Piatok, 17. november, 2017 | Meniny má Klaudia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Učitelia zvíťazia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto pošlite svojmu učiteľovi

nech naberu odvahu žiadať čo si zaslúžia, veď kto iný by to mal urobiť ? Všetci im držime palce, veď je to hamba na čo vlada dáva v tejto krajine peniaze a komu ich berie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smatana bravo, excelentný článok!

Viete si predstaviť, že Smatana by bol šéf školských odborov?
Ej bisťu, ale by červenogvardejcom zamzrzli ich arogantné úsmevy, prestali by sa trtošiť a pregrciavať, prestali by zháňať milióny vlastnou hlavou a ich hlasy, ktoré sa nepodobajú na ich hlasy by boli tenučké od strachu.

Škoda, že takýchto Smatanov nie je viac na Slovensku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Mňa desí predstava toho, že si niekto myslí, že si niečo len tak zaslúži. A ešte viac ma desí, že štátny zamestnanci majú takú moc, aby si vydrankali zvýšenie platov a zároveň si zvolili vládu, ktorá tento národ okradne o miliardy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Takze

nielen ubohy komentar, ale aj ubohe a zbabele nahlasovanie prispevkov. Ako vravim, idealny clovek do stalinizmu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pán Smetana, vás článok nie je iba dobrým článkom. Tento článok je výborný. Po dlhšej dobe čítam(konečne som sa dočkal) trefné vyjadrenie na vzniknutú situáciu, nie len nemastné- neslané vyjadrenia ľudí, ktorí sa na svet pozerajú príliš subjektívne a neprofesionálne. Opísali Ste situáciu presne tak, ako ju cítim aj ja. Myslím si, že mnoho z nás to podobne cíti, ale nikdy sa nezamyslelo nad zmenou, respektíve nad radikálnym riešením vzniknutého problému. Podobnosť môžeme nájsť u všetkých iných a podobných odboroch a profesiách, je to totiž výsledok starých štruktúr v systéme, ktoré sa len ťažko budú sami od seba meniť, ak nie sú dotlačené k múru a zbavené kompetencií (čo sme na Slovensku ešte v živote nezažili, podotýkam). Avšak zmena prichádza postupne, Slovensko už nie je to, čo bolo pred 20. rokmi, ani to, čo bolo za Mečiara, dokonca Slovensko sa mení tak rýchlo, že ľudia si už nespomenú na včerajšok. Síce zmena pomalá, ale iskra nádeje tu stále žije. Pán Smetana, držím Vám palce a som rád za Váš článok. Vaše slová majú silu priniesť kompletnú zmenu systému- tzv. revolúciu zmýšlania, ktorú slovenský národ potrebuje ako soľ!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pripájam súhlas

hlavne FUNKCIA č.3 - učitelia ako tvorcovia verejnej mienky, by dala do pohybu veci správnym SMERom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Článok je výborný!

Súhlasím s každým slovom!
Má to len jednu chybu. Drvivá väčšina učiteľov sú ficovoliči. A v tom je bieda školstva a utopickosť navrhnutých postupov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tresol si poriadnu kravinu že drvivá vačšina učitelov sú ficovoliči.Možno zopár tych starších.Čo ja viem mladší ho nevolili a preto si zvolili štrajk lenže zabudli čo su to za ludia tí ich akože odborárskí bossovia-svorka ritolezcov do Smeru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

tak podobnú kravinu si tresla aj ty. kde si prišla k tomu, že STARŠÍ učitelia sú ficovoliči? ja poznám (vzhľadom k svojmu veku) veľmi veľa starších učiteľov a čuduj sa svete, nikto nie ficovolič!!! ale štrajkovali všetci!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dovolím si opraviť

sú B Ý V A l Ý M I voličmi S M E R U.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj keby to s tými Ficovoličmi zrovna bola pravda, nikto by sa im nemohol čudovať. Po 20 rokoch budovania slovenského katokapitalizmu sú z našich učiteľov prakticky sociálne prípady. A Fico sľubuje sociálne istoty.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Pozn.: Či tie sľuby istôt dodrží je druhá vec.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Geniálne - Smetana na hrad! :-)

Bez srandy, taký osviežujúci a rozumný text za práva občanov som od revolúcie nečítal. Klobúk dolu pred autorom, toto má obrovský potenciál voči tým zbabelým oportunistom vo vláde. Keď si toto prečíta Fico, rosný bod na jeho čele dosiahne "iné" hodnoty. Juraj, držím palce a prajem ostražitosť, toto je naozaj pre vládu ZHN.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Iste učiteľ je pánom vo svojej triede, ale nie pánom nad žiakom. Politika do školy naozaj nepatrí, nech si to nazývaš ako chceš. Nechaj na rodičoch ako formujú svoje dieťa. nesnažte sa za každú cenu kontrolovať všetko.

"Otecko a prečo nejdem zajtra do školy"
"lebo tvoja milá, láskavá a krásne teta učiteľka štrajkuje!"

Podobne je už len to o tých dvoch ocinkoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Inymi slovami,

ucitel ma drzat hubu a krok a nechat si kydat na hlavu a makat za zobracenku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Podtrhnute a scitane.

Na Slovensku NIKTO nesmie strajkovat, pretoze jeho strajk by mohol niekoho obmedzit a to je proste neludske. :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Učiteľ by hlavne mal požadovať reštrukturalizáciu financovania školstva a nie len nastavovať ruku a pýtať peniaze. A už vôbec nie, ak nie je schopný najprv zvýšiť svoju produktivitu práce.
Učiteľ, ktorý volí zlodejské vlády nemá legitimitu pýtať z verejných zdrojov viac peňazí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dialóg (Quixovi)

"Otecko a prečo nejdem zajtra do školy?"
"Lebo tvoja milá, láskavá a krásne teta učiteľka štrajkuje!"
"Otecko a prečo teta učiteľka štrajkuje?"
"Pretože aj jej muž je učiteľ, a ujo minister Čaplovič dáva učiteľom tak málo peniažkov, že nemajú ani na zaplatenie vysokej školy pre vlastné deti."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už vidím ako decko gúľa očami potom, čo si vypočuje túto sofistik odpoveď.

Nesúhlasím z nátlakovými akciami učiteľov. Učiteľský stav sa prepadá a je to len ich vina. Učiteľa si dnes nikto neváži. Málokto sa však zamýšľa nad tým, že si to zapríčinili sami. Čo zasiali to zberajú. Každý chodil niekam do školy. A každý sa orientuje. Sú nespravidliví, nadutí a častokrát k deckám krutí a nechápaví. Neprajem si to, božechráň, ale ich kvality vyvolajú čoskoro aj na Slovensku podobne riešenia žiackych frustrácii ako to vidíme vonku. V čechách už sa to deje. Ľudia sú všade rovnakí. Začnite byť rozumní a pracujte na sebe aby ste si vylepšili Vás po... image. A nenaparujte sa toľko.

Nechcem ti ubližovať ale ten článok je odrazom typického povrchného učiteľského myslenia.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME