Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Snežná lopata a novela zákona (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

re:

Zabudli ste na obcanov tretej kategorie - tych co nemaju auta. Ti by mali ist kazde rano ocistit vozidla mestskej hromadnej dopravy. First world problems.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To máš kamión, že ho čistíš 30 minút?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

autor

Dojemný článok. Aké logické kotrmelce!

- v prvom rade treba povedať, že legislatívna úprava, ako trefne naznačil adad, je namierená najme voči kamionom, kde pád snehu a ľadu je skutočne pre osobné automobily nebezpečný, druhou vecou je ako to má chudák vodič-kamionista zabezpečiť v súlade s bezpečnosťou práce sám a na na ceste !

- keď má niekto garáž, tak si musel konfort nečistiť ľad a sneh spravidla mastne zaplatiť, podobne si napríklad ty môžeš zaplatiť bezdomovca, aby ti ráno auto čistil: pol hodina čistenia bezdomovcom povedzme 60 x 3.- Euro počas zimy = 180.- Euro/rok, pri cene garáže cca 5 000.- Euro máš na čistenie auta na cca 28 rokov a to som nerátal dane z nemovitosti a náklady na údržbu garáže

- teplé južné oblasti - nuž je to istá výhoda bývať na teplom Žitnom ostrove, samozrejme tento konfort je sprevádzaný napríklad nedostatkom snehu pre zimné športy, zníženým konfortom horskej rekreácie, ako i znížením počtu druhov hríbov oproti horským oblastiam :-D

V spoločnosti máme teraz obrovské množstvo problémov, nájsť niekoho ako ty, čo pokladá tento problém za najpálčivejší je skutočne sranda!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pridám do diskusie:

Občan 2. kategórie v zime pri mraze alebo po snežení, zároveň vlastniaci nehnuteľnosť v obci/meste s priľahlým chodníkom/ulicou nezapísaným na akomkoľvek jeho liste vlastníctva (vo väčšine prípadov je to pozemok obce, mesta, štátu...), má povinnosť tento do určitého času (vyšpecifikovaného vo VZN obce/mesta) vyčistiť, posypať a pod. Inak ho obec apod. skasíruje, minimálne napomenie. Nie je to jeho majetok, otroctvo (bezplatná práca na cudzom) je v týchto zemepisných šírkach už nejaký ten rok zakázané.
Ozaj, existuje v tomto prípade aj občan 1. kategórie? Ani veru neviem. Iba ak bezdomovec?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Vážený pán Grežo

ak ste tento blog mysleli ako príjemné spestrenie predvianočného obdobia, nenáročným humorom, tak dobré. Ak vážne, asi by ste sa mali zamyslieť. Ako, myslím že diskutujúci pred mnou to vysvetlili dostatočne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobrý deň pán Jánošík

zámer bol taký ako ste ho popísali v prvej vete. Postreh bol len krátkou prestávkou v téme Vianoce v Bratislave, ktorej sa už pár týždňov venujem, a ktorú skúšam dokončiť do sviatkov. Ďakujem za všetky reakcie, často odhalia chyby autora a niekedy aj aktuálnu náladu ľudí v náročnej dobe. V.G.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME