Nedeľa, 21. január, 2018 | Meniny má Vincent

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Len ďalšia memorandová fraška (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

a ty sa čuduješ?

koľko starostov má SMER a ako sú platení?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súhlasím

Súhlasím, ZMOS súhlasíl preto, lebo v mnohých obciach a mestách má starostov a primátorov SMER. Súhlasím aj s tým, že ide o ďalšiu memorandovú frašku. Ukázať navonok, že je súhlas aj u samosprávy. Problém je však ten, že tí čo to podpísali, neručia za rozpočty v obciach a mestách a tak si kľudne môžu prehlásiť čo chcú. Realita však bude celkom iná, pretože tých kompetencií majú obce až nad hlavu a financií málo. I keď je tu i druhá strana mince, ako sa hovorí. Kto naozaj šetriť chce, tak bude. Potom však zbohom rozvoju v obciach, opravovať sa bude len to najnutnejšie. Som zvedavá, ako to dopadne so mzdovými prostriedkami - 5 % dole. Odmeňovanie v samospráve je teraz na ľubovoli starostov, keďže OZ už odmeňovacie poriadky neschvaľujú, ani organizačné štruktúry. Moja skúsenosť je taká, že tých, ktorí by sme mali zaplatiť, tak tých nezaplatíme, ale platíme si "svojich", i keď sa tak neurobia a vedomostne sú tiež nič moc. Ale počúvajú. K šetreniu ešte. Malých obcí sa to vraj týkať nebude. Mnohé obce ani nemajú z čoho. Takže je to hlavne na tých väčších, viac ako 2000 obyvateľov a mestách. Osobne si myslím, že financií majú tieto obce a mesta dosť, len nie sú správne rozdelené a zbytočne sa robia projekty, ktoré ani nemusia byť, pretože väčšina z nich je len o biznise pre pár vyvolených firiem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

moju reakciu

môžem tiež začať slovom súhlasím.Súhlasím so všetkým čo ste vo Vašom príspevku uviedli.Je to presne tak.Vidíme to aj s kolegami pri našich cestách po malých obciach.
Vladimír Špánik,ZOMOS
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netreba občanom ZMOS

Viete čo je to ZMOS? Je to Zduženie strostov a primátorv Slovenska, nie je to združečnie občanov. Viete kto finacuje toto združenie ZMOS? Nasilu ho musia finacujovať občania celého štátu, lebo na každú hlavu občana samosrávy " odvádzajú tejto bohatej politickej strane desiatky" . Potrebujú občania takúto politickúm stranu ktorá im nepomáha v ničom, lebo vraj nesmie a pomáha len svojim diktátorom a občania ju proti sebe musia platiť. Nepotrebujú! Nech si ju finacujú sami strostovia, keď si ju na vydobíjanie nadvlády nad občanmiu založili. Treba im okamžitye odstrihnúť tieteo cudzie paniaze, lebo inak v tomto štáte nikdy nebude pokoj s takzvanou samosprávou!!!! A ozaj, kto takúto psrostosť mohol schváliť, aby občabnia museli finacovať akési súkromné zruženie ZMOS?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obce

majú šetriť! Asi majú z čoho,keď to ZMOS považuje za nutné... len nechápem prečo majú zase šetriť len tí druhí a myslím tým nás obyčajných obyvateľov tejto krajiny. Prečo nezačali šetriť ,keď sme v takom "srabe" vláda a poslanci nami zvolení? Čo takto vzdať sa straníckych dotácií veď ak niekto chce byť členom akejkoľvek strany má si ju dotovať príspevkami.Ako k tomu príde našinec, keď nechce byť v žiadnej strane a nesúhlasí s jej dotovaním zo štátnej kasy? Väčšina dôchodcov musí vyžiť z tristo eur mesačne - poslanci,čo keby ste to skúsili? A hneď by boli peniaze na napríklad zdravotníctvo. A čo takto prijať zákonom,že dôchodcovia nesmú robiť,ale ani poradcov - viete koľko by bolo pre mladých voľných miest? (Ja som už na dôchodku) A žijem z tristo eur,to len pre poriadok aby si niekto nemyslel,že som zaujatá proti dôchodcom.Ak chceš ako dôchodca robiť poradcu tak zadarmo. Išlo by len o to aby ľudia,ktorí ešte nie sú v dôchodku mali dostatok voľných pracovných miest. Takto bude pribúdať chudobných a chudobnejších pre ktorých už nebudeme mať ani na vyplácanie dávok v hmotnej núdzi. Ja viem, že tu píšem samé úlety,ale takto budú pochlebovači vládnej strany stále bohatší a bohatší a ostatní stále chudobnejší a chud....DOKEDY???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vypočujte si

ako (ne)dokázal vysvetliť predseda ZMOSu p.Dvonč nezmyselné memorandum v relácii rádia EXPRES na otázky Braňa Závodského

http://www.youtube.com/watch?v...
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME