prevádzkovými nákladmi v miliónoch ročne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pre zdravý rast detí a mládeže

postačia športoviská v školách, resp. občianska vybavenosť. Nie je potrebné financovať zápasy napr. hokejistov, ktorí majú príjmy v miliónoch euro ročne. Nech si ich financujú z vlastného, keď sa chcú zahrať na vlastencov.
.
Myslel som odluku "vrcholového" športu. Športoviská pre šport občanov sú v kompetencii obcí a samospráv. Ak si ľudia namiesto kostola nechajú postaviť športovisko, je to ich rozhodnutie. Na to netreba štát.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odluka

vrcholového športu od štátu je hlúposť. Každý čo len trochu vyspelejší štát má záujem o vrcholový šport a samozrejme štátnu reprezentáciu. Úspechy na olympiádach či majstrovstvách sveta, to je pre štát obrovská reklama.
Okolo vzťahu štátu a športu existuje aj ekonomická téoria. Na vzťahoch medzi veličinami je dokázané, že investíciami do športu sa štát získa oveľa viac.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

otázka však stojí, prečo sa to iným krajinám darí, a nemyslím iba ekonomicky vyspelejším ako je SVK ... pod mikroskopom mnoho vecí vyzerá inak, súhlasím, ale ako som už uviedol to sú úvahy ad absurdum ... šport, ale aj kultúra spoločnosť považuje za dôležité fenomény a v súčasnej dobe najbežnejšiu formu porovnávania a súťaživosti (lebo tá je nám vlastná a našťastie už to ide aj bez krvi, mŕtvych a zajatcov ...) - nevidím do financovania vrcholového športu (ale vlastne, kto áno...?!) tak, aby som si trúfol na detaily, ale ono mať iba športoviská pre deti a mládež asi stačiť nebude (a btw, kde majú vziať na to peniaze obce? Buďme realisti, vždy bude treba peniaze na iné a životnejšie veci ...), tam musí prispieť štát a podporovať aj vrcholový šport (poznáte dieťa, nadšené do nejakého športu s tým, že to berie tak, že skončí so športom v 17 - 18, lebo potom už nebude kde a čo...?). A ak by sme mali byť všetci ako Vy, a budeme prehnane úzkostliví na to, čo ide z Vašich peňazí, potom to rozviňme aj na oblasť sociálnych dávok alebo plnenia zo zdravotného či nemocenského poistenia ... prečo my zdraví máme niečo platiť tým chorým alebo nezamestnaným (systém solidarity beriem ako spoločenský konsenzus a zatiaľ je to väčšinový názor spoločnosti aj smerom k vrcholovému športu) ...? Nie všetci sú totiž na tie dávky odkázaní ... vidíte, niekto radšej dá zo svojich na cirkev, iný na kultúru a ďalší na šport .... súhlasím, urobme daňovú reformu a odlúčme vyššie uvedené spoločenské prvky od štátu a ľudia ich budú financovať priamo .. experiment ako hrom ... ale na druhej strane, žijeme v (euro)socializme, takže nič z toho sa tak skoro nestane ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

som rad

ze si mi nakoniec dal za pravdu a vitam ta v klube menejstatu.sk. Dufam, ze svoje "suhlasim" v zavere svojho prispevku myslis vazne
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vsetky uspesne krajiny

maju narodny olympijsky program. Briti, Cinania, Americania, Rusi, atd. Jedine masove sporty ako futbal ci hokej u nas ci basketbal v USA mozu si dovolit odlucenie od statu. Ostatne sporty iba ak nemaju zaujem o uspech.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tibor,

pri čítaní tvojich príspevkov to niekedy (nie vždy) vyzerá, akoby sa tvoj mozog odlúčil od tela. Poznáš nejaký napr. futbalový, hokejový, volejbalový, hádzanársky alebo iný klub, ktorý je financovaný zo štátneho rozpočtu? Sú to výsostne súkromné kluby, ako si správne poznamenal. Ale ak ich niektorí hráči sú zároveň aj členmi reprezentačných výberov a reprezentujú štát, je logické, že ich náklady na reprezentáciu hradí štát! Alebo zrušme reprezentačné výbery, poprípade ich sprivatizujme. Veď to predsa zaťažuje rozpočet!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

reprezentujú štát

tak potom nechcem, aby reprezentovali štát. Nech reprezentujú seba a od mojej peňaženky nech si držia odstup.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mohol by si zverejniť zoznam športovcov,

menovite, ktorí a koľko Ti vzali z Tvojej peňaženky?
btw.: zozbieraj 350 tis. podpisov na referendum o odluke športu od štátu, uvidíme či bude úspešné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ja takéto

referendum podpíšem
lebo si myslím, že štát by nemal platiť hry luze
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Sám si

lúza omylný Emil.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

štadión Slovana

Hokejový štadión Slovana aj hotel vedľa bol financovaný zo štátneho. A veru sa nevyužíva len na reprezentáciu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Firma Coca Cola by dokazala

postavit lepsi olympijsky tym ako vacsina krajin na svete, vratane Slovenska. Pochybujem, ze by sa to divakom pacilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prečo nie

nech sa povie, že x% zo zaplatených daní môžem poukázať na konkrétnu vec, nech je šport jedna z nich, a nech majú šporotvé organizácie povinnosť (podobne ako prijímatelia 2% dnes) vydokladovať použitie.
hlavne sa tak zavedie väčšia miera transparentnosti a zníži príživníctvo, ktoré tu existuje
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán Glváč

nech sa radšej učí angličtinu aby nerobil vo svete hanbu Slovensku. A nech neuráža ľudí, ktorí už dlhšie nemusia nikomu nič dokazovať. A obzvlášť nie jemu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pán galko

zmenil svoje meno na glváč?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to sú fakt perly :(

" a detto desiatky iných športovcov, ktorí fanaticky tlačia svoje peniaze do toho, aby mohli športovať "
.
A kto by asi tak mal tlačiť peniaze do ich vlastného biznisu? Resp. do ich záľub?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako je to so slovenským športom

dokumentuje aj prípad Piaseckého, ktorého (a jeho rodinu) gymnastika neuživí a tak ide radšej k cirkusu!
hlavne, že politickí smradi majú dosť prostriedkov na seba.
už sa mi ani grcať nechce...
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME