Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Milý veriaci: Prečo veríš? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Milý veriaci

...si podobné podvratné otázky radšej nekladie a neuvažuje. Čo ak je to hriech, vôbec si dovoliť uvažovať?:-)

Kedysi som písal podobné blogy, napr. http://tomasderer.blog.sme.sk/...
Nezaškodí občas hodiť hrach na stenu:-) Nerobím to často, len keď sa tábor verných ovečiek natoľko rozpíše, že to (podľa mňa) treba trochu vyvážiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milý veriaci
...si podobné podvratné otázky radšej nekladie a neuvažuje. Čo ak je to hriech, vôbec si dovoliť uvažovať?:-)

Áno? Tomu veríš alebo to vieš?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

kládla som si rovnaké otázky

to že nejaký Boh je ma nikto presviedčať nemusel, ale vedela som, že je kopec náboženstiev, ktoré si navzájom protirečia a preto nemôžu byť všetky pravdivé.
Hoci som vyrastala v kresťanskej kultúre, povedala som si:
Čo ak je pravý Boh nejaký hinduistický Boh?
Alebo čo ak je bohov aj viac ako verili hinduisti, starí gréci a mnohí iní?
A čo ak pravý Boh alebo bohovia je niekto úplne iný ako my všetci uctievame?
Ten argument, že keby si žil v Indii, bol by si hinduista, keby v Saudskej Arábii, bol by si moslim pre mňa nikdy nebol objektívny argument z nasledovného dôvodu:
1.Keby si žil v Nemecku za Hitlera, bol by si nacista, keby v ČSSR bol by si komunista, ale to neznamená, že nacizmus, alebo komunizmus sú lepšie ako demokracia.
2. Keby si žil pred 500 rokmi, veril by si, že Zem je stredom vesmíru, ale to neznamená, že Zem naozaj stredom vesmíru bola.
Skrátka to čomu väčšina ľudí verí, nemá absolútne žiadny vplyv na to, čo je a čo nie je pravda.
Začala som teda trošku porovnávať rôzne náboženstvá a všimla som si jeden dôležitý fakt. Ježiš je JEDINÝ náboženský vodca, o ktorom hlásali, že vstal z mŕtvych. Preto ak je to pravda, musí on byť ten pravý Boh.
Tak som začala skúmať historické dôkazy, ktoré dokazovali Ježišovo vzkriesenie, ako aj názory oponentov, ktoré ho vyvracali.
Po preštudovaní názorov protistrán, som zistila, že názory tých, ktorí Ježišovo vzkriesenie vyvracajú, sú strašne smiešne a prinášajú kopec nezodpovedaných otázok.
Napríklad:
Ježišovi učeníci si príbeh o vzkriesení vymysleli. Ako je potom možné, že boli ochotní zomrieť za to, o čom vedeli, že je lož? atď. atď.
Po dlhom študovaní dôkazov som uverila v Ježiša, poprosila ho o odpustenie svojich hriechov, urobila som ho Pánom svojho života, dala sa pokrstiť a chodím do cirkvi.
A o Ježišovom vzkriesení sú niektoré moje blogy, napríklad tento najstručnejší http://tvrdonova.blog.sme.sk/c...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ako vies ze je Jezis je jediny nabozensky vodca o ktorom hlasali, ze vstal z mrtvych? To ze poznas zopar nabozenstiev este nic neznamena, na svete su stovky ak nie tisice nabozenstiev o ktorych nic nevies. A aj keby to bola pravda, co to znamena? Ine nabozenstva zase maju ine charakteristiky ktore ich robia jedinecnymi, znamena to ze prave preto maju pravdu lebo maju nieco co iny nemaju?

A co sa tyka tych ucebnikov, co je na tom take nezvycajne? Vies kolko nasledovnikov nabozenstiev bolo zabitych pre svoje presvedcenia. 909 "ucebnikov" Jima Jonesa spachalo masovu samovrazdu - znamena to ze Jim Jones bol ten skutocny mesias? Ved 909 je omnoho viac ako tych zopar Jezisovych ucebnikov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Samovražda a zabitie inými osobami ukrižovaním, čiže vražda, sú dve rozdielne veci.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jediný dôvod

pre ktorý 99% ovečiek "verí" je hnusný manipulatívny totalitný vynález ktorý mal byť v civilizovanej spoločnosti už dávno zakázaný (keď sa už zakazujú aj moslimské šatky), a tým je KRST. Ako boli komunisti zvrhlé ho vädá, tak až takéto svinstvo si nedovolili, žeby nútili rodičov okamžite po narodení podať deťom predbežnô prihlášku do strany. Proste a jednoducho, bez nátlaku na rodičov zo strany cirkvi (pred nejakými pár sto rokmi to bol brutálny nátlak cez štát a vrchnosť) by táto najväčšia zločinecká organizácia už dávno zanikla (hlavne tá katolícka).
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Neexistuje jediný dôkaz o Ježišovom zmŕtvych vstaní. Nie, zápisky niekoho kto sa rozprával s niekým, kto to vraj videl, aby to potom bolo preložené a upravené niekoľko tisíc krát dôkaz nie sú.

Ďalej, dôkaz o jeho zmŕtvychvstaní, by bol iba dôkaz o jeho zmŕtvychvstaní, nepotvrdilo by to nič z toho, že hovoril čo vraj hovoril a že to čo hovoril je založené na pravde.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

typická argumentácia ateistov

dôkazy, ktoré nám nevyhovujú treba spochybniť a odmietnuť.
JK existoval ako reálna osoba (hoci niektorí ateisti odmietajú uznať aj to:-). žil s ľudmi, ktorí ho videli zomrieť a ktorí svedčia o tom, že vstal zmŕtvych. za túto pravdu boli ochotní zomrieť (všetci apoštoli okrem jána boli zabití). toto samo osebe je pre mňa silný dôkaz.

ak by to nebola pravda, mohli by sme to podľa slov sv. pavla úplne zabaliť, takže vôbec neplatí tvoj druhý odstavec, skôr naopak.

"Veda je svetlom v našom živote, objasňujúca dianie okolo nás. ... Nenastal teda čas, aby naše postoje a názory odpovedali našim poznatkom?" obávam sa, že také časy sme už zažili. jakobínsky teror vo francúzsku, červený teror v rusku, nacizmus v nemecku,... ani raz to pre človeka nedopadlo dobre.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1/3

Ale no,
zaps v rozpravkovej knihe mytov a legiend nie je dostatocnym dokazom o existencii.
Historici, len okrajovo pripustaju moznost, ze mohla zit realne osoba s menom JK. Ale existencia JK ako bozieho syna sa este nepohla zo sekcie fantazy, pretoze nie su dokazy ani o tom ze zil ako realna osoba, nieto este ako bozi syn a nieto zeby boli dokazy o bohu.
Ludia zomieraju za hocijake hluposti, kazda z nich je teda podla teba pravdiva len preto, ze za nu zomreli? mile :)

keby si len netrepal, veda nesposobuje v cloveku fanatizmus
fanatizmus sposobuje absencia logiky
a jej ignorovaniu cele roky ucili rozne sekty a oni podporovali fanatizmus v cloveku cele starocia
ano videli sme ako sa majoritna veriaca populacia nie len europy vrazdi medzi sebou a vidime to uz niekolko tisic rokov :)
neviem co si tym chcel povedat
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

rozprávková kniha? :-))) tak tomu sa hovorí ignorantstvo.
pravdepodobne najlepšie zachovaná staroveká kniha, nepochybne najviac skúmaná zo všetkých možných strán a uhlov, už dákych 100 rokov potvrdzovaná archeologickými nálezmi. nedaj sa mýliť, na toto naozaj nestačí iba logika a dejepis strednej školy (ktorý často učí nejaký starý komunistický učiteľ), ako sa nám to snažia vsugerovať niektorí ateisti. v skutočnosti sa dá skôr povedať, že niektorí!! historici pochybujú o existencii JK ako človeka. a to povbažujem históriu za vedu, ktorá asi najviac podlieha interpretácii toho, kto ju vykladá.

veda nespôsobuje fanatizmus ak sa jej neprisudzuje úloha, ktorú nemá - odpovedať na všetky otázky. som si istý, že ani ty by si nechcel žiť vo svete, ktorý sa riadi výlučne vedou. btw. napríklad dr. mengele bol skvelý vedec.
ateista, ktorý svoj ateizmus logicky dovedie do dôsledkov, je schopný urobiť čokoľvek. nemá totiž mať prečo akékoľvek zábrany a etiku si prispôsobí tak, ako mu to vyhovuje.
alebo vari nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nie

vychadzajuc z tvojich pochybnych argumentov ti napisem, ze Mengeleho najvyssi sef bol predsa katolik. Co teraz? Kde je teraz etika a zabrany?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pi ...

AD:
tak tomu sa hovorí ignorantstvo.
///
čo sa týka pojmu ignoranstvo , to je druhé meno katolicizmu
AD:
rozprávková kniha?
///
rozprávková kniha asi ťažko , al v dobšinských národných rozprávkach je viac pravdy a faktov , ako v biblii
AD:
najlepšie zachovaná staroveká kniha,
///
najviac prepracovaný kompilát prastarých legiend a mýtov , a textov , ktoré sa navonok tvária ako texty o viere a božích zákonov ale v skutočnosti sú to účelové texty ktoré majú podporiť a prehľbiť mocenské a ekomomické nadradenie záujemov rkc

najviac skúmaná zo všetkých možných strán a uhlov
///
iste , najme keď všetky preklady v národných jazykoch boli ešte historicky prednedávnom na indexe zakázaných kníh,
AD:
už dákych 100 rokov potvrdzovaná archeologickými nálezmi.
AD:
veda nespôsobuje fanatizmus ak sa jej neprisudzuje úloha, ktorú nemá - odpovedať na všetky otázky.
///
Samozrejme , táto úloha odpovedať na všetky otázky prináleží cirkvi , tá ma odpoveď na všetko = božie dielo vs. satanové dielo
///
nože , hoď nám tu niekoľko , ktoré neboli vyfabrikované katolickými propagandistami a fanatikmi
pritom tie skutočné archeologické nálezy dokazujú , že biblické opisy stvorenia sveta, napr. stavba Babylonskej veže či potopa nie sú ničím iným ako skrátenou verziou sumerských textov
AD:
ani ty by si nechcel žiť vo svete, ktorý sa riadi výlučne vedou
///
myslím že ani ty vy si ani ty by si nechcel žiť vo svete, ktorý sa riadi výlučne cirkvou, doteraz by sme liečili apendix, či ľadvinové koliky očenášom a zdravasom, nemali by sme hromozvod , ale pri búrke by sme sa modlili za oknom pri hromničkách, a vraždili by sme každého , kto by trochu vytrčil z radu, kto by slepo nepočúval cirkej a jej "učenie", či každého kto by prehlásil " a predsa sa točí "
AD:
nechcel žiť vo svete, ktorý sa riadi výlučne vedou. btw. napríklad dr. mengele
///
napríklad dr. mengele , ale aj hitler, musollini , franco, ale i pinočet či dokonca aj strašný komunista castro boli dobrý a verní katolíci,
Mimochodom , práve katolíkovi mengelemu dodávali na jeho pokusy katolické bojovky z nášho katolicko fašistického štátu .
-
V Itálii zajišťuje Mussolinimu přístup k moci katolická strana dona Sturza; v Německu dělá totéž pro Hitlera katolická strana Středu monsignora Kaase.
(J. Steel: The future of Europe, str. 218)

Hitlerova vláda byla dílem Franza von Papena, - papež tajný komorník - vůdcem pravého křídla katolických politiků.
(J. Steel: The future of Europe, str. 216-217)

AD:
nemá totiž mať prečo akékoľvek zábrany a etiku si prispôsobí tak, ako mu to vyhovuje.
///
Ale nie ateisti , ale práve katolicizmus, cirkev, vatikán, bez akéjkoľvek zábrany morálky a etiky si prispôsobí morálku a etiku ako mu to vyhovuje len aby si udržal mocenské a ekonomické pozície
alebo vari nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zábavný príspevok

ale mal by si začať rozlišovať pojmy a dojmy :-)))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pokial nikto nedokaze, ze je pravdiva tak je to rozpravkova kniha a nie je na tom nic ignoratnske
no skus dat aspon jeden ten udany historicky nalez, ktory potvrdzuje bibliu?
Ja zatial viem len o tom, ze neboli najdene ziadne stopy exodusu pustou, neboli najdene ziadne stopy zeby Jericho vobec malo kedy mury, bolo vyvratene ze bola celosvetova potopa
To ze v biblii sa spominaju realne miesta, alebo realne osobnosti je asi tak relevantne ako ze v Harry Potterovi sa spomina realny Londyn :)
"ateista, ktorý svoj ateizmus logicky dovedie do dôsledkov, je schopný urobiť čokoľvek. nemá totiž mať prečo akékoľvek zábrany a etiku si prispôsobí tak, ako mu to vyhovuje." :D :D :D
Nie , trepes hluposti. Jediny dosledok ateizmu je ze mi chyba viera v imaginarne nadprirodzene bytosti, pretoze neexistuju dokazy pre ich existenciu. Rovnaky dosledok mas aj ty u seba ked ti chyba viera v drakov, lesne vily, skriatkov, a inych bohov.
Zaklady etiky boli zalozene v antike a urcite neboli zalozene na RKC principoch :D a rozsiril ich humanizmus a zas nie NA zaklade RKC principov ale NAPROTI nim, kedze RKC bola proti :D
Humanizmus a etika s vyspelou kulturnou civilizaciou si stanovila dobrovolne zabrany a zakony, pretoze si uvedomuje ze sloboda jedinca je velmi ohranicena a ze ak chceme ako ludstvo prezit tak sa nemozme medzi sebou fanaticky mlatit a nenavidiet a vytvarat nadradene rasy ako k tomu navadzaju rozne sekty/nabozenstva.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

diskuter s menom pi

je zjavne typicky priklad krestana: jeho dojmy musia byt fakty, je ocividne nevzdelany a jedine, na co sa odvazi, je papagajovanie nepravidvych a uz stokrat vyvratenych dogiem a blabolov z krestanskych blogov, ktore sfukne aj decko.

poprve: ziadne archeologicke nalezy nie su dokazovane na zaklade biblie. to, ze niektore polomytologicke pribehy starych zidov sa odohravali v realnych mestach nedokazuje pravdivost biblie. V Biblii sa pise, ze jezis siel do puste na styridsat dni - kazdy zemepisar na ZŠ ti dokaze, ze pust jestvuje v reale - senzacia, zemepisari dokazali, ze biblia mala pravdu s pustou, teda je tym jasne dokazany aj Kristus! Haleluja! (rehot)

Potom donekonecna omielane zvasty, ze ten ktory nacista alebo stalin boli ateisti. Hups, zabudas na to mily pi, ze hitler a vacsina jeho stabu boli katolici, stalin bol odchovancom seminara a sam mengele bol z krestanskeho prostredia. Vlastny gol pre INRIakov...

Dalej na margo jezisa: Nikde nie je dokazane, ze jezis realne zil a dokonca ani jediny jeho sucastnik ho nespomina. Sranda je v tom, ze ani ludia desiatky rokov po nom ho nespominaju ako spasitela, ale len ako prvopovodcu nejakej fanatickej a pometenej sekty chrestianinov (co je uz uplny trapas, kedze to bol clovek, okolo ktoreho sa zjavne podla biblie prehrmeli tony zazrakov a nadprirodzenych javov).

Najvacsia sranda je, ze najvacsi blabolisti ako napr. pi, alebo najvacsi a najnotorickejsi klamari, ako napriklad Majka Tvrdonova, idu donekonecna postovat svoje invektiva nato, ze ateisti klamu a nevedfia sa zorientovat v realite, resp. vyberaju si ceresnicky na torte. Hnus a grc z krestanov tohto rangu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ak sa dokaz da spochybnit tak nam neostava nic ine ako ho odmietnut, pretoze to nieje dokaz...

a ziaden inteligentny cloven predsa nemoze verit rozpravke o hovoriacom hadovi....hadaj kto to povedal :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čistá dojmológia

ateisti, žiaľ, až príliš často odmietajú dôkazy (aj keď lepšie je asi povedať argumenty), z pozície nevedomosti, slabej orientácie v problematike, predsudkov a nezriedka doslova hlúposti.
nedávno som bol na pivko a jeden mierne pripitý začal pindať na kresťanstvo (btw. úplné hlúposti). keď som sa ohradil, trošku schladol a pokúsili sme sa diskutovať na rovine faktov a okamžite sa ukázalo, že o realite nemá ani šajnu. ale o to mu bolo všetko jasnejšie :-))
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nuz....hovorit o viere v rovine faktov a reality....:) a na m ateistom budes hovorit o dojmologii?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

AD:
ateisti, žiaľ, až príliš často odmietajú dôkazy (aj keď lepšie je asi povedať argumenty),
///
a človek ktorí túto blbosť napíše mi odkáže toto: "ale mal by si začať rozlišovať pojmy a dojmy "

Nuž pravda je taká, že že nemáte žiadne argumenty , a už vôbec dôkazy , pravda , ak si ich nevyrobíte , čo je pre rkc zvyčajná prax,
Veď len falošných triesok z kríža na ktorom údajne ukrižovali JKm , by bo možné postaviť niekoľko eifeloviek,
AD:
nedávno som bol na pivko a jeden mierne pripitý...
... pokúsili sme sa diskutovať na rovine faktov a okamžite sa ukázalo, že o realite nemá ani šajnu. ale o to mu bolo všetko jasnejšie :-))
///
áno , podnapitý, to je ešte vhodný adept na to aby si ho schladil " silou svojich argumentov" , teda v skutočnosti zbožnými želaniami , ktoré stáročními a tisícnásobními opakovaniami vydávate za fakty, tento spôsob potom prevzal od rkc aj minister propagandy Joseph Goebbels,
ako jeden z mnoha spôsobov a zverstiev ktoré nacisti odkukali , prevzali a praktikovali od rkc,

AD:
zábavný príspevok
///
nože, prezraď čo ťa na ňom tak pobavilo , možno si to len nepochopil

AD:
o realite nemá ani šajnu. ale o to mu bolo všetko jasnejšie :-))
///
nuž toto je výborna charakteristika katolíka , o mnohých veciach ani nechcete mať ani šajnu , často končíte pri božom diele - keď sa vám to hodí , či pri diele satanovom keď sa vám niečo nehodí
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Jakub Miakyš: Pán Blaha - toto ste neustáli (Smútok za Ľuboša) 2 218
 2. Emília Mesarošová: Som slovenskou opatrovateľkou v Rakúsku, a preto kandidujem 1 221
 3. Marek Strapko: Za čo to hlasoval a čo koordinoval Maroš Šefčovič? 1 204
 4. Martin Repka: Pravda o Zuzane Čaputovej 1 043
 5. Dušan Koniar: Niekto v nedeľu na Sitno, niekto do Lánov 991
 6. Sebastián Bražina: Na obranu Andreja Kisku 875
 7. Filip Pančík: Rezeň 837
 8. Yvona Horňáková: Máte doma predškoláka? – Jednoduché aktivity, ktoré ho lepšie pripravia na vstup do školy 666
 9. Martin Ondráš: Slovenská potravina - 3 zásadné klamstvá 387
 10. Jaroslav Polaček: Letný festival mládeže v Košiciach nebude, nie je politická vôľa 376

Rebríčky článkov


 1. Ján Franz: Ukrajina a okolité štáty - I. časť - Ľvov a Černobyl
 2. Peter Biščo: Do debaty dorajtoval s ideologickým bremenom Smeru-SD.
 3. Emília Mesarošová: Som slovenskou opatrovateľkou v Rakúsku, a preto kandidujem
 4. Martin Žilinčík: Uncle Roberto WANTS YOU
 5. Jakub Tinak: hainburg, komárno a róbert koltai
 6. Andrej Špeťko: Zrkadlo
 7. Milan Bod: Zážitok z nemocnice.
 8. Petra Babanova: Prichádza Nová Jar
 9. Kristína Jakubičková: Mladosť
 10. Gabo Németh: Tadeáško

 1. Kočner na Kuciaka nič nemal, preto ho dal zavraždiť. Plánoval aj útek
 2. Mala som trinásť a sexuálne ma zneužili. Tábor, kde ma stretol, funguje dodnes
 3. Najčastejšie chyby, ktorými si vodiči zbytočne ničia auto
 4. Rakúsky novinár: Článok, o ktorom hovorí Fico, nevyšiel v deň volieb
 5. Katarína Danová: V trinástich ma zneužíval a všetci sa prizerali
 6. Sagan sa víťazstva na Miláno - San Remo opäť nedočkal, neuspel v záverečnom šprinte
 7. Telefonát s Vadalom riešil iný spis, ako uvádza Fico
 8. Kopla do lopty a nohu vyšvihla vysoko nad hlavu. Začali ju obťažovať
 9. Najlepším hráčom Slovenska bol muž, ktorého v posledných zápasoch kritizovali
 10. Ďalšia premena Šefčoviča

 1. Veuká baba nesie veuký batoh
 2. Povolebné impresie... či snáď depresie: Prečo Čaputová a nie Tauchmannová?
 3. Peter Bárdy: Fico nám nadáva, klame, a my chodíme na jeho tlačovky. Prečo?
 4. Maroš Šefčovič: Na mňa útočte, ale to, čo sa deje okolo mojej ženy, je neprijateľné (rozhovor)
 5. Tip pre podnikateľov - Objav storočia vždy získa náhoda
 6. Nešportové správanie maďarských fanúšikov: Tešiacich sa Slovákov trafili pivom
 7. Cestopis Krasnojarsk 2019
 8. Ján Benčík: Pán poslanec, choďte konečne do čerta!
 9. Remišová kritizuje Šufliarskeho: Pozastavte mu funkciu a zverejnite jeho správy s Kočnerom
 10. Haščák mal Kočnerovi zaplatiť za nahrávky Gorily milión eur. Neskôr ho kópiami mali aj tak vydierať

Už ste čítali?