Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ad. 10€/hod. v Tv Markíza (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nemyslím si že by poslanci (je jedno na ktorej úrovni) mali robiť zadarmo, aj keď ide o "službu občanovi!". Málokto dnes pracuje zadarmo. Poslanec neje charita. Ale ľudia by mali dopredu vedieť čo dostane poslanec za to že ho zvolia bolo by to voči občanovi aj poslancovi férové.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Byť poslancom nie je POVINNOSŤ!

Byť poslancom nie je povinnosť, ale iba právo. Za socializmu robili poslanci túto "službu občanovi" zadarmo a bolo tomu tak ešte aj po Veľkej Nežnej Novembrovej Revolúcii 89.

Ak poslanec za svoju údajnú "službu občanovi" chce peniaze, potom by mal niesť a mať za svoje rozhodnutia a hlasovania aj plnú hmotnú zodpovednosť. Ak teda niečo svojím nekalým rozhodnutím pokaká – vznikne mu aj povinnosť zaplatiť v plnej výške vzniknutú škodu. A je to fér! V opačnom prípade berie peniaze de facto za NIČ a s pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote takmer žiadny z nich neslúži Celkom Obyčajným, Všetkými Vládami a Samosprávami Už 23 Rokov Sústavne a Opakovane Zbedačovaným Občanom.
Ak by poslanci riadne slúžili občanovi, potom by sme tu na Slovensku nemali:
- už 430.000 evidovaných „robokopov“ (na slovenských úradoch práce asociálnych vecí a rodiny evidovaných hľadačov zamestnania) bez možnosti zamestnať sa;
- armádu dôchodcov s veľmi nízkymi „almužnami“;
- tisícky „bezbytovcov“, ktorí si nosia všetok svoj majetok v igelitovej taške;
- desať tisícky chudákov s almužnou 62,50 Eur, z ktorej tu musia vyživoriť celý mesiac bez toho, aby im aspoň nejaký mocipán poradil ako NATO.
- rómske osady z živornou úrovňou porovnateľnou z čias feudalizmu, atd.

Aj takto niektorí ľudia musia aj vďaka poslancom žiť v demokraticko-kapitalistickom Slovensku 23 rokov po Veľkej Nežnej Novembrovej Revolúcii: "ReCyklo...." z BLOG.SME.SK: http://sjekel.blog.sme.sk/c/22...
a "Chcete ma....??" : http://sjekel.blog.sme.sk/c/24...
Autorom článkov je Jozef Sjekel.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME