Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dokedy sa budeme prizerať, ako nám kradnú právny štát? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Slovensko je právny štát??????

nikdy ani nebol, ved po riku 1992 sa moci chopili zločinci a mafiani, ktorý predseda vlády nie je a nebol zločincom - po roku 1992 nastal totálny rozklad spoločnosti, mravov, bol rozkradnutý národný majetok, zničené celá narodohospodárske odvetvia, Slovensko, ktoré vyvážalo kvalitné potraviny je dneská sebestačné nie ani na 40%, kvitnuci strojársky a hutnícky priemysel bol vagabundamni doslova zdecimovaný, školstvo je v ruinách, zravotníctvo je skoro nefunkčné a súdruh Fico nám zvyšuje dane.
V ČLR by tí nemenovaní súdruhovia už dávno hnili s gulkou v zátylku - u nás sú politickými celebritami
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Právny štát???

Ľudia nebláznite,právny štát tu už pár rokov nemáme a týmto tempom ako reagujeme na to ako nás všetkých tento štát už pár rokov vypaľuje a okráda a ešte najmenej rok-dva ešte bude to bude len alen horšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

no ak dekan lekarskej fakulty o ct snimku hlavy povie, ze vychadzal z ct snimku celeho tela, tak by mu mal byt odobraty titul. ako mohol prejst skuskou z anatomie? alebo, co je rovnako zle, ocividne klamal. ked existuje trestny cin krivej vypovode, urcite by prokuratura nasla aj na "pravdu" hovoriaceho znalca. ale to by najprv musela chciet.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

však nech sa nám na revanš

maďari vyzúria na varholíkovej a sme si kvit. win:win situation
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pre havaii

Nie, pretože Malinová si to nezaslúži.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pokial viem, Malikova nikoho nezabila - Varholikova styroch.
Podstatou clanku je vsak to, ako bezcharakterne, cynicky a zastrasujuco nasa verchuska postupuje.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

uhm

a kedy sa dočítam od slovutnej Wienk, rovnakého a plamenného výlevu vo veci porušovnaia elementárnych ľudských práv Oskara Dobrovodského zo strany jeho cigánskych susedov, úradov, polície, samosprávy... etc. Alebo, to nie zaujímavá téme pre Alianciu Fair Play? Sponzori na to neskočia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

bohuzial nehrozi... pre zahranicnych konzumentov sprav pod hlavickou AFair(?!)play je jasne, ze jedinou, ktorej sa tu krivdy je Hedviga M a to je vsetko... aka sme mi stastna krajina...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Citim uz aj z vasim slov, ze zacinate rezignovat. Na Slovensku su ludia, ktori veria, ze sa nieco zmeni, bojuju za tu zmenu, ci uz sa tyka pravneho statu, korupcie, rozkradania, tupeho nacionalizmu alebo hlupych lavicovych rieseni, ktore ignoruju zdravy rozum. Mam pocit, ze takych ludi je tu coraz menej, posledne rozhodnutia uradov, aj co sa tyka Gorily, Durkovskeho, Malinovej, druheho piliera, neuveritelneho ozobracovania strednej vrstvy a zivnostnikov, klamania premierom do oci, prekrucania pravdy, to vsetko sposobuje, ze ludia, co su ochotni bojovat za pravdu a spravodlivost rezignuju a bude nas coraz menej. Vo vasom clanku je to citit tiez. Viete, ze s mafianmi, ktori su momentalne zabetovovani pri moci, zakonodarnej, vykonnej aj sudnej, nepohnete. Jedine riesenie je odstahovat sa. Pretoze tato krajina je krajina hlupakov, ktori si zvolia tych najvacsich mafianov opat a opat do vlady. Nie sme schopni sebareflexie a vyvoja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

keď kandidujú vždy

len mafiáni, tak môžeš buď nevoliť alebo voliť mafiánov. koľko bolo nevoličov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Právny štát nám nemožno ukradnúť, lebo

ho ešte nemáme.
V právnom štáte platí zákon, názor sudcu nie je dôležitý.
Na Slovensku nám kradnú rôzne práva, pretože tu neplatí zákon.
... a spravodlivosť, to je to posledné, čo zaujíma členov KSČ v rezorte spravodlivosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spravodlivosť je obraz prezidenta.

Slovenská justícia je osobným obrazom charakteru samotného prezidenta. Preto dožadovať sa spravodlivosti od justície, je klopaním na nesprávne dvere.

Spravodlivosť nie sú bohovia. Tak ako dokáže skorumpovaný sudca obrať o majetok nevinného človeka, tak dokáže skorumpovaný sudca urobiť zo zločinca anjela. Tak isto dokáže skorumpovaný sudca posadiť do base nevinného chudáka. Posadiť do base nevinného chudáka je pre sudcu ten istý problém, ako je zobrať od zločinca úplatok. Skorumpovaný sudca sa s uväznením nevinného vysporiada tak, ako esesák so zastreleným väzňom.

Nespravodlivosť vyvoláva nedôveru občanov v štát a následný rozklad celej spoločnosti. Ak chceme nespravodlivosť naozaj odstrániť, je nutnosťou vymeniť osobu prezidenta čím skôr.

Keď súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho!!!

Štefan Martoš
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spravodlivosť-1 časť.

Spravodlivosť. Slovo obrovského rozsahu, vnútorného obsahu a dopadu na fungovanie života. Skutočná spravodlivosť je tmelom spoločnosti. Keď betón je pevným ocelou, cementom a štrkom, tak spoločnosť robí pevnou zákonodarná, výkonná a súdna moc. Spravodlivosť je v týchto ponímaniach stužujúcou armatúrou spoločnosti a drží ju pokope. Spoločnosť bez spravodlivosti je ako betón bez ocele, praská a rozpadáva sa. Spravodlivosť nie je iba justičná disciplína, má dopad na ducha spoločnosti, ekonomiku, životnú úroveň a nakoniec autoritu štátu. Revolučnou iskrou všetkých dejín bol vždy boj proti nespravodlivosti moci.

Kritika korupcie a pomerov justície má svoje oprávnenie. Spoločnosť traumatizujú nie tak vnútorné pomery justície, ako justíciou páchané zločiny. Na obranu justície môžeme povedať iba to, že nie je o nič horšia od zákonodarnej a výkonnej moci. To neznižuje jej najväčší podiel na úpadku spoločnosti, justícia zodpovedá za nedotknuteľnosť zákona aj politikmi. Kto zločin kryje, stáva sa zločincom, bez rozdielu, či sa jedna o politika, prokurátora, alebo prezidenta. Ako môže fungovať spoločnosť, kde občania obviňujú prezidenta, politikov, vládu a spravodlivosť zo zločinov? Média informujú verejnosť o chybných rozhodnutiach sudcov, súdov a prokuratúry. O obetiach a následkoch justičného zločinu na obyčajných ľuďoch sa mlčí. Nehovoriť o justičnom zločine znamená tolerovať ho a žiť s ním ďalej.

Súčasťou životopisu justície sú všetky zločiny, ktoré napáchala za šesťdesiat rokov. Za ne sa justícia nikdy nikomu neospravedlnila. Justícia zničila desaťtisíce ľudských životov a negatívne poznačila osudy niekoľkých generácií. Z prenasledovaných a nespravodlivo odsúdených sa stali ľudia na pokraji spoločnosti a blúdiace trosky. Justícia obrala o strechu nad hlavou desaťtisíce rodín. Za záhadne získanými majetkami bývajú rozhodnutia súdov. Justícia je na rozdiel od podsvetia iba nekrvavým spôsobom vyrovnávania si účtov. Pamätám si na sudkyňu, vymetača krčiem a niekoľkokrát liečenú alkoholičku, ktorá paradoxne súdila práve alkoholom postihnuté rodiny. Spoločnosť hodnotí justíciu podľa zlých činov.

Občania si prečítali veľa ľudských osudov, ktorých pôvod korení v justičnom zločine. Komu justičný zločin neublížil priamo, berie príbehy ako zábavné čítanie. Ak by niekto predpokladal, že šomranie spoločnosti rozhýbe sebareflexiu justície, zostane v omyle. Justícia sa nevie, nemôže a nechce očistiť. Dá sa očakávať sebareflexia od tých, ktorí zločiny páchajú? Justíciu vyčistí iba spoločenský tlak verejnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Spravodlivosť-2 časť.

Rozkradnuté hospodárstvo a verejné prostriedky sú vo výške cca 50 miliárd eur, dlh je vo výške 30 miliárd eur, ročný deficit je 8 miliárd eur, úroky a dlh splácame dlhom. Každá mladá štvorčlenná rodina vrátane budúcich batoliat je okradnutá a zadĺžená sumou 74 tisíc eur. Výber DPH činí cca 65%, daňové úniky sú cca 10-15 miliárd eur, čierna a šedá ekonomika je cca 15-20 miliárd eur, v daňových rajoch po zdanení ostáva odhadom cca 5-20 miliárd eur, zo Slovenska sa ročne vyvezie cca 2 miliardy eur zisku nadnárodných spoločností po zdanení. Asi 600 tisíc ľudí je ohrozených chudobou, asi 200 tisíc ľudí trvale žije v zahraničí, asi 400 tisíc ľudí je bez práce a pod hranicou chudoby žije asi 300 tisíc občanov. Stav je vážny, niet čo skrývať a je povinnosťou politikov výjsť s pravdou von a občanom povedať o doterajšom gazdovaní, dlhu a následkoch celú pravdu. Politici štát rozkradli, zadĺžili, oni peniaze vracať a dlh splácať nebudú. Na stole je účet hodovania politikov, ktorý v podobe zdražovania života majú splatiť občania.

Podľa článku 32 Ústavy SR, "majú občania právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok, základné ľudské práva a slobody uvedené v Ústave a ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené".

Záchranou spoločnosti sú revolučné zmeny, morálna obroda a odstránenie zločincov od moci!!! Ak súhlasíte s týmto názorom, rozmnožujte a rozširujte ho!!! Vyzývam všetkých vlastencov postaviť sa na tvrdý odpor zločineckej moci!!!

MOR-HO!!!

Štefan Martoš
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

selektívne Fair Play alebo Quod licet...

Veľmi problematické je, že Z. Wienk nastoľuje diskusiu o kauze Malinová práve v denníku Sme. Ide o to, že denník Sme slobodnú diskusiu neumožňuje, naopak, hatí ju. Mám bohaté skúsenosti, uvediem jednu nedávnu skúsenosť:
Keď som sa napr. pokúšal diskutovať a poskytovať odlišný pohľad na kauzu Pussy Riot než produkovali Procházková a Morvay v diskusiách na Sme, veľmi som si dával pozor, aby som nijako neporušil kódex. Napriek tomu však prišlo k zmazávacím a blokovacím orgiám. Zamazali ma napr. tu: http://www.sme.sk/diskusie/203...
http://komentare.sme.sk/diskus...
Nikto mi nikdy nevysvetlil dôvod mazania. No a kontá mi admin blokuje tiež pohotovo – pokúšal som sa publikovať ako „urala3“, potom „urala4“, „urala5“, atď. až „urala17“, ale admin mi vždy promptne stihol zablokovať nové konto. Môj najväčší údiv ale vyvolalo, že kontá „urala16“ a „urala17“ mi admin zablokoval hneď po registrácii, ani som nestihol poslať príspevok. Nebudem spomínať mnohé iné kontá, ktoré mi admin bezdôvodne zablokoval. Admin mi tiež blokuje prístup z viacerých adries, takže musím vždy hľadať nový počítač, aby som mohol prispievať. Tým opakovane vzniká dojem, že nereagujem.

Bolo by dobré, viesť serióznu diskusiu o vážnych kauzách a prešľapoch súdnej či výkonnej moci v SR. Ale problémom Z. Wienk a celej jej aktivity je to, že sa snaží o veľmi selektívny prístup. Nie je veľmi „fair play“ opomínať niektoré mimoriadne závažné kauzy, ktoré ovplyvnili podobu štátneho režimu v SR. Keď odsúdili v SR novinára Mohoritu na 4 mesiace kvôli tomu, že označil vládu SR za „masových vrahov“, tak Z. Wienk mlčala. Rovnako smutné, že mlčala nielen ona, aj denník Sme, ktorý sa tak rád stavia do úlohy obrancu slobody slova.
Smutné bolo i mlčanie Z. Wienk k pochybnému predbežnému opatreniu voči štrajku železničiarov. Smutné je to preto, lebo uvedené dve kauzy nasvedčovali, že v SR neexistuje žiaden právny štát.
Rovnako neslávne mlčala Z. Wienk aj vtedy, keď slovenská vláda klamala občanov o zbraniach hromadného ničenia v Iraku a zatiahla tým Slovensko do agresie oveľa horšej než bol rok 1968. Toto je smutné preto, lebo SR tým zradila nielen vládu práva v SR, ale zradila aj vládu práva v medzinárodných vzťahoch. Po podobných excesoch už na právny štát v SR nemôže nikto súdny veriť...

Pokiaľ ide o samotnú kauzu Malinová, tak aj tu by som vedel by som veľa povedať, situáciu nevidím čierno-bielo, ale nebudem otvárať diskusiu na túto tému, lebo kvôli blokáde prístupu z mojich obvyklých adries nebudem mať možnosť v diskusii zareagovať dosť rýchlo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dalo by sa dodať, že...

...za nejasných okolností zomreli dvaja vo veci dotknutí ľudia; ...nikto z orgánov nebol zatiaľ (verejne?) potrestaný, hoci prokuratúra priznala chyby vo vyšetrovaní; ...ani za 20 mesiacov vlády svätej Ivety na verejnosť nič pozoruhodného nepreniklo; ...za zmienku by asi stáli aj mená tých, ktorí podali na Hedvigu trestné oznámenie. Takže ten výpočet nie je kompletný, ale to by nebolo až také podstatné. Viac mi chýba návrh riešenia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nikdy od revolúcie tu nebol právny štát

odkedy si pamätám a vnímam súdne rozhodnutia a odkedy sledujem vymožiteľnosť najmä obchodného práva. Uverím až keď uvidím, že gorily bručia v base, čo sa nikdy nestane, takže neni o čom. Ale autorke K+ ďakujem a držím palce, že aspoň vykazuje nejakú tú snahu o spravodlivosť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

yes
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takže fair play, pani Wienk?

Pani Wienk, ak sa bavíme o fair play, tak by som sa rád spýtal jednu vec:
pod hlavičkou vašej organizácie bol 11.11.2011 uverejnený článok podpísaný nejakým Pavlom Lackom
http://fairplay.blog.sme.sk/c/...
v ktorom uvádzate prepisy výsluchov docenta Labaša. Považujete taký zásah do živého prípadu a zverejnenie spomenutých dokumentov
a) za zákonné?
b) za morálne ?
Otázku o tom ako ste sa dostali k údajom z vyšetrovacieho spisu vám radšej klásť nebudem.
Názov vašej organizácie sa v tomto svetle javí ako nechutný sarkazmus, milá pani pair lie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

odporucam

knihu Slavoja Zizeka - Jednou jako tragdie, podruhe jako fraska - popisuje tam odpovede na niektore tvoje otazky Zuzana, obavam sa vsak ze toto uz nie je ani len fraska ...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Rudolf Trbušek: Zastavenie starých exekúcií "exekučná amnestia" od 1.1.2020 4 390
 2. Anna Paľovová: PREČO? Kedy štát a samosprávy preberú zodpovednosť, ktorá im vyplýva zo zákona? 1 454
 3. Rudolf Pado: Ružín opäť smetiskom 1 034
 4. Věra Tepličková: Pri ochrane svojho súkromia, mám právo klamať, 1 022
 5. Martin Foto Potočný: Keď si nakoniec November '89 všimol Fica 991
 6. Ondrej Prostredník: Je capnutie dieťaťa po zadku násilím? 946
 7. Rudolf Pado: Krízový stav: Kolaps odkaliska nad Dúbravou 670
 8. Martin Droppa: Mŕtvym utečencom 576
 9. Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku : Prehľad dezinformácií, manipulácií a propagandy počas tretieho novembrového týždňa 544
 10. Július Kovács: Obchvat Bratislavy je dod*baný. Kolóny z juhu do Bratislavy budú ešte horšie. 542

Rebríčky článkov


 1. Milan Brejcha: Marián Kuffa - na čo bratia katolíci zabudli?
 2. Sonya Haraszti: Bola som na titulke SME. Témou bola zmena pohlavia.
 3. Juraj Hodul: Prečo nemáme v Bratislave niečo ako bol kedysi Lunapark? A prečo tu nemáme aqapark?
 4. Ján Franz: Jeseň v Karpatoch
 5. Milan Lacúch: Zákon rovnováhy medzi dávaním a braním
 6. Miroslav Sabol: Verejné Konzultácia EU - Správa podľa článku 54 nariadenia o referenčných kritériách
 7. Štefan Vidlár: Straňík (nominant, protežant, aparátčik, trafikant,...)
 8. Juraj Hodul: Prečo sme/ste si to pokašľali s kvalitou potravín.......
 9. Andrea Fuglíková: Gaslighting a naše děti
 10. Július Kovács: Priatelia starých poriadkov si sprivatizovali 17. november.

 1. Kočner o Ficovi na nahrávke: Ak budem mať pokoj, bude naďalej premiérom
 2. Impérium kontroverzného milionára z východu sa rozpadá
 3. Nesklamte nádej, odkázali politikom z pódia (česko-slovenská minúta po minúte)
 4. Luxus a gýč. Rezešovci svoje honosné sídlo nedokážu predať
 5. Slovensko zdolalo Azerbajdžan, v kvalifikácii skončilo tretie a nepostupuje
 6. Slovákov môžu spasiť Maďari. Môže nastať aj takáto absurdná situácia
 7. Galavečer k novembru ‘89 bol dvakrát drahší ako v kauze Evka
 8. Slováci dostanú druhú šancu. Ich prvým súperom bude Írsko
 9. Odsúdený exposlanec Smeru: Nechápem, čo robím v Gorile
 10. Známy zápasník zrazil ženu, za jej smrť dostal podmienku

 1. O vražde novinára Paľa Rýpala vieme už veľa
 2. Alexander Vondra: Chodím do kostola pravidelne, pretože to potrebujem
 3. Keď zrušenie tímu Kuciak spochybnili už aj Taliani
 4. Kočner v nahrávke o Ficovi: Mám odložené veci, o ktorých on vie
 5. Žilinčan, ktorý hajloval na dievča z Kórey pôjde do väzenia
 6. Fico nabrýzgal na Nežnú revolúciu: Milióny občanov sa prepadlo do chudoby
 7. Na obranu Jaroslava Danišku
 8. Nová nahrávka: Fico mal Kočnerovi sľubovať pokoj od policajtov a daniarov
 9. Karol Sudor - Vladimír Palko: Šiel som až na hranu. Liberál spovedá konzervatívca
 10. František Mikloško: Slovensko nie je samozrejmosť

Už ste čítali?