Na zlepšenie našich služieb používame cookies. O ich používaní a možnostiach nastavenia sa môžete informovať bližšie tu.
OK
Všimli sme si, že máte zapnutý nástroj na blokovanie reklamy. Príjmy z reklamy umožňujú nášmu webu fungovať. Ak nás navštevujete pravidelne, môžete nás podporiť tým, že si Sme.sk pridáte na zoznam odblokovaných webov (whitelist). Ďakujeme.
✖
Ty potrebuješ nejaký kodex szme na to, či postúpiš svoje myslienky dalej alebo nie ? To je dosť ubohe. K stranke doležite.sk ak to uverejnili bez tvojho povolenia a tebe to vadí, nech sa páči napíše im do redakcie nech to stiahnu to isté platí aj o honoráre . Inak tá stránka upozorňuje na dosť vecí a je jedna z mála čo sa snaži informovať objektívnejšie.
Tu ide autorovi o princip. Tu nieco napises,vytvoris a je to tvoje dielo, tvoj majetok. A ak to chce ktosi uverejnit slusnost kaze aspon sa spytat ci moze. Ak by si mal zahradu a tam stromy a niekto by ti ich chodil brat asi by si to vnimal ako kradez. A kradezou je brat vsetko co nie je tvoje. A mysli sa tym aj dusevne vlastnictvo. V Nemecku si na to davaju strasne bacha. Su za to nemale sankcie. Divoky basmekistan alias Slovensko je raj pre plagiatorov a zlodejov dusevneho vlastnictva
Ty asi netusis co je slusnost. Ak napr. pises diplomovku alebo zverejnujes cosi v novinach a na Internete, a ak nieco/nejaku cast clanku DOSLOVNE skopirujes, tak mas POVINNOST zverejnit zdroj, pripadne zaplatit. Myslis, ze preco vela clanskov v SME zacina slovkom TASR ???? Alebo si myslis, ze keby som ja napalil milion DVD E.T Mimozenstana alebo Votrelca a potom to prezentoval ako svoje dielo, ze by to bolo O.K. ???? Je fuk, aku hodnotu mal ten clanok..ide jasne o autorske dielo a teda je aj tak chranene. Ale tebe slovko princip a zakon asi nic nevravi. A to ze ma do redakcie si napisat ziadost o honorar...tu si zjavne mylis pricinu a nasledok... to redakcia mala napisat autorovi a poziadat o suhlas a nie on dodatocne zobrat o honorarr. Alebo ty v obchode nakupujes tak, ze si naberies tovar a potom za tebou pride domov predavat ta poprosit aby si zaplatil ??? Sotva.
Čítaš písané? Však píšem, že nech kontaktuje admina na stránke, ak samu to nepáči.Darmo vypisuje tu, keď krivda sa stal inde. A prosím ťa kde píšem, že to je okej ?
A ty citas pisane ??? Ved som napisal, ze kontakt mal byt Z OPACNEJ strany, to najprv mal kontaktovat admin jeho, ci to MOZE zverejnit. Tak to robia slusni ludia. Co ked sa autor o nelegalnom zverejneni svojho clanku vobec nedozvedel ??? Vtedy by ho ako mal kontaktovat ? Slusne je NEKRADNUT a nie ziadat od okradnuteho, aby ziadal svoje prava.
Áno mal ho kontaktovať s tým súhlasím. Tá stránka, ale funguje, tak, že ten článok tam mohol poslať v podstate hocikto. A ak to už ten admin nespravil a neoveroval si, kto to napísal, tak sa mal autor ozvať vyriešiť si to, a keď tak až potom napísať o tom blog, ako to celé dopadlo. Ak zle tak ho skritizovať a spraviť mu zlé meno. Ak by sa dohodli, tak poviem okej takto sa to tam dostalo admin sami ospravedlnil a našli sme kompromis (napr. zaplatil mi ho ) . Toto mi skôr pripadá, že autor sa chváli alebo ,že si proste robí reklamu na ten článok.
Internet je verejná slobodná platforma. Zatiaľ sa tak tvári. Je to ulica, námestie, noviny, dialnica, stoka, univerzita, ..... pre každého tím čím sám je, kde sa sám na internete pohybuje, v ponuke je všetko. Ak niekto niečo uverejní na ulici, námestí, ....... asi chce osloviť, verejne sa vyznať, apelovať, informovať, .... ak nie, tak si to patrične softvérovo ošetrí, alebo aspoň upozorní na svoje, autorove práva a požiadavky. Pozri sa na stránky chelemendik.sk ako to môže biť ošetrené.