Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kašlem na útlocitnosť sudkyne Kožíkovej (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

justicia?

predsa nie je mozne, aby sa tato zumpa stale ese nazyvala justiciou ... ked tak bananova justicia ... kazdemu normalnemu cloveku musi byt z tohto uplne nanic: len sa nedostat do chapadiel tejto chobotnice, kde pravda a spravodlivost neznamena absolutne nic!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Absolútny súhlas

viac netreba dodávať!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

... justícia spolu s políciou sú smradľavými vredmi tejto zhnitoskorumpovanej spoločnosti ...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Zas...

...je tu parta, parta kašparů,
co nás jde učiť,
jak neblbnout po staru. ;-7
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Máš veľmi trefné motto:

"Sympatizujem s hnutím 99%. Napriek klamstvám." Aby si sa medzi tých klamárov z 99% zaradil, začal si sám klamať. Hneď v prvej vete. Zuzanu Piussiovú trestne nestíhajú. Bolo len podané trestné oznámenie, ale trestné stíhanie začaté nebolo a zrejme ani nebude. Zrejme bude vedený len občiansko-právny spor a samozrejme že nie za to, že si dovolila na čosi poukázať, ale za to, že porušila to, čo sa filmári naučia už v prvom semestri. Ale to celkom iste vieš, len klameš. Ale možno to nevieš, len si hlúpy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre tých čo nechcú pochopiť pointu...

Pre tých čo nechcú (alebo nesmú) pochopiť pointu, ju zopakujem. Sudkyňa, teda osoba, ktorá by mala byť žiarivým majákom čestnosti a morálnej integrity, sa ide súdiť pre to, že si ju niekto dovolil nafilmovať. Zopakujem ešte raz aj nadpis: Ja kašlem na jej útlocitnosť. Ja chcem vedieť prečo aj 23 rokov po revolúcii sa dokument o súdnictve ponáša na doby dávno minulé keď sa viedli politické procesy. Chcem vedieť prečo sa sudcovia, vrátane najvyššieho súdu, musia neustále pozerať za chrbát či tam nestojí s nožom kamarát nejakého gaunera, ktorého majú súdiť.

Namiesto toho sa dozvedám, že sudkyňa podala kvôli filmu, ktorý ukazuje časť marazmu našich súdov trestné oznámenie a naviac sa domáha odškodnenia 30 tisíc eur. Z toho ako grobiánsky sa rozprávala s dcérou zosnulej sudkyne a z toho ako považovala za dostatočné ospravedlnenie klebetenia o jej podlomenom zdraví to, že "ona si to nevymyslela, len to šírila" pritom vyplýva, že jej česť nemá hodnotu ani toho papieru, na ktorom trestné oznámenie a žalobu o odškodné podala.

Môžeme sa baviť aj v právnej rovine, aj keď v tomto prípade nejde o paragrafy. Tento prípad je jednoducho obrannou reakciou chobotnice, ktorú Piussi podráždila.

A teda k tomu právu - klameš ty. Trestné stíhanie bolo začaté už pred 2 mesiacmi. Je pravda, že z mediálnych informácií vyplýva, že je zatiaľ vedené "proti neznámemu páchateľovi" ale keďže je vedené kvôli natočeniu videa, ktorého autorom je Piussi, tak som si (a spolu so mnou aj takmer všetky médiá), dovolil to zjednodušiť. Ako to dopadne sa s tebou hádať nebudem, nemám vešteckú guľu. Len si ešte raz dovolím pripomenúť, že právna rovina problému príde na rad neskôr, keď budú na stole rozhodnutia príslušných orgánov , teda keď budeme vedieť ako sa s touto vecou štát vysporiada.

Dovtedy môžeme hodnotiť len tie rozhodnutia, ktoré už vykonané boli. A to je rozhodnutie sudkyne podať trestné oznámenie a žalobu o odškodné 30 tisíc eur. Tieto rozhodnutia sú malicherné, nečestné, zákerné a podlé.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nechcem sa zastávať sudcov, po tom, čo z justície urobili, si naozaj zaslúžia niečo úplne iné, než rast platov... Ale - všetkým nám ústava garantuje rovnaké práva. A uprieť niekomu jeho práva len preto, "lebo niektorí jeho kolegovia sú členmi justičnej mafie" podľa mňa nie je správne. Mne by sa nepáčilo, keby sa so mnou chcel niekto porozprávať a potom zistím, že ma popri tom natočil a celé to pustil do médií bez môjho súhlasu. A áno, cítila by som sa poškodená. Pokiaľ som to pochopila správne, dotyčná sudkyňa nenapadla cleý film Zuzany Piussi, ale namieta len to, že sú tam aj jej zábery bez toho, aby na to dala súhlas. To sú dve úplne rozdielne veci. Zuzana Piussi mohla pokojne tieto zábery odstrániť a film pustiť von...ale to by sa nestala mediálnou martýrkou a nemohla by ľuďom podsúvať pocit, ako veľmi jej tá zlá justícia poškodila. Hrá rovnako nečestnými a populistickými kartami, ako tí, proti ktorým bojuje - a to mi nie je sympatické.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

sudkyna sa spytala - "filmujete skrytou kamerou?" Odpoved bola "nie". tym to hasne. Bola tam viditelna kamera. Zapnuta, no co uz, spatne sa pytala madam vseveduca. Hotovo. Hra na slovicka? no a? hra sudcov so slovickami je vacsinou smutnejsia........
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Obeť sa spýtala: "Chcete ma zastreliť?" Páchateľ odpovedal: "Nie, nechcem." Tým to hasne. Bola tam viditeľná pišťoľ, bola nabitá a páchateľ ju použil... Hra na slovíčka... Dohnaná do krajnosti, ale podstata je tá istá... Odvolávať sa na smutné hry sudcov so slovíčkami je alibistické. Nebudem predsa brániť tých, ktorí boli poškodení tak, že poruším práva niekoho, koho (niektorí) kolegovia sú za to zodpovední...alebo áno? To je ako keby mňa okradli a zistím, že neter zlodeja je slečna XY. Tak slečne XY pôjdem vytrhať pár vlasov... Rovnako logické riešenie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Podla Tvojej logiky by sa ale musela spytat ... chcete ma filmovat?

Zijeme v zaslatom svete pravnikov. Je onicom ked pravo sa stavia nad pravdu. Je onicom, ked vraha nemozno odsudit na zaklade videa, lebo nebol na to upozorneny.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

nemôžem súhlasiť, nežijeme vo svete právnikov, ale vo svete h..ov, ktorí si vďaka idiotizmu značnej časti spoločnosti uspôsobili výklad práva podľa seba. To nie sú právnici, to sú mafiáni. Cosa nostra môže len potichu závidieť. Čo my s tým môžeme urobiť? Na zmenu zdola už po tých 23 rokoch neverím, asi už jedine nám zostáva voliť "nohami", zbaliť kufre a zmiznúť odtiaľto do nejakej slušnejšej krajiny...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, avšak v týchto prípadoch

ide o iný princíp. Ide o to, že verejne činné osoby musia vedieť dokázať zniesť oveľa viac kritiky a menej ochrany osobnostných práv s ohľadom na význam a dôležitosť postu, ktorí zastávajú. Netreba veľmi bádať - stačí si napozerať napríklad film Larry Flint vs ľud USA. V našich končinách je známy prípad, ktorý rozhodol Európsky súd pre ľudské práva Slobodník vs Feľdek a mnoho iných. Pričom v uvádzaných prípadoch šlo o vyslovene nezmysly zo strany ich autorov. Tento film sa od nich líši tým, že ukazuje aká justícia v skutočnosti naozaj je, akurát sa to málokto odváži povedať. Čo iné ako zastrašovanie takýchto publicistov im ostáva, ak stav zmeniť odmietajú? Kto bude v budúcnosti tvoriť túto kritiku, ak sa bude báť perzekúcii a ak sa na jeho stranu nepostaví verejnosť?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Poznám problematiku ochrany osobnosti. Jedna vec je kritika a sledovanie profesnej činnosti verejne činných osôb médiami, druhá vec je porušovanie práv na ochranu osobnosti. Je to tenká hranica, ale... Nikto Zuzane Piussi neupiera právo na názor, na vyjadrenie, na zbieranie materiálov... Jediné, čo sa namieta, sú zábery dotyčnej sudkyne... nepojednávala, nevykonávala ani inú profesnú činnosť, proste sa len vyjadrila a to vo svojom osobnom čase (nebrala úplatok, nerobila nič protiprávne, o čom by bolo potrebné verejnosť informovať) - toto je súkromný život, ktorý na rozdiel od toho profesného požíva ochranu. Áno, sú žaloby, kde sa mi rozum zastavuje, napr. tie na Shootyho za karikatúry, alebo tá na Michala Kováča - tu sa naozaj popiera sloboda vyjadrenia. Ale sudcovia na rozdiel od "verejne činných" politikov majú tú nevýhodu, že sa nemôžu pre médiá len tak k hocičomu vyjadrovať...ku súdnym sporom (hoci o nich rozhodovali) preto, lebo na to nemajú zákonné oprávnenie, ku politickým kauzám preto, lebo musia byť politicky nestranní a hneď by mohli byť obivnení z "nadŕžania" nejakej strane, ku kauzám v súdnictve preto, lebo hneď zasadne disciplinárny senát a uloží im sankciu za nedodržanie "dôstojnosti povolania"... Teraz nechcem, aby mal niekto pocit, že si myslím, akí sú sudcovia chudáčikovia a ako sa im krivdí, tak to nie je.Len poukazujem na to, že nie sú natoľko verejne činní ako politici a že by teda mala byť sledovaná len ich profesná činnosť a ich súkromné názory a poznatky by mali byť medializované len s ich súhlasom práve preto, že sú súkromné. Hovorím len o tom, že je mi naozaj nesympatické, ak niekto zneužíva a manipuluje verejnú mienku a využíva nielen všeobecnú neznalosť práva, ale aj neznalosť veci na to, aby obrátil ľudí voči sudcom. Tadiaľto cesta nevedie, stále verím tomu, že sa v tejto krajine dá robiť aj seriózna publicistika... Mne je jednoducho vrcholne nesympatický spôsob informovania verejnosti v štýle "poruším zákon a ten, koho som poškodila, sa sťažuje - ach, som ja ale perzekuované chúďatko, ktorému sa upierajú základné práva". Oveľa sympatickejšia by mi Piussi bola, keby dokázla získať názory sudcov na kameru aj s ich súhlasom, alebo keby dokázala svoj dokument presadiť aj bez takýchto populistických škandálov. Ale je to môj názor...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

osobny cas

ako je diskretne rozlisovane ci dany sudca prave kona v roli sudcu a kedy uz nie je v tej roli a teda treba respektovat sukromny zivot danej osoby... sudca je sudcom len ked kona a mimo toho je len beznym obcanom, ktoreho prava su posudzovane inak? ked poviem stetinacovi co si o nom naozaj myslim, tak dostanem inu sadzbu ak bude v civile a inu ked bude na chodbe sudu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Čuduj sa svete, aj sudca/politik/novinár/smetiar je mimo svojho povolania len človek..a ako takým im všetkým patria rovnaké práva - na súkromie, rodinný život, ...a iné zbytočnosti. No, ak sudca dostane po papuli preto, lebo niekoho naštval svojím rozhodnutím, tak pôjde o vec spojenú s výkonom funkcie (jedno či na chodbe alebo v pojednávačke). Ak dostane po papuli lebo naštval suseda za to, že si venčil psa pod jeho oknom, pôjde o čisto súkromnú vec... Rovnako ak sudca o polnoci dostane úplatok za to, aby o dva týždne rozhodol v nejakom spore "výhodne", ide o vec, ktorá nespadá do jeho súkromia a médiá ho pokojne aj na kopytách môžu rozniesť... Ale ak sa iný sudca v tú istú noc o polnoci nechá priviazať dominou k posteli a zmlátiť bičíkom do červena, je to jeho osobná vec, do ktorej by žiadny novinár nemal pichať nos... Ja už neviem dať lepší príklad... Ale jasné, načo rozlišovať, keď si proste môžeme do všetkých sudcov bez rozdielu kopnúť aspoň verbálne, načo rozlišovať, ktorí si to zaslúžia a ktorí nie, načo dodržiavať to, čo vyžadujeme od iných, však?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

.

Nie a je to absolutny nezmysel. Jeho postavenie vyplyva z jeho pozicie, v tomto pripade je sudca aj ked je na dovolenku na Maldivach. Je to verejne-cinna osoba a kedze otazky neboli sukromneho charakteru tak sa tymto nemozes ohanat. A ani sudkyna.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pani je pravnicka?

Lebo sposob vyjadrovania a schopnost vela narozpravat a nic nepovedat by tomu nasvedcovala. Mozno skusim este raz - ako je jasne odlisitelne, ze je osoba XY od udalosti A po udalost B v roli sudcu a teda sa na nu vztahuju vsetky pravne predpisy hovoriace o sudcoch a v obdobi mimo tych udalosti je osoba XY beznou fyzickou osobou, ktora nie je sudcom, ale len beznym obcanom. Cize poprosim pomenovat a popisat tie udalosti (navod napr. udalost A: je osem hodin rano, pracovny den a obcan XY je sudcom, lebo mu zacal pracovny cas, udalost B: obcan XY opustil budovu sudu). V pripade reakcie vopred dakujem za vecnu a strucnu odpoved.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

.

Akurat, ze tebe uplne unika pojem "verejny zaujem". Tento rozhovor a tento dokument celkovo je vo verejnom zaujme, ak ty sa rozpravas o tom ako si pocula ze Maros podvadza Helenu s Olgou tak to nim nie je. Autor naviac naraza na to ako pani sudkyna je stelesnenin moralneho bahna a tym padom jej argument, ze bolo poskodene jej dobre meno a ine hovadiny vobec neobstoji.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pán Riabov,

nemôžem s vami sympatizovať,lebo vy sympatizujete s hnutím 99% a to vás dehonestuje v očiach všetkých,ktorí sa nedali "oblbnúť" propagandou 99 % - ných.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Teší ma

Teší ma, že jediný dôvod na nesympatiu je Vaše škatuľkovanie.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME