Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poklad, ktorý nemusím hľadať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

amen
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krásne.

Hlboké. Pravdivé.
Ďakujem, Mária. Hneď ráno som začala super. Tvojím vyznaním a krásnym bielym snehom, čo sa sype do bratislavských ulíc...
Pozdravujem Ťa a želám žiarivý deň, veľa slnka a peknoty v ňom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Milá Alicka. strašne mi chýbal Tvoj ďalší blog. človek z nich načerpá silu, poznanie,........k tomuto Tvojmu poslednému blogu pripojím aj ja svoju obdobnú skúsenosť.keď sa narodila pred 30 rokmi moja dcéra ako slobodnej matke, tak tam bola tiež asi podobná "dobrá sestrička" ktorá chodila za mnou a húdla do mňa ,aby som sa jej vzdala, že predsa mne bude lepšie bez nej a že je koľko párov,čakajúcich na voľné dieťatko. Keďže to s ňou nešlo po dobrom, tak som je poslala kamsi, že ja si svoje dieťa nedám ani za nič, chcela som ho, a mám ho! Netvrdím, že neboli aj ťažké chvíle, ale NIKDY NIKDY by som sa jej nevzdala, je moja a milujem ju aj s tými chybami, ktoré má.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Dakujem.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K+

Som rada, že si sa po dlhšej dobe ozvala na blogu takýmto milým článkom.
Veľa zdravia a šťastia.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Si šťastná, že máš takú rodinu.

No i Tvoja Rebeka je múdre dievčatko. A citlivé.
Želám Vám obom len šťastné chvíle.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Alica, akoby som čítala aj môj príbeh

Som veľmi vďačná mojej mame, že si ma nedala. Mama porodila 6 detí, ale prvý chlapec zomrel pár mesiacov po narodení, bolo to 2 roky po vojne, ja som bola tretia v poradí. Moja teta nemohla mať deti. A tak mama rozmýšľala, že z tých 5 detí by jej jedno dala (mala som to byť ja). Boli sme veľmi chudobní a vraj u nich by som sa mohla mať veľmi dobre. Ale keď zvážila, ako by som sa k nej správala, keď by som sa dozvedela, že ma "nechcela", tak si to rozmyslela. Ona ma totiž veľmi chcela a ľúbila. A preto ľúbim aj ja ju. A vďaka tejto láske sa dožila vysokého veku a stále ešte žije...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

podobný príbeh poznám

dve sestry, jedna mala štyri deti - chlapec, dievča a potom dvojičky dievčatá, druhá ani jedno. Jedno z dvojčiat v roku zmenilo adresu. Vedeli o tom všetky deti, tá, čo zmenila adresu, hovorila mama, oco obom párom, dvojčatá boli cez víkendy a prázdniny spolu, či už u jedných, alebo u druhých, vzťah mali pekný aj dvojčatá, aj sestry-mamy, aj deti s rodičmi, aj všetky deti navzájom. Neviem si to predstaviť, ale nehodnotím to... bol to prejav sesterskej lásky a dôvery, ktorá je asi mimo môjho ponímania, nebola som s takou situáciou konrontovaná, nemôžem 100% povedať ,ako by som reagovala.

Odkaz pre Alicu : svoje zmýšľanie nemôžeš porovnávať s dcériným, deti majú silný pud sebazáchovy, Ty si bola chudobná a strádala si aj citovo, pretože v tom čase bola výchova iná, pomyslenie, že si mohla mať "nedostupné" veci, po ktorých si túžila, že si mohla byť stredobodom pozornosti, v Tebe vyvolali trošku ľútosti, že to tak nie je. Tvoja dcéra naopak, má iný život, nestráda a hlavne emočne je vychovávaná úplne inak a jasno má aj preto, lebo strádanie zažiť a vidieť je veľký rozdiel.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Krásne o dvoch ženách

a krásne o poučení vďaka dcérke. Prajem celej Tvojej rodinke všetko dobré a je krásne, že sa máte. Pozdravujem.:-)K+
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME