Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci verzus homosexuáli, časť II. (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

vďaka, aj za tých / mňa /, kto nemal nervy dva dni sledovať sypanie otrúb z hláv pánov poslancov. vynímajúc z toho Sarunama :)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

1. -
2. Tak a teraz si položme otázku, či je dôležité potomstvo priniesť, alebo ho aj vychovať. Pretože priniesť potomstvo môže každá žena bez rozdielu. A mnoho krát nechcene. Také deti potom končia v detských domovoch a je im odopretá výchova v prostredí rodičov. Akýchkoľvek. Myslím, že ak by ste boli z detského domova, táto znôška hlúpostí by pre vás nabrala trochu iný rozmer. Ak máme homosexuálne páry, ktoré chcú vychovávať deti, so všetkým čo k tomu patrí, dieťa a máme aj plné detské domovy, tvoj argument stráca opodstatnenosť. Ak nesúhlasíte, skúste mi vysvetliť ako dôležité teda môže byť aby mal jeden z rodičov penis, zatiaľ čo ten druhý väčšie prsia a vagínu.
3. Milý Slovän, týmto Vám oznamujem, že som lepší ako Vy vo výchove detí, takže všetky Vaše deti, minulé, prítomné i budúce sú s okamžitou platnosťou moje. Dôvody môžete nájsť v rôznych neexistujúcich štúdiách, či v predpokladoch vykonštruovaných tak, aby sa to hodilo. Ste horší a nikdy im nedáte to čo ja, nemôže teda ísť o rovnoprávnosť, pretože sa mi nikdy nevyrovnáte... Čo tak skúsiť spoznať a potom súdiť? Nie súdiť a ani len nespoznať..
4. Ten priblbý argument o potomstve, ktorý používaš (a áno, tá zmena z vykania na tykanie nie je náhodná) v troch bodoch zo štyroch, len vždy inak, môžeš rozprávať napríklad tlačiarni. Alebo mentálne retardovaným, ale pozor, tí ťa vysmejú. Tvoj život, očividne založený na význame, prínose a potenciále musí byť veľmi smutný a zatemnený keď dokážeš vypustiť zo seba niečo ako tento komentár. Čo to pomôže tým dvom ľuďom? No čo ja viem, napríklad naplniť životný sen, pomôcť prekonať ťažké chvíle, vylúdiť na tvári mnoho úsmevov, byť štastnými.. Ja viem, tvoj život asi takéto malichernosti zavrhuje ako plytvanie časom. Ale ja zavrhujem teba ako plytvanie životom. Prebuď sa. Ak si myslíš, že život je o cieli tak ti želám aby si si užil svoj ciel. Pretože cieľ je smrť. Môj cieľ, tvoj cieľ, každého cieľ. A je len na tebe či prežiješ život zatrpknutý, alebo šťastný. Zákon o manželstvách homosexuálov je krokom ku šťastiu menšiny ľudí. Je fajn, vlastnou vinou zahodiť život. Je zvrátené chcieť od iných aby ho zahodili tiež len preto, že si nemyslíš, že sú normálni. Howgh.

A nie, nie som homosexuál.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už sa nejdem ani obťažovať s tým aby som to písal do bodov. Nesprávne čítanie s porozumením. Súhlasím. A náhradná nevera? Prosím ťa, nebuď smiešny. Je v poriadku, že sa smiešny byť snažíš, ale všetko má svoje hranice. Ak vôbec položíš takú otázku, nemá zmysel s tebou diskutovať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

2. ak by stat chcel

poskytovat vyhodu kvoli potomstvu, tak poskytuje vyhody kvoli potomstvu, nie kvoli manzelstvu.
a vyhody by poskytoval rodicom bez ohladu na to ci su manzelmi alebo nie.
z toho vyplyva, ze stat rozlisuje vyhody poskytovane rodicom z dovodu vychovy potomstva a vyhody poskytovane dvojici ktora sa rozhodla ze sa stane manzelmi.
takato dvojica nie je nijak limitovana schopnostou a ochotou splodit a vychovavat potomstvo a preto podmienka aby to musel byt muz a zena nema ziadne opodstatnenie
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chces ignorovat realitu? nech sa paci

stat poskytuje ine vyhody manzelom (danove ulavy napriklad ) a ine rodicom (pridavky na deti napriklad). su to dve separatne (aj ked nie uplne disjuktne) skupiny vyhod.
vyhody manzelom poskytuje bez ohladu na to ci maju deti a vyhody rodicom poskytuje bez ohladu na to ci su manzelmi.
vies menovat jedinu vyhodu (udelenu statom) manzelstva ktora je zavisla na existencii potomstva?
vies menovat jedinu vyhodu (udelenu statom) rodicom ktora je zavisla na tom aby boli rodicia manzelia?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a nemyslis

keď už ten zákon o rodine...samotný výklad hovori o tom, že rodinu môže tvoriť aj manželstvo BEZDETNÉ a tiež plní svoje poslanie a štát ho divme sa svetu podporuje!! Fajn manželstvo je pre našu spoločnosť ešte prisilná káva pre homosexualov, ale registrované partnerstva!!?? Je neskutočne obmedzené oháňať sa poslaneckými argumentmi v článku spomínanými. Nejde tu zatiaľ o deti, ide len o to, aby sme boli tolerantná spoločnosť...a k tým deťom, je smiešne ako sa všetci oháňajú definíciami rodiny, ako má vyzerať, kto môže deti vychovávať a čo je "správne" a tradičné. Keď už by išlo o to definícia rodiny v zákone neexistuje. Občas mám pocit, že všetci žijú v nejakej ideálnej bubline a ja v realite...koľko rozvrátených rodín je okolo mňa, týranie detí, bitky, zneužívanie ako medzi manželmi tak na deťoch páchané. Rovnako ako autor uvádza a to sú tie "tradičné" rodiny, ktoré si tak zastávate...
zákon nepodporuje len rodiny, ktoré majú deti, ale aj rodiny bezdetné s jedným rodičom a pod., nevidím dôvod, prečo by nemal aj homosexuálnu rodinu. Ale v poriadku, tu už zachádzam do niečoho na čo naša spoločnosť ešte nedospela...že sa riešia registrované partnerstvá v demokratickej spoločnosti je nonsens, to by mala byť samozrejmosť, pretože v spoločnosti nežije len väčšina, ale máme tu mnoho menšín na ktoré sa apriori zabúda!!! Hoci je demokratický systém postavený na väčšinovom ponímaní, neznamená to, že menšiny máme vykynožiť. Demokraticky systém je totiž postavený aj na ľudských právach a tie v tej našej slovenskej demokracii často krát zostávajú len na papieri.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podľa zákona

na ktorý sa odvolávate však je aj taká rodina rodinou a je podporovaná štátom, stačí si prečítať komentár k zákonu, lepšie viacero, kde sa tento fakt opakuje...zatiaľ nie je definovaná a je to tak dobre, pretože práve tým, že sa dostávajú na povrch aj práva homosexuálov, sa pojem rodiny môže dosť meniť...čo sa týka manželstva to je nanešťastie presne definované (muž a žena), nič však nebráni tomu tento fakt jedného krásneho dňa zmeniť :)) a verím tomu, že minimálne generácia po nás (mám 24 rokov), ak nie naša to istotne urobí...a čo sa týka spolužitia druh a družka nie sú zahrnutí v zákone, len manželstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak to bude registrované partnerstvo

ale postavené na roveň manželstva, aby sme dodržali definíciu termínov...skôr mi zatemnenie ideológiou príde, ak niekto tvrdí, že nemôžu byť postavení na roveň manželstva...po pravde v terminológii sa nevyznám, ako myslím že mnohí, ktorí danú problematiku neštudujú, nezaoberajú sa ňou (teda pôvodom slov), takže skôr vidím zaslepenosť, ak niekto svoj odbor záujmu stavia nad všetky ostatné a má pocit, že všetci by ho mali ovládať...o čom sa tu bavíme, ak by sme nechceli stratiť pravý pôvod v terminológii je, dať tieto dva pojmy na rovnú "lajnu" a je to vyriešené.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prežitie spoločnosti

nj prežitie spoločnosti, po tom, čo som sa dopočula (možno len jednu z konšpiračných teórií, ktorá nemusí mať ďaleko od pravdy, pri dnešnej neplodnosti mnohých párov), že vakcínami sa nám dostáva do tela látka spôsobujúca neplodnosť, pretože nás je na tomto svete vraj akosi priveľa....ale to je v poriadku , hlavne, že je to ututlané, tak poďme riešiť exkluzivitu páru muža a ženy, vtipné...opäť sa vraciam na začiatok...sme tolerantná spoločnosť, aspoň by sme ňou mali byť, homosexuáli nám nijako neubližujú, chcú len práva, ktoré im prináležia, tak ako každej ľudskej bytosti...to o čom vy rozprávate sú zbytočné hranice a bariéry, ktoré vytváraju nedorozumenia medzi ľuďmi, ktoré vyvolávajú konflikty a nepokoje...na čo sú teda dobré? podľa môjho názoru na nič, exkluzivitu nemá mať nikto. Všetci si máme byť pred rovní pred zákonom a teda aj zákon má túto rovnosť dodržiavať !! zase sme pri tej demokracii...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Videla som takmer celé,

na dvakrát. Na jedenkrát by ma asi trafil šľak. Nie že by sa ma tá téma osobne dotýkala, len som bola zvedavá, kam až siaha ľudská tuposť. A ešte k tomu poslanecká.
Super, rovnako ako I. Mohol by si to ako ježiška poslať našim cteným poslancom, hlavne za dve v článku menované strany, ktoré si RP nevedia nieže predstaviť, ale nechcú ani za svet pripustiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

asi ti ušiel

taký "detail": schváliť návrh bol plne v možnosiach SMERu a SaS ... tie dve strany k tomu vôbec nepotrebovali

Samozrejme, ani mne sa ten "folklór" v parlamente nepáči ... táto rozprava v prepočte na počet hodín a približnú hodinovú mzdu poslancov stála okolo 50 000 eur. Ale taký Matovič a celé "oľano" je v parlamente aj vďaka Sulíkovi a vďaka tým, čo baštili jeho lacné triky napríklad o detektore lži pred voľbami.

Zodpovednosť za neschválenie majú tí, čo tú možnosť mali, lebo majú pohodlinú väčšinu a neschválili.
Tak načo tie reči o tých dvoch stranách, ktoré môžu akurát tak rečniť a žiadnu rozhodovaciu silu v parlamente nemajú?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pecka chlape tvoj blog asi zacnem citat pravidelne. Dik
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME