Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci verzus homosexuáli (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

postreh,

k téme, jadrné a výstižné a humorné karikatúry, čo to v našom parlamente reční a sedí ... a ako myslí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Mám tomu ...

... tak rozumieť, že správanie psa Benyho má byť podľa horeuvedeného článku dôkazom o prirodzenosti niektorých homosexuálnych praktík ??? A na akej úrovni ???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

pes Benny bol uvedený ako dôkaz toho (aj keď si uvedomujem, že by vedecky neobstál - ale chcel som to udržovať odľahčené), že ľudia sa nehanbia za homosexuálne správanie sami odseba. Hanbia sa preto, lebo konajú niečo, za čo ich spoločnosť naučila, že sa treba hanbiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

to aby aj poslanci pochopili

keď môže byť argument s kozou braný ako dôkaz neprirodzenosti homosexuálnych praktík... zviera ako zviera... :oD
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ten zakon by bol predsa diskriminačný

Priamo na to kedysi vynikajúco poukazala Ronmana Schlesinger
http://qlf.blog.sme.sk/c/19243...
Iste, dal sa schvaliť aj taký zakon a aj taký by bol pre niektorých homosexualov krok vpred. Ale prečo neschvaliiť rovno nediskriminačný ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto je Romana Schlesinger?
Ako relevantná je ona?
Kto je ona, aby určovala čo je a nie je diskriminačné, ak zákon o RP vychádza z tých istých noriem a foriem, aké sú platné v každej krajine, kde sú RP prijaté?

Prečo opakovane podsúvaš, tendenčne a jednostranne ako argument výroky nikoho kto nezastupuje všetkých (homosexuálov), ale ide o subjektívny názor, no ty ho predkladáš ako hodnotiaci fakt, zovšeobecňuješ, ... že toto by bolo tak a hotovo?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No to máš v tom hokej, Romana ten nazor vyjadrovala v súvislosti s posunom vo vnímaní prav ESĽP v r 2008 , viď tu
http://www.izurnal.sk/index.ph...
Aj v ČR majú podobný zakon vylučujúci adopcie homosexualneho paru ale umožňujúci adopciu homosexualneho jednotlivca pokiaĺ nie je v registrovanom zväzku - a analýzu nakoľko je to diskriminačné a protiústavné vzhĺadom na rozhodnutie ESĽP maš tu
http://www.feminismus.cz/fullt...
Takže - v rôznych krajinach sú prijaté rozne legislatívne upravy RP, nie sú jednotné - a tie, čo priamo zakazujú adopcie homosexualneho paru, hoci to inak jednotlivcom mimo toho paru umožňujú sú vo svojej podstate diskriminačné. V ČR to homosexuali napokon vedia, tam tie adopcie vylúčili sami z RP aby aspoň takýto oklieštený prešiel Len teraz im to už prekaža a chcú plnohodnotné .My sme mohli už rovno tie plnohodnotné navrhnúť, ale to by tie adopcie museli byť prežuté a nie strašiakom, ktorého sa aj homosexuali boja.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Znova a opakovane, kto je Romana? Prečo ju zneužívaš na svoju obhajobu?

Ona nech si hovorí čo chce, aj ľudia z QLF, ale toto nie je ani pre teba argumentačný fakt, je to len jednostranný, subjektívny pohľad na vec - jej vs. tvoj.

RP sú preto RP lebo limitujú páry rovnakého pohlavia, preto to nie sú manželstvá.

Teda už len akceptovanie RP znamená akceptovanie limitovaných možností!

Deti predsa nie sú podmienka ani do vstupu manželstva.
Ani heterosexuáli nie sú jednotní, ale majú status manželstva, či deti majú, alebo nie, alebo či ich vôbec chcú a môžu mať.

Zabil si to koncom vety, že homosexuáli sa boja adopcií...

Nuž..., no comment. (ps: odkedy sa niekto bojí adopcie, ak ju chce? Pre adopciu všeobecne sa rozhodne dvojica, ak je pripravená, ak si ujasní pre a proti, a stotožní sa s tým.... + celá byrokratická príprava...)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Milan

vie veľmi dobre, že Romana nereprezentuje všetkých homosexuálov a už mu to bolo x-krát vytknuté ako zo strany homosexuálov, tak aj zo strany tých, čo do tých vzťahov vidia. Ale on sa tak proste z nejakého dôvodu rozhodol a hrá opakovane túto nefér hru, lebo podľa neho ona jediná povedala na rovinu pravdu, ktorú kamuflujte a tak sa môžete pokrájať, ona pre neho je etalón. Čo je škoda, lebo inak Milan nie je blbý.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Niekedy (možno dosť často) toho Milana neviem zaradiť, kto to vlastne je a ... sleduje svojimi tendenčnými príspevkami, aj keď vie, čo mu aj ja často vyčítam, že zovšeobeňovaním a predkladaním výrokov Romany Schlesinger a QLF ako "argumentov", je jednoducho zbytočné, lebo nereprezentujú všetkých homosexuálov, ale aj jemu to stačí na opakované citácie, že... toto je tak a toto onak, lebo... Romana.
Niečo tu nepasuje.
Možno sa treba pýtať - kto je Milan1.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

Napísal si to s nadhľadom a láskavým humorom. Teším sa na druhú časť.

Mám však pripomienku: nepochopil si škripeka s tou kozou. On to určite myslel tak, že tá koza bude družičkou. Ako by taký kresťan mohol myslieť na takú zvrhlosť, že človek a koza :DDD

A ešte vážne: napadlo mi, či si škripek nezobral vzor od komunistov - tí skrývali telesne i duševne postihnutých po ústavoch. Aby neboli na očiach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

kedze som celu dvojdnovu rozpravu sledovala, tak mozem povedat, ze si to zatial zhrnul velmi dobre.. aj ten trapny zaver skripekovko dlhaanskeho prispevku si verne trafil, tiez som cakala, ze sa pokloni a bude cakat na kyticu... :)
dalsej casti popridavaj fakticke poznamky a hysterickeho kuffu pri duhovej vlajke.. K+
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pobavilo

Mladý muž, myslí Vám to a dokonca aj celkom vtipne. Len tak ďalej. Takéto závany zdravého rozumu blog.sme potrebuje ako soľ.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

sice som danu rozpravu nevidel

ale viem si to zivo predstavit. Pan z OLANO dokonci svoju siahodlhu rec, upravy si svoju kozusinu, hodi kyjak na lave plece, pravou rukov schmatne svoju zenu za vlasy a tahajuc ju pozemi, pomalym krokom ide spat na svoje poslanecke miesto.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fero Fero, vdaka ti za prinesenu osobnu obetu - tych desat hodin sledovania hentakej rozpravy muselo byt skutocne utrpenim. sam by som to asi nezvladol a radsej vyskocil z okna. prveho poschodia :-o
k problematike samotnej sa uz ovela lepsie nez ja vyjadrili ini:
http://vimeo.com/2286031 - poor leno
http://depechemode.sk/media/vi... - freelove
ani jedno sice nie je o teplych, ale suvisiacu pointu predsalen obsahuju -
'ma byt clovek otrokom cudzich predstav, alebo sebou?'
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krasne napisane ...

Ja som to sledoval v TV v noci, lebo zle spavam. Ale ta debata ma zobudila. Teda - az na toho obycajneho cloveka, ktory fakt nudne trepal o nicom. Mam rad taketo komentovane postrehy. Velke plus +++
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hmm, trochu som tú debatu pozeral aj ja, bolo to fakt hrozné a myslím, že obe strany svojimi vystúpeniami spravili tomu, čo podporujú, medvediu službu. Oveľa lepšia je diskusia tuto http://www.stv.sk/online/archi... aspoň teda z jednej strany - Vašečku. Nicholsonová, žiaľ treba to napísať, sa svojím správaním a urážkami sama strápnila a v podstate neprekročila tieň svojich kolegov. Mňa však zaujala debata v iných kruhoch než je náš parlament, resp. ani nie debata ako skôr stream myšlienok podporujúcich LGBT v časopise Reflex. Keď som to tam tak čítal, uvedomil som si, že je pravda, že na Slovensku bude koniec sveta o nejakých pár rokov neskôr. Tam už sa totiž vôbec nevedú debaty o tom, že homosexualita je normálna vec, že je to to isté ako manželstvo a pod. Tam sa rovno píše, že je to sexuálna deviácia, ktorej spoločensky prijateľná realizácia je v takzvanom "manželstve" (aspoň tak som tomu porozumel ja). Česi sa totiž hrdia, že sú vo výskume ľudskej sexuality kdesi neviem kde vpredu a tak sú "múdrejší" a vďaka tomu dnes vieme, že homosexualita, pedofília, exhibicionizmus atď. to sú všetko deviácie a zároveň "v poriadku veci", len si ten daný človek musí nájsť vhodný spôsob ich realizácie. Čiže pomaly sa myšlienky "mysliteľov" vracajú k tomu, čo názoroví oponenti tvrdia od počiatku, akurát vo svojej totálnej dekadencii a zvrátenosti našli nové argumenty, "vedecky podložené".
Ja by som to zhrnul jednou vetou: lgbt aktivisti celý svoj problém riešia okľukami (neogabane povedané - myslia si, že škrabaním toho, čo ich svrbí sa im uľaví - podľa argumentácie "českých vedcov"), ich odporcovia idú na vec priamo. Samozrejme, nie všetko čo povie ktorýkoľvek poslanec-neposlanec katolík-nekatolík je zrovna plodom samotnej múdrosti. Aj tu treba silno filtrovať a ja tvrdím, že vo verejnej debate na Slovensku je tých skutočne hodnotných argumentov veľmi málo a ak aj sú, tak sú povedané kontraproduktívnym štýlom. Ešte na záver dodávam, že vo svojom príspevku som sa nijako nesnažil argumentovať, iba som vyjadril svoj názor, o ktorého základoch sa mi teraz nechce rozpisovať. Možno raz na blogu, keď budem o čosi múdrejší. :) A ešte na úplný záver k tej "českej vede" - vedu netreba príliš absolutizovať a determinovať jej poznatky. Je totiž na nás čo od vedy chceme - či má skúmať (a teraz príde na rad metafór) ako sa škrabaním dopracovať k tomu, aby nás "to" nesvrbelo, alebo to, akú hojivú masť si natrieť, aby sa "to" vyliečilo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

V prvom rade, z toho reflexu si to pochopil zle!
Nemôže sa homosexualita písať, že je sexuálna deviácia, lebo ňou oficiálne nie je. je to sexuálna orientácia! Zásadný rozdiel!

Čím si sa celkom degradoval aj v spojení - že homosexualita, pedofília, exhibicionizmus atď. to sú všetko deviácie a zároveň "v poriadku veci" - lebo navzájom nemajú žiadneho spoločného menovateľa!

Predtým ako chceš niečo múdre napísať ty, otvor nejaké knižočky, naťukaj na nete, je to na pár minút...

Nepomôže to ani tvojmu egu, ak si budeš sám namýšľať a vykladať si veci po svojom, skôr či neskôr sa porazíš sám, týmito nezmyslami, o to viac, ak akosi znižuješ úroveň vedeckých poznatkov českých "výskumníkov", áno, sú ďaleko vpredu, znova ďalšia neznalosť - Weiss, Zvěřina a spol.

Skôr si taký pózer...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

zrejme si ten článok nečítal...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmmmm....

skoda len, ze mne ako odporcovi, autor blogu nedal ani jeden argument, preco by som mal prehodnotit svoj postoj :) ... Homosexualita je fakt, to beriem, kazdy ma pravo na osobne stastie, to beriem tiez, miluj svojho blizneho aj ked je homosexual OK ... ale ako to suvisi s registrovanymi partnerstvami? Vyrastal som v rodine, kde bol otec a mama a kedze ma formoval tento standardny model, tak hadam odo mna nebude nikto ocakavat, ze budem podporovat aj nestandardny (2x mama, 2x otec :) ). A ak ano, tak mi proste dajte nejake rozumne argumenty. Dvaja ludia rovnakeho pohlavia mozu zit spolu aj teraz. Mysli si snad niekto, ze tento zakon zmeni homofobne nalady obyvatelstva? Takisto u mna neobstoji ani argument o dedicstve a podobne. Ved existuje nieco ako zavet. Tak? V com je problem? ...
 

1 2 3 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME